Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

roxanaid="red"> coc 3 ardei imensi rosii(sau rosu si verde, insa unu-i musai rosu[:D]) si o vanata. Ardeii in spal bine, is usuc,le torn putin ulei de masline deasupra si sare. cam 40 de minute la 180-200º. dupa ce s-au copt ii las sa se raceasca si sa transpire, se curata mai usor. ii curat, si tai totul fasiute. adaug vreo 3 catei de usturoi feliati, un ou fiert tare si taiat bucatele si vreo 3 linguri de ulei de masline. las la rece vreo 2-3 ore ca sa se intrepatrunda bine aromele. sare si piper dupa gust.

 

suna urat virusul asta cu febra[bang]

medicamente gratis..de ce sa nu-ti dea ca doar ai 3 copii? ce daca ti-a dat acu 2 zile...iecsplica-i cu frumosu' ca la 3 guri trebuie prescrise 3 retete[alcool] daca ai nevoie de ceva de'aci sa-mi spui...

 

acu ma uit la poze de la chef si serbari ...si ce frumos dorm toti 3...se cearta intre ei? sau fac echipa buna in contra altora?

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dragelor,

am intrat sa va salut si sa raspund la intrebare

 

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

dodoid="red"> am citit despre Seby, acum ca-l opereaza la budimex si nu in strainatate...mai este nevoie de bani? nu ca m-ar da afara din casa, dar s-ar putea cauta ceva prin ciorap.


align="right" id="quote2">

 

Da,mai are nevoie pentru ca spera ca intr-un an sa reuseasca sa strang banii pentru a face implant osicular.[asia]

 

oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*id="Tahoma">

id="purple">

[flo][flo2][floare3]

Bazar pentru Bogdanid="red">id="size1">

Blogul lui Bogdan-Andrei

_

 

goblenuri-relatii pe blogul Donului

 

_

id="right">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="red">

[ruga]Doamne ajuta!id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya ati venit? Ce ati facut?

Roxana Calin e bine?

Am vazut pozicile[olala] O sa pun si eu...dc reusesc macar sa le descarc...si sambata e ziua lu tati si aparatul e plin...

Ai tot jocul charm tale? Eu am jucat versiunea de 1 ora de la yahoo si mi-a placut mult, da n-am gasit sa-l descarc pe tot.

Dbunny eu fac gogosari copti precum ardeii tai cu usturoi si ulei de masline+un strop de otet. Da vinetele cum le pui?

Ati petrecut frumos?

A...cat despre medicul de familie:al meu comenteaza de ex ca i-a dat lui tata reteta (toata familia e la el, iar tata e cardiac), asa ca le-am cumparat de cate ori a fost nevoie.

 

 

[mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)id="blue">poze,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saluti de acasa,

 

am revenit in Tm de duminica - dar se pare ca nu vom putea sta preamult pe aci. Raul s-a reumplut de bubite de caldura , nu mai doarme bine si nici nu mai mananca bine. Ne rezolvam rapid treburile si o zbughim inapoi la racorica si la aerul de munte.

 

cu pareri de rau pentru intarziere [s] pentru Doloresid="red"> pentru data de 7. te pup draga mea frumoasa si la fel un calduros [s] pentru Dbunnyid="red"> - prevad ca nu mai apuc sa intru pana pe 28 cand e ziua ei.

Va pupa Miro pe amndoua si NATURLICH ca si pe copiii din dotare. [pup]

 

de noi - suntem binisor - umblam de nebuni pentru pregatirile de botez, rochie mie si la Kara - deh - pe mine nu ma mai incape nika - iar domnisoara a crescut din rochite - ca de ingrasat nupot spune nimic. Inca are 11 kg, inca arata ca o scandurica - supla si dragalasa - gimnasta o face mama - sau balerina - ce-o vrea ea.

Botezul il facem aici - sper sa nu-mi blestem zilele pentru ce calduri vor fiin august - pe 23. Scurt si cuprinzator.

Raul e si el bine - creste si e din ce in ce mai dragalas. Ii iubeste mamap e amnadoi.

 

Cum timp de forum nu am avut de mai bine de 2 saptamani - nu pot sa va raspund la diferitele temediscutate aici. Pana cand ma pun in temacu cele scrise de voi (nu stiu cand va fi asta -dar incerc) - va pun cateva poze noi cu noi - un rest din iunie si cateva din iulie si va pup pe toate cu mic cu mare.

