Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poznasi smecherasi de mai-iunie2004 (9)- LMA!!!


Recommended Posts

Buna fetele

 

Irinusha Superbe pozele. Le-am admirat de doua ori. Mai vreau ca e frumos pe acolo. [pup] nazdravanilor.

 

Maria [pup] pe burtica si multa sanatate bblusului. Ce face Alex la tara? Ii place?

 

Ioana Concediu placut.

 

Laureta Drum bun si fara peripetii. [pup] fetelor. Mey, sa vezi rasfat pe ele la bunici.

 

va doresc un sfarsit de saptamana frumos

 

 

PS

Berta, Cami voi ce mai faceti?

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele

 

Ce mai faceti?

 

Noi am fost sambata la peste cu Bia. A fost distractie mare. Bia s-a distrat de minune, tinand cont de faptul ca apoare doar ea a prins peste. Nu apuca sa puna pestele in juvelnic ca trebuia sa traga iar de undita sa scoata alt peste. Eu si Cata am prins cam cate 5-6 pesti fiecare, dar Bia a prins in jur de 1,5 - 2 kg de peste. Carasei. Dar ce ne-a minutat cel mai mult este ca a trecut peste tracul pe care il avea cu pestii si a pus mana pe ei. Unde mai pui ca ii scotea si singura din ac si ii baga in juvelnic. A invatat-o tati si cum sa isi arunce si undita in apa, chiar daca o mai agata. De mal sau de umbrela. Pestele l-am papat la tara cu usturoi. Mmm ce bun a fost.

 

[pup] si sa aveti o saptamana frumoasa

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare![hia]

 

La multi ani, Paloma!id="red">id="size2">[s]

 

Scuze pt absenta.[:I] Am o perioada putin dificila, pt ca Ioana e suspecta de alergie la proteina laptelui de vaca, am facut analize, asteptam rezultatul. Partea buna e ca i-am facut si hemograma si e in limite normale, nu-i anemica asa cum ma temeam eu. Aveam ideea asta pt ca ea nu prea mananca, mai mult suge si ma gandeam sa nu aiba ceva carente. De vreo 3 zile, a inceput sa mai manance, Doamne, sper sa n-o deochi.

Sunt singura cu ei pana spre seara, asa ca incerc sa ma impart intre facut mancare, plimbat, tinut casa cat de cat in ordine. Mai intru pe forum la scutece, sa vad ce mai scriu mamicile de mancare, kg, dintisori, stiti voi.[:)]

Darius e mai cumintel acum, tot obraznicut, insa a uitat vorbele urate, acum a ramas doar cu comentatul si protestatul si asta face din plin.[:D] E mort dupa sora-sa si ea dupa el, sunt f simpatici si dragalasi amandoi.[olala]

 

Laureta, concediu placut, in sfarsit te mai relaxezi si tu![pup]

 

Nicoleta, ma innebuniti cu pescuitul vostru! N-am mai fost din studentie, nu ca as fi mare fan, dar imi place ideea de plecat de-acasa, gratar, taina, stat in natura.[pk] Pupam pescarita norocoasa![pup]

 

Irinusha, [pup]

 

Alus, nastere usoara! Probabil vom fi la mare cand vei naste tu, iti tin pumnii de pe acum.[pup]

 

Maria, ce vesti mai ai?[pup]

 

Cami, nicio vorbulita de la voi?[pup]

 

Fetelor, nu mai stim nimic de Laurina. Cine mai are nr ei de tel o poate suna?

 

Bertha, mamica a doua comori - [bonjovi] Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si [zana] Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)id="size1">

 

 

pozeid="red">id="size1">

Cum s-a nascut Ioanaid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Berta [pup] domnisoarei. Daca are alergie o sa ii treaca de la sine pana pe la 2-3 ani. Mai nasol o sa fie cu laptele special. Cu Bia am avut si eu de tras cu alergia asta.

[pup] si nazdravanului Darius.

