Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poznasi smecherasi de mai-iunie2004 (9)- LMA!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare fetelor!!!

 

Nico, frumos trebe sa aiba Bia la tara ... bravo voua! Pupici pe o tarancuta frumosa!

 

Ioana, am vazut o familie frumoasa si fericita.... Cum mai e mimoza Sara? Te lasa sa respiri putin?

 

Maria, ce noutati mai ai despre bb? Cum a fost a doua parere? Asteptam vesti bune si tinem pumnii in continuare!

 

Alus, eu iti spun de acum: Nastere usoara si bb sanatos si papacios!!! Numai bine!

 

V-am promis niste poze ... deci, aici puteti sa ne vedeti de aveti chef si timp.

Numai bine! Sanatate!!!! Va pup pe fiecare in parte ... mai ales pe poznasi! :)

 

Edit: nu ma lasa sa scriu ce vreau si deja m-am plictisit sa sterg si sa trimit modificari ...

Ultima incercare:

"Salutare fetelor!!!

 

Nico, frumos trebe sa aiba Bia la tara ... bravo voua! Pupici pe o tarancuta frumosa!

 

Ioana, am vazut o familie frumoasa si fericita.... Cum mai e mimoza Sara? Te lasa sa respiri putin?

 

Maria, ce noutati mai ai despre bb? Cum a fost a doua parere? Asteptam vesti bune si tinem pumnii in continuare!

 

Alus, eu iti spun de acum: Nastere usoara si bb sanatos si papacios!!! Numai bine!

 

V-am promis niste poze ... "

 

Io cu Cristianid="blue"> -fiul meu preferatid="size1"> - & Amélie id="red"> -fiica mea preferataid="size1">

---------------------------------------------

www.inimacopiilor.ro - de la INIMA ta, la INIMILE lor!id="size1">

www.watch-out.eu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha a doua si a treia parere au fost contradictorii. Unul a zis ca nu este nimic, celalalt ca este si ca sa repetam eco peste 2 sapt.

Deci acum suntem cu 2 pareri ca e ceva si 1 ca nu e.

Medicul ginecolog pune mai multa baza pe parerea celor 2 cu da.

Medicul de familie a zis ca nu pune baza pe nici una si ca e de urmarit. Dupa multe telefoane pe care le-a dat ea pe la medici pediatrii care au avut grija de copii cu astfel de probleme a reiesit ca: in cele mai multe cazuri diagnosticul nu se confirma la nastere (adica desi ecografic intrauterin s-a evidentiat ceva, bebelusul n-a avut nimic), iar in cazul in care este ceva se opereaza (recomandare la Viena in nici un caz in tara, dar vorbim cand si daca e cazul).

Asa ca pentru moment asteptam sa ne facem mari, sa ne nastem si sa mai vedem. In cea mai mare parte a timpului incerc sa fiu curajoasa, cateodata ma mai darama (mai ales zilele astea ca Alex e plecat si eu am ramas fara preocuparea majora).

Joi mai facem o ecografie, ca asa au zis toti medicii, eu prevad inca vreo doua zile de bocit.

Altfel bb imi pare mai mare decat era Alex cand era in burtica, abia mai mananc/respir/dorm stiti voi si cand da, da cu spirit de raspundere (eu glumesc ca se razbuna pentru gandurile negre pe care mi le fac).

[flo]

Ma duc sa vaz poze

 

Maria

Alex (5 mai 2004) si BB nou [pup] 26+

http://cealalta-realitate.blogspot.com/

http://www.copaculdehartie.ro/

 

mare 2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, eu zic sa nu-ti mai faci atatea griji ... bine, stiu ca-i usor de spus si greu de facut, dar trebuie incercat. Sper ca stii ca plansul si gandurile negre fac rau la bb! Haide, capul sus, totul o sa fie bine, ai sa vezi. Nu strica n-de investigatii (nedaunatoare) - mai mult ptr. linistea ta ... dar ai sa vezi ca bb o sa fie sanatos tun si o sa radeti de voi si de grijile voastre! Eu tin pumnii in continuare!

Am vazut si pozele voastre - de mult - Alex e baiat mare, nu l-as mai fi recunoscut. La fel si pe tine ... stiu ca te citeam cu drag la odisee, dar daca te-as fi vazut pe strada te-as fi tratat ca pe o straina :). Unde in Grecia ati fost ca arata bine?! Iar burtica nu se vedea deloc ... Si da, se spune ca a 2 a burtica e mai mare ... asa am "simtit" si eu, cu toate ca fi-mea a fost mai mica decat fratesu'.

Haide, capul sus!!! Incredere multa, o sa fie bine!!!

Pupici pe burtica!

 

PS: Alex a fost bestial! Ai grija cum il pregatesti sa nu patesti ca noi, crize de gelozie ... ca-i greu pana trec!

