Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pe 20 avem prima aniversare si "tati" a plecat cu


Recommended Posts

In aceasta dupamasa a plecat si sotul meu de acasa,nu e pt prima oara,i-am tolerat foarte multe,poate mult prea multe...sunt sigura ca e mai bine asa pt mine si micutul meu de un an si 3 luni...singura mea teama e ca se intoarce peste cateva zile si-si cere iertare,sper sa am puterea sa il refuz.Pot sa spun ca de cand il cunosc viata mi s-a schimbat radical si nu in bine,totul s-a invartit doar in jurul lui,i-am facut toate poftele,in speranta ca va fi bine,nu stiu pt ce motiv il iubeam,poate inca il mai iubesc sau poate a fost doar obisnuinta...poate m-am agatat in tot acest timp de o casnicie inexistenta...cum spune magdalena67,pt el casnicia pare o joaca probabil...nu stiu daca cineva isi poate inchipui ce a fost in sufletul meu cand fiul meu de un an si un pic ii facea cu mana razand tatalui sau care in timp ce acesta scotea masina incarcata de bagaje din curte... Cateodata viata poate fi cruda dar as vrea sa cred ca toate se intampla spre binele meu si al copilului meu.Cred ca e mai bine pt el sa creasca fara tata decat cu ambii parinti din care tatal mereu absent-fizic sau psihic-iar mama vesnic plansa,intr-o atmosfera plina de tensiune,prins la mijloc intre certuri,s.a.m.d. Capul sus,viata merge inainte!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lacramioara2
Draga mea, te intelef foarte bine. Eu sunt insarcinata in 2 luni si tatal copilului ne-a parasit acum o saptamana pretextand ca nu ne mai intelegem ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda. Am ramas socata si plang de atunci in nestire termandu-ma in fiecare zi pentru bebele meu si pentru mine. Imi doresc acest copil mai mult decat orice pe lumea asta si ma rog domnului sa imi dea puterea de a trece peste perioada sarcinii cu resemnare si tarie si ma rog sa nasc un copil sanatos si voios.L-am iubit pe tatal puiului meu foarte mult, parea ca si el ma iubeste... nu inteleg, traim intr-o lume bolnava
iN ACEST CAZ, TE ROG S AINCERCI SA TE LINISTESTI. (Scuze de caps...) copilasul tau merita sa te linistesti. Gandeste-te ca nu a fost sa fi cu tatal lui bebe si gata. Lumea e plina de barbati si de autobuze! Nu plange ca ai pierdut unul! Si mai ales, unul ca el! Capul sus si linisteste-te. Pierderea e a lui, nu a voastra! _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ottilia
In aceasta dupamasa a plecat si sotul meu de acasa,nu e pt prima oara,i-am tolerat foarte multe,poate mult prea multe...sunt sigura ca e mai bine asa pt mine si micutul meu de un an si 3 luni...singura mea teama e ca se intoarce peste cateva zile si-si cere iertare,sper sa am puterea sa il refuz.Pot sa spun ca de cand il cunosc viata mi s-a schimbat radical si nu in bine,totul s-a invartit doar in jurul lui,i-am facut toate poftele,in speranta ca va fi bine,nu stiu pt ce motiv il iubeam,poate inca il mai iubesc sau poate a fost doar obisnuinta...poate m-am agatat in tot acest timp de o casnicie inexistenta...cum spune magdalena67,pt el casnicia pare o joaca probabil...nu stiu daca cineva isi poate inchipui ce a fost in sufletul meu cand fiul meu de un an si un pic ii facea cu mana razand tatalui sau care in timp ce acesta scotea masina incarcata de bagaje din curte... Cateodata viata poate fi cruda dar as vrea sa cred ca toate se intampla spre binele meu si al copilului meu.Cred ca e mai bine pt el sa creasca fara tata decat cu ambii parinti din care tatal mereu absent-fizic sau psihic-iar mama vesnic plansa,intr-o atmosfera plina de tensiune,prins la mijloc intre certuri,s.a.m.d. Capul sus,viata merge inainte!