 

Si... de data asta nu am stat la gratar la peste. Pe la 12 am plecat de pe balta pt ca se facuse foarte cald si Bia isi pierduse rabdarea. Dar timp mai avem si pentru gratare.

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico, mutumesc pt sustinere![pup] Partea buna e ca inca o alaptez pe Ioana, ceea ce limiteaza manifestarile. Am fost sfatuita s-o alaptez pana spre varsta de 2 si sa o intarc numai daca accepta alt lapte. Eu intentionam sa o intarc la inceputul anului viitor, dar nu pot sa zic ca m-ar deranja sa depasim termenul asta, mi-e drag sa-i dau sa pape la san. Nu stiu cum voi proceda cu ea, pt ca abia am convins-o sa bea apa din biberon. Cand l-am operat pe Darius, v-am povestit ca a stat cu mama si a rabdat de foame pana am plecat noi acasa, desi ii lasasem laptic muls in biberon.

Vom vedea pe parcurs cum evolueaza, intai sa fie gata analizele.[pup]

 

Bertha, mamica a doua comori - [bonjovi] Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si [zana] Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)id="size1">

 

 

pozeid="red">id="size1">

Cum s-a nascut Ioanaid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete dragi!

 

Nico, feliciatari pescaritei mici! Bravo ei!

Sa stii ca am dat si noi la peste, dar cum spune Cris, "mereu unde nu-i peste" :D ... bine, pe langa ca nu avem mare habar, nu avem nici cine stie ce scule, le-am luat asa, de joaca ...

Pupici!

 

Bertha, incepusem sa-mi fac griji!

Imi pare rau de Ioana ... eu zic sa astepti intai analizele, ca asa a fost si Cris suspctat. Dar daca e, poti incerca - dupa intarcare evident - cu lapte de capra. Am inteles ca se gaseste la Carrefour si in tara. E cam scumpulet, dar daca vrei totusi sa bea lapte e f. bun, se spune chiar ca-i mai bun - ptr. stomacul omenesc - decat cel de vaca. E pacat ca nu prea se gasesc produse lactate din lapte de capra, dar poate-i poti face tu ceva ... nu ma pricep.

Si nu-ti mai face mai griji ca nu papa bine, mai ales de inca suge ... are tot ce-i trebe. Poate ca stii ca al meu baiat a fost si e un mofturos ... si uite-l ca-i ok si asa mai slabanog. Nici nu-mi plac copiii grasi de altfel ... si a inceput sa pape mai multe. Noi suntem multumiti si de cantitate acum, doar ca ne-am dori mai multa diversificare, dar probabil ca va veni cu timpul. Si nici Melie nu papa f. mult (si din pacate prefera papa lui frate-su), o lasam in pace ca stim ca oricum n-avem ce face ... Rabdare iti trebuie!

 

Paloma, la multi ani!!!! [s] [cheers]

Sanatate ca-i cea mai buna!!!!

 

Si din urma: [s] Lilisor! Tot ce-ti doresti!

 

Eu am telefonul Laurinei, dar mereu cand am sunat-o n-a prea rapsuns ... o sa incerc un mail.

De Cami, Iulia si restul fugitivelor mai stiti ceva?

Pupici si numai bine!!!! Sanatate si o noapte buna!

 

Io cu Cristianid="blue"> -fiul meu preferatid="size1"> - & Amélieid="red"> -fiica mea preferataid="size1">

---------------------------------------------

www.inimacopiilor.ro - de la INIMA ta, la INIMILE lor!id="size1">

www.watch-out.eu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Irinusha, merci de intrebare. [pup] Aici sunt, va citesc din umbra, dar nu am mare lucru de povestit zilele acestea. Ma mai deprima si vremea, caci ploua mereu, parca ar fi toamna. [alcool]

 

Legat de copii mofturosi la mancare, ma inscriu si eu cu Thomas. Ce de probleme si sange rau mi-am mai facut... [bang] Insa de la o vreme mananca mult mai bine. Tot cam ce-i place lui (nu pune carne in gura decat FOARTE rar), dar cu ceva mai mult entuziasm. Si creste frumos, nu ma pot plange... [:I]

 

Bertha, [pup] pentru printesa cea mica si cavalerul cel frumos.

