Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 35


Recommended Posts

Hello Hello

many te-am sunat ieri toata ziua sa-ti iegzplic ca Santiago e luat de o dovlecica si cu fi-mea a fost doar o relatie pasagera de iaurt [:D] dar ai avut telefonul inchis. Cind vii in Bucuresti ca nu mai putem de dorul vostru? [pup]

M_Alexa nu stiu sa-ti raspund, ca la mine ciclul n-a venit inca,citeodata ma intreb pe unde o fi si ce-o mai face [:)]

Monis vacanta placuta, Santi bronzat,apa curata si valuri leganatoare. Moamaaa ce mor de invidie. Si sa papati ceva bun de la Dinamo si pt mine ca eu am o salbiciune pt haleala de acolo (in speciala salata de vinete si supa cu taietei de casa) [pup] si saru-mina de complimente si tie si lui Coque Ce copii mari avem ma fetelor, eu imi dau seama cind ma uit la altii. Ce-au crescut si ce progrese au facut si ce repede trece timpul [q]

douradoudou trimite-ne si noua o pozica cu burtica pe contul comun [pup]

Lumi nu incape piscinuta pe balcon? Am pus si eu bebelina in piscina,i-a placut dar nu asa tare ca in cada unde stropeste tot, a fost ma timida si a incercat sa evadeze. Pup frumoasa Anabelle

Lalu felicitari pt licenta. Cind aud de fete harnice asa ca tine si ca Tina, iar ma apuca rusinea ca nu-s in stare sa-mi termin doctoratul ala si n-am pic de tragere de inima

Lavi bravo pt stabilirea datei pt nunta, o sa fie sarbatoare mare. Zic si eu ca Monis, bucura-te de ce sot ai, ca a ales familia care trebuie. Cu soacra gasiti voi un compromis in timp

Monica saraca de tine, ce nopti de groaza ai. Uite ce zice Ione, ca nu e asa rea temperatura asta mai joasa. Si daca tot am adus vorba, va pup pe amindoua cu pupici grasi ca sa nu incapeti in butoi [:)] [pup][pup]

Di cum mai esti? Cind se termina concursul? Ce premii sint? S-o pun si pe mama sa-si faca cont pe DC ca sa voteze? [:D] [pup]

Raluci s-au intors mama respectiv masina de la mare? Ce face Bubu_3_dinti?

Dozz,mitzi parca ati cerut PM cu parola de la noul cont, trimit si eu

Andre ce mare superba si ce fete frumoase! Si aveti asa o expresie fericita si impacata pe fetisoare si tu si Chiara si buni,m-am topit dupa voi

dankutza am vazut la farmaciile Dona biscuiti Plasmon, n-au nici sare nici zahar dar au gluten. Mai exista si la Centrofarm unii tot asa de la Organix

Eu nu prea sint prietena cu biscuitii asa ca n-amincercat,i-am dat un rondel de orez de la Organix de care zicea lyly si cind am vazut ca l-a rupt in 2 si a ramas cu o bucatoaie gigant in gura m-a apucat atacul de panica ca ii ramine in git si io ce fac [:D]

Tina poate are Geo puseu de crestere si de-aia vrea mai multa papa. Eu zic sa nu-i dai lp, suplimenteaza din cantitatile de papa solid sau da-i sa suga mai des [pup]

Mai vroiam sa mai zic una alta dar s-a trezit asta mica si trage nervos de steluta muzicala asa ca ma duc la datorie

Intrebare [?] Mai dati-mi idei de non-jucarii safe in afara de linguri, capace si partile componente ale robotului de bucatarie? Ca de jucarii nu mai are chef, in afara de salteluta de activitati pe care o iubeste ca in prima zi

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutari

 

Lili, la noi ca nonjucarii merg in continuare PET-urile, cutiile cu servetele-se distreaza scotand la ele pana e totul alb in jur ( uneori sunt tentati sa bage si in gura si trebuie sa fiu pe faza) si de curand Dragos iubeste mult un ghem cu snur din ala de macrame facut de mama pe vremuri, de fapt la el tot ce e snur, siret, ham, ciucuras, simpla ata este SUPEEERRR, numai pe astea le prefera, le baga in gura si e mare scandal daca incerc sa i le iau

Lingura nu le-am dat sa se joace pentru ca la masa cand le dau o lingurita in mana si-o tot indeasa cu coada in gura si imi e teama sa nu se raneasca

 

Legat de piscinuta, vineri si sambata am umplut in sfarsit piscina din curte cu apa, nu numai cu jucarii.... mare veselie mare, mai ales Dragos, busila in apa si stropea si radea mereu...Eva cuminte intr-un colt a tot ros la broaste si si-a spalat cu simt de raspundere palaria, apoi si pe a lui Dragos...

