Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

gelozia, bat-o vina!


Recommended Posts

Discordia , pt. unele persoane flirtul este ceva de amuzament. Nu inseamna ca nu sunt familiste sau ca isi inseala sotul. Eu flirtez si in viata mea nu am inselat. Nu e nici o legatura intre una si alta ;) AgnesLuca, si gandind obiectiv nu este adevarat? Chiar asa de inapoiati sa fim incat sa domine instinctul de reproducere? Mie mi se pare o jignire chestia asta , de parca daca ma duc cu niste barbati la un chef si beau, mananc , dansez , musai trebuie sa fac si sex ca deh , asa se zvoneste prin "sat". Si sa stau eu sa-mi pazesc partenerul , sa-i interzic subtil sa mearga undeva sau sa-mi rod unghiile acasa[:D] never gonna happen' . "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Xio, nu te enerva [:D] da nu tot ceea ce ti se aplica tie este valabil pentru toata lumea. Exista oameni pentru care limitele sunt mai putin clare stii tu, linia aia subtire si rosie...Eu de exemplu nici nu as putea sa concep o aventura cu un coleg de servici sau partener de afaceri, dar crede-ma ca am nenumarate exemple, exact de la persoane de la care te astepti mai putin. Uite, un fost coleg de servici din RO, unul din putinii pentru care chiar as fi bagat mina in foc ca-i 100% clean, aflu acum un an ca o relatie cu o colega era cit pe-aci sa-i distruga casnicia. Nu stiu cum si unde s-au combinat ex-colegii (f. probabil ca la team-bilding, ca zicea si fosta mea sefa de la care am aflat ca nu mai organizeaza never-ever asa ceva) cert este ca omul nu e genul care sa-si fi cautat musai relatie in afara casatoriei, cu nopti lipsite de acasa si alte complicatii. Nu stiu daca m-ai inteles ce-am vrut sa zic, inca odata, nu se aplica la toata lumea si nu justifica in nici un fel ingradirea libertatii celuilalt. Doar ca, din pacate, se intimpla... [gravi] 38+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Agnes , nu am enervez, doar ma mir de multe ori de naivitatea altora.Nu ma refer la tine , ci la modul general. Vis-a-vis de colegul acela... eu tot scriu pe aici ca mana in foc o bagi doar pt. tine, iar povestile celelalte cu "nu se uita dupa nici o femeie" "niciodata nu ar " sunt povesti.[:D] Si raman la parerea mea ca daca vrea sa faca ceva si cu altcineva sigur o va face , fie ca exista team building/congrese/delegatii , fie ca este casnic/a . Dar cu cat il ingradesti mai mult pe partener cu atat mai mult cresc sansele sa caute o femeie care nu-l freaca toata ziua la cap si care nu-i face scene de gelozie. Am si eu prieteni cu neveste "vigilente" care atunci cand suna ii fac pe aia de la Gestapo sa para niste invatacei de toata jena. Si am o colega, de fapt 2 , cu care fac misto de scenele astea si ma gandesc ce tare ar fi ca in timp ce partenera ii toaca nervii la telefon despre firul de pe perna si bateria de la telefon , el raspunde smerit si nevinovat , explica, iar la el intre picioare zace o domnisoara muncitoare si iubitoare[:D]Asa , ca o ironie a sortii si o palma de trezire. "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca greseala este ca vedeti adulterul ca pe un act intentionat. Desigur ce exista persoane de meserie, care il cauta ...dar in cele mai multe cazuri adulterul te loveste fara sa-l cauti ... este suficient sa existe un mediu favorabil in care altcineva decat partenerul de viata sa iti faca un compliment, o destainuire personala, sa iti planga putin pe umar, sa se lege o prietenie nevinovata si uite asa, reuniune dupa reuninune se ajunge la adulter. Fara ca nici unul din cei implicati sa urmareasca asta in mod special. Nu mai spun despre cei carora le place sa flirteze cu atat mai mult ... este o linie foarte subtire intre flirt nevinorvat si :mai mult ca flirtul", linie pe care poti fi sigur ca nu o depasesti dar sa te trezesti dincolo de ea fara sa-ti dai seama. Revenind la cazul de fatza - pe langa ca sunt 4 reuniuni din astea pe an (adica flirturi la fiecare 3 luni),ceea ce mie mi se pare cam mult, sunt o multime de barbati si femei scapate de acasa ... mai sunt si cateva femei care sunt indoielnice din punct de vedere moral ... imi mentin pararea - barbatul Discordiei are drepptate in a fi neconfortabil cu aceste deplasari ... nici eu nu as fi. Atitudinea lui nu mi se pare ca se numeste gelozie, ci doar prudenta si spirit de aparare a cuplului, mi se pare o dovada de dragoste, ii pasa de nevasta lui ... Gelozia este atunci cand este neconfortabil ca ai intarziat 5 min, cand nu te lasa sa casti gura prin magazine, cand te urmareste si te suna insistent, cand il simti pe urmele tale ...etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori matza blanda zgarie rau. daca ma auzi pe mine cate debitez, cred ca toate glumele sunt cu tenta sexuala , vorbesc despre sec mai liber decat despre mancare, sunt deschisa , prietenoasa, flirtez, ce mai , am un caracter indoielnic rau de tot.[:D] Doar ca totul este in gluma, de distractie. Asta referitor la flirturi care sunt menite pt. a fura barbatii din mainile nevestelor.[:D] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...