Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 in vacanta(7)


Recommended Posts

neata gagici....zilele astea o sa ne topim[bang][bang]

 

am o veste buna ,cel putin pt mine[pk][pk]bebeu cica e bine[pk]Doamne ajuta

 

Silvi pai tu nu ma stii pe mine eu is o panicata[alcool][alcool]pai daca eu nu mi aduc aminte cand si in ce directie a plecat salvarea[bang]asa de tare m am speriat

 

Stefan papa pepene[:D]e disperat dupa pepene[:D]...Bianca inca doarme ca de e in vacanta......eu m am bagat sa fac o ciorba[bang]si o mazare

 

Sivii ai reteta de la dovlecei pane cu usturoi???[pup]

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia]

noi bine, la racoare la cumnata.

Clau a plecat azi dim. in Tm, s eintoarce maine.

 

Am vandut patul caci Marco nu dormea in el, iar sa se puna sotul langa el era un chin...al meu e lungan si dadea cu picioarele in "bordul" masinii.

L-am vandut pe okazii.ro, la un baietel in Sioghetul marmatiei. au venit dupa el cand eram noi la mare.

asa ca in 8 sept. cand vine mama plecam la shopping la Budapesta, ikea si alte magazine pt. hainute. marco sta cam prost cu hainele de toamna/iarna, edi are o groaza de la frate-su' si vreo 6 perechi de papuci...sa vedem cand ii poarta[:D].

 

da, cu litoralul nu a fost o experienta prea frumoasa si s-au dus 1000 euro cu totul...daca nu mergeam nici in egipt...aveam o super vacanta la turci de 2500 euro.

e si foarte departe din Tm, daca eram in Buc., clar mergeam weekendurile la mare, dar asa....nu merita.

la anul ne reorientam...vrem noi 2 cateva zile, vrem la Disneyland cu marco si la mare cu amandoi...inca nu stim unde...turcia sau sardegna.

sa dea DD sa avem un an productiv, ca sa le putem face pe toate astea. si sa fim sanatosi.

De nasit...nu mai nasim la anul, doar botezul lui bb2, al finei din spania. sper sa nu mai apara alti finuti la orizont.

Oricum, rel. cu ultimii fini merge incet spre dezastru...nici cum nu

 

Lili cand ti-am trimis sms-ul eram la 5 min. de intrare pe centura de pe A1. am stat 2 ore in coada pe centura...am crezut ca murim...copiii au facut cuie.

la intoarcere am traversat bucurestiul si ne-a luat 20 min., centura nordului oricum, am auzit ca e inchisa.

[Iuliana zi-mi te rog cat ati stricat la paris...ca sa ne facem un buget pt. la anul.

Cosmi doamne [soc] ce ai povestit acolo. bine ca bine copilasul. saracul stefan...s-a speriat, te cred si eu.

SILVIA ce bunataturi ai mai facut? eu am pus aproape 1 kg la mare...naiba stie cum, ca nu prea mancam...am mai si vomat o zi intreaga. cert e ca incerc sa nu sar de 63,5...daca se poate sa cobor iar la 62,5 si mai jos. vad eu acasa, ma inscriu si la speening si vom vedea.

 

merg la marco, poate tragem o baie in piscina, daca tot doarme edi.

e prea cald sa ma apuc de calcatul hainelor.

[pup]

 

 

________________________

Gio[mamica] de [bebic]Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Lili!

La multi ani, Octavian!

 

Cosmi-ai avut parte de ceva emotii ieri...bine ca a fost cu final fericit si ia-o ca pe o lectie: indiferent ce se intampla copilul propriu nu trebuie scapat din ochi.chiar si eu am cugetat la chestia asta cand ai povestit ca sigur as fi reactionat ca tine si nu e bine 100%.....e extraordinar ca ai putut face o fapta bune, dar poate nu ar strica sa incerci peste vreo saptamana asa sa mai stai serios de vorba cu Stefan sa incerce sa-ti spuna ce a fost in capsorul lui, ce a inteles din poveste, de ce s-a speriat si sa-i explici cum e cu situatiile astea de urgenta, ca nu tr sa plece de langa tine pt nici un motiv si sa nu-i mai fie frica de politisti( si lui alex ii e frica de la desenele cu oui-oui)

 

Giova-bine ca v-ati refacut...altfel, vacanta cu peripetii!!!sunt superbi amandoi picii

 

Miha--super ca v-ati intalnit cu Giova...Ai scapatc de belele medicale?