 

[pup]

speram ca nu avem bolnaviori printre noi - daca sunt ii pupam gras sa le treaca pana deseara [bibe][bibe][bibe]

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai miroid="red"> ce faine-s pozele de la munte, aia cu karina-n gat intre florile soarelui ii demna de scos A3 si inramat...si aia unde dorm ei 3 [9cer] si aia cu cutu, pisica& testoasa...a crescut mult Raul, si Karina e la fel de delicata si finuta.

 

doloresid="red"> la multi ani id="red">cu intarziere...n-am stiut ca-i vorba de chef, sa fii sanatoasa si fericita mami[pup]

 

ankid="red"> pai si vinetele tot asa...coapte in aceasi tava, in aceasi tura...curatate apoi, si taiate fasiute...

 

mayaioneid="red"> ce-a spus medicul? ce v-a dat?

 

dodoid="red"> mersi de info [flo], speram sa se refaca puiul mic. Maine incerc sa ajung la posta...

 

Dani cere scutec inca pt caca...acu nu-l mai doare, ca vad ca face repede si simplu...dar nu vrea sa faca caca nici pe wc nici pe olita nici nicaieri, doar in scutec...nu mi -am imaginat c-o sa fie asa lung procesul cu caca la wc...credeam ca siesta o sa fie mai coplicat, dar m-am inselat.

 

Propun o tema: ce NUid="red"> fac inca copiii si poate ar trebui s-o faca...id="size1">

 

Nu spune poezii, nu stie culorile decat culoarea rosu.

Nu mananca singur(daca-l las singur, mananca, insa totul cu mana, papa cu lingura doar iaurtul)

Nu doarme singur(il adormim cu noi in pat apoi il mutam, apoi iar vine la noi si tot asa[alcool])

Nu se imbraca/incalta singur

Nu mai saluta(decat cand ii spun eu sa salute)

 

 

 

 

 

 

 

Dbunny si [copil] Daniel

poze Daniel

 

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe fuga, ca ma pregatesc sa plec acasa:

 

Dbunny, in Romanica serviciile medicale si medicamentele ptr copii sunt gratuite. Sau cel putin asa e ....teoretic, practic insa....sunt gratuite dar cu bani, daca intelegi...[:D] ( la fel si invatamantul, dar asta-i alta discutie). Imi opreste bani lunar din salariu ptr asigurarea medicala, care indiferent daca ma imbolnavesc sau nu in luna respectiva banii ii ia . Si asta ptr ca atunci cand ajung la dr. - rar- sa-mi spuna ca " mai gasesc medicamente prin casa". Intelegi tu, asta m-a scos din sarite, inteleg ca pe o reteta nu poate prescrie mai mult de 3 medicamente, inteleg ca nu poate elibera 2 retete pe acelasi nume la interval mai mic de...nu stiu cate zile....dar macar nu spune ca medicamentele cresc la mine in casa ca ciupercile dupa ploaie. Macar scrie naibii 3 medicamente acolo, pe reteta, chiar daca le am sau nu, ca n-am fabrica acasa. Chiar daca mai am din ele de mai inainte, mai am putin, ca nu-i sac fara fund, sa nu se termine .

 

Calin e bine, vioi, mai e rosu in gat, dar i-o trece, oricum n-a mai facut febra.

 

Mirona, bine ai venit pe la noi! [pup]N-am avut timp sa vad pozele, dar intru de acasa. Cine-l boteaza pe Raul, tot cei care-au botezat-o pe Karina?

 

Maya, ce-ati facut astazi?

 

Ank, nu stiu daca e tot, ( jocul ala), presupun ca da, am ajuns la nivelul 10 si cand l-am terminat mi-a spus ceva de genul" felicitari...." . Am jocuri multe de la o mamica de cand am fost cu Calin in spital, sunt multe, si usoare, si mai greute...daca le pot trimite( nu stiu, sa vorbesc cu Marius), vrei?

 

In legatura cu ce face si ce nu face Calin...intru mai pe seara, sau maine, ca nu mai am timp acum.

