Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(62)


Recommended Posts

Simo nu fii necajita pentru ca toate ne-am confruntat cu acelesi situatii dar dupa ce am avut copilul in brate restul a fost uitat.Chiar daca am intrebat in stanga si in dreapta nu am dat mita nimanui.Daca un buchet de flori si o cutie cu dulciuri inseamna mita atunci da...Atunci cand intrii in jocul mitei esti vulnerabil. Ei sunt norocul meu : [url="http://by.lilypie.com/NoBEp2.png"]Razvan[/url] si [url="http://b3.lilypie.com/G2Ntp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu incerc din rasputeri sa imi mentzin optimismul,dar am unele caderi de mi se pare ca se rupe cerul deasupra mea [bang]. intilnirea cu copilashul este ceva magic, nu neparat ca te trasneshte sau se aprind stelutze, dar este magica...eu asha o vad...shi m-am bucurat pentru toate fetele care ne-au impartashit aceasta taina [flo]. sint convinsa ca din preaplinul fericirii lor ne-au impartashit doar partea frumoasa, am mai gustat shi din amarul procedurilor defectuoase dar, puse una peste alta, sincer ma zapaceshte gindul:de unde vor avea finalizate dosarele pentru copii adoptabili DPC-urile , astfel incit shi noi sa ne vedem visul implinit? eee..om trai shi om vedea...[pk] asi - am urmarit cu incintare cum atzi finalizat cele 2 adoptzii shi kiar daca ma repet, apreciez mult de tot ca printre copii shi treburile casei, ai timp shi rabdare sa ne sustzii, pe noi, aspirantele![flo] aceaste multzumiri sint valabile pentru toate mamicile care continua sa repete sfaturi pe care le-au mai dat la alte serii de aspirante!!![flo][flo] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Seara, Vad cum lista se umple din ce in ce mai mult cu aspiratante, anul trecut pe vremea asta imi luasem atestatul si imi faceam griji ca puiul meu este undeva departe, vazusem deja 1 baietel care nu era adoptabil si era in spital(avea 3 luni), si o fetita de 2 ani si 3 luni in Bacau, dar filingul nu a raspusn la manutele ridicate la mine, poate nu eram pregatita pt o fetita mai mare, am asteptat, am cautat si pana la urma cu ajutor de la DD si din partea unor oameni cu suflet am ajuns sa am puiul acasa mai repede decat ma astepam. Stiu sigur ca mi-era destinata, suntem amandoua nascute in aceasi luna dar la o zi diferenta eu pe 16 ea pe 17 .Sunt si alte mamici care si-au gasit puiul, nu prea repede dar stiti cum se zice "ce este al tau este pus deoparte" asa ca nu disperati, cautati si sigur puiul vostru va aparea in viata voastra cand nu va asteptati. Va pupam pe toate MAMICILE SI PE VIITOARELE MAMICI !!![pup][pup][pup] [pup][pup][dual][dual][dual][loveyou][loveyou][loveyou] MAMI DE [fetita]BIANCA CHRISTINA Toate lucrurile bune se intampla celor ce asteapta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Haideti fetelor la o cafea optimista [cafea], sa mai treaca amarul cautarilor si incertitudinii , ca Doamne greu mai e...dar rasplata rabdarii si grijilor e pe masura. Gabi inca n-am finalizat adoptia Mariei.Maine se implinesc cele 90 de zile si apoi asteptam termenul de incuviintare.Sper sa fie luna viitoare sa incheiem odata. Ei sunt norocul meu : [url="http://by.lilypie.com/NoBEp2.png"]Razvan[/url] si [url="http://b3.lilypie.com/G2Ntp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza!!!e soare , e frumos! trebuie sa gindim pozitiv!!daca avetzi timp shi disponibilitate, deskidetzi oleaca aici shi savuratzi....nimic nou, dar nu strica sa ne amintim.. http://docs.google.com/Presentation?id=dc2zxbm8_1g6z9nrd5 [flo][flo][flo] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo75, te-ai gandit ca este posibil ca puiutul tau sa nu se fi nascut inca? La fel asteptam si noi sa ne prezinte cei de la DPC copii, ma saturasem sa aud "nu sunt copii, aveti rabdaaare, sunt multi adoptatori inainte dvs. care asteapta..." si atunci am inceput pe cont propiu. Si imediat dupa ce am inceput sa batem la usi s-a nascut mititica noastra. Suntem impreuna de la o vasta frageda, a fost greu, avem cateva riscuri dar ne rugam la Dumnezeu sa fie bine. Gandeste-te ca oricat ti-ar fi de greu acum, sigur iti vei tine copilul in brate intr-o zi. Eu nu prea scriu , nu am darul scrisului, insa citesc tot timpul si ma cumprind emotiile si va inteleg pentru ca am trait si eu puternic toate momentele astea anterioare gasirii puiului. Este greu si daca nu ti se prezinta copii dar foarte greu este cand vezi un copil adoptabil si simti cu nu El este copilul tau. Sa vezi cate framantari ai atunci. Eu va doresc sa treceti cu bine peste toate, sa gustati cat mai repede din bucuria de a fi parinte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off fetelor! Ce sa mai zic?Va multumim pentru incurajari. M-am mai linistit.[flo][flo][flo] Azi am primit si o veste bunicica.Sper sa fie de bine.[:D] maruta007--tocmai ca eu parca simt ca puiul meu e undeva si ma asteapta, poate de aceea sunt agitata [flo] va pup fetelor si va multumesc pentru sustinere Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu prea mai scriu insa citesc tot timpul postarile voastre. Nimic pe lume nu este intamplator.Nu stiu daca ati citit '"odiseea"mea si la cate incercari am fost supusa. Vreau sa va spun doar atat:daca Dumnezeu v-a dat gandul ca trebuie sa aveti un copil nascut in inima sa stiti ca in curand vi-l va da. Simo_75,gabi_99 sunt convinsa ca in curand o sa fiti mame.i As vrea sa ma "laud"si eu cu minunea mea care in curand va implini 4 ani dar zau ca nu stiu cum sa procedez. Asi ma bucur pt tine!!!!!!! Corina corina urziceanu http://pg.photos.yahoo.com/ph/corina_urziceanu/my_photos?urlhint=actn,del%3as,0%3af,1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...