 

Io cu Cristianid="blue"> -fiul meu preferatid="size1"> - & Amélieid="red"> -fiica mea preferataid="size1">

---------------------------------------------

www.inimacopiilor.ro - de la INIMA ta, la INIMILE lor!id="size1">

www.watch-out.eu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha, superbe fotografii[olala]. Unde sunteti voi acum, in ce parte a Spaniei? Si cat o sa mai stati?

Sara e bine, creste mare si cu ochi albastri[olala], ne pregatim de plecare la mare, in sfarsit... Nu vreau sa o laud prea mult, ca se suceste apoi.

 

Maria, trebuie sa vii cu vesti bune joi. [pup]

 

vanessa, frumos sa mai citim vesti despre voi.

 

Alus, care este DPN-ul?

 

Ioana, [zana]Rebeca (16.05.2004) si [bebic] Sara (17.04.2009)

Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

http://community.webshots.com/user/Berecutza

http://community.webshots.com/user/bebebeca

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha [pup] si multumesc pentru incurajari. Eu tot sper sa ma mai linisteasca ecografiile astea da' parca mai tare ma agita. In fine.

Noi am fost la Vourvouru in Sithonia si ne-a placut tare mult. A fost un pic mai scump decat restul peninsulei dar a fost superb pentru copii ca era asa o apa mica si linistita si curata, nu le purtam de grija de loc, si era si umbra deci s-a meritat.

Bebe Beca [pup] distractie placuta si linistita la mare [flo]

 

Maria

Alex (5 mai 2004) si BB nou [pup] 26+

http://cealalta-realitate.blogspot.com/

http://www.copaculdehartie.ro/

 

mare 2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi. Ne pregatim pt plecare la ai mei. Am maaaari emotii cu masina pt Biancu care se face ghem cand e in scaun[bang], uf

 

Irinusha sunteti asa de frumoooosi, si peisajele de acolo sunt de vis[pup]

 

Bebe Beca e superba Sara cu ochisori ei[olala]

 

Maria hai cu vestile bune[pup]

 

Alus multa sanatate

 

Anacami da si tu un raport mic mic[:)]

 

bertha cum sunt pitici?[pup]

 

tnicoleta [pup]

 

 

 

SEBI![ruga]
id="navy">id="size5">

 

[mamica]de [zana]Inisa Ana-Mariaid="purple"> si [bibe] Bianca Nicoleid="navy">id="Verdana">id="size4">id="size3">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor!

 

Laureta, drum bun si concediu fain! Cred ca de abia astept sa-i vezi pe ai tai! Nasolic cu copil mic la drum lung ... nici nu stiu ce sa-ti spun. A mea-i mai mare si cu pauze mai merge (asa lung n-am incercat) ... sau cu dvd portabil. Dar asa mica, nu prea stiu. Eu va doresc drum fara peripetii si copii linistiti.

Si sarut-mana ptr. aprecieri!

 

Maria, eu tin pumnii in contiuare si ma gandesc la voi ... si stiu asa ca o sa fie bine!

O sa dau o cautare pe google map sa vad unde e ... Multumesc!

 

Ioana, tu aceea care tot tragi la turci, nici nu te-ai gandit ca in alta parte (ma refer la Spania mai ales) poate sa fie asa frumos, asa-i? :D

Mai, sa fiu sincera pe mine nu ma atrage nimic la turci ... intradevar, vreau sa vad Istanbul-ul, dar din punct de vedere istoric ... atat. In schimb nu prea am parere buna despre natia asta ... stiu, sa-mi fie rusine, ca si eu sunt de peste 20 de ani o straina (peste tot), dar asta-i adevarul.

Noi suntem la Costa Blanca, mai in sud ... daca dai o cautare pe google maps cu locurile scrise pe poze o sa vezi si cam pe unde vine ... Guadalest de ex. e la munte, la "doar" cam 40 km de coasta.

Numai bine si concediu fain si voua!

 

Va pup, multa sanatate!

 

Io cu Cristianid="blue"> -fiul meu preferatid="size1"> - & Amélieid="red"> -fiica mea preferataid="size1">

---------------------------------------------

www.inimacopiilor.ro - de la INIMA ta, la INIMILE lor!id="size1">

www.watch-out.eu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

 

Bebe Beca- eu trebuie sa nasc pe 24 august, dar sar putea sa nas dupa 4 ausgustr, pe 4 imi vos scoate pessarul si mia spus ca pot sa nasc dupa 4 pana la 6 zile, deci cam 2 sap. mai devreme. Deja am mici dureri de burta, trebuie sa iau Nos-pa forte. In rest totul este bine. Maine ma duc sa fac USG. Concediu fericit. Sper ca peste doi ani voi veni si eu la mare in romania cu familia.

 

Am vazut poze cu ingerasi vostri, le trimit [pup]

 

Ma scuzati ca nu va scriu la fiecare dar eu trebuie sa stau mult in pat, si treec pe aici rapid. [pup] la toate.

 

 

 

 

 

 

 

http://pl.fotoalbum.eu/Julia1901

 

Alus + Julia [zana] + [gravi] 35+

http://www.rumunski.waw.pl

[copil] [/url]

Cum sau nascut Sylwia si Julia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...