Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

A zis chirurga ca ouale sunt ok, si la vertical si la orizontala...se vad, nu se mai ascund asa repede...deci 95% ca nu-i nevoie de absolut nici un tratament. In schimb ni s-a dat crema pt pielicica putii, tre' sa tragem de ea zilnic de 10 ori...de 3 ori pe zi[alcool] nu care cumva sa dam in fimoza. Si avem revizie in noiembrie...ea a tras si a scos capul in totalitate afara, insa zice ca nu-i destul...tre sa iasa singur, nu sa tragem noi...si d'aia trebe manevrat...mamici de baietei ...voi mai faceti ceva pe-acolo?

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bai ce m-am enervat! Ma uitam la Povestiri adevarate, pe Acasa, si a dat de copilul acela de 3 ani care a murit in urma anesteziei, la CMU. Si am ramas proasta, cand l-am auzit pe purtatorul de cuvant de la clinica spunand...ca oricum copilul era bolnav...nu mai stiu exact cuvintele lui, ca m-au apucat dracii, dar ideea era ca ce daca a murit, oricum era bolnav[bang][bang][bang] Auziti voi, eventual sa dea prime doctorilor vinovati ca l-a scutit de chinuri[bang][bang][bang] Nu-mi vine sa cred, prostul ala de purtator de cuvant a lucrat o perioada cu sotul meu, are 2 copii, oare daca era vorba de copiii lui tot asa gandea?

 

Dbunny, la dus ii dau pielea aia in sus si dau cu dusul si acolo, atat si nimic altceva. Dar Calin se decaloteaza fara probleme acum. Vezi ca manevra asta merge mai usor dupa baie, cand e pielea inmuiata si nici nu-l deranjeaza prea tare.

 

Angi, ce mai face c Iulia, hai si spune-ne ca-i bine.[pup]

 

Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dbunny, zilnic ii fac lui david manevra ..asta pana o invatza ca trebuie sa-si faca zilnic pt binele lui

 

roxana, unde a lucrat sotul tau?

 

si nu.nu am reusit sa slabesc,nici nu m-am agita si tot voi pleca la mare pe 9 iulie

 

doloresid="blue"> si [bonjovi]David Cristianid="blue"> -22.11.2006-id="blue">

 


"Educatia celor mici incepe cu educatia celor mari"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dolores
roxana, unde a lucrat sotul tau?doloresid="blue"> si [bonjovi]David Cristianid="blue"> -22.11.2006-id="blue">"Educatia celor mici incepe cu educatia celor mari"
align="right" id="quote2">La o firma din Ploiesti, nu din Bucuresti. Tipul respectiv era var cu unul din patroni.Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

mie mi-au trecut aproape de tot greturile dar in schimb am inceput sa mestec toata ziua-deja am recuperat ce am pierdut in perioada de greturi. Ma simt insa asa molesita de parca as fi in 9 luni,abia misc cate ceva prin casa si trebuie sa ma asez un pic-mare noroc pe capul meu ca s-a potrivit sa fie acum vacanta.

 

In alta ordine de idei -abia astept sa ajunga in tara cumnata din italia.Vin definitiv acasa si abia astept sa vad cum se vor impaca Daria cu nepotica care e mai mica cu 1 an.Dar am si emotii pt ei pt ca vin cu masina iar drumul e asa lung pt un copil de un an si jumatate!!!

 

dodoid="red"> voi ce mai faceti?Ati mai reusit sa-i faceti operatia la ochisor lui Bogdan?Pe 1 m-am gandit la Isabela sa-i trimit o floricica dar m-am luat cu una alta si mi-a scapat asa ca ,cu intarziere[flo][flo][flo]

 

Mihaela [gravi] 10+ [copil] Daria-Stafaniaid="red">-16.11.2006

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca trageam un ochi si am vazut ce a patit Maya cu vecinii. Vecina mea de dedesubt nu venea la usa, da de cate ori dadeam de ea (si asta se intampla des ca statea la banca cand ajungeam acasa) o intreba pe Eri: De ce alergi prin casa? Asa te invata mami si tati? Dupa cateva ture din asteai-am raspuns ca eu o invat sa fure si sa dea in cap, da ce sa fac eu dc nu se prinde, iar de atunci doar barfeste, da eu nu o mai aud[:D]

Pupam Ana.

Dastefa bine ca ai scapat de greturi.

