Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 in vacanta(7)


Recommended Posts

Bonsoir doamnelor ce faceti?

Lili si eu sunt cu facutul bagajelor din timp [:D] sa nu iti zic ce tipicara sunt [alcool] calculez tinutele pe zile [:D] mai ales la Alain cate randuri ii trebuie ca nu spal niciodata haine in hoteluri si prefer sa iau mai multe.

 

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Silvi pai si eu calculez tinutele pe zile[:D]... mai ales ca-i vara si nu prea poti purta ceva de 2 ori ca deh... se lipesc de noi si se mai si sifoneaza[bang]. Ma refer la tinutele de seara ca cele de plaja ne descurcam mai usor cu ele. Pt copii clar am de calculat la greu[:D] ca deh la ei intrevin mereu accidente (mancaruri puse pe ei).

 

MIHA[pup] - sper sa va descurcati cumva chiar si cu salariile taiate... Mie chiar nu-mi vine sa mai discut de bani[bang].

Ma consolez ca n-am platit in plus la salariu pe timpul sarcinii pe baza indemnizatiei de 85% ca altfel ma impuscam acum.

 

Eu ma pregatesc de dus ca maine am de facut putin mai multa ordine pe-aici ca ne vin niste musafiri care vor sta pana sambata, apoi sambata seara vine un alt var de-al meu sa le mai dau din hainutele ramase de la Cosmin pt ca urmeaza sa nasca sotia lui un baietel... asa ca s-a dus naibii tura de shopping la care ma invitase sotul meu.Si-asa ma pregateam sa o notez in calendar.. ca-i prima data cand propune el sa mergem la shopping de haine[:D]... Duminica e Sf. Maria si nu stiu daca mai ajungem... sau cine stie ce invitatii avem pe undeva...

 

Noapte buna tuturor!

 

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili stai linistita ca nu mai creste asa Cosmin. SI EDI LA ^ LUNI i-am luat de la Z hainute de 1 an. la 1 an i-am luat de 18 luni si 2 ani, tot de la Z.

Cu hainele in concediu...eu le-am pus cate 3 schimburi/zi: 2 de plaja, unul pt. seara. Si eu ca si silvia am zis ca nu am chef de spalat haine in concediu. Vreau sa-ti spun ca am venit cu jumate din haine inapoi, seara nu mai prea ieseam, iar marco nu murdarea nici unul/zi, asa ca umbla si 2 zile cu un compleu de dus la plaja.

spor la treburi pe maine.

Astept si eu prima indemnizatie cu -15%. imi scad 3 mil. dar tot raman cu ceva banuti.

Iuliana pai nu putem astepta pana pricepe si edi, Marco ar fi prea mare pe atunci. si al meu sot se astepta la suma asta, mie totusi mi se pare cam mult...mai bine merg la turci de banii astia...dar musai sa vada si copilul disneylandul.

Miha bravo pt. curajul de a conduce. nasol cu salariile micsorate...cum zicea si Lili..taie tot de la cei nevoiasi[bang].

Curajos baiat ai, sa iasa bine analizele si bine ca ai observat mersul la timp.

Silvia noi am prins super bilete in feb. la paris...cu totul am cheltuit 700 euro, super zic eu. se gasesc cazari ieftine si cu oferte, trebuie cautat.

super ca ai primit cadpul, chiar daca in avans. si al meu vrea ceas de ziua lui. mai are 2, unul elegant si unul sport...dar tot mai vrea.

Cosmi of..te cred ca te-ai speriat cand a disparut papan, cred ca inebuneam si eu. dragul de el...i-a fost frica de politie.

 

vorbeati de copii cuminti..si Marco e tare cumintel. la mare nu mi-a cerut toate tampeniile de la tarabe si chiar intelegea cand nu vroiam sa-i cumparam. daca mergeam numai cu el la mare, aveam si noi concediu.

ca si nicolas al lilianei, a facut mare amicitie cu Tudor al nasilor nostri, e 3 luni diferenta intre ei. de cum se trezea fugea la T si invers. cand am mers la mamaia a fost atre bosumflat copilul ca nu e si tudor cu noi. ce am cumparat la unul, luam si pt. celalalt.

