Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Gasca de Constanta *118*


Recommended Posts

scuze ca am fost cam lapidara, de la munca[:D] acu-s in pauza de ceai. sorb din ceaiul meu verde cu lamaie si va scriu.

mersic mult, Dadi. stii cum e cu cioara care isi vede puii, cioriceii, cei mai frumo. nu imi alimenta slabicunea ca as putea sa vb n zile despre scumpa mea. ca a mea e cea mai cea, etc, etc. dar ma temperez. am mancat impreuna MD pe mess.- mica si eu, tati a venit si el si s-a jucat un pic v-ati ascunsa cu ea, el mananca la munca gogosi.

dra avea 112cm si 18,5 kg inainte sa plecam in ro, pe 21 iul. acum cica are cu un kg mai mult. e un pic cam caprita si o disciplineaza sora, i s-a cam facut pe plac, deh. cu 4 bunicii si nshpe rude.

io o pun pe naughty step cand e obraznica. la fel si my other half.

ieri, Oanici& mama mea& sora mea, au fost la acvariu si i-au placut testoasele mult, cica vrea si ea[:)] si pisica de mare. normal. de ce? iubim pisicile, mai ales cupila e pisica de mica si miauna. io-s mama pisica si ma miaun si eu, tati e tati motan si ce ne mai mioralim, te doare capul, la propriu.

avem poveste de nani inventata la comun, "Pisa pisica& familia"- cum altfel daca tot iubim matzele[:)]. in fiecare seara trebuia sa ii povestesc despre ele. asta vreo cateva luni bune, juma de an'[:)] daca nu povestim, musai citim o poveste de nani.

si vrem(noi 2) cate o pisa adevarata de caciula. de ziua ei ce si-a dorit: o pisica adevarata. si una pt mine[:D] stia ca nu o sa primeasca de ziua ei matz pt ca e in RO.

asa ca am misiune: sa merg la refugiu de matze sa iau niste fratiori pisoci[bibe].

eu sunt[:I] am slabit de anul trecut din apr pana in prezent 23kg. sport( am banda electrica acasa, greutati, sac box, banda elastica), mancat sanatos.

acum sunt vegan de 5 zile si imi place muuult de tot.

mersi Dana. suntem la munca pana la 6 seara, dar avem weekendurile. acum suntem liberi pana marti. luni e Bank Holiday, zi libera platita.

avem in plan gratar cu niste prieteni si mai imi trebuie sa ma scoata undeva/vizitat ceva, vreun castel. avem program admin: spalat rufe, aspirat, curatenie, taiat iarba, dat cu plant food& solutie antimelci, udat gradina, pus un gardut la gradinitele din fata casei, facut mancare. aaa, si am de semanat si niste gazon, pe unde am dat cu ierbicid la buruieni. si de plantat niste flori.

fug un pic sa imi aerisesc creierii, apoi iar pe pc.

va pup pe toate.

editat greshelili[:I]

 

ALAPTATUL HELPLINEid="size3">id="red">

 


[mamica]de piticotu' uriash id="size3">id="purple">id="Book Antiqua">

 

m-am facut maricicaid="red"> id="size3">Floricele frumuseleid="green">id="size3">id="Times New Roman">

 

 

 

POVESTEA MINUNIIid="green">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ema si eu sunt vegan de duminica [pk] e super ...sa vedem cat pot rabda, ca la noi vara sunt gratarele in floare, maine avem in program o intalnire cu neamurile si se lasa cu gratar, of course...imi grataresc si eu o leguma [pk] si asta e!!! am renuntat si la cafea, singurul viciu mai e pufaitul, dar scap eu si de asta....