 

Nico, si Tommy imi spune mereu ca vrea sa mearga la pescuit, dar aici iti trebuie permis (nu se glumeste cu amenzile) si ca sa platesc numai pentru o partida de pescuit, mai bine nu... [alcool] Bravo lui Bia pentru pasiune si noroc. [pup]

 

Alus, nastere usoara si bebe sanatos.[flo]

 

Irinushule, nu am reusit sa vad pozele voastre. Nu parea sa mearga link-ul... [q]

 

In rest, noi ne ocupam timpul cu schimbari prin casa. Am reusit in weekend-ul care tocmai a trecut sa zugravim camera care serveste de birou sotului meu. A iesit frumos, dar a fost munca multa...[alcool] Ar fi trebuit sa punem si parchet si sa terminam... Asa va trebui sa o luam de la capat la un moment dat...[bang]

 

In camera copiilor am ales ca tema spatiul si uitati ce am comandat astazi pentru patul lui Thomas:

 

http://www.landofnod.com/family.aspx?c=7&f=3992&pc=5

 

Va doresc o seara placuta. [flo]

 

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b3.lilypie.com/WOFjm5.png)

 

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

 

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

 

Our freedom starts with the prison we choose...

 

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

 

http://flickr.com/gp/dcppopa/77Z12j

 

http://flickr.com/gp/dcppopa/3572Ze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusa Mutumesc in numele Biei pentru aprecieri. Si la ea a inceput in joaca cu o undita de jucarie, dar vazand tasu cat e de harata sa prinda peste a trecut la lucruri serioase.

[pup] semecherasilor

 

Iulia Foarte frumos asternutul. Tommy o sa fie incantat de el. Spor la treaba.

 

 

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][grup] sunteti niste fete minunate si va multumesc ca sunteti alaturi de mine

ecografia mea de miercurea trecuta a fost facuta abia sambata ca asa m-au tot amanat

S-a constatat la ecograf ca ce este acolo a mai crescut (nu sunt inca luminata daca e rinichiul marit sau este ceva distinct de rinichi, in fine). D-na dr Radulescu atunci mi-a cerut permisiunea sa le scrie unora la o clinica din Koln ca sa le prezinte cazul si sa ne spuna si ei ce cred ei ca ar trebui facut. s-a aruncat pe masa la un moment si posibilitatea unei operatii intrauterine.

Sambata si duminica am fost mai mult teleghidata.

Am mai vorbit intre timp cu inca un radiolog, cu o dr ginecolog de la filantropia (alta decat al meu, pe al meu l-am vvazut abia ieri) si cu ginecologul meu.

radiologul care s-a uitat pe rezultatele de la eco a zis ca trebuie urmarit si vazut cum evolueaza, mi-a mai explicat ce scria acolo pe rezultat, mi-a mai zis si ca e posibil sa fie doar un rinichi marit dar care sa se atenueze in urmatoarele doua luni.

ginecoloaga (Zoe Chisleag) m-a suparat rau ca mi-a zis la un moment dat ca de ce n-am venit mai repede si eu care nu primisem pana atunci decat "asteptam, urmarim" m-am gandit ca chiar puteam face ceva si i-a mi-a replicat ca "il scoteam, da' acuma e prea mare", mi-a venit sa o bat dar i-am spus doar ca "nu se pune problema". s-a uitat si ea cu ecograful a zis ca da este mai mult lichid decat limita superioara, mai vede. Si a ramas ca ma duc marti sa ma vada sefa de la radiolgie de acolo - inca nu m-am hotarat daca ma mai duc

intre timp m-a sunat si dr Radulescu sa-mi spuna ce i-au raspuns cei de la Koln: ca nu se intervine intrauterin in astfel de cazuri, cel mult se provoaca nasterea mai devreme (~36 sapt) daca e cazul si seintervine apoi operator. A ramas ca ne vedem in a doua sapt din august sa vedem cum s-a mai modificat. ea ne vede la Polisano si pe ultimele 3 ecografii nu ne-a luat nici un ban si a zis ca incearca sa ne vada asa pana la sfarsitul sarcinii.

