Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

prietene la bine si la greu 36 -rares sanatate


Recommended Posts

Va iubiiiii[pup][pup][pup][pup]!! Am reusit sa citesc tot, dupa ce adorm puiul revin si eu p-aici[8D]! [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ralu_seby#5443701719035548482"]pozici botez 07.02.2010[/url] [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ralu_seby#5433992365726122498"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Strumfy,nu e departe. Imi place acolo,poate stam si la terasa daca ne permit domnisoarele! Ionela,vii? Hai ca abia astept sa dau de baut pt pontul cu centrala! Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009 [url="http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard?locked=true#"]Poze Alexa Annabelle Denise[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg"]Filmulet1[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8"]Filmulet2[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I"]Filmulet3[/url] `Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.` Mahatma Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 10 fara 10 a adormit Andra..iar la si 20 s-a trezit [bang][bang][bang] Iar sta treaza pana pe la 12-1...offf ziua doarme numai jumate maxim o ora..iar noaptea cateodata numai 9 ore si alea cu pauza...oare nu e prea putin? Am si eu un pitic mic pe creier...stiu ca fiecare se dezvolta in felul lui dar mai este vreun fulgusor care sa nu fi zis mama? Mami fericita de [url="http://picasaweb.google.com/strumfy.12"]strumfita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti tutti! Andre, noi de cate ori am fost la ortoped sau neurolog, mereu intrebau sau vorbeau despre statul in fund, asa ca am tras concluzia ca e un milestone in dezvoltarea copilutilor. Apoi, de cand cu hamul, am citit mai mult pe net despre dezvoltarea bazinului si a coloanei si tot asa, ei zic de statul in fund, ca ar trebui sa se petreaca deja pe la 5 luni cu sprijin pe o mana, iar pe la 6-7 fara ajutor. Despre mersul taras, in schimb, nu am gasit scris, poate variaza atat de mult incat nu il iau medicii ca reper, eu asa m-am gandit. Te incurajez si eu, sunt convinsa ca e bine Chiara, de altfel, ea face atatea lucruri! Lyly, bine ca nu e nimic, doar dinti la orizont. Sa treaca perioada asta cat mai repede, e greu cu bb marait si suferind. Frumos, incepem sa primim mesaje de la fulgusori, mi-a placut ce ne-a scris Mariuta azi! [:)] Dankutza, imi pare rau de asa vesti despre mama ta. Multa sanatate ii doresc si sa treaca repede si cu bine operatia si refacerea de dupa. Voua concediu placut, sper sa va placa si sa va relaxati. raluci, frumos cadou. Am vazut ca ti-au raspuns fetele despre pasaport, si noi tot de 1 an am facut ca la asta nu e nevoie sa duci copilul cu tine la serv pasapoarte. In plus, il elibereaza repede. Lumi, incerc sa iti trimit eu putina energie. Deocamdata mai am rezerve ca Ana mica nu e asa 'energetica'. Pe partea motorie e clar mai lenta, pesemne "cujeta" cum a zis frumos Dienutze, acum o tine si hamul in loc, asa ca nici stat in fund, nici tarat pe burta (nu inainteaza nici macar 1 cm) pana acum. Si are deja 7 luni jumate! Ei, sper sa le recupereze pe toate la un moment dat. Ma intreba mami Ilinca despre ham, e tot chinuitor, ce e bine e ca am eu ceva mai multa dexteritate, asa ca il pun mai repejor, in ciuda smucelilor si opintelilor. Sper sa i se rezolve repede articulatia, sa vin cu vesti bune de la urmatorul control. Aproape sigur dupa ce terminam cu hamul o sa o duc la ceva kinetoterapie ca sa prinda din urma fulgusorii miscaciosi. S-a anuntat si ralu_seby pe aici, ce soir, fff bine! Mai vad ca se pune de-o ieseala [olala], frumos, frumos. A, da, eu intrebam de curatatul pastravilor zilele trecute. Am citit ca mi-ati zis sa iau file, pai am gasit oase si in ala, e adevarat ca mult mai putine. Asa ca reformulez intrebarea, as vrea sa stiu daca aveti cumva o metoda magica, o smecherie, cum sa scoatem oasele astea mai usor? Eu fierb pestele si apoi ma pun pe o munca migaloasa, iau bucatica de bucatica si verific, adica o metoda tare basic. Poate stiti voi vreun pont, mersi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12
La 10 fara 10 a adormit Andra..iar la si 20 s-a trezit [bang][bang][bang] Iar sta treaza pana pe la 12-1...offf ziua doarme numai jumate maxim o ora..iar noaptea cateodata numai 9 ore si alea cu pauza...oare nu e prea putin? Am si eu un pitic mic pe creier...stiu ca fiecare se dezvolta in felul lui dar mai este vreun fulgusor care sa nu fi zis mama? Mami fericita de [url="http://picasaweb.google.com/strumfy.12"]strumfita[/url]
