Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 35


Recommended Posts

Mai am timp sa zic atat: va pup pe toate si va multumesc pt raspunsuri si informatiile pe care le schimbati. Zilele astea sunt iar pe fuga, de asta scriu asa, ff scurt. Am ramas cu fetita si cu nepotica mea si o parte din zi experimentez cum e cu 2 copii. Uf, e greu! Dar se mai distreaza una pe alta si atunci mai scap eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
daca mai scriu vreo 2 mesaje imi fac norma pentru perioada absenta... si apoi iar imi iau concediu... ce spuneti?!??!
align="right" id="quote2">Eu propun sa iti faci norma, dar sa nu-ti iei concediu, ca eu una mor dupa postarile tale. Pai lasa, cumpar niste paturi gomflabile si facem noi cumva sa il surprindeti pe tati de Mihnea, numai sa nu va surprinda el pe voi si sa vina mai devreme, iar voi sa fiti in drum catre el. Ce scenariu, nu? [pup] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! id="red">
align="right" id="quote2">Pai... m-ar apuca plansul sa fie asa...[q]Pana una alta astept rezultate la analizele lui mihnea, mergem la medic... si mai gasesc eu ceva de umplut zilele (teaba ar fi.... dar vreau ceva sa ma preocupe suficient cat sa-mi tina mintea ocupata).Mi-e rusine de fetele noastre dragi, care imi tot scriu mesaje adresate, si eu, ca o nesimtita ce ma aflu, nu le raspund... si mai sunt alte fete dragi care meritau un salut de la mine si nu m-am invrednicit sa le numesc macar... asa incat :[flo][flo][flo] si [pup][pup][pup] pentru( in ordinea numerelor de pe tricou...): Lidia, Alexa (Douradoudou), Miany,Simina, Lumi,Lavi,Many, Dana, Monis ,Ancutza_Bro ,Flavours ,,Krelia ,Lili ,Alinus,Raluci_b ,Coque,DianaR ,Mami.ilinca ,Fdaniela ,Dienutze ,Lyly ,Na_bo ,Mihamora ,Lalu,Gabitza,Shtephy ,Doris,Cristina_boc ,Ralu ,Dankutza ,Mariaandreai ,Floricik ,Dozz ,Strumfy si sper sa nu fi uitat pe cineva
Mami fericita de [copil]Mihnea Mihnea creste mare (14.11.2009 )aniversarea nuntii POZEid="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luuuumeeee....luuuuumeee.....de mancat si de baut..ultra all inclusive!!!

 

Motivul? Ma-sa lu' Rares, alias Chickeh Brain...alias Je [:D]...si-a zis ieri, in sinea ei...."hai sa-ncerc sa-i dau copilului suc proaspat stors la aparat"....si ce credeti? din 200ml cati au iesit, din 2 morcovi, o felie de pepene galben, 2 nectarine si 2 mere.....pe tot parcursul zilei, a baut copkilu' mieu tot tot tot [:I].....Ce mai curca impaunata eram...[:D]...si azi, pana acu', a mai dovedit 160ml.

Asa ca, daca mi-ar fi dat prin cap sa-i fac schema asta mai demult...n-as mai fi fost asa de chicken brain [:I]....da' deh...omu' cat traieste invata. Oricum, am o stare de bucurie.....[:)]...Doamne ajuta! (ah, si niic vorba de canute sau alte recipiente..biberonu'....cel mai bun prieten..)

 

In alta ordine de idei, intre 23.08-28.08 vom fi la mare, dar pana atunci, de vinerea viitoare plecam la deal [:I]...timp de o saptamana, asa ca atunci, mai rarut....

 

Tinaid="blue">, te pup si eu...da' sa nu mai dai ceai de tei lu' Geo, bine? [;)]

Manyid="blue">, inmiit![pup]

Danaid="blue">, eu nu mai scriu dincolo de hat..vreme...am scris alaltaieri parca, sa le zic de faza cu albumele, mai mult din compasiune, solidaritate, nu stiu... Nu ma mai intereseaza subiectul, pt mine e un capitol incheiat, atata vreme cat nu rezonez cu atmosfera aia...[;)]. Cat priveste alte fete care scriu in continuare....la intrebarea asta nu stiu sa-ti raspund, ca nu-s la zi cu membrii subiectului [:)]..hai mai bine ia un [pup] de la mine si nu-ti mai incarca mintea cu prostii [;)]

Laviid="blue">, nu mai stiu daca ai zis la mom. respectiv cine sunt nasii lui Rares, dar...de ex., ei nu va pot cununa?

 

Asa, am mai citit pe Ionelaid="blue">, pe Dozzid="blue">, pe Diaid="blue">, pe Laluid="blue">, pe Liloasaid="blue">, pe Laluid="blue">, pe Monicaid="blue">, pe Floricikid="blue">....pe Cuscriid="blue">, ofc....hm, parca si Monisuid="blue"> [:D]...si cred ca mai erau inca cateva..da' neuronu-i praf cu tinerea de minte...anyway, vroiam sa va pupez pe toate..ete ashea...[pup][grup]id="Comic Sans MS">id="purple">

 

_______________________________

[il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [il]

 

"Children make you want to start life over."

