Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Virgi, ala l-am luat si eu. Jocuri am luat numai smart games, nimic jocuri cu personaje, pt aia are iTouch si se uita la filme si are si jocuri pe el.In masina sau in avion nu e niciodata plictisit :)

 

Adriana 36+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
Fetele ce Nintendo sa ii iau lui Aidan? DSi sau Lite? Sotul vrea DSi ca are camera si e mai performant la sunet, imagine, eu vreau DSLite ca e mai ieftin :)Care e mai bun?Am inceput sa iau cate una-alta pt craciun. Azi am luat astahttp://www.amazon.com/WowWee-Robosapien-Humanoid-Remote-Control/dp/B000161RFA/ref=sr_1_11?ie=UTF8&s=toys-and-games&qid=1281272560&sr=8-11Adriana 36+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 aniA ticket to hell has never been funnier
align="right" id="quote2">Panterotzo, Patrick a primit de ziua lui tot DSi XL si e super, mai ales ecranul mare. Merita diferenta de bani garantat.Ca si jocuri, asta l-am achizitonat acum o luna si e tare bun: http://www.amazon.com/Reader-Rabbit-Kindergarten-Nintendo-DS/dp/B002MT3CDO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=software&qid=1281358256&sr=8-1Mai are Kirby care e de varsta lor, dar ala e doar de fun. Am mai vazut cateva smart boys, smart kids si ma gandesc sa achizitoonez tot de Craciun. Any other ideas ptr. 5 1/2 years old? Dar ca si Panterutza, mai mult jocuri din care sa invete ceva nu bazate pe caractere.Si eu incep sa fac listuta de Craciun, si habar n-am ce sa-i mai iau .. a mentionat un Lego Police Station, ma gandesc un game Wii ... puteti sa-mi sugerati ceva ? Un joc DS , niste carticele usoare de citit singurel, astea de la noi, dar ma intreaba si prietenele ce sa ia si nu prea am idei. help! ce mai aveti ptr. copilasii vostri?Ruxij, [flo] m-am lamurit , sarut'mana.In weekend am fost la un party la o fetita de 5 anisori, Patrick singurul baietel si au inceput gagicutele sa se imbrace in printese si sa danseze si fiu-meu in rand cu ele. Au avut un fun. Am facut niste pictures, dar cred ca va trebui sa le ascund cand va creste mare [:D] : http://www.dropshots.com/newmami2005#date/2010-08-07/20:52:26id="Comic Sans MS">NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai am idei de jocuri si jucarii, ca fi-miu si-a upgradat pretentiile asa de tare, de numa'.Acu' vrea laptop de Craciun. Pe care il plateste el partial, deocamdata are 400$ si zice sa pun eu diferenta. Studiaza preturile si marcile de laptopuri si imi tot zice ca vrea nu stiu de care. In gral astea mai ieftine, Dell, da' si astea costa totusi destul :)) Vorbeste ca nu stiu cati giga are laptopul ala si el poate sa isi mai ia memorie separat blah blah [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello Ladies,

Ma scuzati ca dau buzna,dar va citesc mereu cu placere.

AM nevoie de un sfat de la voi-merg in state in weekend si vreau sa ii iau fetitei mele un DS-are 4 ani si luni,stiu ca toata lumea e innebunita dupa ele,dar nu prea am experienta-de la ce magazin il pot achizitiona la un pret convenabil?

Multumesc frumos si o saptamina faina![pup]

 

Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, cred ca la toate magazinele Nintendo au acelasi pret, poti gasi oferte probabil dar nu stiu daca acum, eventual de craciun.In rest fetele spuneau ca DSi XL e ultimul racnet :), din ala am luat si noi lui Aidan.

 

Adriana 36+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, daca tot vrea sa cheltuie atat de mult de ce nu isi ia un MacBook sau iPad? iPad-ul incepe la $499 si daca el are deja $400...ma gandesc ca un copil de 8 ani nu are nevoie de cel mai performant model. Zic si eu :)

 

Adriana 36+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New Mami - multumesc pentru idee. Tocmai i-am comandat si eu un " Reader Rabbit K ".. mi s-a atras atentia..ca e timpul sa-i mai fac un update..la ce are. Ea ar fi vrut ceva din Cars..dar nu e dupa ea[:D]. Sper sa-i placa, il primesc in 2 zile..

 

Eu nu pot sa va vad pozele, imi cere parola.

 

Denisa - eu am intrat in primul magazin, si nici nu stiam cum sa-l cer. Ce avea prietenul ei,,nu semana cu nimic din raft, insa s-a descurcat ea cu vanzatoarea..si cand am vazut cat costa..mi-a picat fata...dar n-am avut incotro...nu mai stiu exact cat am platit..ca si-a ales si un joc..dar parca a fost ceva in jurul lui 180 usd, nu mai tin minte daca cu tot cu joc sau fara. Oricum, cred ca il gasesti la acelasi pret peste tot, sau poate ceva mai ieftin daca-l comanzi online. Jucaria este foarte frumoasa....

 

 

Ruxi - nu pot sa-ti spun decat bafta....si ca trebuie sa tii cont..de parerea lui. Sunt sigura ..ca stie exact ce tip de laptop vrea...oricat de mult i-ai sugera tu un model anume. Ieri, am cunoscut in parc un baitel de 5 ani, care ne-a povestit de ce Ipod..are el..si ce stie sa faca.....si-o intreba pe fiica-mea daca are si ea....ea se lauda ca are Nintendo..care este mult mai frumos....baiatul..."no, sa vezi cum este Ipod-ul meu.....ma uitam..si nu-mi venea sa cred...astea-s timpurile.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi!

 

S-a intamplat o minune cu tratamentul cu antibiotice, Aidan e un alt copil, de doua saptamani are o acumulare masiva si un salt in dezvoltarea verbala enorm. Practic in fiecare zi invata si repeta cuvinte, cateodata are si 3-4 cuvinte noi pe zi, le-am pierdut sirul, daca pana acum 2-3 saptamani nu spunea decat mama, tata, acum are un vocabular de peste 40 de cuvinte daca nu si mai mult. Practic vorbeste non stop. Ieri ne plimbam si la un moment dat se opreste langa o piatra si imi arata ceva minuscul spunand "paider", era un paianjen micut, micut[:D]

Poate pare pueril, dar ne bucuram enorm la fiecare cuvintel nou.

Acum comunica aproape 80% verbal cand vrea ceva, nu mai are crize de nervi, practic in ultima saptamana nu stiu dc a mai plans si nici nervos nu a mai fost, doarme f bine (tot matinal), dar doarme toata noaptea.

Intelege si romaneste si engleza si schimba imediat limbile, ii spun sa imi arate ochiul sau gura in lb romana si el imi raspunde in engleza[:D]

 

Sper sa nu mai faca nici o infectie care sa il dea inapoi, e clar ca la el toata problema a fost din cauza auzului.Mi s-a luat o piatra de pe inima.

 

Baby Gatorid="size1">

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Aidan!!! Cat mai multe cuvinte!!

 

Vreau sa intreb si eu, daca am probleme cu tenul(acnee) sa ma duc la doctorul de familie, sau sa ma duc la dermatolog?

 

Vad ca vorbiti de jucarii scumpe, noi mai avem, inca se mai multumeste cu cate o carte noua sau o chestie marunta. Cand o creste si o vedea la altii o sa trebuiasca sa ne luam cate 2 slujbe amandoi[:D]

 

Mami de Amalia si Andrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...