Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

[pup] pe toata lumea.

Dodo asteptam vesti si sper sa treceti cu bine peste asta.

Dbunny bine ati revenit. Ma bucur mult ca Dani a fost cuminte si totul a fost super. Astept pozicile.

Maya ce mai faceti? Ochisorul cum e?

Angi Iulia e bine? Incep sa-mi fac griji ca iar ati disparut.

Roxana , da chiar nu ai somn. Eu dupa ce se culca capra la 24.00 eu pic lata.

Noi suntem sanatoase si pline de viata. Acum fata trece printr-o perioada mai buna si mananca cate ceva (mai putin mancarea gatita, doar cateva linguri cu minciuni). Duminica am fost la tara la Dragoslavele (langa Rucar) si a alergat "cocosile" (cocosii+gaini), a vazut purcei, vaci, cai, nebunie mare. A alergat de capul ei, nu a vrut sa doarma la pranz, iar seara la 19 cand am plecat in masina a picat lata[:D]Mai mult am stat fara pampers zilele astea si nu am avut nici un accident. Inainte stateam doar prin casa fara pampers, da acu suntem fetita mare. La cel de somn nu am renuntat inca.

V-am spus ca din septembrie mergem la cresa. S-ar putea sa fie cam mare pt cresa, da nu au primit-o la gradi si pace. Mi-e foarte teama si am emotii tare mari. Va povesteam luna trecuta de lesinurile ei. De la ziua mea nu am mai avut nici un episod din asta (au fost 6 lesinuri de la un an pana acum) da tot mi-e frica de mor. Am discutat cu pediatrul care zicea ca dupa parerea lui e sigur spasmul hohotului de plans si ca apare la vreo 5% din copii pana in 3-4 ani, da tot mi-e frica de mor la gradi. Mi-e frica si ca nu va manca nimic si ca nu se va adapta, desi ii plac la nebunie copii. Habar n-am cam cati copii sunt in grupa si cate persoane se ocupa de ei, ce ii trebuie(schimburi de haine, pijamale, jucarii), ce fac ei acolo. Deci in concluzie sunt dusa cu pluta si am si emotii mai mari ca oricand. Cele cu experienta mai povestiti si voi una alta. A...si mai e problema cu atentiile (ce, cui, bla bla). Dc puteti da pm cu ce ati facut, dres.

Hai ca iar v-am facut capul calendar , da de la mine pt voi[flo][flo][flo]

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor haideti sa-l ajutam pe Sebi sa-si stranga banutii pana nu e prea tarziu.

Haideti sa-l ajutam va rog![ruga]

Sebi e un copil de pe DC are nevoie ACUM de banuti sa poata merge in strainatate sa-i fie si lui bine ;a reusit sa stranga aproape jumatate din suma necesara.

[ruga]Va rog![ruga]

 

oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">

id="purple">

[flo][flo2][floare3]

Bazar pentru Bogdanid="red">id="size1">

Blogul lui Bogdan-Andrei

_

 

goblenuri-relatii pe blogul Donului

 

_

id="right">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="red">

[ruga]Doamne ajuta!id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor,

 

Noi suntem bine.

Iulia a inceput iar sa aiba rosu in gat, se auzeau ceva mucisori in gat.

I-am facut analizele Iuliei si aseara cand i le-am dus doctorului a zis ca Iulia are imunitatea prea puternica, organismul reactioneaza violent. De-aia ei ii cresc leucocitele asa mult cand apare o chestie cat de mica.

Acum ii dam doar nurofen, ambroxol sirop si picaturi de nas. Se pare ca sunt eficiente, ca deja se simte mai bine. Am inceput sa o scoatem si pe-afara, a fost foarte bucuroasa ieri ca a iesit afara.

Se speriase de-a binelea: de cate ori ne vedea ca ne imbracam, se punea pe plans, credea ca mergem la doctor. Si cand a vazut ieri ca nu mergem la dr. a fost tare bucuroasa.

