Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poznasi smecherasi de mai-iunie2004 (9)- LMA!!!


Recommended Posts

Nico, multumesc. [pup]

 

Bertha, multumesc. [pup] Drum bun si vacanta frumoasa si fara peripetii. Sa stii ca am plecat si noi la drum cu Tommy cu febra si, pana la urma, a fost totul bine. Iar legat de bagaje si noi avem intotdeauna TONE si ma intreb cum vom face sa le inghesuim in masina, dar reusim, in cele din urma, cu imaginatie si perseverenta. [:D]

 

Nu v-am spus ca in urma cu o saptamana am devenit sponsorii unei fetite din Mongolia (Oyunnomin), prin World Vision. Este o fetita tare draguta, de varsta lui Tommy si imi este atat de drag de ea, parca ar fi a mea cu adevarat...[:I]

 

Am scris cateva randuri despre ea, daca vreti sa cititi:

 

http://iuliapp.wordpress.com/2009/08/10/the-girl-from-a-far-away-land

 

Va doresc o zi frumoasa in continuare. [flo]

 

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://lbyf.lilypie.com/pgYgm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b3.lilypie.com/WOFjm5.png)

 

Thomas: For Earth Hour, we should all light candles like is everyone's birthday, everywhere in the world...

 

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

 

Our freedom starts with the prison we choose...

 

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

 

http://flickr.com/gp/dcppopa/77Z12j

 

http://flickr.com/gp/dcppopa/3572Ze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Berta Drum bun si petrecere frumoasa la mare. [pup] si domnisoara bolnavioara.

 

Iulia Felicitari. Un gest foarte frumos din partea ta. [pup] pentru fetita.

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete dragi!

 

Iulia, felicitari ptr. Tommy! La ce ii poate ajuta?

Eu nici macar nu stiam ca exista asa ceva ... deci evident ca nu fac parte din cei 2% ;)

Felicitari ptr. "fetita din tara indepartata"! Nu stiam ca-ti doreai asa de mult o fetita ... de ce nu mai faci o incercare?

Frumos gest ... ma tot gandeam si eu, dar de cand cu scandalul de la Unicef nu sunt sigura ca banii ajung intradevar unde trebuie ... sper sa ma insel!

 

Laureta, sanatate Biencutei! E mai bine? Ati plecat?

 

Bertha, cam tarziu, dar totusi: "Concediu fain si copii sanatosi!"

 

Nico, vazut pozele! Bia Ciocarlia se face pe zi ce trece mai frumoasa! Si frumos are acolo, la tara! Si nu stiu de ce imi imagineam broscuta mai mica.

 

Alus, felicitari!!! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii! Refacere rapida si mult laptic!

 

Diana, in sfarsit! :D ... frumoasa mai esti! Pe bune! Si radiezi o liniste profunda ... asa, fericire! Ma bucur ptr. voi, sunteti niste curajosi (la fel ca Pietricica de altfel), buni de invidiat! Pupici!

 

Nico, uitai! Ce sa zic? Se zice de fapt ceva cand apare o stirba mic? :) ... Mai, doar atat: ai fata mare, ce sa mai!

 

Ploua .... mor! De luni e vreme nasoala, adica inorat si cu mult vant! Ieri ne-am plimbat pana la Mar Menor, am admirat marea cu valuri mari ... Cris se tinea de ta-su ca-i povestise ca poate sa-l ia vantul ;)A plouat si luni, asa cativa stropi, ieri si azi noapte spre dimineata a plouat calumea, acum tot mai da stropi marunti ... si nu-mi place deloc, m-am dezobisnuit cam repede si dupa 3 luni de vreme faina sunt cam nemultumita! Ca sa vedeti cum e omul ... ts, ts, ts!

Va pup, o zi faina! Sanatate!

 

Io cu Cristianid="blue"> -fiul meu preferatid="size1"> - & Amélieid="red"> -fiica mea preferataid="size1">

---------------------------------------------

www.inimacopiilor.ro - de la INIMA ta, la INIMILE lor!id="size1">

www.watch-out.eu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinusha Noroc cu ploaia ca mai dai si pe la noi. Glumesc [:D]. Da la drept vorbind, e bine sa mai si ploua. Lasa ca iese soarele si o sa colindati iar pe unde va place. Cand va intoarceti acasa? Mai si ati speriat baiatul. Mai bine l-ati invata sa isi puna niste pietre in buzunar [:D].

Aa, si cu broastele e o poveste. Acum tasu vrea sa ii ia la Bucuresti broscuta cea mica. Unde o s-a punem nu stiu. Io nu sunt de acord si vreau sa o rog pe Bia se le dea drumul cand va venii acasa in toamna pt ca nu are cine sa aiba grija de ele.

 

Eu de luni intru in concediu. Ce vom face, nu stiu. Bia vrea la mare, sotul la peste pe Dunare, iar eu la munte.