ginecologul meu s-a uitat pe hartii, i-am zis ce am mai aflat si a spus ca ar fi bine sa mai vorbim si cu un chirurg pediatru ca sa ne spuna ce mai stie si el, asa ca sambata speram sa ne vedem cu un chirurg.

Nu stiu daca v-am spus dar pe mine ma urmarea Mendez care asista la nasteri doar la Regina Maria si i-am spus ieri ca nu pot sa nasc la particular ca daca trebuie sa operam bebelus prefer sa pastrez banii pentru bb. El a zis ca cel mai bine e sa nasc la Polizu ca ei au cea mai buna sectie de neonatologie si daca trebuie cumva sa nasc mai repede acolo e cel mai bine. A ramas ca o sa-mi recomande pe cineva, dar nu mi-a mai zis asa ca sunt cam in ceata, dar sambata il sun sa-l intreb de chirurg (asa m-a instruit) si sper sa-mi amintesc sa-l intreb si de asta. Ca nu mi-e clar ma duc de acum inainte la un medic de la polizu sa ma supravegheze sau tot la el si doar ma duc acolo sa nasc ... nasc cu cine o fi de garda.. oare aia m-or primi asa la urgente????

off

 

 

Maria

Alex (6 mai 2004) si BB nou [pup] 27+

http://cealalta-realitate.blogspot.com/

http://www.copaculdehartie.ro/

 

mare 2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

 

Maria, imi pare rau pentru zbuciumul prin care treci. Este bine ca ai un medic sa supravegheze problema si trebuie sa fie bine. Noi suntem alaturi de tine, tinem pumnii stransi si avem incredere. In cazul in care crezi ca este nevoie eu am numarul de telefon al unui dr. chirurg foarte bun de la Marie Curie care il supravegheaza pe Mihnea si face operatii la rinichi/uretere.

 

Fetelor multumesc mult ca va ganditi la mine. Sunteti foarte bune si inimoase[pup]

Eu sunt pe linia de plutire, cu o noua infectie pe care o tratez de 2 saptamani, nu ma simt deloc bine, dar ce pot face? Am caderi in care imi vine sa ma dau cu capul de pereti si plang , dar ma remontez si merg mai departe. Imi dau perfect seama ca sunt cazuri mult mai grave decat al meu si ca din foarte multe puncte de vedere sunt o norocoasa, dar uneori chiar nu ma pot stapani.

Sunt suparata si ca Mihnea este suspect de astm, am facut tot felul de tratamente, aerosoli, dar are o tuse care nu il lasa deloc. Acum este si un pic racit, are rosu in gat.

In rest mai am o suparare mare. O prietena, care are un baietel de 2 ani a observat la baietel de pe la 1, 6 luni schimbari la el, a tot umblat pe la dr si a fost diagnositcat cu note de autotism. Mi se rupe sufletul si incercam toti sa gasim o solutie. Medicii de la noi nu vor sa ii dea un diagnostic sigur pana la 3 ani, iar pana atunci este posibil sa piarda si abilitatile pe care le mai are. Este intr-un regres vizibil. Acum este in cautare de terapeuti si sper cu terapie sa poate fi recuperat. Of, este foarte greu.

 

Iertati-ma ca nu va scriu la fiecare, dar am o stare[bang], incerc un remediu maine vreau sa plecam la mare i-am promis lui Mihnea.

Va pup si revin

 

 

 

Laura si Mihnea [hagi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...