Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 in vacanta(7)


Recommended Posts

Intru si eu la o cafea tarziu la voi ca sunt in pauza [:D] am facut o ciorba de burta bestiala o reteta noua v-o dau cand reusesc sa o postez. Sunt necajita ca trebuia sa ne vedem in We asta cu Anda, George si Mark si tot vorbim de asta de o groaza de vreme, piticii abia astepta. A intervenit ceva la serviciu la Anda si nu stiu daca o sa reuseasca sa ajunga sau lucreaza in we [bang] nici nu ii spun inca lui Alain ca se lasa cu circ .

Giova id="red">si noi in Paris rezervam din timp si hoteluri si bilete la tren sau avion dupa caz si sincer se gasesc cazari si cu 75 de euro pe noapte central daca cauti pe site-uri din timp. Oricum cheltui acolo o groaza cu muzee, mancare shopping [:D]. Eu zic ca o sa va descurcati si cu amandoi in Disney mai ales ca mai creste Edy nitel pana atunci. Desi si Marco e cumintel in concedii [pk] al meu sot facuse pact cu Alain ca ii cumpara zilnic un cadou la mare ( era plin de prostiute ieftine la tarabe) isi alegea ce vroia si terminam pe ziua respectiva. Pe mine m-a mirat ce cuminte a fost la plaja si la restaurant [pk]

Liliid="red"> pai si eu fac asa ca nu am chef sa spal si sa usuc prin hoteluri ca mi se pare tiganie cu haine la uscat pe balcon [alcool][:D] . Deci asa cu show-ul ala a slabit 15 kg [pk] e aiurea ca nu te vezi cu familia dar nu mi-ar lipsi nici mie sa ma inchida careva pana slabesc [:D] numai ca nu as avea cu cine il lasa pe pitic [bang] noi traim in simbioza [:D] Tu ai fost cu 3 pitici pe cap , esti eroina mea si tu [pk] eu nu stiu daca m-as descurca.

Iuliana id="red">si noi platim vacantele in etape [:D] cand rezervam cu luni inainte platim hotel + masa dupa caz si apoi in luna plecarii ramane de suportata drumul si restul. Cu banii de pus deoparte suntem jalnici [alcool] la ce economii avem noi in cont fata de intrari [:D] noi mereu cumparam ceva, mergem undeva, platim ceva [:D] Cu hainele pt Alain sunt cam dusa ca nu i-ar trebui si ii gasecs hainute care abia le-a puratta o data si ii sunt mici o sa fiu mai atenta pe viitor. Deci si tu ceas cadou ? [:D] si al meu sot si-a luat nu zic cate avem noi ca mi-e rusine dar eu alte bijuterii nu iau si nu port decat ceas si mereu iau la oferte pe net la preturi super bune [:D] asta e scuza mea ca eu sute de euro nu as da pe ele in magazin.

Giovaid="red"> ca mi-am amintit cadoul mi l-am luat eu draga [:D] de la Yves Rocher am primit parfumulal So Elixir nu stiu daca il stii. Mi-am luat ceva fond de ten minune care cica acopera pete [alcool] dar tot se mai vede putin deci nu e chiar asa minune.

Fug si eu ca iesim la o tura in oras ca e liber si Jean dupa garda.

Marakiid="red"> chiar pe unde esti?

 

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da Ana, a fost pretul normal al unui drum dus-intors Bucuresti Paris cu o cursa de linie ...; noi am fost cu Taromul; si da, ai dreptate: fiecare isi face bugetul in functie de ce crede ca i se potriveste.

Spre exemplu la hotelul Santa Fe preturile erau multtttt mai mici.

Inteleg ca mergi destul de des pe acolo, nu?

Silvi, da si noi facem la fel: biletele de avion luate in ianuarie le-am platit in ianuarie, hotelul si biletele de intrare le-am platit la fata locului.

Plimbare placuta!

Chiar asa Maraki, pe unde esti?