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

 

Noi ieri ne-am intors acasa. Suntem sanatosi si foarte mancaciosi. Pe baiatul meu nu il va chema Victor ci MATEU#350;. Asa Julia a hotarat. Este un dulcic si tata il mananca din ochi. cand a venit la spital sa ne vada, eu ii povesteam cum a fost iar el nu auzea, era dus pe alta planeta. amnascut intr-o ora si 25 minute, prima faza o ora si 15 minute,iar a doa faza cea mai importanta 10 minute. Am ajuns dumineca la spital deoarece mi se parea ca nu prea simt miscarile, acolo cand mi-au facut KTG au spus ca iar a scazut pulsul si mau internat, m-au culcat direct in sala nasterilor, sub KTG, dupa cam 3 ore au venit si au spus ca ma vor ajuta sa nasc si mi-au dat in vena lichidul ce ajuta la nastere aici se numeste oxitocina, dupa cinci minute au inceput durerile si asa nu dupa mult timp pe lume a iesit fiul meu drag care ca Buna Ziua a facut mai intai pipi si apoi a inceput sa planga. Cam asa a fost. Acum mancaciosul meu doarme. Este instare noaptea sa manance lapte Nan 40 ml si inca din piept. Apropo ma duc sa mananc si eu ceva, in sfarsit pot manca orice, nu mai trebuie sa tin dieta. Julia pe moment este fascinata cu fratiorul, tot timpul ma intreaba cand va putea sa se joace cu el [:)]

[pup] la toate

 

 

 

http://pl.fotoalbum.eu/Julia1901

 

Alus + Julia [zana] + Mateusz

http://www.rumunski.waw.pl

[copil] [/url]

Cum sau nascut Sylwia si Julia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani de sf. MARIA!!!

Sanatate, ca-i cea mai buna!

Pupici ptr. Marii-le noastre frumoase: Rebeca, Ana-Maria, Inisa, Cristina, Maria (de Ralu), Stefania! id="red">

[cheers]

 

MariaI, la multi ani!

Te imbratisez tare, tare si ma gandesc la tine!

 

Irinel, aprind o lumanare ptr. Maria!

 

Nico, concediu fain!!!! Poate reusiti sa le faceti pe toate ... adica un pic din fiecare, sa fie toata lumea fericita :)

Ca ma tot intrebi .... nu stiu cat mai stam, chestia e ca-i place mult lui Cris si nu mai vrea sa plece.

Si s-a intors iar vremea faina ... sac! ;)

 

Numai bine si sanatate fetelor! Pupici pe nazdravani si voua un week-end fain!

 

Io cu Cristianid="blue"> -fiul meu preferatid="size1"> - & Amélieid="red"> -fiica mea preferataid="size1">

---------------------------------------------

www.inimacopiilor.ro - de la INIMA ta, la INIMILE lor!id="size1">

www.watch-out.eu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Multumesc de vorbele frumoase!

 

Irinusha, cred si eu ca-i place lui Cris! Nici eu n-as mai pleca de-acolo...

 

Alus, felicitari! Refacere rapida si bebe papacios!

 

Iulia, felicitari ptr Tomy!

 

Bertha, vacanta placuta!

 

[8**]Dianaid="red">, [copil]Vladid="blue">(16.05.04)(bebelus si copilas)id="green"> &[copil] Timeea id="red">(18.05.06)id="green"> Filmuleteid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI! de Sf. Mariaid="red">

 

Irinusha Ar fi frumos, dar stam cam prost la capitolul bani.

 

Nicoleta si [ispita]Bia Ciocarliaid="red"> Sarbatoarea recoltei Filmulete

 

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard) id="size2"> id="red"> id="Arial">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Am intrat sa va spun ca joi MariaI a nascut un baietel de 1700 gr la 29 de saptamani de sarcina. Problema depistata la ecograf e mai grava in realitate. E o tumoare de 7 cm nu se stie daca e operabila sau nu.... bebe e botezat si il cheama Mihail. E intubat si respira cu ajutorul aparatelor neavand plamanii sufiecient de dezvoltati. Era sa o pierdem si pe Maria. Pentru a discuta de operatie mai intai Mihail trebuie sa respire singurel.

 

Nu stiu ce sa va mai spun sunt data peste cap si speriata. Maria acum este bine (cat poate fi!). Rugati-va pentru micul pui de om si pentru parintii lui care trec prin momente terifiante.

 

Maria inca o data iti spun ca sunt langa tine si nu ezita sa imi spui daca te pot ajuta. Esti o femeie puternica! Fii in continuare, baietii au nevoie de tine!

 

Multa sanatate tuturor! Rugati-va pentru Mihail![ruga]

 

 

Nallyid="purple">id="Comic Sans MS"> [mamica] si [copil]Sebastian id="purple">id="Comic Sans MS">(14.04.2004) - [bebic] Petru Alexandru & [bebic] Pavel Cristianid="purple"> (19.09.2008)

 

 

Poze cu Sebi!

Poze Alex & Criss id="Comic Sans MS">

[foto]

 

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!* [;)]id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, suntem alaturi de tine, cu gandul si cu rugaciuni! De putem sa ajutam cu ceva, nu ezita!

Mii de imbratisari!

Doamne ajuta sa fie Mihail bine! [ruga]

 

Io cu Cristianid="blue"> -fiul meu preferatid="size1"> - & Amélieid="red"> -fiica mea preferataid="size1">

---------------------------------------------

www.inimacopiilor.ro - de la INIMA ta, la INIMILE lor!id="size1">

www.watch-out.eu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...