Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Noi [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/3630166990/"] la mare [/url]. Dani s-a tot urcat pe mine si zicea tren! barca! pai yo-s cat un tren?? sa vedeti ce mama de bataie i-am tras [:D] dolores yoy ocazii super sa te intolesti, coafuresti, manicuresti [pk] miro e maaaare Raul. si ce verde frumos aveti acolo...(acolo unde-i piscinuta cu fetele) Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[pup] pe toata lumea. Am citit printre picaturi. Dbunny vreau si eui sa fiu trenulet, da la mare! Miro sa-ti traiasca ca tare sunt frumosi. Roxana felicitari Oanei! Danita ma bucur ca te odihnesti. Dolores ba da numai petreceri. Ocazii multe sa te faci frumooasa, da la toamna o sa ai gaura in buget [:D] Dastefa si la tine a venit vacanta, nu? Maya voi cum va mai descurcati la gradi. [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi sunt libera ,cica cu intentii de mare treaba.Dar asta e doar intentia ca de aplicat mai slabut.Abia misc cate ceva prin casa socrela e destul de rau din pacate,e acasa dar sta mai mult la pat.Pot sa-mi iau adio de la ajutorul ei o vreme Eu dau cu acreli doar mai tai greata.acum am descoperit ca am visine coapte in gradina.De fapt e un fel de-a spune coapte dar mie imi plac si asa[:D] Mihaela [gravi] 8+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

liniste mare pe la noi hai sa va povestesc cum am scapat noi de bibe in tr-o singura seara si fara scandal.Nu-mi vine sa cred ca mi-a fost dat sa o traiesc si pe asta in conditia in care Daria nu adormea niciodata fara biberon. seara Titi ii pregatea biberonul pt nani iar eu ii zic la plesneala ca s-a stricat biberonul si l-am dat catelului si ca o sa trebuiasca sa bea laptele din canita.M-a intrebat doar -Da? Taicasu care auzise conversatia a preluat ideea si a venit cu laptele in canita.L-a baut si gata.Asta a fost dumineca seara.A mai intrebat de vreo 2 ori de el i-am repetat linistita povestea si gataInsist pe faptul ca ea e fata mare si ca doar bb bea din bibe si vad ca a prins. singura problema e ca adoarme mult mai greu cu bibe ne scoteam f simplu cu adormitul faza e ca nu-mi propuseem sa il scot acum ca la cat mi-e de rau nu aveam chef de maraieli suplimentare.Dar daca tot a fost sa prinda sa ne fie de bine miro da se vede cat de colo ca Raul e un mare papacios.Sa fie sanatos si un copil la fel de bun ca si Karina dbuny super faina balaceala voastra.Da ati avut curaj cu bagatul sub apa.Nu risca sa se sperie si sa nu mai vrea? Mihaela [gravi] 8+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] nu dati cu rosiii pls, Noi suntem bine dar am avut un wk f incarcat cu rude venite la mare si multi nepoti.Luni am avut de dus certificatul de grad a lui Bogdi pe unde cere birocratia si vaccinul Isabellei de 2 luni. Angi insanatosire grabnica Iuliei Dbunny vazut pozici [olala] Dastefa felicitari pentru 8+[bis].Bine ca nu au patit oameni nimic fierul se sudeaza ,se indreapta[:-@] Roxana felicitari pentru Oana[pup][flo] Danita concediu placut; Miro felicitari pentru flacau si noi la 2 luni aveam 4,8 kg si 56 cm lungime[pk] [pup]pgrup]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=135286"]Bazar pentru Bogdan[/url]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://my.lilypie.com/5i3tp3.png"]Varsta lui Donu' Bodo[/url] [url="http://b1.lilypie.com/XRgFm7.png"]Varsta Isabella-Elena[/url] [url="http://bogdanandrei.blogspot.com/2009/02/goblene.html"] goblenuri[/url]-relatii pe blogul Donului Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din experienta noastra cu operatia de polipi+amigdale de ieri... (copy-paste) stiti ca eu nu pot fi telegrafica marc e bine, cu fiecare 2-3 ore in plus e mai bine ca inainte... multumesc de mesajele si gandurile transmise pe diverse cai... conteaza sa sti ca atata energie pozitiva ti se adreseaza personal pt el a fost greu, dar e un copil tare curajos si intelegator. pricepe acum ca trebuie sa bea lichide sa nu ajungem la tanti asistenta cu fluturasul (=branula din vena) nu-mi place dar il santajam cu asta... de aseara am ajuns acasa pt ca am reusit sa-l hidratam fara perfuzii. alti copii au ramas acolo peste noapte tocmai pt ca nu cooperau deloc. azi inca isi tinea gurita inclestata si nu putea inghiti saliva, dar asta seara era deja ok cu partea asta. a reusit chiar, printre lacrimi, sa traga singur din biberonul cu lapte. eroul meu e bine acum, are 36 de ore de la operatie si... reusim sa ne jucam, am facut baita asta seara amandoi, reuseste sa ingaime cate un sunet... riscul de a mai sangera este tot mai scazut si asta conteaza, durerea se reduce treptat, rana de la gura se va vindeca - de cand a fost intubat este crapata buza fix la colt si se crapa dureros cand deschide gura pt ceva. dar e de admirat cat de bine face fata, cum e acum fata de ieri de pilda. operatia a fost ieri dimineata, el a fost primul in sala la dr.gheorghe (budimex) de la 9.29 la 9.56. medicul a fost cu el timp de aprox.10 min, atat a lucrat pe el concret, in rest a fost anestezista (anestezie totala cu gaz) si asistentele. ni l-au dat pe la 10.10, plangand tare si subtire. nu