Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

prietene la bine si la greu 36 -rares sanatate


Recommended Posts

[pup][pup][pup] dragele mele. Cred ca stiti ca ma gandesc zilnic la voi si mi+e tare dor de voi dar nu am timp de nimica.Abia mai reusesc in cate o seara sa va citesc si sa va admir puisorii.Iustinut face parte din categoria energeticilor ,iar pe Stefi o stiti ,nu sta locului o clipa. Cu toate ca nu sunt foarte multumita de mana mea, cred ca doar saptamana asta mai fac kinetoterapie de doua ori pe zi ,o las mai moale apoi .Voi merge si la ortoped dar cred ca nu mai imi face nimeni manuta ca inainte sau macar pe aproape. Sanatate multa fulgusorilor bolnaviori! Vacante frumoase fulgusorilor plimbareti! Eu mananc des pastrav ,ador pestele asta.Am observat ca spre coada nu are oase deloc ,iar pe burta sunt doar oase lungi. Ma duc in patuc ,va pup cu drag pe toate. [pup][pup][pup] _____________________________________________ Ramona , mamica Stefaniei si a lui Iustin [url="http://picasaweb.google.ro/framona.cristina"]Poze cu Strumfici[/url] _____________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu ma culc pana nu le pup apasat pe cuscri si superba ei domnisoara.[pup][pup][pup] _____________________________________________ Ramona , mamica Stefaniei si a lui Iustin [url="http://picasaweb.google.ro/framona.cristina"]Poze cu Strumfici[/url] _____________________________________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La cat mai multe lunitze ptr. Danutz de mami Dymomo dar si ptr. printesele noastre care fac 8 lunitze: Chiara de mami Andre, Ariana de mami Lalu si Maya de mami Biara. Multa sanatate si multe bucurii. Ancutzule felicitari Sabiutzei ptr. ridicatul in picioare .[pup] Dozz sunt convins ca dupa ce scapa de ham micuta ta va recupera rapid. Pupam Ana micuta. mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Nu ma culc pana nu le pup apasat pe cuscri si superba ei domnisoara.[pup][pup][pup] _____________________________________________ Ramona , mamica Stefaniei si a lui Iustin [url="http://picasaweb.google.ro/framona.cristina"]Poze cu Strumfici[/url] _____________________________________________
acum ma pregateam sa va trimit multe si calde imbratisari...pup tare copilasii energetici [pup][pup][pup] ma bucur mult ca mai scrii cate ceva de voi, asa scurt, e foarte bine, ca taaare ne e dor de tine [pup]
_________________________________________________ Anca mamica fericita de [copil] Sabina Ioana (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"]Comoara mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
[pup][pup][pup] dragele mele. Cred ca stiti ca ma gandesc zilnic la voi si mi+e tare dor de voi dar nu am timp de nimica.Abia mai reusesc in cate o seara sa va citesc si sa va admir puisorii.Iustinut face parte din categoria energeticilor ,iar pe Stefi o stiti ,nu sta locului o clipa. Cu toate ca nu sunt foarte multumita de mana mea, cred ca doar saptamana asta mai fac kinetoterapie de doua ori pe zi ,o las mai moale apoi .Voi merge si la ortoped dar cred ca nu mai imi face nimeni manuta ca inainte sau macar pe aproape. Sanatate multa fulgusorilor bolnaviori! Vacante frumoase fulgusorilor plimbareti! Eu mananc des pastrav ,ador pestele asta.Am observat ca spre coada nu are oase deloc ,iar pe burta sunt doar oase lungi. Ma duc in patuc ,va pup cu drag pe toate. [pup][pup][pup] _____________________________________________ Ramona , mamica Stefaniei si a lui Iustin [url="http://picasaweb.google.ro/framona.cristina"]Poze cu Strumfici[/url] _____________________________________________
[pup][pup][pup], cate unul ptr. fiecare mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani Ancutzule felicitari Sabiutzei ptr. ridicatul in picioare .[pup] mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
multumesc...ce face Vladut? tot suspina dupa Lila lui draga? [pup] edit: ati aflat cine e domnisorica misterioasa a lui Santiago? a vrut probabil sa o protejeze de paparazzi de nu a zis nik pana acu' [:D]
_________________________________________________ Anca mamica fericita de [copil] Sabina Ioana (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"]Comoara mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca ati discutat despre dormitul putin al copiilor dar nu zicea nimeni de somn sub 12 ore iar Andra are zile cand doarme doar 8. Si pe la 3 luni ne-am confruntat cu lipsa acuta de somn. Andra a zis tata de la 2 luni dar nu constient... asa ia iesit. Bolboroseste mult dar e departe de a zice mama. Gata pe azi ma bag la somn. Noapte buna! Mami fericita de [url="http://picasaweb.google.com/strumfy.12"]strumfita[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

