Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 35


Recommended Posts

M_alexaid="red"> Wow! Ce surpriza! Chiar ca nu ai mai scris demult. Daca iti mai aduci aminte, noi 2 venisem de la inseminare la odiseea de fulgusori.

E foarte posibil sa fii ramas gravi, dar in acelasi timp, sa nu uitam, ca la inceput, este posibil ca ciclul sa vina haotic. Cere un test de la farmacie. De ce iti e rusine? Asta ca sa stii cum stai. [pup] si spune-ne ce ai facut.

 

Dana, mami fericita de Cezaraid="Comic Sans MS">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Flo'id="blue">...baga test la fata sa vezi poate-poate [;)].....daca nu reusim cu apa, macar cu cico-rico asta natural, sa ne iasa [:)]...si din curcile ce-am fost...sa vezi ce lebede iesim [:D]

 

Ioneeeeloooooid="blue">.....mai scoate maica din pupuri sau din flori, macar una, sa ramaie 5, ca se labartza pajina...de numa'-numa' [:I]

(pup fata si pe bebe mic Mihnea [:I] sa se faca bine![pup])

 

(Edit - nu mai e nevoie, ca am trecut la pag.12 [:I])id="size1">

 

 

(cred ca azi am limbarnitzo-tastarnitza [8D])id="Comic Sans MS">id="purple">

 

_______________________________

[il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [il]

 

"Children make you want to start life over."

Muhammad Ali

id="right">id="Comic Sans MS">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coque&dozz extra [pup] pt voi pt info despre quinny..varianta mea nr 2 era graco symbio (de asta parca mi-a sppus si coque[flo])..deci am decis si am hotarat [:D][:D][:D][:D]: graco symbio won[pk]

 


alexa, mami de Mid="red">aid="purple">rid="orange">yid="blue">aid="teal">m id="green">buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga]id="size1">id="Script MT Bold">id="size3">

si [gravi] 23+ cu [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam si eu sa spun de suculet facut in casa. Pinky s-a smecherit si nu mai vrea apita mai deloc. Foarte rar o mai pacaleam cu 10ml de apa. Doar cat a fost bolnavioara a baut si 100ml de apa, ca sa se hidrateze. Dar in schimb nu vroia laptic si nimic altceva.

 

Mama mi-a spus ca nici lui Zbuciumix nu-i prea placea apa. Facem o paranteza sa spun ca acum bea la apa ca la balamuc. Inainte nu bea deloc si acum, la joaca in parc, bea aproape, 1/2 l. Inchid paranteza. Au inceput sa-i dea compot. Ii facea o olicica de compot de diferite fructe. Punea in oala 2-3-4 feluri diferite de fructe si le fiebea. Binenteles, fara zahar. Ii punea in canuta si bea cand vroia si cat vroia.

 

Eu l-am trimis pe tataie in Kaufland de unde a cumparat portocale, mandarine si grepfrut. Nici nu-mi inchipuiam ca o s agasesc citrice asa de zemoase si dulci. II fac suculet dintr-o portocala (nu sunt imense), o mandarina si jumatate de grepfrut. Ii place lui Pinky la nebunie. Tzocaie la bibe ca un purcel. Ii pun si fierul acolo. Dar nu bea mai mult de 60-70ml. Nici nu vreau mai mult, ca nu vrea sa-i umplu stomacelul numai cu suculet. AM uitat sa spun ca iese destul de mult suculet, si restul il pastrez in frigider pana a doua zi.

 

Asa ca cine vrea, poate sa incerce ambele variante. Zbuciumix nu vroia suculet de portocale, in schimb ii placea zeama de la compot care era acrisoara de la pere, mere, visine, etc.

 

Dana, mami fericita de Cezaraid="Comic Sans MS">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumiid="red"> ma intrebi cum mai mananca Pinky. Uimitor de bine. De pe 6 iulie, am intrat pe vitamine. Luam Pikovit 3,5ml pe zi. Dupa o saptamana, a inceput si ea sa manance. Ajunsesem sa mancam doar un bibe de 125 ml de lapte cu cereale pe zi (adica o zeama lunga). De dimineata pana seara. ISi scazuse portia de mancare pe fiecare zi. Initial am banuit-o pe bona ca i-ar fi dat in somn si de aia nu vrea sa manance asta mica. Eu nu sunt de accord cu datul in somn, desi in momnetele de disperare, as fi facut-o si pe asta. Dar, nu cred ca a fost femeia de vina. Pur si simplu nu avea pofta de mancare. Era vesela, se juca, dar nu manca.

