Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (11)


Recommended Posts

am ramas datoare:lavi, andru a facut si dexa injectabil.la noi nu se prea "poarta" aerosolii[bang] lavi, si flavi are faza cu "nu te mai invit la ziua mea", e considerata cea mai grea pedeapsa. cora, pai le iei acvariu, ai de ales/?![:D] si noi facem lista de craciu.de opicei o apuca prin magazine, de zambeste lumea stramb cand o aude: vreau sa imi aduca Mos Craciun si asta..si asta..[alcool] Mara [mamica], mami de Flavi (7 dec 2005) [zana] si Andru (8 ian 2009) [copil] [url="http://fmbijoux.blogspot.com/"]Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

da, mara, stiu ca n-o sa scap de ingrijit pesti la domiciliu ... dar credeam ca momentul asta va veni mai tarziu. Slava Domnului ca nu vor catei! (sau pisici, ca bona e alergica) we placut, fetelor! io plec la mare - asa ca urati-mi sa nu ma manace pestii galbeni rapitori &co c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07 [url="http://thing-a-day.com/"] FEBRUARIE thing-a-day [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi avem acvariu de 10 ani.tati voia sa-l desfiinteze anul trecut, ca se saturase , dar l-am mai pastrat pentru andru. ii plac tare mult. cora, distractie placuta si vreme frumoasa la mare! Mara [mamica], mami de Flavi (7 dec 2005) [zana] si Andru (8 ian 2009) [copil] [url="http://fmbijoux.blogspot.com/"]Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corap we placut la mare, sa-ti preiei copilasii mai bronzati si mai cuminti [:D] Bun, stiu ca a doua nu se poate, cuminti sunt deja. [il] Mara, Andru e mai bine, asa-i? Pacat ca nu se poarta aerosolii prin Braila, sunt eficienti si mai putin invazivi mi se paremie, adica parca actioneaza local. In special aerosolii cu ser, foarte eficienti. Cand o apuca pe Nati raguseala/tusea latratoare bagam aerosoli cu ser si eventual sare calda pe piept si de cele mai multe ori se repara cu atat. Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi, e mai bine, acum mai tuseste,altfel e ca inainte.pentru ca nu l-am lasat sa planga mult in perioada asta, cu gatul lui, s-a invatat rasfatat.cred ca era mai bine cu arosoli. Mara [mamica], mami de Flavi (7 dec 2005) [zana] si Andru (8 ian 2009) [copil] [url="http://fmbijoux.blogspot.com/"]Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crissy, super beatrice - e tare frumusica si nu-mi pare asa micuta - ma bucur ca sunteti aproape de pragul psihologic de 2 kg [flo] c & andrei-ardei [zz]14.11.2005 & cireshik anais [il]07.05.07 [url="http://thing-a-day.com/"] FEBRUARIE thing-a-day [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia la multi ani fericiti, sa ai parte de tot ce-ti doresti si sa-ti inveseleasca viata Dariuca! Crissy gandeste-te ca ati trecut hopul cel mare, nu te mai amari, uite cat esti de puternica esti, de fapt. Fetelor, am citit tot dar nu am mai avut putere sa scriu, ca am tot venit obosita de la serviciu. Si o postare mi se parea un efort incredibil. Aseara a adus-o Doru pe Ilinca de la tara, mama, ce s-a domnisorit, e o scumpa. Asa ca profit de timpul racoros (cat o mai fi) sa mergem la plimbare in parc. Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)
pesimistul este un optimist bine informat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][pup] Pana acum 2 zile a avut gastrocliza (lapte pus in seringa, seringa conectata la un aparat care ii pompa cantitatea de lapte direct in stomac, pe durata a 2 ore la inceput, apoi a scazut la 30 min), acum are gavaj (lapte in seringa, seringa atarnata - flux liber, in 10 min are stomacelul plin). Cand mai prinde putere o sa-i inlocuiasca cate o masa cu tetina. Dar la cat e de puturoasa... o sa mai dureze mult si bine [:D] (mai, copilul asta numai cat doarme, ma rog de ea uneori sa planga ca sa stiu si eu ce glas are[:I], asistentele si mamele de prin salon ma cred nebuna) corap, sincera sa fiu... nu ma grabesc cu luatul in greutate din 2 motive: 1. La prematuri avem pompa electrica, aia 10 ml lapte (am tras cu ochiul cand i-a turnat in seringa) pe care eu ii produc la 12 ore din ambii sani reusesc sa-i scot doar cu pompa lor. Acasa --> ciu-ciu. 2. Acasa o sa fim pe cont propriu, nu o sa avem personal calificat in caz de... Multumim lui Dzeu ca pana acum nu a facut nicio criza, sper sa nu faca nici acasa. Ultimele noutati: e deja mutata din incubator in patut acoperit, i-au scos si monitorizarea (avea o chestie lipita in talpa, ii monitorizau bataile inimii, temperatura si saturatia de O2). Va doresc un week-end placut, racoros Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...