Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poznasi smecherasi de mai-iunie2004 (9)- LMA!!!


Recommended Posts

Noi am fost o tura mica la munte pun si poze

http://family.webshots.com/album/573820068vsGFYy

 

Fetele au fost sapt trecuta fierte, adica febra foarte mare. Inisa facea 39.9 de am chemat salvarea ca nu i scadea nicicum cu nimic [bang] Acum sunt ok si fac prostii[:D]

 

Maria imi pare rau ca esti suparici. Eu sunt optimista si zic ca pina nu iese bebe nimeni nu poate sti cu exactitate ce are. Polizu stiu si eu ca e cel mai bun pt bebei. Eu am nascut acolo cu Dr Sai Claudia si pe Inisa si pe Biancu. Dac vrei nr de tel sa imi zici. Macar sa poti vorbi.

Iti tin pumni stransi sa fie totul bine[pup]

 

Laurina multa sanatate si tie si lui Mihnea [pup]

 

 

Va pup pe toate[pup]

 

SEBI![ruga]
id="navy">id="size5">

 

[mamica]de [zana]Inisa Ana-Mariaid="purple"> si [bibe] Bianca Nicoleid="navy">id="Verdana">id="size4">id="size3">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Maria, la multi ani cu sanatate multa! [s] Sa-ti aduca anul acesta de viata mai ales un pui de om sanatos, sa uiti grijile!!!

Suntem alaturi de tine!!! Tinem pumnii sa fie totul bine si sa gasesti doctorii si tratamentul bune - in caz de nevoie! Dar nu stiu, eu tot cred ca totul o sa fie bine! [pup] pe burtica!

 

Laurina, concediu fain!!! Ai sa vezi ca la mare o sa-i fie mai bine lui Mihnea. Sanatate multa si tie!!!

 

Laureta, vazut frumusete de fete ... am doua poze preferate, asta: http://family.webshots.com/photo/2713217290072273563JGBicV si asta: http://family.webshots.com/photo/2488678360072273563azzjHS Inisa e frumoasa rau, iar Bianca e pe urmele ei :) ... Si sa nu-mi spui ca merge deja ... ca doar n-are un an! Sau? Cand plecati "acasa"?

 

Va pupam pe toate in parte!!! Un week-end fain!!!

Sanatate!

 

Io cu Cristianid="blue"> -fiul meu preferatid="size1"> - & Amélieid="red"> -fiica mea preferataid="size1">

---------------------------------------------

www.inimacopiilor.ro - de la INIMA ta, la INIMILE lor!id="size1">

www.watch-out.eu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io is cucuvea, ma chinuie Biancu cu laptele ei baut in reprize[alcool], da nici nu m am lasat pina n a terminat. Sper sa nu o ia pe urmele Inisului ca io nu mai poci cu doo mofturoase[:-@]

 

Maria La multi ani![flo]

 

Irinusha Biancu mere deja[:D] In septembrie facem un an. E o zbantzuita mica[olala]

A casa plecam vineri , de abia asteeeept

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=oXgIofry72g[/tube]

 

 

 

SEBI![ruga]
id="navy">id="size5">

 

[mamica]de [zana]Inisa Ana-Mariaid="purple"> si [bibe] Bianca Nicoleid="navy">id="Verdana">id="size4">id="size3">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI! MARIAid="red">

Iti doresc un bb sanatos si frumos care sa va aduca numai bucurii. [pup] pe burtica

 

Laurina Multa putere! [pup] Mihnunitei si multa sanatate. Concediu placut.

 

Laureta [pup] mucuta unblatoare. Sa te tii acum traznai pe capul lor.

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

 

Maria, La multi ani, mamica draga! Sanatate multa, tie, puiutului si intregii familii![pup] Imi inchipui ce stres ai acumulat in suflet, dar fa un efort si linisteste-te putin, sigur-sigur nu se stie nimic pana nu se naste mititelul. Si cat mai sta in burtica, sa stea si el linistit.[olala] Stii ca medicii se contrazic de multe ori si, pana la urma, adevarul e ca nici ei nu stiu ce are bb acolo. Si eu am facut tot la Polisano eco, langa Plazza Mall, mi s-au parut f buni medicii de-acolo, am fost la Dr Nicolae di la dr Klein, Dr Klein spunea ca numai cu e specializata pe ecografii morfofetale. Va pupam![pup]

 

Nico, Bia a avut alergie la proteina laptelui de vaca sau intoleranta la lactoza? La ce varsta s-a rezolvat problema? Scuze, dar nu mai retin.[:I]

 

Laurina, of, imi pare atat de rau ca nu te simti bine![pup] Despre Mihnea cu tusea, ce sa zic, imi amintesc de fratele meu care a fost in aceeasi situatie a tusit sec luni de zile si si-a revenit dupa o cura de 18 zile de salina la Tg. Ocna. Daca aveti posibilitatea, poate il duceti undeva la munte, aerul curat face minuni.

Despre baietelul proetenei tale, pot sa-ti spun ca poate nu-i totul pierdut, cu conditia sa inceapa cat mai curand terapia. Chiar aici pe forum exista multe subiecte despre copii autisti, cu rezultate remarcabile. Daca vrei, le caut si pun link. Poate daca ai lua legatura cu una dintre mamici, ai putea gasi un terapeut bun.

