Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(62)


Recommended Posts

Fetelor, Am si eu o problema, poate ma ajutati. Fetita noastra (suntem in periaoda de vizitare) este din provincie. Cei din Bucuresti au trimis detalii din dosarul nostru pentru DPc de acolo, insa ei ne cer inca o data copii legalizate dupa documentele de identitate, nastere, casatorie, adeverinte de venit si certificate medicale si caziere (pentru ca au trecut 6 luni de valabilitate). Este normal sa se intample asa? Mi se pare ca pierdem timpul, in loc sa dea dosarul mai departe catre instanta, ne pun pe drumuri sa alergam dupa niste acte care au fost valabile in momentul emiterii atestatului. Multumesc si zi frumoasa tuturor.[flo] Mamica de Gospodina [vase]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Andreea1983
Fetelor, Am si eu o problema, poate ma ajutati. Fetita noastra (suntem in periaoda de vizitare) este din provincie. Cei din Bucuresti au trimis detalii din dosarul nostru pentru DPc de acolo, insa ei ne cer inca o data copii legalizate dupa documentele de identitate, nastere, casatorie, adeverinte de venit si certificate medicale si caziere (pentru ca au trecut 6 luni de valabilitate). Este normal sa se intample asa? Mi se pare ca pierdem timpul, in loc sa dea dosarul mai departe catre instanta, ne pun pe drumuri sa alergam dupa niste acte care au fost valabile in momentul emiterii atestatului. Multumesc si zi frumoasa tuturor.[flo] Mamica de Gospodina [vase]
Poate e vorba despre dosarul de incredintare in vederea adoptiei. Urmatorul pas dupa atestat si vizite la copil. Ala e alt dosar, in care da, se refac o multime de acte. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dpluhovici - ce tari sint parerile copiilor despre mame...am ris la monitor [:D]... faine-faine! copii inteligentzi, cu spirit de observatzie...hm...tre' sa fiu atenta, cind voi fi io mamica, ce vorbesc shi ce exprim prin oki shi gesturi...ca ma taxeaza...hehehe...shi sa mai bag oleaca de sala, sa nu aud ca dieta m-ar face perfecta![aerob][aerob][aerob] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello si buna dimineata! andreea, si copilul nostru era din provincie, noi la ora aia fiind bucuresteni (-acu' suntem si noi provinciali[:D]). Insa nu mi-aduc aminte sa fi dus acte suplimentare. Cred ca au facut o copie simpla dosarului nostru de atestare. Nu ne-au cerut alte acte in nicio faza a adoptiei. Intr-adevar, pare aiurea sa te puna sa refaci unele acte in perioada de valabilitate a atestatului. Vorbeste cu AS de la sectorul de care apartineti sa te lamureasca. Ma bucur pentru tine ca ti-ai gasit copilul![flo][flo][flo] ioana, mama lui Mihai [url="http://picasaweb.google.ro/ioana.odeta/UnArtist?authkey=Gv1sRgCP-f0PP38OzZbg#slideshow/5338209091101214338"]un artist[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea si noi am refacut o parte din acte, pentru dosarul de incredintare.Analizele medicale sunt valabile 6 luni si trebuie refacute. Ei sunt norocul meu : [url="http://by.lilypie.com/NoBEp2.png"]Razvan[/url] si [url="http://b3.lilypie.com/G2Ntp3.png"] Maria [/url] Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andreea1983
Unde fac repede un certificat tip A5? Avem deja analizele de la inceputul anului, insa unde l-am facut data trecuta dureaza foarte mult. [pup]fetele Mamica de Gospodina [vase]
Andreea1983 noi cand am facut certificatul medical tip A5 am mers la Romar din Dristor si s-au miscat repede in 3 zile l-am avut. Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...