 

Ce a trecut timpul (cu spitalul asta), vad ca deja se incep plecarile in concedii, Dolores id="red">pleaca la mare... Distractie placuta [pup]

Dastefaid="red">, vad ca ai scapat de greturi, bravo tie. [pup]

Ultima internare a fost o enterocolita, se pare ca a luat un microb de la noi (nu stiu daca a fost sau nu de la internarea anterioara sau nu, tot ce se poate).

Roxanaid="red">, spune-ne si noua cum se cheama jocul ala de te tine pana la 2 noaptea [pup]

Dastefaid="red">, mami, tu la 5 dimineata nu dormi? De ce scrii mesaje pe forum? Nu te lasa burtica sa faci nani?

Dbunnyid="red">, deja ati fost la munte? Ce frumos... De-abia astept sa vad pozele. [pup]

Ankid="red">, felicitari pentru zilele fara pamper si fara accidente [flo]

Dodoid="red">, am citit despre Sebi si m-am ingrozit prin cate a trecut si prin ce mai trebuie sa treaca mititelul. Si asta de la greseala unui medic. Cuvintele sunt de prisos. Sper sa reuseasca.

 


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"id="size1">

 

Angi poze

"]Iulia [copil] - 3 noiembrie 2006 - Jurnal

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! La mine numai buna nu e, Ana a tot facut febra, acum doarme iar ca am reusit s-o scad. Dupa-amiaza o duc iar la control, vedem ce ne spune, sper sa isi dea seama ce are si sa-i dea un tratament corect, daca nu, maine dimineata o duc in bucuresti desi nu prea stiu pe nimeni pe acolo.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya, tu nu esti din Bucuresti? La un dermatolog ai fost?

 

Angi, nu mai stiu cum se numeste jocul , intru de acasa si-ti voi spune[pup]

 

Dodo, am citit acum de-abia de Bibi, pe Mexxa o stiu de la mamici de bucurii....of, prin ce trebuie sa treaca saracul copil din cauza unei proaste care sunt sigura ca o doare-n spate si practica in continuare. Vreau si eu sa trimit ceva, sunt varza cu banii, dar macar putin...poate ajuta.

 

Calin a facut febra, e mama cu el la dr acum, astept sa ma sune sa-mi spuna ce si cum, cred ca are rosu-n gat.

Revin

 

 

 

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si ne-a dat trimitere la bucuresti, se gandeste ca e un microb care se tot plimba prin corp si ii da abcese. A avut si pe nas doua bube cu puroi, apoi a aparut la ochi chestia asta. Mor de frica, vedem maine ce-o mai fi.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mayaioneid="red"> tinem pumnii sa nu fie nimic grav

 

dodoid="red"> am citit despre Seby, acum ca-l opereaza la budimex si nu in strainatate...mai este nevoie de bani? nu ca m-ar da afara din casa, dar s-ar putea cauta ceva prin ciorap.

 

ma bucur ca iuliaid="red"> e mai bine, angi ti-am zis ca si noua ambroxolul ne merge f bine la muci in gat si piept haraitor

 

roxanaid="red"> rosu-n gat de la papat ceva rece sau? mie mi-e frica de rosu-n gat mai tare ca de otita sau varicela...ca intotdeuna am ajuns la antibiotic si-a fost cand a mai si recidivat..pupam sa treaca repede gatutul

 

dastefaid="red"> cum e burtica din dotare? o poza ceva?

 

mirooooooid="red">!!! tot la otelul?

 

eu mi-am trimis copilul deacasa, am spalat casa de sus pana jos si-acu is cu o mana-n bucatarie si cu un oki pe forum...am musafiri la cina, nici mai mult nici mai putin decat 4 britanici. una-i vegetariana, asa ca-i pedepsesc pe toti[:D] salata de conopida - 100%romaneasca, salata de ardei si vinete coapte - 100% spaniola, salata verde cu nuci si branza cu mucegai, si clatite umplute cu sos de ciuperci...ei aduc desertul[:)]

 

pup

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Calin e rosu-n gat. Si atentie ca umbla un microb care se manifesta cu rosu-n gat si febra mare, daca se trece pe tratament imediat totul e ok, dar daca se amana...cica evolueaza foarte iute, se ajunge la complicatii( probabil coboara spre plamani- pneumonie) Deci la febra si dureri in gat....fuga la medic.