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetele

nu am mai intrat in ultimile zile ca a venit a mea cumnata din Italia si suntem f ocupati.Dar ne revenim noi la normal.Mi-am vazut si eu pt prima data nepotica fata in fata -e o dulceata finuta si un pic cam timida mai ales ca in ultimile zile a avut de-a face tot numai cu figuri noi.Acum au venit definitiv acasa si am mari emotii pt ei pt cum se vor adapta dupa 8 ani de venit doar in vacante.Ei au spus intotdeauna ca vor veni acasa dar ei acolo s-au obisnuit sa munceasca si nu stiu cum si cand se vor obisnui cu ce-i pe la noi

 

eu sunt bine ,merg sambata la control -ecografie si dublu test.Cat despre burtica deocamdata nu se vede decat slaninuta din dotare,totusi in viitorul apropiat trebuie sa dau la o parte vreo jumatate din hainele de vara din dotare

 

am vazut poze frumoasede la Miroid="red"> si Roxanaid="red">.Sa va traiasca familiile frumoase si pupam dulce pustii din dotare.Cat depre concediul tau Dbunyid="red">-fara cuvinte.Si dupa ce am terminat de vazut pozele am ramas uitandu-ma ca prostul in gol.O sa mai mergeti acolo? Chiar ca ai de ce regreta ca au fost doar 4 zile

 

cat despre ce nu face Daria-imi dau seama ca nu am prea multe de spus.Deocamdata doar ca nu-i place deloc sa deseneze..Doar de acuarele e ceva mai atrasa si chiar m-am gandit sa-i inaugurez o mica expozitie pe vreun perete poate o mai stimulez un pic.Altceva nu-mi vine acum in minte,daca imi amintesc revin

 

Mayaid="red"> cum e Ana?Ati fost la Bucuresti?

 

Roxanaid="red"> cu medicamentele compensate nu prea am probleme.Dr e destul de draguta si daca i-am cerut mi-a prescris si medicamente sa le am preventiv in casa.Din ce spui tu Eurespal trebuia sa-ti dea pe reteta insa celelalte cred ca nu sunt compensate(pt linistea ta intreaba la farmacie)A;ltadata -referitor la faptul ca nu poate da 2 retete la 2 zile diferenta pune-o sa iti dea pt numele fetelor.Si daca face mofturi poti gasi si alt medic ca n-ai facut contract pe viata cu ea.

 

Mihaela [gravi] 11+ [copil] Daria-Stafaniaid="red">-16.11.2006

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Bucuresti ieri, la dr Adrian Burloiu, si ne-a zis ca e un orjelet mai urat, dar ca va trece. Ne-a dat augmentic, tobradex unguent si spalaturi la ochi, care sunt imposibil de facut, nici tinuta nu reusim. Nu mai stiu ce sa fac si ce sa cred. Am inteles ca ar fi printre cei mai buni oftalmologi, s-a comportat f profesionist, acum sa speram ca a avut dreptate. Temperatura tot mi-a facut aseara, dar nu mult, cam 37.2. I-am dat nurofen si a scazut imediat la 36. Doctorul mi-a zis ca dupa a doua tura de augmentin nu va mai face febra deloc, pana acu vad ca nu a mai facut intr-adevar, dar cand ii vad ochiul asa umflat si rosu aprins mor. Doamne cate pot indura, nu stiu cat sa ma mai tin intreaga la minte.

 

Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei

Povestea nasterii

poze Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara n-am mai apucat sa intru pe net, m=a apucat 12 noaptea pana am terminat de calcat, era racoare si era mai bine, decat sa stau ziua si sa mor de cald, si se stransesera la lucruri....azi spal iarasi, dar oricum sunt mai putine, maine le calc...sa nu le mai vad cum ma asteapta sa le calc ca mor[:D] Sa dea Dzeu sanatate celui care a inventat masina de spalat, dar sa dea si aluia care va inventa masina de calcat automata[:D].

 

Asa....poze n-am vazut, am incercat sa ma uit acum la cele ale Mironei si sunt in Picassa, iar jegul asta de la servici cred ca are alergie la Picassa, doar Webshots pot deschide, daca deschid altceva se blocheaza.

 

Eram datoare cu raspunsul ptr Dbunny: ce face si ce nu face Calin:

1- nu vorbeste, a inceput sa-si mai dea drumul, dar mai greu

2- nu doarme singur, inca il adorm pe picioare

3-de salutat....mai spune "pa", daca asta se cheama salut....altceva...ioc[:D]

4- nu sta linistit la masa, cat sta mananca singur, apoi il alerg prin casa cu lingurita/furculita dupa el, n-are rabdare sa stea la masa ca orice copil, linistit, pana se satura

Nu mai stiu, daca mai imi vine ceva...de imbracat..vrea sa se imbrace singur, si reuseste uneori, dar se imbraca anapoda, fata-n spate, spatele-n fata...la fel si cu incaltatul, dar la incaltat are rabdare si cand ii spun "invers", sta tacticos se descalta si le pune cum trebuie, pe cand la dezbracat trage de ele, se enerveaza...urla...etc. [:D]

 

Trimit si revin ca am treaba acum.

 

Roxana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...