Despre putica ni stiu nimic, da poate aflu si eu peste vreo 2-3 ani.[:D]

 

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dastefa
angiiiiid="red"> intra mami sa ne mai scrii macar un rand ca ultimile taceri au fost de rau augur
align="right" id="quote2">

Salut tuturor,

Intradevar, cand lipsim de pe forum avem motive serioase.
Dastefaid="red">, chiar la data la care postai tu noi eram din nou in spital. De data asta la contagiosi. Vineri cand eram la servici, m-a sunat bona ca Iulia are febra. Am venit repede acasa, avea 39.5. Ea era vesela, radea la mine. O intreb ce o doare si imi raspunde razand: Am uitat. Am fugit cu ea la spital la dra care o urmareste pe ea de cand au inceput problemele. Nu facuse kk de 2 zile, a controlat-o la ORL. Avea amigdalele un pic inflamate, un inceput de otita. La o ora de cand ne-am internat in spital a inceput sa faca kk, din ce in ce mai moale, mai mirositor, etc. Concluzia: de la asta facea febra. A doua zi dimineata a facut un scaun foarte moale, cu ceva sange si mucus in el. Rezultatele la analize (la sange) au venit iarasi proaste. Drept urmare ne-au dus cu salvarea la spitalul de boli contagioase. Perfuzii, antibiotice la vena, debridat, hidrasec si grisine. Am stat acolo pana ieri. Acum suntem pe regim inca o saptamana de acum inainte. Ea ar manca, dar nu are voie decat putine chestii. Asa ca si prin casa trebuie sa ne ferim sa ne vada manacand cine stie ce. De dimineata fuseram la un laborator sa ii mai luam sange o data sa fim sigur ca avem niste rezultate la analize pe care sa ne putem baza, ca pe cele din spitale nu pun prea mare baza. Si in functie de rezultate, vom decide ce vom face in continuare. Ea are ceva la polipi, etc. Si sa bagam antibiotice in ea cu pumnul ne-am saturat.
A trecut deja o luna de vara si ea nu iesi nici macar o data afara in parculet. [bang]
Mai avem sa ne internam la LSM [alcool] si epuizam toate spitalele din Craiova [q]

Va pupam [pup]


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

Angi poze
"]Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angiid="red"> nu pot sa cred ca o trineti din nternare in internare.Cum mai rezistati?Imi pare tare rau pt voi.Sper ca asta sa fie ultima pt urmatorii ani-ca ati depasit norma.[pup][flo]-nu o scutesc pe Iulia de chin dar vi le transmit din suflet

ultima chestie e de la anterioara internare?

 

Mihaela [gravi] 10+ [copil] Daria-Stafaniaid="red">-16.11.2006

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi, multa sanatate Iuliei si sa terminati odata cu medicamente si spitale. [pup]

 

Dastefa, pai vezi ca au trecut si greturile? [pup]

 

Ank, ce mai face Erica? I-a crescut parul?

 

Dolores, unde ati luat bilet ? Si decat sa uit, mai bine iti spun de acum vacanta placuta ! Nu mai e mult, 9 e joi parca, nu? [pup] Davidutu

 

Dar slaba miscare pe aici!

 

Calin nu mai vrea la olita si pace. E baiat "mae" [:D] si vrea numai la wc, fara reductor. Si am renuntat si la pampersul de noapte. ( si ieri, la pranz, am avut un accident[:D], cred ca unde bause ceai si apa la greu. Noaptea il las fara pampers de miercuri, si am incercat sa-l trezesc pe la 1-2 noaptea ca sa-l pun la olita. Valeuuu...urla de trezeste toata casa, si vecinii ( ha ha, n-am vecini care sa-mi spuna ca de ce urla copilul noaptea[:D]), asa ca il las in pace, cu camp absorbant sub el. Iar dimineata, la 5-6, cine credeti ca urla in gura mare "pipi, pipi!!!!" ...? [:D] Dupa care cere "lalu", adica lapte. Cu cacao, altfel il arunca cat colo. Dupa care la 9-10 cand se trezesc fetele mai bea si cu ele o cana de lapte cu biscuiti sau cereale. Tot cu cacao. Am incercat sa ii scot cacaua- de fapt e cacao instant de la Nestle, sau Brumi, sau Cola Cao...- dar nu mai vrea lapte deloc, si incepe sa-mi explice pe limba lui ca nu-i cacao, de-mi vine sa-l mananc.

 

Sunt la servici si am timp sa scriu[:D], acasa am dat de un joc pe care-l juca Oana si m-am "imbolnavit" si eu, cand am timp stau si ma joc, azi-noapte m-am culcat la 2.

 

 

Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...