Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut Hai ca am scris un mesaj si l-am pierdut. asta cu scoala magnet m-a pus in priza rau! desi eu abia in 2010 il dau la scoala. pentru mine e foarte importanta scoala. si voi face cu el acasa suplimentar orice ar zice astia. asa am fost invatati in Romania. din clasa 5 am tot avut preparator la mate ca ai mei nu se pricepeau, dar imi plateau profesor. hai ca revin, v-am zis ca m-am apucat de tinut copii, de fapt copil. nu am cerut un pret fix, i-am lasat pe parinti sa dea cit vor. 30 usd pe zi de la 8 (sau 7 depinde )la 2:30. aveau nevoie urgenta si am zis ca il tin eu piNa rezolva situatia. habar nu am cit se cere. Sinzi 2? acum eu le apreciez pe mamele cu 3! ii hranesc pe rind, la somn la fel, cu spalatul pe dinti probLema ca vor toti odata. acuma sper sa mi se para floare la ureche 2!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cenia, cam putin, pentru atitea ore. Cere-le 6$/ora, cel putin. Adica asta te-ar aduce la 40$/zi. Vezi si cam cit i-ar costa daca l-ar da pe copilas la gradi. Depinde si daca-i potty trained sau nu. Daca e mai maricel si face singur la wc, fara sa-i mai schimbi tu diaperul, daca se joaca singurel sau cu copiii tai, e ok cu mai putin. Daca e mai mititel si are nevoie de multa atentie, schimbat de diapers, dat de mincare cu lingurita, poti sa le ceri mai mult. Oana si [majoreta] Eva (29 iunie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu-s scoli charter in jur! [bang] prietena mea are la 1 mila de ea! super fain. trebuie sa stie copilul literele, da un test inainte, sa -si scrie numele, sa se incheie a sireturi, numerele pina la 10. uniformele foarte scumpe, dar ea zice ca se merita si il antreneaza de zor acuma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu imi sunt prieteni, doar conationali, sotii au lucrat impreuna acuma vreo 7 ani. stau aproape de noi si copilul are 18 luni, cere multa atentie ca nu maninca (crescut de bunica alergat dupa el cu papa) are diapers. deci nici macar amica nu sunt! la Tutor Time taxa era parca 800... nu mai stiu, plateai pentru orele suplimetare sparat de taxa asta. si la petite academie era 600 dar stiu ca am ramas dezamagita de conditii acum 2 ani cind cautam eu. vrea sa fac activitati suplimentare dar cind a auzit de pool s-au speriat. nu l-am mai dus. dar asta facem noi aici in Arizona, e f cald, piscina sau locuri de joaca in interior, ca mori la 100F. copii mei se joaca afara si vin rosii in obraji! beau apa o gramada. dar is arizoneni si trebuie sa se invete! ginditi-va (atentie Mihutza) ca nu au aer conditionat in bus-urile de la scoala! dar is ok copii eu m-am speriat prima data cind am auzit! numai unele foarte noi au.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor care e diferenta intre upload si download? E ok 10MB download si 2 MB upload? Noi folosim calculatorul acasa doar personal, nu cine stie ce. Sunt in priza acum sa gasesc internet, telefon, cablu. Carmen & Ericutz (15.06.2004) [url="http://dianadumitru.netfirms.com/ "] Ajutati-o pe Diana![/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 "] Povestea nasterii![/url] [url="http://community.webshots.com/user/ericutzu2"] 4 anisori...uraaa! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai spun ca e si bolnav cu mucii curgind si cu febra? eh, numai pentru o luna de asta nici nu am cerut bani, mi-am zis sa ii ajut ca inteleg frustrarea ei,daca era pe perioada mare va intrebam anteriorde pret ca eu is cazuta din pom! am o prietena care puteam sa o intreb, dar ea face acasa la ei, la 8 copii!!! is mari copii, doar un bebe, nu e greu, ii da 13 usd pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-auzii de punctele astea la Magnet School, dar cred ca-i mai usor daca esti deja acolo. Plus daca ai frati care merg deja. Oricum, nu-i aleg neaparat pe cei mai cei. Au si alte criterii, sa fie minoritati de exemplu. Eu am studiat destul de putin chestia asta, dar astea le-am retinut. Inca ma gindesc, poate incercam la anul... Nu stiu cum e ca sa intri din primul an, dar la Alexandru s-ar uita la testele TAKS, au si ei niste teste plus se cere un essay si nu mai stiu daca era interviu. In fine, o sa merg la open house sa vad daca merita. Nici eu nu sint organizata suficient, ma sperie varianta cu homeschooling. Corinadana, nici Alexandru nu-i foarte sociabil si cred ca-i prinde bine sa mearga la scoala, dar homeschoolers astia au grupurile lor, se intilnesc, au activitati etc. In fine, asta ar fi mai la coada listei mele. Mai degraba as incerca la Magnet aia. La noi primesc si "out of school district". Cel putin teoretic! Teachers ai nostri "batrini" au cam zece ani de experienta. Am vazut doar una trecuta de 50 de ani, mi-a placut de ea dar n-a fost sa fie. Asa ca din astia cu adevarat batrini nu avem. Nu conteaza virsta, Alexandru a avut tot tinerele, dar asta de acum ar trebui sa-si schimbe meseria. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...