Silvia ma bucur ca s-a cumintit Alain, tot asa sa fie.

bee s-a interesat dr. de fam. si cica ii pot face ROR-ul, va avea mai multi anticorpi pt. pojar, acum sa scapam de tuse si muci si ne vaccinam.

e bine ca nu ai probleme cu piticii cu mancarea, doar mezinul e mai simandicos...of..of... edi dupa entero, a slabit 300 gr, dar arata asa de rau....i-au disparut toate cutele de grasime.

Furtuna a fost si in Alba, saraca cumnata...i s-au spart 17 tuburi de la panourile solare din cauza grindinei. noroc cu asigurarea. data trecuta i s-a ars pompa de la piscina, tot cu asigurarea si-a recuperat paguba. de nu...era buna de plata la nici un an de la folosirea ei.

Lili asa deci...verisoara ta e plecata in cantonament pt.la slabit. maria sta la voi...cum te descurci cu 3? a slabit ceva? tineti legatura cu ea sau nu e voie?

 

al meu sot e pe terasa cu ceva amici, canta Chilian si Marginean[cool]. eu...in alba cu piticii...ma coc la mansarda[bang].

 

macar am recuperat ceva...merg in pat caci edi tot miauna...sa mor de stiu ce are...dar iar ma asteapta o noapte de "mamelit"[:D].

[pup].

 

________________________

Gio[mamica] de [bebic]Edi (02.07.2009)id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

2 prichindei, Paris

mamica de 2 smecherasi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi... luati o cafea strong dragelor ca ne bate week-endu' la usa si ne trebuie energie!

 

Eu astept sa oboseasca si Cosmin (e trezit de la 8) si sa adoarma sa-mi fac treburile pe-aici... nu mai are stare si nici eu nu stiu cum sa-l mai "distrez"... ba pe jos se tavaleste... ba-l pun in scaunul de masa...azi scot de la naftalina o masinuta pe care a avut-o Nicolas si in care il pot pune sa stea sa butoneze la ea[pk].

 

Mai dar nici eu nu stau sa spal in concediu ca doar nu m-am lovit la cap[bang]... plus ca la turci nu se usuca hainele in veci, oricum , ca la aia-i umiditatea mare.

Gio il inteleg pe Marco cu Tudor... asa face si Nicolas si in concediu... dar si anul asta merge si Maria asa ca nu le vom purta de grija ca tare bine se inteleg.

Cu verisoara-mea nu avem cum sa tinem legatura... l-au chemat pe Florin cu Maria de ziua ei (acum 2 zile)... cica a slabit cam 15kg[pk]. Maria nu sta tot timpul la noi desi Nicolas si=ar dori asta insa pana acum sa zic ... din 6 sapt a stat cam 3 sapt puse cap la cap... O mai aduce o lasa 3-4 zile ... o ia acasa si la bunici... apoi mai vin pe-aici... Saptamana aceasta chiar nu a adus-o deloc...

 

Cat despre cutele lui Edi... zi merci ca a avut de unde slabi...isi revine el imediat sunt convinsa.

 

Merg sa incerc sa-l adorm pe maraitu' de Cosmin , apoi trebuie sa-i pun legumele la abur ... parca vad ca acum se trezeste si frate-su... si am o gramada de pus in ordine ca vin musafirii pe seara.

 

O zi buna va doresc!

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teolinda, multumi pentru cafea.[pup]

Silvi, ai perfecta dreptate: mie nu imi iua lucruri nici pe sfert cat lui Matei, parca mai drag imi e sa il vad pe el imbracat dragut si cum vad ceva nu rezist; din Barcelona nu mi-am cumparat absolut nimic, imi schimba am vazut niste camasi super misto pentru Matei pe care, bineinteles ca i le-am cumparat[:D]

Nici eu nu spal si nici nu am spalat in concediu; o singura data am spalat o pijama de-a lui Matei ca o "pipilise" (era si el mai mic) si nu puteam sa o las asa[:D]

Deci stii senzatia ca-ti "sar banii din portofel"[:D]

Sa porti sanatoasa ceasul;

Si ziua lui Victor este luni si i-am dat deja cadoul in avans; ghici ce: un ceas[:D] ca asta si-a dorit!