Va imbratisez si va doresc sanatate multa![pup]

 

Irinusha, pupici dulci![pup]

 

Laureta, mai, mai, ce harnicuta are mama![olala] Bravo, bravo, precoce gandacica mica! Da' are viteza, nu gluma![olala]

 

Iulia, f frumoasa lenjeria spatiala![cool]

 

La noi s-a confirmat alergia si suntem la regim un an, apoi repetam analizele. Nu mai stiu ce sa mai mananc eu, acum citesc la greu etichetele tuturor produselor, vai de mine, o gramada de chesii contin lapte, zer, unt etc.[q] M-am dat pe gem, ca e dulce si bun.[pk]

 

Pupici![pup]

 

Bertha, mamica a doua comori - [bonjovi] Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si [zana] Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)id="size1">

 

 

pozeid="red">id="size1">

Cum s-a nascut Ioanaid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus aparatoare Chicco la toate prizele, pt ca Ioana e f tentata sa puna mana pe ele. Azi l-am surprins pe Darius cu una dintre aparatoare in mana, a scos-o din priza cu mana, pur si simplu.[bang][bang][bang] Si eu abia le scot cu cheita speciala. Frate, zici ca sunt mari, da' cu mintea sunt tot bebelusi uneori. [bang]

Am tras de toate, dar la mine nu se clintesc din loc.

 

 

Bertha, mamica a doua comori - [bonjovi] Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si [zana] Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)id="size1">

 

 

pozeid="red">id="size1">

Cum s-a nascut Ioanaid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Berta Bia a avut, dupa cum mi-a zis doctorita, intoleranta la lapte. Analiza nu i-am facut pt ca trebuia sa ne internam in spital o zi si atunci am refuzat. La ea se manifesta cu scaune diareice, bubite pe maini, ca niste negi, si refuzul laptelui. Ce manca dintre lactate si nu avea nimic de la ea, era branza sarata si iaurtul simplu. Ca inlocuitor de lapte i-am dat Milupa HN25. Toata distractia a inceput cand avea 9 luni si abia pe la 2 ani am trecut-o pe lapte.

 

La ce anume din lapte e alergica? La lactoza sau la proteina? Daca e la proteina din lapte poti inlocui lactatele din lapte de vaca cu cele din lapte de capra. Laptele de capra este mai bine tolerat de copii si mai sanatos.

 

Legat de prize, roaga-l pe Darius sa iti arate cum a scos aparatoarea si explicai ca le-ai pus acolo pentru siguranta lor. Bia nici acum nu pune mana pe priza, sa scoara sau sa bage vreu stecher, chiar daca o rog eu si sunt langa ea. Imi aduce aminte ca ea e copil si nu are voie sa umble acolo.

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nico, multumesc pt explicatii.[pup] Inseamna ca a avut intoleranta la lactoza, ceea ce inseamna o problema a tubului digestiv. Ioana are alergie la proteina laptelui de vaca, ceea ce inseamna ca are o problema cu sistemul imunitar, percepe proteina asta ca pe un "dusman" si reactioneaza ca atare. Nu se pune problema laptelui de capra, e cam acelasi lucru, daca as intarca-o ar trebui sa-i dau lapte e soia, despre care am auzit ca e groaznic la gust.

 

Nici Darius nu umbla la prize pana acum, nu le mai avem protejate de vreo 2 ani cred. Cand era mic, si el era atras de ele. Mi-a aratat cum a facut, a scos-o cu mana, pur si simplu. Eu nu pot. N-am incercat sa vad daca le poate scoate pe toate, ca sa vad daca au ele o pb sau numai priza aia (o fi mai larga), nu vreau sa insist si sa-i dau idei. Am discutat si a promis ca nu mai face.

 

Bertha, mamica a doua comori - [bonjovi] Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si [zana] Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)id="size1">

 

 

pozeid="red">id="size1">

Cum s-a nascut Ioanaid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI MARIA!!![flo]id="red"> scuze ca, cu intarziere.

 

Laureta- am vazut filmuletul, este superb si el si actorul principal [:)]

 

la mine totul ok, simt ca saptamana aceasta deja vom fi in patru. Am deja mici dureri, maine imi da doctora jos "handcuffs"id="red">, asa cum spun eu la pessar, chiar daca nu am pus pe maini [:)]. O prietena a avut si cand i-au scos a doua zi de dimineata deja i sa nascut fetita, deci cred ca asa va fi si la mine. Julia dabea asteapta, deja pe calendar taie zilele si ma tot intreaba cand va fi deja fratiorul cu noi. Burta deja este destul de jos si ma deranjeaza pessarul, cred ca deja ma apasa cu capul. Miscarile nu mai sunt asa de intensive. Anul acesta de ziua mea de nastere voi avea un cadou superb, imi voi tine in sfarsit in brate fiul.

[pup] la toate. Am sa va dau vestea cea mare cat de repede voi putea.

 

 

 

http://pl.fotoalbum.eu/Julia1901

 

Alus + Julia [zana] + [gravi] 37+

http://www.rumunski.waw.pl

[copil] [/url]

Cum sau nascut Sylwia si Julia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...