Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 35


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Monis, drum bun maine! Si astept dimineata cafeaua sa ma gadile pe vena [:D].[floare3] Concursul "I love DC": dr-1 si dr-2 [floare3]id="size1">[9cer]Dianaid="red"> cu [bonjovi]Vladid="blue">(16.05.04)(bebelus, copilas)&[8**]Timeea id="red">(18.05.06) & [copil]Teodora id="red">(11.11.09)id="green"> [8)]croitoreasa cea viteaza[8)]id="green">id="size1">
align="right" id="quote2">Diana, am reusit si eu sa te votez. Intr-un tarziu.[:I]Ei, dar am vazut ca esti lidera de clasament [olala], bravo, bravo!Pozele sunt minunate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata

 

M_Alexa, mie mi-a venit CM in ultimile zile de alaptat exclusiv si de atunci a venit cam la 23 de zile, eu aveam inainte la 30 de zile.

Nu stiu de ce nu faci un test, sa fii sigura de ce se petrece [flo]

 

Monis, sa aveti un concediu relaxant si frumos si sa va intoarceti cu bine acasa![flo]

 

Sa aveti un weekend frumos!

Pup fulgimea!

 

Mica mea minune: [zana]Natalia Oana (16.11.2009)id="blue">id="size2">id="Book Antiqua">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele!

Dnkutza, ma bucur ca ti-ai amintit de mine! Asa este, am venit amandoua de la inseminare anul trecut.

Am facut un test de sarcina pana la urma si este negativ,din pacate. Mi-ar fi parut bine sa vina bb2 si mai ales sa vina fara vreun stres ca anul trecut cand ma dadeam de ceasul mortii si umblam pe la toti doctorii. Asta este! Ciclul tot n-a venit...dar vine el cu siguranta o data si-o data.

Eu inca alaptez dar mai rar ca acum Andreiutza papa si mancarica de bebe. Am in schimb alta problema cu ea. Intr-o noapte de oboseala am luat-o langa mine in pat sa pape si...n-o mai dezvat. Deja tati e exilat in sufragerie ca tot patul e al ei. Incepe sa maraie prin somn si cauta tzatza, se mufeaza singurica si n-are probleme. Tot asa adoarme si ziua de vreo 2 ori.

Imi pare atat de rau!!!!!!!!! Cat era mai mititica dormea numai in patut si se trezea de 2 ori, ba uneori o singura data pe noapte, papa putin si gata adormea. Acum....sta ca o maimutica de gatul meu si cauta tatzica.

As vrea sa o dezvat cumva dar nu stiu cum. O adorm in pat si o mut in patut dar se trezeste repede si cand o iau nu se mai dezlipeste de gatul meu!!!!! Ce sa-i fac?

 

Mami de [fetita] Andreea Maria

 

"Rasul este ca stergatorul de parbriz, nu opreste ploaia dar te ajuta sa iti vezi de drum"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Dankutza,nu ai idee cat ma bucur sa aud ca Pinky papa bine,cred ca iti creste inima cand o vezi papand asa!

Pt un bebe care papa si pune in greutate,vitaminele nu isi au rostul,dar pt un bebe care ajunge la o cantitate de papa atat de mica,cred ca ati facut ceea ce trebuia.[pup]

Biscuiti i-am dat de la Hipp(de la 8 luni),e foarte incantata de ei. La inceput musca si scuipa bucatile,acum vad ca mai si inghite. Oricum,nu ii dau mai mult de 2 pe zi(din care cred ca jumatate de biscuite ajunge in stomacel).

 

Annabelle e in continuare pro lapte,anti fructe(cu exceptia celor intregi pe care le `mananca` singura),si am ajuns la o cantitate de legume de aprox 80 grame pe zi.

 

Andre,esti o scumpa[pup]. Problema este ca nu avem unde sa punem piscina,stam la bloc si la mama nu prea am chef sa merg sa stau cu ea mai mult,ca iar ii stric tabieturile domnisoarei.....

Noi am cumparat piscinuta si am lasat-o in Grecia,nuavea rost sa o mai caram.

BTW,sunt topita toata dupa Chiara,are un zambet de topeste si pietrele!!![olala][olala][olala]

 

Tina,sa o fi vazut cum rodea la un pietroi gasit pe plaja,langa sezlongurile noastre[alcool]

Am citit din urma si tare imi place cum planifici pranzurile lui Geo...si tare imi place ca e bebe bun si papa frumos!