 

n-am ajuns la pozele cu tine, dar 23 de kg e bine...si mie imi trebuie cam tot asa ca sa ajung ca inainte de sarcini, ma multumesc si cu 20 [:I]...oricum cel mai greu e sa te mentzii, nutritionistii de aici sfatuiesc ca dupa ce scapi de kilogramele in exces sa cautzi sa manaci in aceiasi parametrii macar cateva luni, 1-2 ani e recomandat...poate facem un grup de sustinere vegan, cu mici abateri carnivore o data/luna [pup]

pentru mine cea mai buna leguma e porcul[:D]...desi renuntasem acum cativa ani buni la purcel si consumam pui si peste, in timpul cand am fost gravi am papatid="red"> si vita si de la craciunul trecut am suplimentatid="red"> cu porc si restul...acum sunt in pline pofta de fructe de mare [q], dar inca nu am atins etapa asta in dieta...astept momentul!!!

 

cum te simti cu regimul vegan? eu sunt full de energie si voie buna, nici nu credeam ca atatea toxine imi stateau in organism si ma moleseau, iar fara cafea nici nu concepeam sa incep ziua...oricum voi relua cafelitul ca imi place gustul si pierd scopul intalnirilor

 

 

gata, fug la underwater shower, am avut pauza dupa mud massage ...succes cu stilul actual de mancat si schimbam impresii [pup]

 

heiiiii, restul Gashtii...dormitzi, muncitzi sau lenevitzi???? [pup]

 

 

 

p.s. sau mucitzi[:D] ????

 

p.s. later: dupa atentzionarea de la Happy [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am adaugat noutati, cunoscatorii stiu unde, iar cererea a fost indeplinita, verificati PM.

 

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

 

www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

 

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lulu77
am adaugat noutati, cunoscatorii stiu unde, iar cererea a fost indeplinita, verificati PM.Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"
align="right" id="quote2">[pup][asia]
[pk][bum] Votati dod-1 si dod-2id="purple">id="size2">[bum][pk]
id="right">Blogul Speranta moare ultimaBlogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodoid="blue">,Varsta Isabella-Elenaid="red">id="size1">
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de laDumnezeu imposibilul!id="purple">id="Script MT Bold">id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lulu77
am adaugat noutati, cunoscatorii stiu unde, iar cererea a fost indeplinita, verificati PM.Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"
align="right" id="quote2">[asia][pup]Buna seara gagici!Am o durere de cap.. nu va pot explica..Am comis-o la capitolul 'job' ..eu m-am tinut tare pe pozitii ca imi pot continua munca de acasa (io mi-s contabila[:D]) si luna asta am uitat sa depun una din declaratii [q] Tare ofticata mai sunt, cred ca de-asta si durerea de cap ..In seara asta ma vad cu o buna prietena din Bucuresti, vine si cu bebela ei, sunt entuziasmata![pk]Va pup!_________________________________________________________________ [autoroz] C a r i n a' s favourite place for [shopi]id="green">id="size1"> ______________________________id="white">id="Georgia">id="size1"> Nihil Sine Deoid="size1">id="red">id="Georgia">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui happymumy
"in timpul cand am fost gravi si vita" - Dana esti dementiala [:D][:D].
align="right" id="quote2">[:-)))][:-)))][:-)))]...tehnic se poate spune ca am fost vita, am mancat prea mult in prima sarcina si n-am luat in calcul ca pot ramane gravi din nou cand Nana avea circa 1 luna jumate, deci iar vita, clar sau...la mine a functionat zicala "anul shi carlanul" ...hai meyyy ca se pricepu ce-am vrut sa zic...adicatelea in sarcina am inceput sa pap si vita [pk]...am zis-o mai pe scurtatura in textul de mai sus [:I], doar suntem in Gashca [pup] HappyDana, mama Tianei (23.08.06) si a lui Tiberiu (07.07.07)p.s. hai ca ma facushi sa-mi verific textul...e ok cum am scris, era o enumerare a animalelor moarte din care am papat...rautate mica [:D] ai scos din context si uite ce-a iesit...acum gata, sunt vita, nu mai sunt "pasarica"[:-)))], de fapt sunt miss si minunata pe deasupra [pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uka [pup] sa treaca

 

Primul accesoriu al [zana]

 


[pk][bum] Votati dod-1 si dod-2id="purple">id="size2">[bum][pk]


id="right">

Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodoid="blue">,Varsta Isabella-Elenaid="red">id="size1">

 

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">

id="Script MT Bold">id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...