 

Sunt convinsa ca a luat in greutate, de cand am fost la dr, adica pe 13 iulie. O simt la mana. Are acum o energie, mama-mama. ISi freaca toata ziua piciorusele, si le ascute ca un greieras. [:D]

 

Sa-ti spun ce mananca acum. Dimineata un bibe de laptic simplu. APoi, cateva lingurite de piure de fructe. Un bibe de suculet de citrice. Un bibe de legume. Un bibe de lapte cu cereale. Niciodata nu a mancat asa de bine. Nici nu vrea sa ma gandesc ce ne facem cand terminam vitaminele. [:-@]

 

Desi nu e o solutie tocmai buna datul vitaminelor, pt noi au fost de bun augur. Mananca si doarme destul de mult (desi nu am scapat de trezitul de la 3-4 noapte ca sa pape). Nu-mi pare rau ca ii dau vitamine, pt ca vad si eu ca evolueaza si ea si nu bate pasul pe loc.

 

Voi? Ce papa Anabelle model?

 

Dana, mami fericita de Cezaraid="Comic Sans MS">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

 

Licurix Condoleante! [flo]

Alexa eu am quinny buzz, dar tocmai am vazut ca te-ai hotarat asa ca nu mai spun nimic.

Dozz trimit acum PM.

 

In rest, sanatate multa puiutzilor bolnaviori, felicitari dintosilor, vacanta placuta celor care urmeaza sa plece si pupaturi la toata lumea.

 

Mai am o rugaminte, daca poate sa-mi trimita si mie cineva PM cu parola de la adresa noua. Multumesc!

 

Un weekend placut va dorim!

[flo][flo]

 

Mitzi si Pisoiasul scump

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, stiu ca s-a mai discutat, dar nu mai tin minte [:I]. Va rog, sa repetati si pt o tuta ca mine, care a uitat sa-si scrie in caietel [:I], ce biscuiti le dati bebeilor? Facuti de ce firma? Ati gasit fara zahar? Fara margarina? Ati incercat Nestle, Organix, Hipp, sau altceva? Ce recomandati?

 

I-am dat lui Pinky, un biscuite de la Zbuciumix. Era cu zahar, posibil si margarina. In plus era biscuite de cacao. Nu l-a mancat, dar l-a limbit bine si chiar s-a topit un pic si in gurita ei. Parea destul de multumita si ma gandesc ca poate, ar roade si ea un biscuite cu sau fara gluten ca doar are 7 luni jumate. Intr-o alta zi a limbit un covrigel si i-a placut. Reusise sa-i ia "pielea" covrigelului.

 

Ati incercat biscuitii Cici? AM vazut in Kaufland. Dar scrie zahar pe ei.

Saru'mana de raspunsuri. [asia]

 

Dana, mami fericita de Cezaraid="Comic Sans MS">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mitzi spune-mi te rog...doar asa de info..mai sunt fete interesate si vreau sa le spun si lor cum e .[flo]

 


alexa, mami de Mid="red">aid="purple">rid="orange">yid="blue">aid="teal">m id="green">buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga]id="size1">id="Script MT Bold">id="size3">

si [gravi] 23+ cu [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,fete dragi.

Azi Geo a fost campion la mancat.Pe langa tzitzi a mancat dimineata 250 gr de fructe(ieri nu i-au ajuns cele 200gr asa ca azi am facut mai mult),la pranz 200 gr de legume(cu astea se certase si mai mult de 100 gr nu vroia) si in seara asta a papat 2 iaurturi muller de 150 gr fiecare.Plangea cand i-am zis ca s-a terminat borcanelul.I-am desfacut un al doilea iaurtel si l-a papat si pe ala tot,apoi a fost fericit.Nu a papat niciodata asa.

Krelia nu i-am dat ceai de tei.Stiu ca la baieti nu se da.I-am dat cereale cu flori de tei.Sper ca nu au acelasi efect.Oricum nu ii mai dau.Le pap eu(o lingurita la 200 ml lapte ca-s dulci)

Dankutza ai dreptate.Cand ajunsese al meu sa pape doar cateva linguritze de legume nu stiam ce sa mai fac.Ma bucur ca printesa s-a dat pe brazda.

Alexa ma bucur ca samburica e miscacioasa.

Lavinia sa fie inr-un ceas bun cununia religioasa.

Dana felicitari pentru aniversare.

Ionela imi pare rau ca ai amr asa lung,dar trece si veti fi iar toti.

Ramoc ce faci?war or love?[pup]

Ralu pe unde umbli?

Diana felicitari pentru primul loc.

Sper ca nu am uitat pe nimemi.

Monis spor la bagaje.

Ma duc sa cal un everest de hainute de-ale piciului.

Lumi ma bucur ca a-ti avut un concediu frumos.Cred ca a fost haioasa Anabelle cu prajiturile lui tati.

Lila[pup]

[pup]

Daca merge netul mai revin.id="blue">

 

[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)

 

poze geo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...