Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(62)


Recommended Posts

miine s-au anuntzat doamnele de la DPC ca vin acasa la noi, sa faca anketa sociala....e prima actziune concreta care se intimpla de cind am depus dosarul pentru obtzinerea atestatului...tre' sa recunosc ca am emotzii...asta e...parca ce pot sa vada...cit de mare e casa...daca e ordine...nu? [:I] eh! asta e! ce sa va mai zic? ca pe fel de fel de cai , aflu shi eu de copilashi lasatzi de mamele lor la voia intimplarii....shi ma intreb: poate unul dintre ei este copilul nostru? Doamne ajuta! Va pup ![pup] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

au fost doamnele de la DPC...dragutze, cu rabdare, au raspuns shi la ceva intrebari...s-au asigurat ca in casa noastra este lok pentru toata lumea (eu, sotzul, ciinele nostru shi copilash [bibe]))...ce sa zic...vom incepe cursurile spre sfirshitul lunii, pentru ca gradul de incarcare este mult prea mare pentru dimensiunile compartimentului din cadrul DPC care se ocupa (am tras eu concluzia....). Sincer, fiind incepute aceste demersuri oficiale, parca am inceput sa ma mai linishtesc ...deocamdata... gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, Dragi mamici sau viitoare mamici, am si eu o intrebare: stiti ceva de o ordonanta de urgenta in care da voie parintilor adoptivi sa ia in plasament copiii din maternitate, si sa nu-i mai dea la asistent maternal? Ma scuzati ca intervin asa brusc, eu nu am mai scris de foarte mult timp, de fapt am scris f putin la acest subiect, in schimb de citit citesc in fiecare zi si credeti-ma si eu am aceleasi ganduri ca si voi: s-a nascut?, unde o fi? ii este bine?.... Va pup dulce pe toate si pe puii vostrii(cele care ii aveti langa voi) [pup][pup] bolojica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmanuia - salutare...ai putea spune de unde ai aflat asha ceva? un nr shi o data ptr ordonantza...? eu nu am auzit....pina la urma , in plasament potzi lua un copilash...dar exista riscul ca acel copilash sa nu devina adoptabil...shi atunci...riscul este sa fie bulversate existentzele atit a copilului, cit shi a familiei care l-a avut in plasament....[bang] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmanuia cred ca cinva te-a informat gresit, imi pare rau.Poti lua in plasament copil din maternitate, asta daca esti dispusa sa iti asumi riscurile plasamentului.Nu cred ca se va da sau ca exista o astfel de ordonanta pentru ca asta ar insemna sa nu mai existe asistenti maternali.Si apoi ce se intampla cu copii mai marisori?Familiile potential adoptive sa ia nou nascuti si maternalii sa ia copii mai marisori?Asta ar insemna sa le tai orice sansa copiilor de peste 1 an, ceea ce e criminal. Am aflat ca dosarul meu pentru incuviintare e dat la semnat si saptamana viitoare va fii depus la tribunal.Asa ca ma pregatesc sa aflu data pentru finalizare...sunt asa fericita si abia astept. Ei sunt norocul meu : [url="http://by.lilypie.com/NoBEp2.png"]Razvan[/url] si [url="http://b3.lilypie.com/G2Ntp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept si eu sa termin.Multumesc fetelor[pup] Ei sunt norocul meu : [url="http://by.lilypie.com/NoBEp2.png"]Razvan[/url] si [url="http://b3.lilypie.com/G2Ntp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asi-iti tin pumnii si sunt sigura ca totul va fii bine. gabi_99-si noi am avut emotii prima oara cand a venit AS ca mai mult ne gandeam la catelusul nostru care e mai neastamparat dar totul a fost bine si ca prin minune "iubaretul" nostru a stat cuminte ca un ingeras.Parca simtea ca trebuie sa ne ajute! Fetelor,sunt mai calma si astept.Se vede un licar de lumina in tunelul acesta foarte intunecat si speram sa ajungem cat mai repede la el. va pup si va urez w-e placut. Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea! - Nicolae Iorga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...