Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dulceata de nuci


Recommended Posts

A facut mama dulceata de nuci si mi-a trimis un borcan sa vad daca imi place (nu am mai mancat pana acum dulceata de nuci) -este nemaipomenit de buna![pofta] Intrebarea mea este urmatoarea: as putea sa pun putina coaja de lamaie in ea, fara sa o stric? As vrea totusi sa aiba un gust usor acrisor. A mai incercat cineva asa ceva? Nu de alta, dar nu am decat un borcan, si pana mai ajung eu la mama la tara, departe, departe..... http://www.flickr.com/photos/11673246@N08/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui michela09
A facut mama dulceata de nuci si mi-a trimis un borcan sa vad daca imi place (nu am mai mancat pana acum dulceata de nuci) -este nemaipomenit de buna![pofta] Intrebarea mea este urmatoarea: as putea sa pun putina coaja de lamaie in ea, fara sa o stric? As vrea totusi sa aiba un gust usor acrisor. A mai incercat cineva asa ceva? Nu de alta, dar nu am decat un borcan, si pana mai ajung eu la mama la tara, departe, departe..... http://www.flickr.com/photos/11673246@N08/
Intr-adevar este foarte buna dar extrem de dulce. In copilarie bunica mea facea in fiecare an , punea si miez de nuca in compozitie(avea un nuc imens in curte) , pe vremea aceea chiar nu ma deranja ca este atat de dulce...[olala] . Imi plac dulceturile mai ales facute in casa, de nuci (de multe ori imi aduc aminte de copilarie), cirese amare , trandafiri, visine,dovlecei etc. Eu in locul tau n-as pune coaja de lamaie in dulceata deja facuta. Poate daca ar fi pus coaja de lamaie (confiata) in timpul fierberii era altceva! Dar eu as face combinatii de salata de fructe (pepene galben, kiwi, mere,pere etc)in care as pune si fructe din dulceata de nuci verzi.Sau http://www.gustos.ro/retete-culinare/salate-de-fructe/salata-de-fructe-42.html mi se pare foarte interesant.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ni-na
Si pe o inghetata de lamaie picura un pic de dulceata.........de fapt pe orice inghetata. off topic.............ati incercat o inghetata din fructe de padure din comert completata cu un pic de dulceata de visine sau mure?yami-yami
Inghetata de lamaie [pofta] dar sa fie o reteta italiana...[pofta] [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...