Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (11)


Recommended Posts

Maria pai aici asa se numeste, scoala de vara [alcool] Ideea e ca n-am vrut sa-mi bat capul cu cautatul si nici sa traversam Bucurestiul ca sa o ducem si aducem, fiind vorba de o singura saptamana! Azi si maine trebuie sa-i fac si cumparaturile pt noul an scolar pentru ca le voi aduce in Bucuresti fix in week-end-ul in care incepe scoala si atunci deja nu mai prea gasesti decat ce-a ramas, ciurucuri. Ieri si-a terminat si temele de vacanta Silviuta, draga de ea. [bis] Programul de vacanta este cam asa: 2 sapatamani bunici, nunta Cristinei, 3-4 zile acasa, 2 saptamani concediu cu noi, 3 saptamani bunici, una acasa, una in tabara, apoi iar 3 saptamani bunici in care le vor duce si la cabana in Apuseni. Mie mi se pare suficienta plimbareala, unde sa mai incapa si scoala de vara? Cu capusele asa e, acum s-au mai informat doctorii dar acum 2-3 ani era jale, nu te luau in serios.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu si granulomul meu vom convietui in pace si armonie[alcool]. Nu se opereaza, il tratez cu... masaj cu crema de corp cu continut de aloe, 10 min / zi[alcool] O sa mai cer si o a doua parere cand merg la GH (desi dr. D. cu care am nascut e renumita in Is). In rest... cica e bine. Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

soanso, daca te mai linistete cu ceva... si eu o sa iau euthyrox toata viata, acum sunt la 125 mg[alcool] (o pastiluta si un sfert). Mi-am repetat TSH la o luna dupa nastere si inca e in interval dar se apropie de maxim. Cu maselutele la fel am patit si noi. Are una la care nu ii poate face nimic, aproape toti dintii sunt cu smaltul sarit[bang] Ina,[:I]cu intarziere urez si eu din inima la multi ani fericiti[s]! corap, ai dreptate[alcool] retinopatia e floare la ureche pe langa ce ne asteapta[q](vizite la neorolog, ortoped, logoped, chinetoterapeut etc[bang]). maria, tu vb de lucruri sfinte[bang]. Dr. nu stiu cum sa externeze mai repede ca nu au locuri. Ieri au trimis acasa o mamica care a nascut gemeni: baiatul cel mare l-a luat cu ea acasa (si va fi hranit cu lapte de san) iar cel mic a ramas singur la spital (si va fi hranit cu lapte praf pt ca mamica nu e din Iasi). Cu sis sanitar din Ro[bang][xx(] Acum vreo 3 zile mi-a vomat Bea de 2 ori (e rea de foame[:D], 50 ml de lapte ii bea in 2 minute daca o las). Eu merg la ea de 3 ori pe zi (9, 15, 21), asa ca dupa ultima masa la care am mers i-am bagat asistentei in buzunar si am rugat-o sa o mai verifice din cand in cand. E o singura asistenta la 2 saloane. A doua zi mi-au zis celelalte mamici ca i-a fixat biberonul intre 2 pelinci si a lasat-o asa iar eu am gasit-o cu kk uscat la fund (tura se schimba la 7 dimineata, eu la 8 eram deja la ea). Deci?[bang] coralia, Bic,[pup] probabil ca am facut pacate mari la viata mea de trag atatea acuma[:(] lavi, wow, frumoasa vacanta au avut fetele! Eu va citesc in fiecare dimineata la cafea[:D](lapticul meu a secat de tot[q], iar chin cu sterilizare, preparare formula etc[bang]). Si ca veni vorba de LP, mi-am adus aminte... La spital le da din aceeasi sticla la cel putin 2 mese (unele gure rele zic ca ar fi vorba chiar de o tura intreaga, adica 12 ore, adica 4 mese[alcool]), am vazut chiar cum pune lapte proaspat peste laptele ramas de la masa anterioara. Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissy e greu sa/ti vezi copilul in conditiile alea...iar de indiferenta asistentelor ce sa mai zic,fara cuvinte..Am o cunostiinta care a lucrat aproape 8 ani pe sectia de prematuri de la maternitatea din Sibiu si de fiecare data cand vorbeam cu ea era tot suparata si afectata tare de ce vedea in jurul ei la servici in fiecare zi...colege care neglijau copii,mai uitau de cate o medicatie si chiar a pus saraca mult suflet pentru copilasii de care s/a ingrijit.De vreo 2 luni a plecat de acolo ca efectiv nu mai rezista psihic...numai cate mi/a povestit de ce se petrece pe acolo mi se zburlea parul pe mine,apoi sa mai fi avut copilul in mainile lor.Eu zic ca de fiecare puisor Dumnezeu are grija sa treaca peste primele luni si sa reintre totul in normal apoi. Bine ca nu mai trebuie operatie pentru granulom, dar mai cere si alte pareri sa nu fie mai complicat mai incolo.[pup] Caldurile astea ne termina si pe noi..chit ca in casa Doamne ajuta am 2 camere care sunt la umbra si nu sunt mai mult de 25 de grade...[alcool] Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Mariilor (celor care se sarbatoresc[;)])! La multi ani si Inei (cu intarziere)! Eu m-am dat la fund, am tot citit dar nu am scris deoarece, in ultimul timp, ma simt tot mai obosita si fara vlaga, in pofida mineralelor cu care ma indop. Iar caldura mi-a pus capac, abia ma misc, seara ma doare ceafa si dorm de rup (azi noapte 11 ore fara intrerupere). In momente ca astea imi trec prin minte numai ganduri negre, am impresia ca sufar de o boala ingrozitoare si incurabila (deh, paranoia asta[:D]). Ilinca e acasa, am adus-o ieri ca vin bunicii in Bucuresti ca sa-si ia pensia. Cam dificil acum, cu canicula, dar ne vom descurca. Azi am fost in Botanica si era ok, se putea respira. Stiti unde e bine acum de mers? La salina. Am auzit ca e aglomeratie (au fost nasii ieri si ne-au zis), e de inteles. In rest, nimic nou, suntem ok. Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)
pesimistul este un optimist bine informat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim [:)] Noi ne-am sarbatorit de sf. Maria, si ieri - cu familia, si azi - la serv [;)] Lavi, hai ca esti tare cu presupunerile, tare as vrea sa vad figura lui Feli cand citeste [:-)))]. Sau pe a lui Brado? Ce mai fac fetele? A plecat Silvia in tabara? E ziua Mihaelei ? La multi ani, sanatate, bucurii si numai impliniri! Sper sa te mai auzim si pe forum (am intrebat-o pe Lavi si am inteles ca esti tare ocupata cu noul job...) Noki pe unde o mai fi? Noi am avut un w/e full-full, ocupat fiecare minut din el. Cam greu ma adun azi la serv...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...