Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie(62)


Recommended Posts

...iar la Malcoci, in sectorul 5, rezolvi intr-o dimineata, daca ajungi la prima ora. Ai nevoie de adeverinta de la medicul de familie, te trimite la psihiatrie (unde trebuie sa spui clar la ce iti trebuie consultatia, ca sa nu stai la coada) si de ceva timp petrecut pe coridoare ca sa vina directoarea sa semneze certificatul. ioana, mama lui Mihai [url="http://picasaweb.google.ro/ioana.odeta/UnArtist?authkey=Gv1sRgCP-f0PP38OzZbg#slideshow/5338209091101214338"]un artist[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dpluhovici
buna, frumoasa poveste teryy,chiar mi-au dat lacrimile, sa va traiasca fetita si sa fiti la fel de norocosii ca acum 7 ani. Noi suntem la sectorul 3, foarte dragute fetele, dar atat, suntem atestati de 2 luni si nu am primit nici un telefon de la a.s. sa ne vb de vreun copil, ci eu am sunat-o si ii tot povestesc de ce raspunsuri am primit de prin tara. Noi vrem un copil cu varsta intre 0-4 ani, sper sa apara cat mai repede. Vad ca te bazezi pe destin si eu la fel, sunt convinsa ca pentru toate exista sau va exista un suflet mic, un ingeras care sa ne lumineze viata. Multa bafta, vreau sa-ti zic ca daca vrei copii mai marisori peste 7 ani cred ca ai mai mari sanse sa gasesti. va pup [pup][pup][pup] si sa stitica va citesc in fiecare zi, dar de scris nu prea am timp
Buna ti-am trimis un pm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, chiar daca scriu rar, va citesc in fiecare dimineata la prima gura de cafea imi inseninati ziua nici la noi nu s-a intamplat nimic relevant avem atestatul si... cam atat cautam, cautam, cautam Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am intrat sa va salut...am devenit shi eu oleaca dependenta de voi, asha ca trebuie sa intru sa va dau binetze...shi noi sintem in pozitzia pe care am invatzat-o de la ciinele nostru ..."shezi shi ashteapta"...ashteptam pashi in obtzinerea atestatului...ashteptam veshti despre copii posibil a deveni adoptabili....asta e...cu DD inainte![:I] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmencat - heheh...asha e...cu shezi shi ashteapta...e greu, dar s-ar parea ca nu e alta cale.... pe de alta parte, uite, cu forumul asta shi cu atmosfera shi caldura pe care o gasim aici, in fiecare zi in care nu sint veshti dinspre DPC sau alte ashteptate canale de comunicare[bang], intri aici shi te bucuri de implinirile celorlaltzi [olala][olala][olala] gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit o parte dintre mesajele voastre. In felul acesta nu ma mai simt singura. Sunt acreditata de cca 2 luni. Pina acum nu am gasit nici o fetita cu virsta cuprinsa intre 1,5 si 3 ani. In schimb sunt revoltata de faptul ca in tara noastra nu se poate elabora o lege care sa ofere sanse tuturor. Mi se pare stupid sa cauti o mama biologica care si-a aruncat copilul pe strada , ani de zile pina cind acel copil face 7 ani. Si abia atunci sa fie declarat adoptabil. Statul roman isi bate joc de copii parasiti si de viitori parinti adoptatori. Nu se gindeste nimeni la sentimentele acestora. Faptul ca te-ai hotarit sa iti dedici viata unui copil orfan nu este un lucru simplu. Statul ar trebui sa incurajeze acest lucru. Dar defapt se intimpla contrariul. Eu sunt indignata . Este inadmisibil sa nu gasesti un copil in toata tara cind spitalele sunt pline de ingerasi parasiti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carmencat
naspa comanda asta "asteapta" [bang][bang] acum imi inteleg cainii... Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.
Daaaaa, da' si cand vei primi bombonica (sau bombonicul) [bibe] sa vezi ce tare si voioasa vei da din coditza! [olala] Ganditi pozitiv, mai fetelor! Cele care sunteti mai disperate si fara speranta, va recomand cu toata caldura filmul "The Secret" sau cartea "Legea atractiei" - Michael J Losier, editura M.M.S (se gaseste in librarii). Poate va ajuta, sincer! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...