Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Roxana pai ai dat ceva, eu citisem ca numai pui kg la loc daca reusesti s-o tii, chiar daca revii la alimentatia dinainte. O sa vad si eu ce pot sa tin din ea. Nasoala faza cu rezervarea, ce nu suport si eu rasturnarile astea de situatie. La motz la Ana rezervasem o sala mai mica, apoi ne-au zis ca era ocupata si vor cauta alt spatiu, sa ma ia cu rau. Norocul nostru a fost ca unii care aveau botez au anulat botezul si nu au avut decat sa ne ofere sala alora, care era super frumoasa. La Multi Ani pentru Oana si sper sa va distrati super![pup] [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare tuturor, n-am citit nimic de ceva vreme - asa ca va rog sa ma scuzati daca nu mai stiu noutatile. pupez toti copiii si mamicile din dotare, urez toate cele bune bolaviorilor (sper io ca sunt cat mai putini - sau mai bine deloc [:D]) si va pup pe toate rand pe rand. noi suntem bine - am fugit de caldurile din Timisoara, suntem la mama la Otelu, copiii sunt ok, Raul e un grasun si papa de ma dispera, inca ii mai dau si tz - dar si completare la greu. La controlul de 2 luni avea 5 kg si 57 cm - ne-a lasat cu gurile cascate - sparge recordurile familiei. [bibe] Kara - ce sa va spun de ea? e o rasfatata, e o incapatinata de n-are aere. Stiu ca e o faza si tocmai de aceea incerc sa ma abtin cat pot de mult - insa nu trece o zi fara cearta, fara "nu vreau" la greu si multe multe tipete si zbierete. Stiu ca nu e bine - dar prea mult nu mai rezist nici eu. Ma abtin cu greu sa nu-i dau cate una peste fund - ca pampi nu o mai protejeaja de mult. Apropo de pampi - am renuntat si la pampi de noapte - are nopti cand pisa patul, dar are si dimineti in care ne dragalim si primeste laude la greu ca nu o face. Aveam probleme ca nu facea kk decat din picioare si doar in pampi - dar am scapat si de asta - il facem si pe el la capacel(reductor) si ascultam cu mare interes sa auzim cum face "baldabac". cam atat. in rest -balaceala la greu in piscina familiei, somn de voie, chiuieli, rasfateli, matzaieli la greu, etc si etc. - toate din partea Karinei - de mine nu va mai spun - oboseala la greu,. timp liber IOC, timp pt mine IOC - etc si etc. credeam ca aici ma voi relaxa mai mult - din pacate nu e asa - abia astept sa ajung la mine acasa- dar caldurile astea ma omoara si ma inspaimanta. Plus ca de saptamana viitoare se ia apa calda la noi in cartier - deci nu stiu daca revin ori ba in Timisoara. pana atunci ... va pup pe toate si va strang in brate. [pup] scuze ca nu am avut timp de citit - recuperez eu cand pot. M & Co
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca s-ar mai fi putut as fi fost deja gravida..trebuie sa ma multumesc cu un singur copil,bine ca am putut sa-l fac si ca e bine sanatos...asta e viata..asa o fi fost scris...tare mi-as fi dorit cel putin 2 copii..nu vreau sa mai vorbesc despre asta ca imi provoaca suferintza..pup
Citat:
citat din mesajul lui Dbunny
mayaione ai dreptate, cateodata nici nu vrem sa stim ce se intampla cand noi nu suntem, dar daca ar fi sa am o camera acasa la soacramea cand il las pe Dani, crezi ca n-as gasi sa bag de vina?[:D] sunt atatea lucruri care nu-mi convin... am fost la mare, de la 5 la 8.30[pk] Dani s-a balacit la greu, s-a jucat in nisip, nu i-a mai tacut gurita de bucurie...dupa ce dau jos 7 kile si ma bronzez nitel pun poze[:D] Roxana cum merge dieta? dolores tu o surioara pt David n-ai in planuri?[:I]Priveste partea buna, in concediul de maternitate de 2 ani, stai acasa si cu David koko, alexandra, bambo chiar nu mai vor sa stie nimic de noi? pup Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
dolores si [bonjovi]David Cristian -22.11.2006-
"Educatia celor mici incepe cu educatia celor mari"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

angi,multa sanatate fetitzei cu coditze..draga de ea roxana...pai astia-s chiar nesimtiti..ce hal de rase de oameni sambata am turta la finutza mea..de fapt ea implieste 1 an pe 12 sept, dar cum vremea asta este ff capricioasa..ne-am gandit sa o facem mai devreme, la curte...aseara si azi am fost la cumparaturi..va pup pe toate dolores si [bonjovi]David Cristian -22.11.2006-
"Educatia celor mici incepe cu educatia celor mari"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off mititica Iulia, ce-a mai suferit ea, si urma aia de pneumonie de unde? i-au coborat mucii la plamani? ca ea nu tusea mult, nu? si faza cu nespalatul pe cap care-i? daca-n casa nu-i rece si-o usuci imediat, nu vad de ce n-ai imbaia fata in mod 'ortodox', sau ti-a interzis medicul? roxana mama lor de banditi, la sfarsit cand iti aduc nota de plata da-le mai putin, spune-le ca nici ei n-au intrunit toate conditiile 'pactate'. Noi va uram distractie maaaare, si sa ne aduci poaze[:I] dolores sa ai si tu distractie mare cuturta finutei[:)] miro baietii-s muuuult mai mari si mancaciosi ca fetele. Dani la 2 luni avea 5,600 si 61 cm...si acum e in grafic.