 

In rest totul e la fel Eva din ce in ce mai vorbareata, Dragos din ce in ce mai busilator si mereu in picioare

 

Legat de biscuiti , eu le dau de la Organix, 2 biscuiti blenduiti cu fructele dimineata ( uneori ii inlocuiesc cu cate 2 masuri cereale- dimineata e singura masa cand primesc fainos)

 

@ vreau si eu parola de la noua adresa, daca se poate...multam

 

o zi buna tuturor, aici e in sfarsit racoare...a plouat [pk][pk]

 

 

 

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009

 

 

mucosii

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili telefonul este inchis ptr. ca aici nu este semnal de la operatorul la care am eu abonament.

De venit in Buc. cred ca venim in jur de 2-3 august, dar nu stam prea mult, insa este musai sa ne vedem, sa mai lipaim o inghetata in parc.

Eu as veni mai repede, ca m-am cam plictisit, dar sare famlionul in cap ca duc copilul in caldura,etc, asa ca stau cumintica .

Va pupam, abia astept sa ne vedem [pup]

 

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili nu ma invidia deloc. Este atat de cald incat nu facem decat sa stam in curte, nici macar la umbra nu rezisti. Azi nu am iesit deloc la plaja, ca nu rezist eu, de copil nici nu se pune problema. Poate mergem dupa 6. Apa e murdara (calda totusi), pe plaja PLIN de oameni, vantul era f puternic aseara si purta nisip, am dubii daca nu e prea soare / prea vant / prea cald / prea racoare pentru copil [batcap]. M-am asteptat la rau dar parca este peste asteptari [:D]. (In plus nu am putut dormi pentru ca intr-o camera s-a sforait infiorator, in alta o fetita a facut indigestie si a vomat - plans - vomat... copilul meu a dormit de la 10 seara pana la 9 dimineata, cu un singur supt la 5 dimineata, eu am dormit de la 5 la 7. Asa ca daca azi nu dorm macar, maine plec la Bucuresti.)

 

(in plus singurele fructe de aici sunt niste storcituri importate acum 3 luni, in viata mea nu m-am simtit asa disperata ca nu pot cumpara nimic, noroc ca am luat mancare pt pranz congelata pt el).

 

[pup]

 

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
M-am asteptat la rau dar parca este peste asteptari [:D].

(in plus singurele fructe de aici sunt niste storcituri importate acum 3 luni, in viata mea nu m-am simtit asa disperata ca nu pot cumpara nimic, noroc ca am luat mancare pt pranz congelata pt el).

align="right" id="quote2">

Poate ziua/noaptea de azi vor fi mai bune.Plaja plina poate se goleste odata cu sfarsitul WE sa puteti respira, iar nenea sforaitor poate pleca si el acasa sa poate dormi si mami de Santi [pup]

Mai nasol cu fructele, probabil va trebui sa ajungeti in supermarket sau in piata la Mangalia...poate gasiti mai proaspete

Macar drumul spre mare a fost ok? nu ati imbatranit pe autostrada?

O zi numai buna de plaja fara soare, vant in exces

[mamica] [copil] Dragos si [copil] Eva _30.11.2009


mucosii


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
Dankutzaaici gasesti biscuitii.Acum am dat de link-ul pus de Krelia.O intrebare?Mai foloseste cineva pampers nr.3?Noi de cand am luat scutece de la Bl suntem pe nr.3 (Krelia [flo]) desi avem 8 kg.Cei nr.4 ne sunt mari.id="blue">[mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)poze geo
align="right" id="quote2">Mersi de link. [flo] Eu sunt tot pe nr 3. LA cei 6300g, nu ne permitem nr 4. [:D]Cat costa un pachet BL? AM refer pachetul marede 70, 80 buc?I pup you. [pup]Dana, mami fericita de Cezaraid="Comic Sans MS">id="navy">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa spun ca i-am dat lui Pinky sa manance branzica de vaci amestecata cu para coapta. Zau, ca si eu baleam la ea. [pofta] E buna rau. Poate vreti sa incercati pt bebici. Am pasat-o cu "picioru'" Brown. A iesit super cremoasa si super dulce. Zaharul din para s-a concentrat si, in plus, para era parfumata. A mancat cam 50ml. [olala] Asta inseamna mult la noi. Cumparasem niste pere si desi erau copate, mi se pareau cam tari, de aici mi-a venit ideea sa le fac asa.

 

Eu nu fac branzica de vaci in casa. Din mai multe motive, toate culminand cu lenea mea. [8D] A vorbit mama cu tanti care ii aduce lapte si i-a spus ca ei fac si branza de vaci, ca au cerere. I-a spus ca o face mama ei si ca ii da si copilui ei din ea. Adevarul e ca mama ia lapte de la ea, de ani de zile, si niciodata nu am avut probleme.

 

Monisid="red"> nu veni inapoi in Bucuresti ca nu te primim. [:D] Lasand gluma la o parte, sper ca lucrurile sa se mai linisteasca o data cu terminarea week-endului cand multi pleca acasa si plaja se mai goleste, si fetitele nu mai vomita, si sforaitorii pleaca la casele lor, si vine si un pic de racorica.... [:D] Iti doresc sa aveti un concediu placut chair foarte placut incepand de azi. [flo]

 

Dana, mami fericita de Cezaraid="Comic Sans MS">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...