era plansul lui. i s-a schimbat vocea am avut norocul sa fie sotul langa mine non-stop, pana seara la plecare. era ca la gara acolo... nebunie . intre somnurile agitate plangea de durere, calmante in vena a primit doar de 2 ori, nurofen supozitor 1 data. eram 5 cupluri cu copii in salon, el era singurul cu amigdale+polipi, restul erau numai cu polipi. toti erau deja plecati pana la 1-2pm, numai noi am ramas pana seara la 8pm. erau ca la noi inca vreo 5-6 saloane. deci faceti calculul. intrau si ieseau din sala ca pe banda. la trezirea din anestezie toti erau isterici. marc de ex incerca din rasputeri sa-si smulga branula. eu tineam o mana, sotul cealalta... cred ca i-au pus-o cand inca nu era de tot adormit si o fi fost ultimul lucru pe care si-l amintea... s-a linistit abia dupa vreo 30 minute ce mi s-au parut un veac pt el... cu fiecare ora durerea scade in intensitate si spiritul lui vesel revine. e bine ca evolutia e asa buna, desi operatia e totusi uratzica la nivelul amigdalelor, din cauza ca le avea foarte mari. azi am fost la control la 8am. am vazut locul unde erau amigdalele inainte. acum are doua linii albe groase, lungi de vreo 2 cm pe fiecare parte. alea au fost radacinile in rest rosu in jur, arata mai bine decat credeam, doar ca suprafata afectata era mare la el... si iar ma mir si il admir cat de bine rezista in conditiile date acum ma intind langa el, de cand am ajuns aici e si mai legat de mine, ma vrea langa el non-stop. abia l-am adormit si m-am gandit ca vreti sa stiti ca e bine... aproape ca am trecut peste inca un hop, din pacate necesar la el... noapte buna [pup] …I want to build a bridge from my world into yours. Will you meet me half-way? Maybe one day, can it really be that simple?! To shower you in unconditional love, not leave you to flounder, But inspire you to test the waters of this alien land… (‘Open Your Eyes’ - T.Granell)
[url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]Licurici, in sufletul nostru pentru totdeauna[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] Mark cel curajos si ma bucur nespus ca este bine! Ati trecut si peste asta![flo][flo][flo] Dastefa felicitari pt bibe. E un pas mare inainte. Noi tot cu el ca n-am rabdare de maraieli[bang][bang][bang] Ce sa va mai spun:capra parca mai plina de energie ca niciodata, iar eu super obosita. Ma gandesc ca plec la mare in august si mi-e frica sa nu o pierd ca nu sta de mana, alearga continuu si are o viteza...si nici nu are nici o treaba ca nu ne mai vede... Marti a fost ziua mea si mi-am scos familia la o prajitura, da din cauza ei sucurile au ramas intregi si prajiturile 1/2 pe masa, ca de avea de alergat, David (nepotu) dupa ea (la prosti prind amandoi)...asa ca am sarbatorit la locul de joaca (da m-am dat si eu in leagan)[:D] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut cafeaua, va dau si voua.... Eu sunt cheauna rau, o fi ceva in atmosfera, o fi ca m-am culcat tarziu aseara...nu stiu, dar parca-s beata, si sunt si la servici... Noi suntem bine, n-am apucat sa pun pozele, le voi pune , va anunt cand o voi face. Dbunny, spuneai tu de Dani ca face pipi in curtea din spate, al meu face pe balcon, cum nu-s atenta cum fuge, deschide usa , isi da iute chilotii jos si-i da drumul.,..Zilele trecute intindeam rufe si venea un miros....aiurea, dar am dat vina pe pisica, saraca, chit ca mirosul de pipi de pisica e mai intepator, mai altfel....[:D] si nu obisnuieste sa faca pe balcon, asa ca atunci cand l-am vazut pe Calin m-am mirat...nu-mi venea sa cred...stiti ca va intrebam eu daca ai vostri fac pipi din picioare....al meu face[:D]...am vazut acum...si se urca pe o portiune a balconului care e mai inalta, sa nu se stropeasca....[:D]asa ca acum stau cu usa de la camera cu balconul inchisa, sa nu il mai tenteze pe baiat, ca doar are olita[:D] In rest...ma bucuram ca a venit vacanta, dar parca era mai liniste cand era in timpul scolii, acum sunt amandoua fetele acasa toata ziua si sa le vedeti cum se cearta cand le apuca...imi vine sa le jumulesc pe amandoua, nici la baie nu ma pot duce ca se aude:"mamaaaaa....uite ce face/zice/ Ana/Oana"... si se repeta chestia asta de cel putin 10 ori pe zi[bang][bang], ca de-abia astept sa ajung la servici sa ma relaxez[:D]. Stiti ce greu e sa fii pe post de judecator intre ele? Intotdeauna i se pare uneia ca n-ai fost corect cu ea, si ca ai tinut cu cealalta....of...da Trimit si cred ca revin Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ank[s][s] chiar daca cu intarziere-da ne ierti tu ca n-am stiut,cel putin eu Roxana naspa faza cu certatul dar cred ca pe toti cei ce au mai mult de 1 copil ii asteapta acelasi lucru.Nu prea am auzit de exceptii la capitolul asta.[pup] mamicuta care trebuie sa arbitreze un meci care va mai dura cativa ani de bine ce m-am laudat ca am scapat de [bibe] azi a venit mama si cum noi am plecat de acasa devreme si am omis sa o instiintam despre marea cucerire cand am veni am gasit-o pe Daria fericita adormita si cu bibe in gura[bang][bang][bang].Sa vad deseara pe unde imi scot caciula Mihaela [gravi] 8+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...