Si noi cand plecam in concediu plecam cu doua trolere: unul numai cu hainele lui Matei si unul in care imi pun si eu si Victor hainele[:D]

Giova, hai ca 300 de grame nu e mult.

N-am zis ca trebuie sa astepti sa creasca Edi ca sa mergeti la Disney; am zis ca v-a trebui sa face doua drumuri: acum cu Marco si inca o data cand o sa creasca si Edi[:D]

Stiam cam pe cat o sa ma duca plecarea la Disney ca a fost fosta mea sefa inaintea noastra si ne-a pregatit cu ce preturi sunt; deci eram pregatita din punct de vedere moral la ce o sa ne astepte[:D]

Si oricum de anul trecut ne-am propus sa mergem anul asta la Disney asa ca am inceput usurel-usurel sa strangem banii necesari[:I]

 

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata gagici....noi ne pregatim sa mergem la strand[:D]eu nu prea am chef dar daca copiii insista[:I]...plus jumatate de cartier,ca a chemat Bianca toti amicii...o sa ma simt ca la servici[:D]

 

va pup si vb

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moama Cosmi... ai curaj sa pleci din casa pe vremea asta. Eu tocmai am fost sa intind o tura de rufe si am zis ca lesin . Am si dat drumul la AC sa se racoreasca. In curand trebuie sa se trezeasca si Cosmin si va trebui sa il opresc.

 

Deja am tras si o tura de smotruiala... pe la bai/bucatarie.. mai dezinfectez si eu din cand in cand[:D]... Deja sunt lesinata si mai am o gramada de chestii de facut si nici chef nu mai am[q].

 

IULIANA - si mie mi-e frica sa ma duc la cumparaturi... cica sa mergem duminica,sper sa nu mai intervina ceva, sa luam cate ceva pt noi (pt mine si Robert) dar parca vad ca tot pt copii vom lua mai multe. Am trecut in revista garderoba lui Nicolas pt concediu... am decretat are suficiente haine si de zi si de seara chiar nu-i trebuie NIMIC (nu-mi vine a crede ca pot spune asta[:D])Deci buget de shopping exclusiv pt adulti[pk] (sper eu[:D]...)

Si zici ca ati strans bani din timp pt Disneyland? Sunteti tari..La noi daca sunt bani... platim, mergem... daca nu... pas... A... mai este si cheful sa ne mobilizam pt plecare. De exemplu inca din mai ziceam ca mergem la munte. Cand am vrut noi a fost ba frig, apoi nu s-a mai putut sa mergem cu gasca (si fara partener de joaca pt Nicolas nu aveam chef sa plec), apoi au intervenit diverse "programe" si iaca n-am mai ajuns... [bang]. Ne "pastram" pt la iarna[:)]la ski[olala].

 

 

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se poate cheltui si mai putin pentru o excursie la Disney si nu spun asta ca sa ma aflu in treaba ca la cat bat trotoarele pe acolo m-oi mai fi prins si eu de diverse...fiecare isi face bugetul in functie de ce crede ca i se potriveste, ce vrea, ce informatii primeste, dar pt copii e intr-adevar ceva diferit de restul distractiilor...am fost sapt asta cu Anastasia si o prietena si fetita ei si a fost bizar fara Alex, chiar daca pitica s-a distrat.

 

Iuliana- pe biletul de avion ai platit pretul normal al unui drum dus-intors Paris-Bucuresti (sau invers -tot aia e) cu o cursa de linie ...cumparat mai tarziu tot atat te costa ca eu am cumparat pe 25 mai pt plecare in 26 iunie la Air-France si am platit cat tine (208 euro)......o singura data am vazut bilet mai ieftin de atat (149) la air-france, dar trebuia sa ai norocul sa ti se potriveasca sejurul conditiile lor

 

 

fug sa pregatesc bagajul ca plecam in we la niste prieteni, dar mai apar[:)]

 

ana

 

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...