Muhammad Ali

id="right">id="Comic Sans MS">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui krelia
Luuuumeeee....luuuuumeee.....de mancat si de baut..ultra all inclusive!!!Motivul? Ma-sa lu' Rares, alias Chickeh Brain...alias Je [:D]...si-a zis ieri, in sinea ei...."hai sa-ncerc sa-i dau copilului suc proaspat stors la aparat"....si ce credeti? din 200ml cati au iesit, din 2 morcovi, o felie de pepene galben, 2 nectarine si 2 mere.....pe tot parcursul zilei, a baut copkilu' mieu tot tot tot [:I].....Ce mai curca impaunata eram...[:D]...si azi, pana acu', a mai dovedit 160ml.Asa ca, daca mi-ar fi dat prin cap sa-i fac schema asta mai demult...n-as mai fi fost asa de chicken brain [:I]....da' deh...omu' cat traieste invata. Oricum, am o stare de bucurie.....[:)]...Doamne ajuta! (ah, si niic vorba de canute sau alte recipiente..biberonu'....cel mai bun prieten..)In alta ordine de idei, intre 23.08-28.08 vom fi la mare, dar pana atunci, de vinerea viitoare plecam la deal [:I]...timp de o saptamana, asa ca atunci, mai rarut....Tinaid="blue">, te pup si eu...da' sa nu mai dai ceai de tei lu' Geo, bine? [;)]Manyid="blue">, inmiit![pup]Danaid="blue">, eu nu mai scriu dincolo de hat..vreme...am scris alaltaieri parca, sa le zic de faza cu albumele, mai mult din compasiune, solidaritate, nu stiu... Nu ma mai intereseaza subiectul, pt mine e un capitol incheiat, atata vreme cat nu rezonez cu atmosfera aia...[;)]. Cat priveste alte fete care scriu in continuare....la intrebarea asta nu stiu sa-ti raspund, ca nu-s la zi cu membrii subiectului [:)]..hai mai bine ia un [pup] de la mine si nu-ti mai incarca mintea cu prostii [;)]Laviid="blue">, nu mai stiu daca ai zis la mom. respectiv cine sunt nasii lui Rares, dar...de ex., ei nu va pot cununa? Asa, am mai citit pe Ionelaid="blue">, pe Dozzid="blue">, pe Diaid="blue">, pe Laluid="blue">, pe Liloasaid="blue">, pe Laluid="blue">, pe Monicaid="blue">, pe Floricikid="blue">....pe Cuscriid="blue">, ofc....hm, parca si Monisuid="blue"> [:D]...si cred ca mai erau inca cateva..da' neuronu-i praf cu tinerea de minte...anyway, vroiam sa va pupez pe toate..ete ashea...[pup][grup]id="Comic Sans MS">id="purple">_______________________________[il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [il]
"Children make you want to start life over."Muhammad Ali
id="right">id="Comic Sans MS">id="purple">
align="right" id="quote2">Ori nu m-am exprimat eu bine ori ai inteles tu gresit. Eu o intrebam pe Monis despre postarile de la dovlecei nu de la fulgusori.[pup]Ma bucur ca Albastrelul este prieten cu suculetul proaspat.[pup]------------------------Dana, mami fericita de [copil] David ( 2 noiembrie 2009)id="Comic Sans MS">id="blue"> Albume fotoid="size1">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, Monica, multumesc pentru PM[flo].

 

Ionela, tin pumnii sa fie bune analizele lui Mihnea.Acusica vine tati si iar o sa fiti pe drumuri, sigur o sa-i prinda bine lui Mihnea plimbarile. Eu ma tot minunez cum de nu a racit Ari de la aerul conditionat din masina, suntem mereu in miscare si fara AC nu se poate pe caldurile astea.Bat in lemn, sper sa nu am surprize cu ea vara asta.

 

Andre[pup] si voi mi-ati lipsit, toate. Si eu sunt mare fan, ma bag oricand la o capucina[olala].

 

Diana[flo][pup]

 

Am pus poze pe noua adresa.

 

Lalu, mami fericita de Ari (28.11.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

krelia eu ieri mi-am facut la juicer: mere+pere+morcovi+piersici..divinnnnnnnnnnnn..si eu ma gandeam ca merge si la copii..

 


alexa, mami de Mid="red">aid="purple">rid="orange">yid="blue">aid="teal">m id="green">buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga]id="size1">id="Script MT Bold">id="size3">

si [gravi] 23+ cu [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Sunt leguma dupa plimbarea de dimineata.[alcool] cald dom'le ,cald...

Si dupa ce ca se moare de cald mai fac si mancare.