 

Ioana-tu esti exraordinara ca intodeauna iar Sonia mie chiar imi place, nu mai spune ca nu-i frumoasa in poze ca nu-i adevarat

 

Iuliana- acum vine si concediul no3..sau am pierdut sirul...si noi tr sa plecam undeva pe 25? 26 cand se intoarce Alex, dar inca nu am decis unde ca avem si noi piticii nostrii.

 

Silvia-umblati, umblati...E bine ca mai sufli si tu cu Alain cuminte. Sper ca lucrurile cu sanatatea stau mai bine in familie

 

Bee-esti acum incepe scoala. Ti-ai facut temele?

 

Lili-pe la tine vad ca e ca pe la noi cu trupa in floare(bine, eu respir acum)...dar asa e ca sunt simpatici?

Sper ca n-am uitat pe nimeni...nici pe tine, Maraki,[:D]iesi de dupa arici...

 

Eu nu am mai aparut ca laringita mea s-a complicat si cand credeam ca am scapat m-am trezit iar cu 4O si s-a vindecat dioar cu antibiotic si o megadoza de cortizon...chiar si acum mai tusesc nitel.am stricat planurile tuturor ca imi pregatise barbatul surpriza ca-si luase liber de ziua mea si invitase prietenii la rsto si le-am tras teapa ca nu am miscat din pat...a trebuit sa contramandez o groaza de intalniri, multe chestii imp ce tr facute. asta e- o data se imbolnaveste omul serios...acum sunt cu anastasia pe cap ca e in vacanta si apropierea de calc e limitata (profit acum ca se indoapa cu ciorba cu paine-s-a invatat in ro)...

 

Alex e ok...spala pisici, e tartore gainilor si porcilor si vorbeste numai ro....

 

ma duc sa o recup ca urla-cred ca terminat castronul.e o mare paracioasa: am spart o ceasca si cum a venit tac'su: papa, mama tasse buuuum

 

ana

 

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, da se poate spune si concediul numarul 3; de fapt e 2 si 1/2

Primul a fost in Franta, al doilea (doar pentru 3 zile) la Barcelona si acum pe 23 plecam in Bulgaria.

Giova, pentru 4 zile de Disney am cheltuit 2000 de euro[wow]; 622 Euro au fost biletele de avion, 386 euro hotelul, 408 euro intrarea in parc pentru 2 adulti si un copil si restul am cheltuit pe acolo (spre ex. TGV-ul - trenul de mare viteza care te duce de la aeroport la Disney a cost aproape 50 de euro, sau un Hotdog in Disney costa 8 euro[q]).

Deci, trebuie sa-ti faci un buget de aprox. 2000 euro.

Oricum ce iti pot spune este ca nu am regretat niciun cent; dupa parerea mea merita toti banii!

 

Nici Matei nu sta prea bine la capitolul haine de toamna/iarna.

Ghetele de anul trecut nu-i mai vin, nu ii mai vine nici salopeta de fas cu geaca, treningurile cu siguranta nu-i mai vin si tot asa.

Deci am de bagat bani in fundul lui....[:D]

 

 

 

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana ma bucur ca Alex ok in tara si vorbeste bine limba.

Anastasia e paracioasa? ce tare este!

Of...bine ca esti sanatoasa, ai tras nu gluma. taman de ziua ta.

IULAINA PAI LA VOI AU FOST SCUMPE BILETELE DE AVION. noi clar vom merge cu low cost, nu renteaza asa multi bani dati pt. acelasi drum si confort.

Mult ati stricat e drept..sa vedem cum stam cu bugetul anulu viitor, trebuie sa traga tare al meu sot, daca vrem tot ce ne-am propus.

 

________________________

Gio[mamica] de [bebic]Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau.. helau!

 

Noi stam frumusel in casa... la racoare ca ce-i afara e de groaza.[bang]. Dar... nu-mi pare rau.. ce bine ca inca-i vara[pk].

 

ANA[flo]... ai dreptate ca-s simpatici copilasii ... mie asa imi place s-adun gasca cat mai mare de copii pe-aici. Si Nicolas e f incantat... cand vede ca incep s-apara musafirii intreaba... da' X nu vine? Y vine? daca vine x si y ne jucam de-a nu stiu ce...Asa ma bucur cand ii vad fericiti si mai ales ca se joaca frumos cu totii impreuna si deja nu mai se starnesc certuri pe jucarii[pk]. Doamne... asa sa-i tot cresti[:D].

