Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poznasi smecherasi de mai-iunie2004 (9)- LMA!!!


Recommended Posts

Buna fetele

 

Diana Felicitari. Sacrina usoara si sa va bucurati de noua minune. [pup] nazdravanilor.

 

Irinusha Bine ai revenit. Ne era dor tine. Pana la urma nu ne-ai raspuns. Te-ai mutat definitiv in Spania? Sau e doar pentru vara asta?

 

Barta Cum se mai simte Darius?

 

ma duc sa vad poze

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Irinusha
'Neata!Bertha, [pup] ...Nu stam ma' doar pe plaja ... mai mergem si la piscina [:D]
align="right" id="quote2">Ce ma enervezi!!!!!!!!!!!!![:D] Noi mai avem exact...29 de zile pana plecam la mare[:-)))] Numaram zilele, n-am fost anul trecut si ne e dooooooor. Eu si Darius deja facem lista bagajelor, cre'ca ne trebuie o rulota in curand.[:D]Laureta, e bine Darius, abia reusim sa-l tinem sa nu alerge, sa se catere etc, nu trebuie sa faca efort pana vineri cand emrgem al control...mai scapa el, mai fuge la tobogan, e copil si-i e greu si lui. Da, Ioana e tare delicata si la kg, si la mancare.[:D] Papa ca o vrabiuta. Si la trasaturi e delicata, da-s obisnuita, ca la fel era si Darius, zicea lumea ca-i fata.[8D] Galustelele ce mai fac? Esti singura cu ele?Bertha, mamica a doua comori - [bonjovi] Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si [zana] Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)id="size1">pozeid="red">id="size1">Cum s-a nascut Ioanaid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, frumoasa veste! Sarcina usoara si multa sanatate. Asteptam poze cu burtica.[flo][pup]

 

Nu mai stiu daca v-am spus sau nu, joi am plecat si noi spre Rebeca si Andrei. Aici sunt poze http://family.webshots.com/album/573514527XtwAlC

 

Ioana, [zana]Rebeca (16.05.2004) si [bebic] Sara (17.04.2009)

Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

http://community.webshots.com/user/Berecutza

http://community.webshots.com/user/bebebeca

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vacanta placuta celor care sunt in concediu sau urmeaza sa aiba!

Eu il voi trimite pe Alex sambata pentru prima data (in premiera absoluta) la mama (la Suceava) singur (adica fara mine). M-am tot gandit, m-am tot sucit si pana la urma am hotarat ca e destul de mare ca sa supravietuiasca 2 (el spera 4) saptamani fara mama lui. M-am gandit ca acolo la tara e ceva mai putina poluare decat la noi in cartier (Militari) si ca are curte, gaini, catei, pisici, vecini plus inca doi veri (veniti tocmai din Grecia) de-o seama cu el sa-si tot ocupe timpul fara sa fie nevoie de cineva non-stop langa el.

Sper sa nu disper foarte tare zilele astea fara el .. ma "incurajez" spunandu-mi ca eu cand eram ceva mai mare si am fost in tabara nu le-am simtit deloc lipsa parintilor.... [alcool]

In alta ordine de idei acum cateva seri a venit Alex de afara si dupa ce l-am spalat si se imbraca cu pijamaua ma striga sa ma intrebe:

- mama, da' bebelusul asta cand o sa aiba si el o mama?

- da' eu ce sunt?

- pai tu esti mama mea

- pai si a lui

- da' eu nu sunt de acord sa te impart

[alcool]

 

Maria

Alex (5 mai 2004) si BB nou [pup] 25+

http://cealalta-realitate.blogspot.com/

http://www.copaculdehartie.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna

cred ca e o vesnicie de cand nu am mai scris. vad ca aar bebei noi si am pierdut sirul lor. deja din cate citesc urmeaza seria a treia si va felicit pe cele care aveti curajul asta.

cand am inceput sa scriu pe forum eram printre putinele care mai aveau un copil in afara de Catalin.

Sanatate si numai bucurii din partea micutilor va doresc.

noi suntem bine, in vacanta. L.am mutat pe Cata de la gradinita particulara la care era si l-am dus la stat asa ca acum e si el in prima lui vacanta mare si sta acasa.

dar de cand sunt in vacanta nu au facut mare lucru. eu cu Cipi am fost o satamana la Viena (unde Andu nu a mai vrut sa mearga) dupa care am venit direct la spital sa ma operez de colecist. nu aveam crize nu mi-a fost rau niciodata dar am aflat ca am pietre (de anul trecut am aflat) iar anul asta l ao eco am vazut ca au crescut asa ca m-am dus la dr sa il scot. am avut 18 pietre si culmea, nici o criza..

