Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 35


Recommended Posts

Dankutza eu i-am dat lui Geo biscuiti Hipp dar foarte rar.Au si sare si zahar.Am auzit ca Organix sunt mai ok.Cici bebe si Rostar kids parca sunt foarte buni.Am luat eu,dar nu pentru copil.Au multe chestii in ei.Pe langa sare si zahar au ou,emulgatori,euri,coloranti parca.Asta imi amintesc.Nestle au biscuiti pentru 10 luni plus.Krelia a gasit Milupa de la 4 luni.Eu nu am reusit sa zaresc nicaieri.

[pup]id="blue">

 

[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)

 

poze geo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello

 

am terminat most of za bagaje [:D] dar si eu is terminata [alcool]. acu tot ce sper e sa fi luat tot ce ne trebuie si sa nu imbatranim maine pe autostrada..

 

Dienutze ma bucur ca te-ai mai linistit. Eu nu mi-am propus un termen de alaptare. Tot ce sper este sa mai am lapte macar pana la 1 an.

 

Floricik ce bine ca ai aparut. Te cred f tare, si eu simt din ce in ce mai des ca o iau pe camp ca sunt singura in fiecare zi cu copilul. Dar ma incurajez ca in sarcina, gandindu-ma ca in curand va veni vremea cand voi regreta ca s-a terminat si perioada asta, asa grea cum este. Cat despre lapte, imi pare rau ca ai suferit, dar totusi ai alaptat fetita destul de mult, si eu zic ca asta e mare lucru [pup]

 

Tina i-am dat somon ca de asta cumparasem (de obicei ii dau pastrav, azi chiar m-a sunat mama si mi-a zis ca i-a prins tata lui Iulian un pastrav la noi in parau [pk][pk][pk][pk]) - i-am dat de gust, o singura data. Somonul este f bogat in proteine, acizi grasi Omega 3 si vitamina D.

Cereale de la Topfer am luat doar la 7 luni, 1 singura cutie cu orez. Nici un gust, dar copilul le-a mancat.

 

Lili imi pare rau ca te-au ciuruit tantzarii de la Sosea [8D]. Fetelor, daca ati vedea ce mare e Lila si ce fain sta ea in picioare si povesteste. SI ce bine papa! Santiago ii saruta manutzele ca a fost asa galanta si a impartit iaurtul cu el [pup]

 

Many asa simt si eu, desi copilul ma epuizeaza, tot la tata-su scot [neand] [:D]

 

Dana si Iulian ramane mirat cand observa ceva diferit la lucrurile din jur - si le observa repede de tot... daca imi pun o palarie sau alti ochelari sau schimb tpnul vocii. Dar nu zic ca daca-i canta taica-su vreo minune pe care de obicei i-o fredonez eu, nu are nici o treaba (sau doar se bucura in mintea lui frumoasa [olala] ca in fine ii canta si lui cineva cunoscator, nu o trompeta afona ca mine [:D][:D]).

La dovlecei am scris din cand in cand, mai ales cand imi era f f sila de subiectul nostru, dar nu doar de asta - acolo sunt o trupa de fete absolut speciale si-mi sunt f dragi si cum multe ma stiu virtual cam de 1 an. Mai scriau acolo si Andre, Raluci, Lumi, dar na, timpul e scurt si f greu de scris in 2 locuri. Eu am ramas fidela macar cititului, pentru ca de acolo m-am inspirat cu f multe lucruri din care cel mai important a fost suportul pentru alaptare (cum ele au nascut mai devreme, am prins la fix ultimele 2 luni de sarcina pline de info).

 

Andre prietenele nu uita frumoasele italience [pup][pup][pup]. Sunt superbe pozele, superbe, de protagoniste nici nu mai zic. [pup]

 

Lavi ma bucur ca sotul tau a luat o hotarare in ceea ce priveste bagatul mamei lui peste voi. Acuma lasa-l in pace, n-o mai da la intors ca nu vrei sa creada soacra-ta ca nu stiu ce, zi mersi, mergi mai departe si ai grija de voi. Cand eram de anii tai si eu credeam ca se poate sa fie si barbatul de partea mea, si sa i-o taie lu' ma-sa cand devenea enervanta si soacra-mea sa ma iubeasca si eu sa fiu fericita avand toate astea... sa vezi treaba, nu se poate. Asa ca bucura-te ca este el in echipa cu tine!

Spor la pregatirile pentru nunta.

 

Lalu felicitari pentru progresele puiutei si pentru licenta [pup]

 

Ionela te pup doar daca esti afara din butoi. Si pe Mihnea cel Curajos [pup][pup]

 

Monica multa sanatate Mariutei!!!! [flo]

 

Diana daca lasi branula la veere, poate var eu dimineata o cafea in ea [:D][pup]

 

M_Alexa si eu am avut un singur CM cand avea Iulian 7 luni si de atunci nimic [alcool]. Cred ca se regleaza greu... tu mai alaptezi?