(plus ca vine din tata scund, si mama medie) Sa intelegem ca ati scapat de colici.. mayaione eu cu kilogramele tale fotomodela m-as face...ce inaltime ai? azi iar am taiat-o la plaja, doar 2 ore, mergem cand se trezeste dupamasa, si cum tot mai tarziu adoarme, mergem pe la 5.30-6...e superb, nu arde soarele prea tare, dar tot il cremez. apa e super faina, calduta, nisipul cald si uscat... Nu xista nimic mai relaxant pe lumea asta decat sa aduni scoici pe malul marii alaturi de puiul tau v-o recomand tuturor, am strans juma de galetusa de scoici, le-am adus acasa si ne-am imbaiat cu ele, acu au ramas de decor in vana[:)] accidente de pipi n-am mai avut de vreo 2-3 zile, insa caca la olita nu face, prbabil inca-l mai deranjeaza fisura..ii pun scutec si face mai linistit. Inca ii mai dau si laxante si face o zi da o zi ba. ma pun sa urc 2 poze de pe mobil...revin Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poze [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/3617151623/in/set-72157601922484976/"] aici [/url] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny la inaltimea de 1.60 nu prea arati fotomodeala[:D], ca doar atat am. Am nevoie doar de 54 kg sa arat decent. Miro va pupam duuulce si iti urez nervi de otel sa treci peste perioada "vreau, nu vreau". Dolores distractie placuta la turta, sa-l filmezi pe david daca dantuie pe acolo. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] Dbunny frumos graiesti despre plaja, mare,scoici.... Am vazut pozicile cu Dani cel frumos[pup] Roxana am primit cafeaua azi[:D], ca asa vine pe curier, a doua zi Naspa rau faza cu salonul. Niste nesimtiti...Sper ca pana la urma v-ati distrat bine. Hai sa povestesti+poze. Dolores sa ai si tu petrecere frumoasa la turta. Si eu merg duminica la turta nepotelei, da sincera sa fiu nu am chef. O fac pe la pranz, in curte(denivelat + scari peste tot), asa ca va fi cald si v-am spus ca vorba de baza a caprei este"stai sa alerg". Miro ma bucur sa aud ca sunteti sanatosi. Maya pai tu esti manechin![olala] [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi sunt libera asa ca pt mine acum e dimineata.Am dormit cu Daria pana m-am plictisit de somn ieri a avut soacramea accident cu autobuzul in care se afla.Nu e f grav dar dar nici prea bine nu e .A ramas in spital pt investigatii si sa vada ce-i de facut ca are ceva probleme cu coloana.Chestia e ca accidentul s-a produs dimineata cand de obicei,cu acelasi autobuz o ducea pe Daria la cresa.Marele nostru noroc a fost ca Daria a ramas acasa ca era maicamea la mine si a ramas cu ea .Nici macar nu pot sa ma gandesc ce ar fist daca era cu fata in rest eu ma lupt in continuare cu greturile dar or sa treaca ele.Stiti ce rontai cu placere?-mere noi.Sunt mici cat nucile si acreeeeee de ti se face gura punga ,dar mie imi taie parca greata Mihaela [gravi] 7+ [copil] Daria-Stafania-16.11.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut poze cu Dani. Mi-a placut poza in care sta pe wc[:D]. si casca aia de unde o are, ca si Calin e innebunit dupa casca, motocicleta...etc. Cand aude pe drum se urca iute pe geam sa-l vada, daca nu stii despre ce-i vorba te si sperii cand il vezi cum alearga fuga- fuga sa il vada[:D] Si ne inviti si pe noi acolo, ptr mare si soare? Soare avem si aici, mare....ioc[:D] Dastefa, accident cu autobuzul???? Despre aseara....a iesit binisor, au venit toti copiii care au spus ca vin-14 au fost toti- muzica a fost cam aiurea, ca nu se prea auzea si stiti voi...lor le place sa urle....asa ca nu prea au dansat, in schimb au alergat de cred ca i-a inebunit p-aia[:D], si cred ca pana la urma a iesit bine. Putea si mai bine, dar asta este, invatatura de minte, de-acum inainte cand fac o rezervare ii pun sa-mi dea scris cand, ce si cum . N-aveam de cine sa ma iau ieri la sfarsit ptr ca tipii aia 2 cu care vorbisem nu si-au aratat mutra pe acolo, in schimb am o cunostinta care il cunoaste pe patron si ii voi transmite ca a 2-a oara nu mai ma prinde si ca voi avea grija sa le fac si publicitate " favorabila". Nesimtitii dracu! Eram ieri ca un butoi care sta sa explodeze. Ma rog, a trecut, n-a fost stralucit dar...asta a fost, am facut cateva poze, putine, le voi pune cand voi avea timp. Azi la ora 18 am serbarea la cea mica, asa ca atunci cand voi pune poze, veti avea ce face[:D] Oana are 4 medii de 9, nu 2 cum stiam , are la muzica, tehnologie, engleza si istorie. La istorie a fost aia tampita, daca o vad, ma iau de ea, la inceputul semestrului avea pusa o data, fara nota, iar apoi cand a mai intrebat-o pe diriginta, avea 2 si apoi 3 de 10, fara sa stie ca data era inca acolo, fara nota. Si ieri cand le-a trecut mediile, sa vada 9 la istorie, si sa descopere ca are un 7. De cand...nu stiu, s-o fereasca sfantul p-aia sa dau ochii cu ea. Va mai spuneam eu ca are o agenda si acolo noteaza tot, ce raspunde in ore, extemporalele...tot. Si face o medie intre ele, inclusiv extemporalele le aduna cu ce a raspuns in clasa, ceea ce mi se pare total aiurea, degeaba stii ca al tau copil are la un extemporal o nota, ca in catalog are cu totul alta. [bang][bang] Dastefa, tu esti profesoara, e normal ca nota de la extemporal sa nu-i apa in catalog si sa apara o alta nota? am treaba, revin Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...