Te inteleg bine de tot cu ingrijorarea, la noi la fel, somn putin de tot. Chiar ieri am scris aici mai mult despre asta, mi-a raspuns many ca si la ei mai subtirel cu somnul. Mi-ar placea sa iti pot da un sfat, o idee despre ce sa faci, din pacate nu prea am solutii, rabdare multa, cred ca doar asta. Ziceau fetele sa stam in preajma lor, sa surprindem momentul cand se trezesc si sa ii readormim repede, poate merge la voi. La noi a functionat 1-2 ori, in rest nu. Ma-ma nici Ana nu zice, rosteste uneori niste silabe si daca esti indulgent, poti admite ca unele seamana a am-am, dar clar nu a zis pana acum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12
La 10 fara 10 a adormit Andra..iar la si 20 s-a trezit [bang][bang][bang] Iar sta treaza pana pe la 12-1...offf ziua doarme numai jumate maxim o ora..iar noaptea cateodata numai 9 ore si alea cu pauza...oare nu e prea putin? Am si eu un pitic mic pe creier...stiu ca fiecare se dezvolta in felul lui dar mai este vreun fulgusor care sa nu fi zis mama? Mami fericita de [url="http://picasaweb.google.com/strumfy.12"]strumfita[/url]
Nici al meu nu doarme inca, am facut prostia sa-l lasa sa doarma pe la19,10 pana spre 20 si acum are un chef de joaca de nu-i facem fata.Rade in hohote si numai daca il intreb ce face. Despre"mama" Vlad a spus pe la 7 luni, ma-ma, dar mai mult cand era suparat, a zis pana pe la 8 luni, apoi nimic Noapte buna si stufitza cuminte mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele... buna seara! Di te admir din toata inima [pup] Nu va suparati ca va citesc [iartama]... sunteti ca un roman-foileton pentru mine [:D] Cateodata imi mai vine sa mai scriu sa mai dau un raspuns la vreo intrebare de pe aici, da' mi-e ca pic ca musca'n lapte...nu am timp mereu asa ca am renuntat... Va admir mult ca aveti timp sa mai treceti si pe aici. Programul normal de somn al fiica-mii este 22.00 somn pana la 03.00 cand papa tztz(mai nou o pakalesc cu un biberon cu apa) si somn pana la 06.00 cand papa tztz si apoi somn pana pe la 08.30. Ziua mai doarme adunat cam trei ore. Nu-i place sa bushi-bushi da' are genunchii rosii de stat asa prea mult, vrea tot timpul in picioare da' se balangane ca un betiv si oboseste repede si a invatat sa protesteze cand nu-i convine ceva. Mai nou ducem lupte grele sa o schimb de pampers si reusesc numai daca ii aplic o procedura de greco-romane[:D] sau daca linge la telefon[:D]. Va pup si inca o data mii de scuze daca se supara cineva ca va citesc. O seara buna! Mami de [copil]Iulia Emanuela 26.11.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80
Fetele... buna seara! Di te admir din toata inima [pup] Nu va suparati ca va citesc [iartama]... sunteti ca un roman-foileton pentru mine [:D] Cateodata imi mai vine sa mai scriu sa mai dau un raspuns la vreo intrebare de pe aici, da' mi-e ca pic ca musca'n lapte...nu am timp mereu asa ca am renuntat... Va admir mult ca aveti timp sa mai treceti si pe aici. Programul normal de somn al fiica-mii este 22.00 somn pana la 03.00 cand papa tztz(mai nou o pakalesc cu un biberon cu apa) si somn pana la 06.00 cand papa tztz si apoi somn pana pe la 08.30. Ziua mai doarme adunat cam trei ore. Nu-i place sa bushi-bushi da' are genunchii rosii de stat asa prea mult, vrea tot timpul in picioare da' se balangane ca un betiv si oboseste repede si a invatat sa protesteze cand nu-i convine ceva. Mai nou ducem lupte grele sa o schimb de pampers si reusesc numai daca ii aplic o procedura de greco-romane[:D] sau daca linge la telefon[:D]. Va pup si inca o data mii de scuze daca se supara cineva ca va citesc. O seara buna! Mami de [copil]Iulia Emanuela 26.11.2009
Cum o sa se supere cineva ca ne citesti, dar am vrea in limita timpului tau sa mai scrii cate ceva despre voi [pup] mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fete dragi...in seara asta Sabinuta mea s-a ridicat din fundulet in genunchi, apoi s-a prins cu manutele de pat si s-a ridicat singurica in picioare [olala]...pt noi este un moment unic si foarte frumos. auziti, da' tata zice vreun fulgusor? a mea zice mama des, dar tata niciodata Strumfy Sabina acum a adormit, la 12 fara 10 , rapusa de oboseala...peste zi doarme cam o ora - o ora jumate (in total) in 2 reprize mai fetelor, ce le mai dati la fulgusori sa pape? au aproape 9 luni (unii chiar si mai mult), nu ar trebui bagate niste alimente noi? de unt si cascaval am citit, altceva ce le mai dati? eu i-am bagat ou, un sfert deocamdata, m-am saturat eu de aceleasi fructe si legume, d'apoi ea... Dozz eu nu sunt prietena cu bucataria deloc, asa ca nu stiu daca fac bine sau nu, dar: pastravul il curat de oase inainte sa-l fierb...si nu mi s-a parut asa greu...bine ca eu rad cu cutitul doar carnita aia buna, o pun la fiert si restul il arunc [:I]... incearca, strici un peste, daca nu iese ma injuri in gand si faci tot cum stii tu [:D][pup]
_________________________________________________ Anca mamica fericita de [copil] Sabina Ioana (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"]Comoara mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...