Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV 277


Recommended Posts

Buna seara fetelor, scriu destul de rar ,nu stiu daca va mai amintiti de mine .VOiam doar s ava intreb daca ati mai auzit de un medicament care se numeste Zomacton (este un factor de crestere pe care il iau pt endometru care nu creste cu estrofem )si voiam sa va intreb daca stiti ceva de el si daca ati mai auzit pe cineva ca l-a folosit si ce rezultate au avut.va multumesc si multa bafta tuturor aspirantelor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mirela2..intai ma bucur ca mi-ai raspuns.apoi ca, nu sunt singura[:D]o stiam, dar vroiam sa aud pe cineva in aceeasi situatie..de ieri m-am apucat si eu de lichide.mai rau e ca beau ceai la spital,si nu ma duc la toaleta initial, apoi cand ma apuca, pana ajung la baie am frisoane, mi se ridica parul pe mine..asa de imperioasa e nevoia de a urina, atunci, imediat[:D]trecem noi si peste asta, bebicii sa fie sanatosi, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirela2,deci, e ok dc iau espumisan?nu e contraindicat in sarcina, ca alte medicamente? cate luai tu pe zi? si sfatul tau e sa ma axez pe lapte..de maine bag intensiv.mersi mult.e de folos sa vb cu cineva care a trecut prin asa ceva[flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viss[flo] espumisanul se poate lua in sarcina fara nicio problema, chiar dr mi a spus sa l iau, se iau cate 2 pastilute o data, sunt fff mici poti luat pana la 4/zi lapte la greu, contine proteine, ajunsesem sa inlocuiesc apa cu laptele sa ti monitorizezi greutatea mereu daca scade e perfect, daca creste e nasol si daca ai putea sa pui si o perfuzie cu al bumina si mai bine poate gasesti in spital[:)] pup [gravi] si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angisor si Adhnana, VA MULTUMESC si doresc sa va pot da vesti bune cat de curand! Mirela, FELICITARI! Sa dea Dumnezeu sa-ti fie sanatosi si voiosi toata viata ! Viss, TE ROG sa ai grija de voi! Broscuta iti doresc tie si tuturor fetelor un sfarsit de saptamana placut ! VA PUP SI VA DORESC SANATATE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, Adhnana, ma bucur ca s-au rezolvat problemele si ca e totul bine. Ma rog pentru tine si pentru puiuti, sa fie bine pana la capat.[pup] Angie, Mirela aveti grija de voi si de puiuti.[pup][pup] Indra, [pup] bafta in investigatii, sa iasa toate bune. Anda, ce faci? [pup] Offf, fetelor mi se pare ca trece timpul cam greu. Mai e asa mult pana in toamna.......Sunt putin trista, azi fac o varsta rotunda si ma gandesc ca puteam sa am si eu bebelusul din mai in burtica. Dar asta e!!Poate s-o indura si de mine Maica Domnului!![ruga][ruga][ruga]pentru toate sa ne implinim visul si sa ne tinem bebeii in brate. Pentru toate fetele [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viss, din pacate hiperstimularea ovariana nu este ceva de care sa ne amintim cu placere. La fiv2 eu am facut hiperstimulare intr-o forma severa.Am fost internata in spital o saptamana si mi se faceau perfuzii 2 litri/zi iar calmante la greu.Am luat 7 kg in plus si aveam o burta de ziceai ca sunt insarcinata deja in 6 luni. Mergeam la baie cu perfuzia dupa mine de 20 de ori pe zi si abia dupa 4 zile de tratament am inceput sa scad in greutate. Cam la o saptamana de la externare au incetat durerile. Eu luam pt dureri Ibuprofen 400 sau Paracetamol. Asa cum a spus si mirela incearca sa consumi alimente cu cat mai multe proteine: peste, albus de ou , curcan. Am inteles ca esti internata in spital. Incearca sa fii calma si sa gandesti pozitiv si totul va fi bine. Multa bafta si te asteptam cu testul de beta pozitiv.[pup]
Mutatia protrombinica G20210A - genotip heterozigot Factor antinuclear pozitiv OATS girl FIV 1 +ICSI la Kinderwunschzentrum Mittelrhein Neuwied Germany, martie 2009 nereusit FIV 2+IMSI Germany, feb 2010 nereusit FET mai 2010 nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adhnana...eu l-am intrebt de vitamine..si mi-a zis sa nu mai iau acid folic si sa iau elevit incepand de azi. arefam mai iau saptamana asta 3 pe zi...saptamana viitoare toata 2 zi unul seara unul dimineata..si de sapt urmatoare 1 pe zi seara..si aprenter 1 la 3 zile. eu l-am intrebt de elevit pt ca si eu am hemoglobina mica. iar programarea mi-am facut-o singura la centru de palnificare el doar mi-a scris sa ma prog in sept...si ora este 15;40.sper din toata inima sa ne vedem..oricum acolo el vine doar dupa masa,dimineata nu e pup cu drag toate fetelesi Adhnana...stai in pat cumintica cat poti de mult[pup][pup][pup] Angie[gravi]+13 "http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=angie&year=2011&month=2&day=3&babycount=1"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...