[pup] [flo] Fii tare, daca crezi ca va va fi mai bine fara el. Douafetemici, ce i-am scris lacramioarei, vroiam sa-ti spun si tie. Citeste, te rog in mesajul de mai sus. [pup] _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ottilia
In aceasta dupamasa a plecat si sotul meu de acasa,nu e pt prima oara,i-am tolerat foarte multe,poate mult prea multe...sunt sigura ca e mai bine asa pt mine si micutul meu de un an si 3 luni...singura mea teama e ca se intoarce peste cateva zile si-si cere iertare,sper sa am puterea sa il refuz.Pot sa spun ca de cand il cunosc viata mi s-a schimbat radical si nu in bine,totul s-a invartit doar in jurul lui,i-am facut toate poftele,in speranta ca va fi bine,nu stiu pt ce motiv il iubeam,poate inca il mai iubesc sau poate a fost doar obisnuinta...poate m-am agatat in tot acest timp de o casnicie inexistenta...cum spune magdalena67,pt el casnicia pare o joaca probabil...nu stiu daca cineva isi poate inchipui ce a fost in sufletul meu cand fiul meu de un an si un pic ii facea cu mana razand tatalui sau care in timp ce acesta scotea masina incarcata de bagaje din curte... Cateodata viata poate fi cruda dar as vrea sa cred ca toate se intampla spre binele meu si al copilului meu.Cred ca e mai bine pt el sa creasca fara tata decat cu ambii parinti din care tatal mereu absent-fizic sau psihic-iar mama vesnic plansa,intr-o atmosfera plina de tensiune,prins la mijloc intre certuri,s.a.m.d. Capul sus,viata merge inainte!
pai tocmai de aia a plecat, ca i-ai facut toate poftele si ai trait pt el, nu pt tine. barbatii sunt niste pusti, iar astia de-s nascuti mai imaturi la cap asa, nu apreciaza ca le oferi tu, ba poate ii si haituiesti cu oferte generoase de mancarica, papica si alint, DESI O CER TOTI, ei apreciaza provocarea si distractia si femeile mai independente emotional de ei. si iar ma enervez cu educatia la femei... te=o fi iubit, dar s-a plictisit tocmai pt ca ai fost PREA draguta cu el.te=ai efortat PREA mult sa=i fii pe plac. asta= predictibilitate, sufocare, plictiseala. i-ai oferit pe tava motivele de a cauta provocarea in alta parte si de a testa la tine cat mai poti sa duci asa.desi nu cred ca=l omoara curiozitatea asta acum. si sincer, e ffff uman sa te saturi de bine! chiar si cel mai bun barbat, ajunge ca un tanc, dc il cauti in coarne, o sa vrea vada cat ii merge. iar dc tu mereu il ierti, e ca si facuta treaba. va face doar belele. in loc sa bocesti, n-ai pentru ce, du-te urgent si da-ti o palma, ca din vina ta pleaca de acasa sotul. schimba-te..ca in cazul tau problema e la tine. el e doar un carnat de barbat, din pleava multa de exista. nici mai bun, nici mai rau ca altii. schimba iala la usa, nr de tel, acorda-ti timp sa iti vezi doar de treburile tale, iesi cu altii si tine-l pe liber, cu lunile, dc se intoarce. da' nu cred sa ai taria asta... _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu dc as fi in locul tau, iti jur ca asta as face...l-as juca nu o zi, doua, trei..ci luni de zile, l-as tine in sah, n-as avea nici cel mai mic scrupul. mkr din razbunare, dc nu ca ai sange in tine. eu nu te compatimesc si nu te mangai pe cap. si stii de ce? pt ca o sa gresesti iar si iar si o sa suferi. tu te mai gandesti ca-l iubesti???? ca l-ai iubit... tu nu stii sigur dc il vei ierta si-l vei primi inapoi????? scuza-ma, dar te-a facut zombi rau... _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui babyblue pai tocmai de aia a plecat, ca i-ai facut toate poftele si ai trait pt el, nu pt tine. barbatii sunt niste pusti, iar astia de-s nascuti mai imaturi la cap asa, nu apreciaza ca le oferi tu, ba poate ii si haituiesti cu oferte generoase de mancarica, papica si alint, DESI O CER TOTI, ei apreciaza provocarea si distractia si femeile mai independente emotional de ei. si iar ma enervez cu educatia la femei... te=o fi iubit, dar s-a plictisit tocmai pt ca ai fost PREA draguta cu el.te=ai efortat PREA mult sa=i fii pe plac. asta= predictibilitate, sufocare, plictiseala. i-ai oferit pe tava motivele de a cauta provocarea in alta parte si de a testa la tine cat mai poti sa duci asa.desi nu cred ca=l omoara curiozitatea asta acum. si sincer, e ffff uman sa te saturi de bine! chiar si cel mai bun barbat, ajunge ca un tanc, dc il cauti in coarne, o sa vrea vada cat ii merge. iar dc tu mereu il ierti, e ca si facuta treaba. va face doar belele. in loc sa bocesti, n-ai pentru ce, du-te urgent si da-ti o palma, ca din vina ta pleaca de acasa sotul. schimba-te..ca in cazul tau problema e la tine. el e doar un carnat de barbat, din pleava multa de exista. nici mai bun, nici mai rau ca altii. schimba iala la usa, nr