Acum e bine.. Astept sa plecam si noi. nu avem bilete dar cred ca o sa mergem vreo 2 we la mare (la Mamaia mergem noi) mai avem un plan cu delta, si acteva zile la Borsec si la Covasna. sa vedem...

va pup si promit sa mai scriu

 

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

http://picasaweb.google.com/cristina.avi69/GuraHumorului

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele

 

Maria Eu cred ca trebuie sa pui intrebarea daca rezisti tu fara el. Cu siguranta ii va fi bine. Soare si aer curat, activitati multiple, plus compania celor doi verisori.

[pup] nazdravanului. foarte haios.

 

Ioana Am vazut o familie fericita si frumoasa.

Berta Concediu placut. Si pozele voasrte le-am vazut. Ioana mereu zanbareata si Darius un mic smecheras.

 

Vanesa Sanatate, refacere rapida dupa operatie. Si vacanta placuta.

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele

 

Ce mai faceti?

 

Noi am fost in we la peste, eu si sotul, #537;i apoi la Bia la tara. Ne-am jucat, am schimbat apa la boasca testoasa si i-am facut un alt culcusi ca sa aibe copiii cada la dispozitie pentru balaceala. Bia si Alex mi-au aratat cum se baga in cusca iepurasilor si se joaca cu ei. Spre seara au inceput sa iasa si puisorii de gaina din oua. Pentru prima data am vazut si eu un pui abia iesit din gaoace.

Saptamana asta sunt toti acasa pt ca a venit soacramea sa ia pensia, asa ca se anunta o saptamana cu activitate.

 

[pup] si sa aveti o saptamana frumoasa

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!!

 

Diana felicitari!!!

 

[flo]LA MULTI ANI LA TOATE MAMICILE DE IULIE [flo]id="size3">id="red">

 

Nu am mai scris de mult, eu trebuie sa stau mult la pat. Pe 4 imi vor scoate pessarul si atunci pot naste in orice clipa, Julia deja pe calendar taie zilele si numara cat a mai ramas pana va veni fratiorul pe lume. Ce nasol ca au inchis pentru renovare cateva spitale si acum poate sa nu fie locuri la spitalul unde merg, este foarte cunoscut si deobicei multe femei vor sa nasca aici, dar am speranta ca, ca pacienta lor sa ma primeasca fara probleme. Imi este din ce in ce mai greu, trebuie sa iau nos-pa de 2 ori pe zi. Eu dabea astept sa nasc ca sa pot incepe manca mai ca omul, dieta deja ma prictisit, dar am speranta ca nu imi va ramane diabetul.

Julia nu stiu de ce sa facut o miortaita, cateodata plange fara sens, sper sa ii treaca, pe o parte arata ce fata desteapta este, pe de alta parte se comporta ca un copil de 1-2 anisori. A avut un virus saptamana trecuta, diaree si temperatura, i-am spus ce are voie sa manance si ce nu are voie, a spus bine, dar se miortaia ca vrea iaurt, danone si alte lactate, nu a vrut sa bea praf special care intareste cacuta, nici macar in ceai dulce, (praful nu este amar, are gust ciudat dar nu rau), astazi in sfarsit este cum trebuie si poate manca lactate. Vrea sa plece cu tata la mare dar la noi vremea este destul de oribila, 24 de ore soare, 24 de ore ploaie si furtuna, astazi 20 de grade si vant, de maine 2-3 zile cald si iar ploaie si frig, pentru mine este bine, dar pentru Julia nu prea.

Sper sa va mai sciu pana nasc, daca nu cu siguranta am sa va anunt eu sau prin sotul meu, el nu stie romaneste, dar scrie cea ce ii scriu eu pe foaie. Cu Julia am facut greseala si nu am vorbit in romaneste, stie sa numere pana la zece, sa arate unde este gura, nasul etc, acum voi vorbi si Julia auzindu-ma poate va incepe sa vorbeasca sau macar sa inteleaga.

[pup] la toate

 

 

 

http://pl.fotoalbum.eu/Julia1901

 

Alus + Julia [zana] + [gravi] 35 sap.

http://www.rumunski.waw.pl

[copil] [/url]

Cum sau nascut Sylwia si Julia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alus Multa, multa sanatate, [pup] pe burtica sa stea bb in burtica cat ii este bine.

[pup] si Juliei poate ca se plictiseste si mai ales dupa boala sa fie mai mirlaita.

Nastere usoara. [flo]

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...