 

Lili_a si tantarul de Titan e la fel de al naibii. Fac ditamai guguloaia de la ciupitura...o fi ca o alergie ceva...[:-@]

Dankutza, Pinky mananca ca o domnisoara, tine la silueta.[pup] Ema mananca cerealele de orez(de la Milupa)...bine ea mananca orice. Seamana cu tac'su.[:D]

Monica, ce bine ca a scazut temperatura. Asta e tot de la enterocolita ? La Ema s-a manifestat doar prin diaree.

Many si la noi e chef daca-s doar 2-3 scaune pe zi. Ieri a avut 4 si nu aratau deloc bine. Am fost la Synevo,mi-au dat recipientul ala cu gel ,mi-au zis sa-l tin la frigider si luni ma duc cu kk. Costa 37 lei.

Dana , ma gandeam cum ar fi fost sa o alaptez pe Ema ...cu cei 7 dinti ai ei[alcool] Ma musca de mana cateodata de-mi lasa niste semne...ma abtin sa nu tip ca o sperii.

Lavi, deci e chef pe 23.10.[pup]

Andre acu' am vazut pozele de la botez. Doamne cat de frumoasa ai fost[olala]. Tunsoarea e superba. Aaaa mai vroiam sa-ti scriu ca am primit pachet din Italia(de la soacra) numai cu paste si sosuri...muuulte sosuri[pofta] De 2 zile numai paste mananc[:D] Trebuia sa ma laud si io la cineva[alcool]

Ionela nu ai ce cauta in butoi.[pup] Hai ca trec repede 3 saptamani.

M_Alexa la mine menstruatia a venit la 5 luni de la nastere. Apoi dupa alte 2 saptamani, apoi dupa 5 saptamani. Probabil dureaza pana se regleaza.[pup]

Krelia tu curca ??? Io curca beata si tampa ca nu mi-a dat prin cap(daca nu scriai tu[pup] )sa dau copilului suc prospat...pe caldura asta ma tot rugam de ea sa bea ceai sau apa...nu vrea deloc[alcool] Acu' m-am luminat.[:D]

 

Floricik mami de [bebic] Maria Emaid="red">-12.12.2009

 

noi 3

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danaid="blue">, cu siguranta nu am citit eu ce trebuie, in betia mea euforica, cine stie ce am inteles [alcool]. Oricum, [pup]-ul ramane valabil...asta daca il mai vrei [:D]

 

Alexaid="blue">, exact asta i-am facut eu azi [:)]....si am beut si eu un pik, hihihihi [:D]id="Comic Sans MS">id="purple">

 

_______________________________

[il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [il]

 

"Children make you want to start life over."

Muhammad Ali

id="right">id="Comic Sans MS">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Monis,Lili,Coque,sa va fie de bine plimbarea[pup]

 

Lili,s-a bronzat putin la fata,pe maini si pe bulanase-asta mai mult cand mergeam cu ea in carut-pe plaja a stat mai mult in costumul de plaja,sub umbrela.

Vai,pe noi ne-au terminat tantarii in Grecia...erau mici si terminati de foame,ziceai ca-s scapati din lagar,isi dadeau viata pt o gura de sange![:D]

 

Fiica-mea avea fata piscata de zice-ai ca-i o pizza.

 

Dankutza,sunt intru totul de acord cu tine,cand ai copil care nu mananca,ai fi tentata sa ii dai si fasole prajite!Bine,nu ajungi chiar sa ii dai asa ceva,dar nici nu mai poti respecta anumite reguli pe care ti leai propus inainte de inceperea diverificarii...

 

Cum mai papa Pinky?

 

Monica,ma rog sa-i treaca cat mai repede Mariutei,imi inchipui prin ce chin treceti toti 3...

 

Many,multumim. Din pacate,pisicioasa mea a inceput sa tuseasca mai rau astazi...i-am dat Stodal.

 

Dana[pup].Nu am descarcat pozele inca,nu prea am timp sa-mi trag sufletul....spalat,gatit,curatenie,co@pil,copil si iar copil...

 

Sa va mai spun ca la colturi si unde e mai periculos busileste si se ridica in picioare? Si pe hol,unde e gresie se aseaza in fundulet si apoi sare cu mainile inainte,de zic ca direct in cap se arunca pe gresia aia....si are o viteza la busilat[alcool]...dar asa o placere e sa o vad[:I]

 

Vai,Andre,sunteti superbe!!!! Cred ca Annabelle e geloasa pe Chiara cu asa o piscina(am vizionat pozele impreuna)[pup]

 

Lavi,ce fain!!! Sa fie intr-un ceas bun!

 

Lalu,felicitari! Sunt sigura ca tea ajutat Ari la invatat!

 

Ionela,multa sanatate si putere...Hmmm,la noi pleaca tati pe 6 August....Chiar ca facem cu schimbul!

 

DOZZ[pup]. Imi pare rau ca trebuie sa poarte hamul bebelina,dar mai bine rezolvati acum....cu cat creste,cu atat chinul va fi mai mare.Multa sanatate[flo]

 

 

 

 

 

 

Lumiid="red"> SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009

 

Poze Alexa Annabelle Deniseid="red">

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...