 

COSMI - ce-ai povestit tu acolo mi-a stat inima... de 2 ori...odata pt bebeu si odata pt pierderea lui Stefan[q]. Aoleu eu cred ca il luam si la jumulit pe-al meu daca fugea sa nu-l mai gasesc.Stiu sunt cam nebuna da' eu cand i se intampla ceva si din vina lui[:D] il cert[bang]. Acum 2 seri tot se zbenguia in piscina si s-a aplecat sa-si ia nu stiu ce jucarie.. din afara piscinei.. evident ca pana la urma a cazut in cap (nu era prima data cand facea asa... da' a fost prima data cand chiar a cazut). Dupa ce l-am ridicat de-acolo i-am tinut morala ca doar il avertizasem ca asa o sa i se intample si nu m-a ascultat[:-@].

 

GIO - bine macar ca ati gasit sa vindeti patul. Eu nu stiu nene sa vand nimic din ce nu mai folosesc... mereu ajung sa le dau degeaba (de parca mie mi-ar da cineva ceva[bang]).Nicolas decand doarme in pat masina a inteles ca noi nu mai putem sa dormim cu el pt ca-i "rupem" patul[:-@].[:D].

 

Si eu trebuie sa-i iau de toate lui Nicolas pt gradi... pt toamna/iarna[bang]... normal ca nu-i mai vine nimic[q]. Noroc ca pt Cosmin am de la frate-su[:D]... cam 95% din ceea ce poarta e "second hand"[:D] ramas de la Nicolas. De luna viitoare incep sa-i scot si jucariile de bebelush care sunt depozitate ..Da' las ca-i mic si nu stie[:D]. Noroc ca pe masura ce creste Nicolas nu prea ii mai raman haine pt Cosmin pt ca e deja la varsta la care le mai uzeaza (pateaza/rupe etc..) asa ca si Cosmin nu va fi vesnic imbracat 90% SH[:D].. sper[:)].

 

IULIANA - bine ca ne-ai dat macar preturi orientative cu Disney[:D]... sa stim cum sa ne organizam bugetul... acu' in ce an vom ajunge pe-acolo ... ramane de vazut... Chiar asa... dupa parerea a cam pana la ce varsta sa preteaza sa-i ducem (bine o sa zici ca si la 40ani).. dar ma refer pana la ce varsta ar fi ei fascinati de ce-i pe-acolo...

 

Va doresc o zi "racoroasa"[:D]

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teolinda, dupa parerea mea se preteaza sa-i ducem la Disney pana la varsta de scoala pentru ca pana pe la 6 ani inca mai cred in Mickey Mouse, Winny Pooh etc; asta e tot farmecul sa mai creada inca in personajele de desene animate; daca il vedeati pe Matei ce incantat era cand vedea personajele[:D] ne spunea sa-i spunem lui Mickey ca el e cuminte[:D], a invatat replicile lui Mickey din desene animate.

Dupa aia nu mai are asa mare farmec.

Jucarii (carusel, avioane, etc) gasesti si in alte locuri, dar pe Matei nu caruselul l-a incantat, ci faptul ca a dat noroc cu Mickey si a primit autografe[:D]

Si eu il cert pe Matei cand se loveste/strica/ din vina lui.

Acum catva timp se tot juca la sertare si i-am spus sa se potoleasca fiindca o sa-si prinda degetele; nu m-a ascultat si ce credeti? Si-a prins degetele dar culmea nu a zis nici PIS; bineinteles ca a primit o cearta zdravana de la mine[:-@] si s-a ales si cu degetele umflate[:D]

Nici eu nu reusesc sa vand nimic din ce nu mai folosesc... mereu ajung sa le dau degeaba [bang][bang][bang]

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Iuliana... perioada-i optima... cat inca mai crede in personaje[:D]. Poate daca o rasari soarele si pe strada noastra cu "imobiliarele"... sau daca ne-o reprofila pe ceva unde sa se mai miste ceva... ne-om mai face si alte planuri. Pana atunci... ori ne-angajam la "bugetari"... da' la aia la care desi cica li se vor taia salariile... nu li s-au taiat[:D] ca oricum profesori sau doctori n-avem cum sa ne facem peste noapte ... nu de alta da' la ei oricum se vor taia salariile[bang].

 

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andiaroro[pup]....mi a zis papan de ce a plecat....de teama politiei ,si cat te gandesti ca tatal meu are vreo 35 de anu de politie experienta[:D]

 

Teolinda[pup]Nu se vor taia salariile la bugetari.....s au taiatttttt[bang]deja asa ca,,,,nicio sansa

 

Giova ce bine o fi la piscina[pup]

 

MARAKIIIIIIIIIIIIIII o data..........,MARAKIIIIIIIIIIIII de 2 ori ..........MARAKIIIIIIIIIIIIIIIIIII de 3 ori....daca nu oeso din barloggg[:-@]

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...