de tel, acorda-ti timp sa iti vezi doar de treburile tale, iesi cu altii si tine-l pe liber, cu lunile, dc se intoarce. da' nu cred sa ai taria asta... _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Babyblue, sa nu te superi, dar ai asa un stil [bang] Poate nu-ti dai seama, dar ranesti! Poate ar fi bine sa recitesti ce scrii inainte de a trimite si sa te pui in pielea celei careia ii adresezi mesajul, care dupa ce ca a parasit-o sotul tu "dragastot" o sfatuiesti sa-si dea palme, ca doar e vina ei! Iar exprimarea... lasa de dorit raaau de tot. E o crunta lipsa de respect fata de barbati si denota lipsa de respect fata de tine insati. _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai serios? nu mangai pe cap femeile care sufera dupa mitocani. femeia asta l-a iertat de atatea ori pe sotul mult iubit care o paraseste cand are el chef..oare de ce? si oare ce face el in timpul ala? nu cred ca se gandeste la copilul de 1 an si 3 luni.femeia asta isi bate singura joc de ea. iubirea asta masochista: el ma denigreaza si paraseste, dar eu stau si inghit si suport, mie mi-a ajuns. pe bune! si gesturi de genul ce a facut barbatul ei, mi se pare mari mitocanii. ea singura spune ca i-a tolerat prea multe. pai dc e constienta, atunci sa gaseasca forta in ea sa ia masuri, nu doar sa se vaicareasca pe forum. asta NU o va ajuta. eu nu-mi justific stilul. cine nu-l gusta, sa dea skip. dc vrea doar sa se vaicareasca si sa suporte in continuare mizeriile unui barbat care habar nu are de ce s-a insurat sau a facut un copil, si asteapta din partea noastra o compasiune verbala: vai saraca de tine, sa-mi zica, ca ma banez singura. cat despre barbati, mda, respect un barbat adevarat. la restul li se aplica vorba: pentru un carnat, nu iei tot porcul. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui babyblue
hai serios? nu mangai pe cap femeile care sufera dupa mitocani. femeia asta l-a iertat de atatea ori pe sotul mult iubit care o paraseste cand are el chef..oare de ce? si oare ce face el in timpul ala? nu cred ca se gandeste la copilul de 1 an si 3 luni.femeia asta isi bate singura joc de ea. iubirea asta masochista: el ma denigreaza si paraseste, dar eu stau si inghit si suport, mie mi-a ajuns. pe bune! si gesturi de genul ce a facut barbatul ei, mi se pare mari mitocanii. ea singura spune ca i-a tolerat prea multe. pai dc e constienta, atunci sa gaseasca forta in ea sa ia masuri, nu doar sa se vaicareasca pe forum. asta NU o va ajuta. eu nu-mi justific stilul. cine nu-l gusta, sa dea skip. dc vrea doar sa se vaicareasca si sa suporte in continuare mizeriile unui barbat care habar nu are de ce s-a insurat sau a facut un copil, si asteapta din partea noastra o compasiune verbala: vai saraca de tine, sa-mi zica, ca ma banez singura. cat despre barbati, mda, respect un barbat adevarat. la restul li se aplica vorba: pentru un carnat, nu iei tot porcul. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Sunt convinsa ca ce spui tu o ajuta! Poate isi revine dupa ce-si da palmele alea sau daca nu are curaj sa si le dea singura, i-ai dat tu una virtuala de probabil a simtit-o prin ecran... [bang] Si de vorba cu carnatul si porcul, ce sa mai spun? Daca un barbat ar scrie pe aici ca ptr. 'uger' nu se merita sa ia toata vaca, oare nu te-ai simti ofensata? (Intrebarea e retorica, nu e cazul sa raspunzi.) _____________________________________________ Mami de Printesa Victoria Isabella [fetita] [url="http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02"]Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu m-as simti ofensata cu nimic. eu personal stiu perfect cine sunt. de ce m-as simti ofensata? prb ca eu par f dura, dar femeile si-o fac cu mana lor. din educatie, prb, sau datorita hormonilor, n-am idee. imi plac femeile cu atitudine. am trecut si eu prin suferinte inchipuite de genul si e o prostie, sincer. la un moment dat iti dai singura o palma si iei atitudine, in ceea ce te priveste. asta dc vrei sa ai demnitate. ca nu te umileste nimeni, dc tu nu lasi! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Babyblue, pun pariu ca numai [:-@] e de tine! Respect de sine = ioc, respect fata de alte femei = ioc, respect fata de barbati chiar = ioc!... Habar n-am ce ti-a putut genera atitudinea asta caustica, dar incearca sa reflectezi si tu ca semanind negativitate si egoism in jurul tau nu poti culege ceva bun... Ma doare creierul cind iti citesc aberatiile...dar ma doare mai tare cind vad ca ataci emotional femei care vin aici pe Forum sa ceara un sfat sau sa isi verse oful macar virtual. Brrr...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...