 

Monis,va doresc drum bun si concediu cat mai frumos!

Pupam Santiagul cuceritor[pup]

Si eu sunt cititor fidel al mamicilor de dovlecei,doar ca am cam ramas in urma dupa vacanta....abia am reusit sa recuperez aici....

Si mie imi sunt foarte utile informatiile de acolo(mai ales ca pisicioasa e senioara),imi sunt dragi fetele,dovleceii si atmosfera.

Imi pare tare rau ca nu am timp sa scriu si acolo,si,dupa cate o pauza mai indelungata,mi-e si rusine sa mi scriu....

 

Dana,ce frumos va tratati,doamna,cu bai cu lavanda[olala]

Sa-ti fie de bine!

 

M_Alexa,lasa ca aveti timp de bebe 2. Mai bine asa,ca primeste Andreiutza toata atentia![:D]

Cu dormitul in pat,nu stiu ce sa zic....nici nu alaptez,nici nu dorm in pat cu pisicutza mea...Am dormit de cateva ori noaptea,ziua de mai multe ori(upa ce adoarme,o pun in patut ca sa pot face treaba linistita)nu s-a invatat,tot la ea in patut doarme....poate daca aveam tzitzi,nici a mea nu mai vroia in pat la ea.

 

Ancutzica,voi ce mai faceti,cumva distrati?

 

 

 

 

 

 

 

Lumiid="red"> SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Deniseid="red"> 7 Oct 2009

 

Poze Alexa Annabelle Deniseid="red">

 

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`

Mahatma Ghandi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui M_Alexa
Salutare fetele!Dnkutza, ma bucur ca ti-ai amintit de mine! Asa este, am venit amandoua de la inseminare anul trecut. Am facut un test de sarcina pana la urma si este negativ,din pacate. Mi-ar fi parut bine sa vina bb2 si mai ales sa vina fara vreun stres ca anul trecut cand ma dadeam de ceasul mortii si umblam pe la toti doctorii. Asta este! Ciclul tot n-a venit...dar vine el cu siguranta o data si-o data.
align="right" id="quote2">Asa visez si eu. Eu am intrerupt anticonceptionalele de vreo 3 luni, dar nimic. Dar, nu ma las pana nu-l fac si pe al doilea.Dana, mami fericita de Cezaraid="Comic Sans MS">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toata lumea lipseste.

Monis sa ai parte de vreme frumoasa si de un copil de gasca.

Eu am o problema grava!!!!!!!!!la pranz ,orele 13 Geo a papat 2 sani ca de obicei.Am incercat sa il culc.NU a vrut.Rodea de zor la o babetica.Il pun pe scaun si ii dau sa pape piure de legume cu carne.De obicei il papa la 15.00 cand se trezeste.Dupa ce a mancat s-a culcat.Ieri aceasi poveste.A papat 2 iaurturi de 150 gr seara.Pana atunci nu s-a culcat si cerea mancare chiar daca supsese cu o ora inainte.

Ce fac?Lapte este d.p.d.v. cantitativ.Dar calitatea mai e aceeasi?Ii bag lp sau inca o masa?

Ii fac un program de genul 09.00-fructe

12.00-piure

15.00-iaurt/legume coapte

18.00-cereale/iaurt/branzica?

el mananca acum cam asa: la 07.00 -san,la 09.00 -fructe,la 12.00 tzitzi+piure(de azi),la 15.00 tzitzi,la 17.00 cereale/iaurt/branzica,la 19.30 tzitzi,la 01.00 tzitzi,la 05.00 tzitzi.

Daca aveti idei va rog sa ma ajutatati.Mai studiez.Poate e ceva trecator.

[pup]weekend placut.

Ma duc sa calc un himalaya.Lenjerii,camasi,maiouri,etc...id="blue">

 

[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)

 

poze geo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi.

 

Nu am mai intrat de o saptamana, suntem in vacanta si netul nu prea merge. Ne-am tot plimbat o saptamana pe la bunici/ parinti si acum suntem la Apa, un lac langa Satu-Mare ( padi stie[pup]). Vremea este tare urata, ploua de ieri. Sper sa se faca frumos pe saptamana viitoare.

 

[pup] la toata lumea. Sper ca toata lumea este bine.

 

Sa aveti o duminica placuta si distractie faina tuturor.

 

CRIS [mamica] , [baietel] Andrei Cristian, 7 dec 2009

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...