 

 

 

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro
Nu merg, absolut deloc[:D]e prima data cand povestesc pe forum ca ma duc la Disney-glumescam terminat ce aveam de printat-ma duc la bagaje acumanaalexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)
align="right" id="quote2">Hai mai ca stiam ca ai mai fost.............[:D][:I][pup][flo]Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006pozehttp://www.dropshots.com/toancahttp://www.dropshots.com/toanca1http://www.dropshots.com/toanca2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi tu iarasi ne ucizi cu retetele tale?[pofta][alcool]

Eu i-am tot cumparat ca nebuna lui Nicolas acum un an si acum 2 ani.. haine mai mari.. si-am si-acum. N-a fost rau ca ne-au prins bine acum pe criza. Eu chiar am (aveam) obiceiul sa iau de la reduceri in avans... si de rezerva[:D]. Cand e ziua cuiva Robert intreaba... n-ai si tu ceva pe-acolo? Ete... ciuciu mai am...de un an tot "de-acolo" am rezolvat cadourile dar s-a dus stocu'[bang].

Cat despre ceasuri... ce sa zic... al meu sot e fun ceasuri si de dama si barbatesti... eu am deja vreo 4 si nici ca-mi mai trebuie. El are... vreo 5-6... habar n-am le tot poarta prin rotatie...Parca-l vad in vara asta prin "duty shop" ca iarasi isi cauta ceva[alcool].

 

ANA [pup]... distractie placuta in week-end. Cand ne hotaram sa mergem la Disney sper sa nu uit sa ma consult cu tine[pup]... poate ma cuplez cu GIO[:D].

 

IULIANA- recunosc concediile de vara le-am platit tot timpul in avans... am prins si early booking-ul ... undeva prin martie-aprilie platim. Doar anul trecut nu ne-am mobilizat la timp si ne-am tot sucit din cauza celor cu care am mers... si-am platit o gramada de bani ... cat anul acesta insa dif e ca anul trecut am fost 2 adulti si 2 copii pana in 4 ani iar acum suntem 3 adulti si 2 copii... basca spatiul de cazare dublu...[pk]

 

LILIANA [mamica] [bebic] COSMIN ANDREI (28.01.2010) si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

 

POZE

 

 

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.

Multumim de urari. [flo] Mi-au picat tare bine (ca pe piticul meu putina lume il stie cand e nascut, sa-l felicite). Serbat restrans, acasa, tortulet (tortoi mai degraba, un fel de diplomat gresit estimat, atat de mare ca azi ma pregatesc sa evacuez din frigider jumate de tava nemancata).

Cu plecarile, vad ca fiecare cu sistemul propriu. La noi e haos organizat. Calculez ce calcule, le fac gramada si le impart din nou, apoi mai renunt la ele. SI la mare am fost pt 9 zile cu o sacosa ei, o sacosa noi si altele diverse cu maruntisuri si mancare. Da, am luat si mancare de acasa. Am dus cu noi Tedi cu pai sa le dam zilnic la cei mici. Si uscatele: biscuiti, pufuleti, cereale. Hainele groase au fost putine, mai ales la cat de frig a fost 2-3 zile si la cum le-a murdarit (Razvi). Restul au fost cam la fix. Cred ca am spalat si limpezit cateva lucruri, n-am avut ce sa fac. Concediul l-am planificat de marti pe joi. [alcool] Tavi era bolnavior si Radu nu credea ca vom pleca. Am plecat cu copiii val vartej la o destinatie ochita pe net, fara sa vorbim inainte. Puteam sa nu gasim locuri, desi in iunie e mai liber. Si am avut o vacanta minunata, desi cam spartana cand fu vorba de cheltuieli. Pe ai mei ii programam zilnic cu cate ceva: azi carticele de joc, maine inghetata, poimaine carti, apoi trenulet. Nu mai multe rasfaturi intr-o singura zi. La noi singurul rasfat era berea de la pranz. 2 halbe de bere negra in vreme ce incercam sa hranim copiii. Ce-i fain e ca noi suntem amandoi ok cu genul asta de vacanta, low cost. Nu de alta, dar avem multi prieteni care nu pleaca in vacanta daca nu au suficienti bani sa cheltuie.

Uff, ma lungesc si e capitolul pe sfarsite.