 

 

mai am 2 pagini dar tre sa-mi termin bagajele

 

NB [pup][pup]

 

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Fetelor, daca ati vedea ce mare e Lila si ce fain sta ea in picioare si povesteste. SI ce bine papa! Santiago ii saruta manutzele ca a fost asa galanta si a impartit iaurtul cu el [pup]Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">Subscriu, Lila sta in picoare de parca s-a nascut pentru statul in picioare, ca s-o parafrazez pe DJ Raluci.[pk][pk][pk]Bonsoir[8D]M_Alexa, desi aveam un CM ceas, acum vine total anapoda. De fapt, citisem ca atunci cand bb suge mai putin, vine CM-ul. La mine chiar se aplica regula. A mai observat cineva asta?mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Citat:
citat din mesajul lui coquelicotSubscriu, Lila sta in picoare de parca s-a nascut pentru statul in picioare, ca s-o parafrazez pe DJ Raluci.[pk][pk][pk]Bonsoir[8D]M_Alexa, desi aveam un CM ceas, acum vine total anapoda. De fapt, citisem ca atunci cand bb suge mai putin, vine CM-ul. La mine chiar se aplica regula. A mai observat cineva asta?mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
align="right" id="quote2">pai na, secretia marita de prolactina inhiba ovulatia. cand aia scade (alaptat mai rar) vine si Cm-ul (mama lui! [:D])id="size1"> si se si duce naibii efectul ei de anticonceptional natural.Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Lili imi pare rau ca te-au ciuruit tantzarii de la Sosea [8D]. Fetelor, daca ati vedea ce mare e Lila si ce fain sta ea in picioare si povesteste. SI ce bine papa! Santiago ii saruta manutzele ca a fost asa galanta si a impartit iaurtul cu el [pup]
align="right" id="quote2">

Asa deci, donsoru' Iulian saruta manutze la Sosea. Cum ajungem in Buc. convoc o intalnire in Herastrau, si cu Lila of course, sa avem o sedinta. Si Vlad care nu ridica ochii din pamant si se topeste de dor.....[:I][:I][:I]

Drum bun, sa aveti o vacanta frumoasa si sa va intoarceti cu bine [pup]

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, drum bun maine! Si astept dimineata cafeaua sa ma gadile pe vena [:D].

 

[floare3] Concursul "I love DC": dr-1 si dr-2 [floare3]id="size1">


[9cer]Dianaid="red"> cu [bonjovi]Vladid="blue">(16.05.04)(bebelus, copilas)&[8**]Timeea id="red">(18.05.06) & [copil]Teodora id="red">(11.11.09)id="green">

[8)]croitoreasa cea viteaza[8)]id="green">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Citat:
citat din mesajul lui monis5Lili imi pare rau ca te-au ciuruit tantzarii de la Sosea [8D]. Fetelor, daca ati vedea ce mare e Lila si ce fain sta ea in picioare si povesteste. SI ce bine papa! Santiago ii saruta manutzele ca a fost asa galanta si a impartit iaurtul cu el [pup]
align="right" id="quote2">Asa deci, donsoru' Iulian saruta manutze la Sosea. Cum ajungem in Buc. convoc o intalnire in Herastrau, si cu Lila of course, sa avem o sedinta. Si Vlad care nu ridica ochii din pamant si se topeste de dor.....[:I][:I][:I]Drum bun, sa aveti o vacanta frumoasa si sa va intoarceti cu bine [pup]mami de [copil] Vlad (29.10.2009)Poze
align="right" id="quote2">Lasa tu Many ca o sa-si gaseasca Santiago de lucru pe la mare cu vreo tanara domnita [8D]... stim noi generatia din ziua de azi [:-)))]. (sper sa nu citeasca asta soacra-sa de la dovlecei [:D])(oricum, cu Lila e frate de iaurt doar, sa-i spui lui Vladut te rog)id="size1">Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, mersi ptr. lamurire.[flo]

Sa nu iti inchipui ca daca ii mai cant lui David am voce...nuuuu...dragul de el, este singurul meu fan.[:D]

Drum bun maine si relaxare maxima.[pup]

 

Am culcat baietii, am facut o baie cu lavanda asa ca acum sunt relaxata total ... ma duc la nani.

Noapte buna fetele si un weekend placut.[pup]

 

------------------------

Dana, mami fericita de [copil] David ( 2 noiembrie 2009)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

 

Albume fotoid="size1">id="Times New Roman">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, m-am mai linistit putin. Bine ca Iuli are o iubitica la dovlcei si tu nu spui nimic, daca stiam nu mai saream asa. Oricum ne-am linistit si eu si Vlad care acum doarme multumit si sper sa viseze frumos cu Lila_cea_frumoasa_nascuta_pentru_statul_in_picioare.

 

Vreme frumoasa sa aveti

[pup]

 

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Monis, drum bun maine! Si astept dimineata cafeaua sa ma gadile pe vena [:D].[floare3] Concursul "I love DC": dr-1 si dr-2 [floare3]id="size1">[9cer]Dianaid="red"> cu [bonjovi]Vladid="blue">(16.05.04)(bebelus, copilas)&[8**]Timeea id="red">(18.05.06) & [copil]Teodora id="red">(11.11.09)id="green"> [8)]croitoreasa cea viteaza[8)]id="green">id="size1">
align="right" id="quote2">ghidi-ghidi-ghidi(asta e cafeaua din branula [8D])si pt restul lumii [cit][cit][cit][cit][cit][cit][cit][cit][cit][cit][cit][recevere]Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...