Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Fetelor nu va mai suparati, iacasha la mine aici in inland Florida sigura briza vine doar cand vreun redneck farts[:D], si nu e deloc placut pe cuvant! LucasMom, nu e chiar asa tragica situatia, adica depinde, uneori ne intelegem, arata cu degetul ce vrea, deja il cunosc si stiu, crizele astea le face mai ales cand nu stie nici el ce vrea sau cand nu are voie ceva si numai acasa si numai de fata cu mine...la gradinita este un copil exemplar, chiar vorbea ieri sotul cu educatoarea si o intreba cum se se descurca cu aidan si ea era " what do you mean?", nu e nevoie nici macar sa ridicam tonul la el[:D], nu loveste copiii, nu plange, nu se tranteste pe jos...o sa treaca, e o etapa. Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cuscra, tie ti s-a urit de Europa, mie mi-e dor de nu mai pot ... Asa de mult as vrea sa locuim acolo, sa ne plimbam prin toate tarile, sa mincam din diferite tari, sa vizitam muzee si orasele frumoase si vechi ... offf. Poate in 2-3 ani, cind DH o sa poata sa lucreze de acasa tot timpul. Cred ca-mi cumpar o casuta de vacanta pe undeva si stam acolo in vacanta de vara (heeeeeiiii, ce-ati mai facut cu mosia si castelul??? pe bune-acum, punem mina de la mina si ne luam toate americancele o casa mai mare in Europa, in care fiecare familie are camera ei, ar fi fain) Irina, nu stiu ce sa-ti spun de Aidan, cu vorbitul; Eva a vorbit foarte devreme, dar acum se ss-ita, adica mai bine zis "th"ita si am bagat si noi speech therapy pina a ne muta, acum incepe K in toamna, sper sa ii aprobe pt speech de la gradi. Tu simti si stii cel mai bine ce sa faci pt Aidan. [pup] Sa va zic si eu unde locuim acum? "in 10 ani a nins doar o data, si atunci f putin" - iar dupa ce ne-am mutat aici, in februarie, am avut zapada pina la geamuri vreo 3-4 saptamini! A venit vara si "heat index-ul normal pt zona asta este 90F" - iar acum avem 110F sau si mai mult ... Deci am venit noi aici, sa stricam vremea [alcool] In rest, sintem bine; Zoe creste, nu e asa de grasuna ca Eva la virsta ei, e mai subtirica decit Eva (e dodoloata si ea, dar nu sumo, ca Eva), probabil si pt ca e alaptata la sin (am reusit si asta, dupa ce incepusem cu putina formula, am redus pina nu ne-a mai trebuit deloc). Eu sint in continuare zombi, am fost citeva zile intr-un amusement park, Eva s-a distrat f fain, dar eu am stat mai mult cu Zoe, si cum uraste cu pasiune scaunelul de masina si caruciorul, am carat-o mai mult in brate - inca e wobbly, mai are putin si implineste 3 luni, asa ca am avut nevoie de 2 miini sa o tin bine in brate, cu soldul impingeam caruciorul, sau John il impingea, caldura mare ... nu mai plec cu ea mai mult de citeva ore si nu pe afara, poate la toamna, cind o mai creste putin si-i mai racoare afara - pina atunci nici macar la plaja, care e la citeva min de noi, astept sa plece turistii, ca sa mergem si noi. Eva mai are un camp, apoi o sa fie libera in august, sa invete romaneste cu tata [:D] - vine doar el si sta o luna. Carmen, sper sa fie totul ok cu testele. Cami, ti-am scris pe FB despre Disney. La multi ani fericiti impreuna cu sotul!!! Oana [majoreta] Eva (29 iunie 2005) si [bb] Zoe (27 aprilie 2010) I'm not a bitch, I just have a low bullshit tolerance. If you're talking behind my back, you're in a good position to kiss my a**.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah cuscra, sunt cam satula de Germania dar as mai sta daca i-ar fi omului bine la servici dar el e tot mai suparat in fiecare zi si i-am zis sa nu accepte postul oferit numai pt bani fara calitate de viata. Ala o sa fie planul B daca nu gaseste altceva desi ma indoiesc ca in defence contracting sunt sute de joburi in domeniul lui. Asta isi doreste ca sa foloseasca top secret clearance-ul si sa castige bani multi :). Chiar mi-a propus sa ma gandesc daca sunt de acord sa mearga ca si contractor in Iraq pt un an ca ofera 250K neimpozabili dar eu nu vreau nici moarta sa aud de asa ceva...sa bat bucuria la bani si sa vina de acolo in cosciug...nu e ceva la ce visez... Zoe e o scumpa grasuna!! Imi e drag de ea de mor, nici nu are gat de cat e de grasuta! Asa era si Aidan :). Abia astept sa o vad si pe Isabelle asa, sa ii musc tampii grasi :)) Adriana 33+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CORINA - mi se pare deja ridicola toata pledoaria ta si mai ales link-ul pe care l-ai publicat. Nici nu am incercat sa te citez, Doamne' Fer, nu esti inca atit de celebra, doar am "tradus" tonul pe care l-ai avut in ambele situatii. Mai bine mai citeste TU o data ce ai scris si poate ai sa intelegi sau poate nu. Ah, si ti-as mai recomanda sa citesti o carte, e scrisa de Nicolae Filimon si se cheama "Ciocoii vechi si noi", vei gasi acolo definitia perfecta a comportamentului tau si a felului in care cataloghezii situatii, oamenii etc. Cam atit de la mine si consider FOARTE INCHEIAT subiectul, de vrei sa-l mai continui, vei avea sansa de a monologa. Inca o data toate cele bune, Clara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Aoleo, San Francisco? Da' unu' mai scump nu gasisi? lol
chiar! hai macar in vale aicisa [:)]. Clara mi se pare ca te-ai inflacarat cam tare. mie niciodata nu mi s-a parut ca, Corina s-ar da "rotunda". ba dimpotriva. si tu esti foarte ok in postari. nu inteleg ce-i atita fuss pe o chestie ... cam neesentiala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina, tu ai primit refund atunci cand i-ai luat mamei tale bilet de avion??? [:D] Clara, si mie mi se pare ca esti nedreapta in situatia asta...Nu cred ca e motiv de scandal si adus vorba de "ciocoii"....nu mi s-a parut nimic rautacios in ce a spus Corina Eu stau inland la 30 de min de ocean, si Mirela sta la 2 min de ocean...si cam asa e si acolo....mai multa briza...aici...mai putin...e mai cald si ploua mai des...desi stam practic foarte aproape[:D]...Mirela spune ca eu stau "la tara" ca sunt cai si vaci pe aici...si eu nu ma supar!!![:D] Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Snzi, acum ca ai explicat situatia ta inteleg si eu ce zice Corina.[:D] Cita vreme eram pe linga plaja era OK, dar pe cind o luaram spre Davie era mare diferenta. In Florida toata diferenta-i de la umezeala, altfel n-ar deranja caldura. Inteleg ca in California n-au problema asta, de aia ziceam ca mi-ar prii in vale.[:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...