[pup]

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beeid="red"> eu cred ca noi am facut toate vacantele posibile de-a lungul anilor [:D] de la mers la mare in Ro cu bilete impartite cu prietenii la mers la cabane fara curent :) si lista poate continua. Acum de cand cu Alain avem mai multe pretentii si facem eforturi mai mari pentru ele, la meu sot la ce job stresanta re e in strare sa dea sa mai mult doar sa se simta bine macar zilele alea de concediu. Cu dimplomatul sa stii ca si eu am patit-o cu crema in exces ca am mai facut un tortulet din piscoturi sa scap de ea. Super cu aniversarea mai restransa noi numai din astea aveam[:D]

Liliid="red"> noi suntem amandoi fani ceasuri [:D] eu am o slabiciune pentru ele ...NU-ti zic ca la toata familia am facut cadou ceasuri [:D] [alcool] adevarul e ca nici nu stiu ce sa la facem cadou asa ca cu un ceas frumos nu dai gres. Cu hainutele eu am patit-o ca ii luam in avans si le piteam si le gaseam prea tarziu [bang] acum de ceva vreme nu i-am mai luat in avans ca aici de cand cu criza asta sunt mereu reduceri pe undeva.

Ca vorbeam de asta m-am uitat la Kiabi si am vazut ca are trecuta si Romania pe site ca tara de livrare , fetele din Ro stiati asta?

Cu Disney m-am gandit mai vb cu Ana si ne consultam si facem si un plan de Disney loww cost [:D] sa vedem minim cu ce suma s-ar merge un we la Paris ca poate va intreseaza si o varianta ieftina.

 

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Matei al meu are febra 39 si e rosu in gat[bang][bang][bang]

Medicul de familie zice ca e un virus nenorocit .....are rosu in gat (bacterian [bang]) asa ca din seara asta ia antibiotic[bang][bang]

E tot ce imi trebuia[alcool]

Si eu am fost in tot felul de sejururi, dar ca si sotul lui Silvi, de cand cu Matei macar in zilele de concediu sa ma relaxez si eu; in restul anului ajung numai in jur de 6-7 seara acasa [alcool]

Si eu si Victor avem aceeasi conceptie: muncim in timpul anului asa ca in concediu ne relaxam,

 

Iuliana si [bonjovi] Matei Alexandru 06.01.2006

 

poze

 

http://www.dropshots.com/toanca

http://www.dropshots.com/toanca1

http://www.dropshots.com/toanca2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bee
Buna fetele.Multumim de urari. [flo] Mi-au picat tare bine (ca pe piticul meu putina lume il stie cand e nascut, sa-l felicite). Serbat restrans, acasa, tortulet (tortoi mai degraba, un fel de diplomat gresit estimat, atat de mare ca azi ma pregatesc sa evacuez din frigider jumate de tava nemancata).Cu plecarile, vad ca fiecare cu sistemul propriu. La noi e haos organizat. Calculez ce calcule, le fac gramada si le impart din nou, apoi mai renunt la ele. SI la mare am fost pt 9 zile cu o sacosa ei, o sacosa noi si altele diverse cu maruntisuri si mancare. Da, am luat si mancare de acasa. Am dus cu noi Tedi cu pai sa le dam zilnic la cei mici. Si uscatele: biscuiti, pufuleti, cereale. Hainele groase au fost putine, mai ales la cat de frig a fost 2-3 zile si la cum le-a murdarit (Razvi). Restul au fost cam la fix. Cred ca am spalat si limpezit cateva lucruri, n-am avut ce sa fac. Concediul l-am planificat de marti pe joi. [alcool] Tavi era bolnavior si Radu nu credea ca vom pleca. Am plecat cu copiii val vartej la o destinatie ochita pe net, fara sa vorbim inainte. Puteam sa nu gasim locuri, desi in iunie e mai liber. Si am avut o vacanta minunata, desi cam spartana cand fu vorba de cheltuieli. Pe ai mei ii programam zilnic cu cate ceva: azi carticele de joc, maine inghetata, poimaine carti, apoi trenulet. Nu mai multe rasfaturi intr-o singura zi. La noi singurul rasfat era berea de la pranz. 2 halbe de bere negra in vreme ce incercam sa hranim copiii. Ce-i fain e ca noi suntem amandoi ok cu genul asta de vacanta, low cost. Nu de alta, dar avem multi prieteni care nu pleaca in vacanta daca nu au suficienti bani sa cheltuie. Uff, ma lungesc si e capitolul pe sfarsite.[pup]Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
align="right" id="quote2">LA MULTI ANI, TAVI!!! SA FII SANATOS, MICUTULE, SA FII FERICIT SI SANATOS SI CUMINTE!!!MAMI, MULTA SANATATE SI CAT MAI MULTE BUCURII DE LA COPILASII TAI!!!!eu in concediu...de azi...mai vb...acum sunt rupta de oboseala.id="Comic Sans MS">
id="size4">id="red">poze bumbita mami de 2 [copil] eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...