Aaaaa....si ca sa ma enervez putin pe ziua de azi: i-a dat pe reteta Ospexin, care costa pana in 10 lei, si in schimb a spus sa-i mai dau "ce am in casa": Panadol, Eurespal, Tantum Verde. De parca acasa am fabrica de medicamente, asa ca in afara de Eurespal din care mai am ceva, restul le-am cumparat si am dat aproape 50 lei. Si cica medicamentele ptr copii sunt gratuite. [bang][bang]. Am fost prin toamna- iarna cu Calin la dr si printre altele imi daduse Fromilid, pe care n-a fost chip sa-l ia, si l-am crezut, ca avea un gust de-mi venea mie sa [vom] , asa ca m-am dus iar la medicul de fam sa-mi schimbe antibioticul si mi-a zis ca mi-l schimba, dar nu-mi poate da reteta gratuita, ca-mi daduse cu 2 zile inainte . Eu nu prea am probleme cu copiii cu dr de fam, ma duc din an in paste, iar atunci imi pune un rahat de antibiotic pe reteta, restul .....sa le cumpar. S-o fereasca sfantul sa ma iau de ea, c-o fac cu ou si cu otet, sper sa nu mai fie nevoie, dar cu prima ocazie ma voi duce eu , nu o mai las pe mama ,si atunci sa vedeti....[bruta]

 

 

Maya,sanatate multa va doresc!

 

Angi, jocul se numeste " Charm Tale", l-am terminat ieri [:D]

 

Ank, tu parca spuneai ceva de poze. Unde-s? [:D]

 

Ma duc sa pun poze, copiii se joaca, si sper sa ma lase sa le pun.

 

Dolores, vacanta placuta!

 

 

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, spuneati ca vreti poze??????

 

Luati de aici:

De la ziua Oanei, dar au umblat ei in aparat, au facut o setare aiurea si exact pozele de la tort sunt ingalbenite, nu se prea intelege nimic,apoi de la serbari, intai de la serbarea Anei, care a fost vineri dupa amiaza , apoi de la cea a Oanei, festivitatea de premiere, care a fost sambata dimineata, si aici sunt poze facute in ultimele 2 luni : la padure, la tara, acasa....

 

Gata, v-am saturat de poze? [:D]

 

Dbunny, cred ca la mesajul trecut scriam in acelasi timp cu tine, ca l-am vazut de-abia acum. Nu stiu de la ce anume e rosu in gat, dar a mancat si inghetata- topita, dar oricum era rece-, a baut si apa din frigider( e baiat mare, se serveste singur doar[:D]),iaurt tot singur se serveste din frigider, chiar daca am scos altul inainte, bun e cel luat direct din frigider, deci ....nici macar nu are de unde face rosu-n gat[:D] dar am inteles ca umbla si un microb/ virus, ce-o fi, care se ia din aer si care se manifesta cu febra mare si complicatii daca nu-i tratat la timp, am scris mai sus. El nu prea face febra, chiar daca tuseste, are muci....sau mai stiu eu ce, nu face febra, si nu 38,9 cat avea ieri. Deci inclin sa cred ca de vina e microbul ala, mai ales ca are si nepotul meu, si inca 3 fetite din bloc si cu aceleasi simptome: febra si dureri in gat. (si la dispensar azi erau copii cu aceleasi probleme: febra+ dureri in gat)

Am inceput cu antibioticul de la pranz si i-am dat acum, seara, a 2-a oara, vad ca febra nu mai avea, avea 37 cu 4, iar ultima data ii dadusem Ibugesic pe la 3. Doctorita mi-a zis sa-i dau alternativ, la 4 ore, Ibugesic si Panadol, dar daca nu mai are febra nu-i mai dau pana dimineata deloc.

 

Gata, fug la culcare.

 

Inca una si ma duc:[:D]. Editez ca uitasi ceva: Dbunny, cum faci salata de vinete si ardei copti? Coci vinetele si ardeii si-i amesteci, sau cum, ca suna interesant.

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...