So, nici nu stiu de unde sa incep[:D][alcool] [s][s] La Multi Ani cu intarziere pt Na_bo, Xoricelului pt cele 9 lunitze, pt Raresul cel nazbatios, pt Tina si husbandul ei!!! [s][s] (sper ca n-am omis pe nimeni[flo]) Lavi, cumplit prin ce ati trecut, sper sa ramaneti doar cu sperietura si Rares sa fie in continuare un copil sanatos si vioi[pup][pup]. V-ati hotarat in privinta nasilor? Frumos moment cu cererea in casatorie de la parinti[8D] Monisule, dixtractie multa la mare!! F tare plecarea in grup..[8D]. Culmea e ca mi-l imaginam pe tati de Santi asa..mai boem, nostalgic...acu descopar ca e impatimit al motoarelor[alcool][8D][pup] Raluci, trimit multe [pup], poate poate scap de bataita..f tare frate socrii tai cu surpriza anticipata de ziulica ta![pk] Eu am scaun Bebeconfort Iseos Neo+ 0-18 kg si sunt f multumita de el. Matei e f linistit in el. Au scos un model nou Axiss parca se numeste, care se roteste la 90 grade ca sa il pui cu usurinta in el. E f tare si cam scump, la noi in jur de 1300 ron.[pk] Simina, mi-era dor de voi[pup]. ffff nasoala faza cu ciupercile[bang], cat pe-aci sa o sfeclesti[:-@], ma bucur ca soata ta nu a papat si el si a fost pe faza[olala]. Eu stau in Crangasi, am medicul la Medlife Grivita, dupa cum bine isi aminteste Gabitza Licuriciu, imi pare tare rau pt pierderea bunicii, mie mi-e tare dor de ele si sufar ca nu au apucat sa il cunoasca pe Matei, in special bunica din partea mamei, pe care o iubesc tare mult si care o simt prezenta langa mine si acum[q]. Incercand sa privesc si partea plina a paharului, ma bucur de revederea parintilor[pup][olala] Lumi, nah ca ti-a trantit-o Anabelle cu pietroiul (s-a diversificat), la fel cum a patit-o si Andre cu Chiara cu apa din piscina[:D] [:-)))]...misto vacanta, inteleg ca mica dansatoare e o pisicoasaaaaaaa[olala] Andre, te chero mucho (muci in ceai[:D], nici nu cred ca am scris corect [:-)))]), inteleg ca imi fur bataita si de la matale....o merit ce-i drept. Ma amuza teribil buni, imi inchipui ca pt tine e destul de stresant. Si eu cred ca micuta Chiara e doar nitelus cam puturoasa[8D], dar va demonteaza ea toate scenariile[olala][pup] Diana, vad ca insisti sa castigi concursul[olala][:D], sunteti o echipa grozava!!! Ma bucur sa citesc ca micuta Teo le-a cam dat peste nas fratiorilor in privinta diversificarii si a busilatului[:D]. O poza cu zana slabanoaga ceva??[flo] Tina, sunterati bine?[pup][pup] Geo cum se mai simte? La fel ca fetele si eu stiu la fel: Paracetamol supozitoare, otet diluat cu apa in sosetele, Norofen alternat cu Panadol la 4h. In cel mai rau caz, cearceafuri umede.[flo] Dankutza, concediu placut[pk], sa va priasca zilele insorite. Hai ca trecut Pinky de cele 6 kg, cu inaltimea e ok, sper sa iasa si cuiul cu operatia mamei si sa poti sa mai respiri si tu linistita![pup] Dozz, am citit de hamul ala uracios pe care tr sa-l poarte Ana[bang]..sper sa aveti vesti bune la urmatorul control[flo]. In privinta pastravului...cumparati ori file ori eviscerat si apoi scoti sira si tot cu manuta desfaci fiecare bucatica. EU cel putin asa-l mananc..[alcool] Vad ca si tu si Strumfy, vb de problema somnului[nani]....nenica...fi-miu va intrece..e inamicul somnului[alcool][bang]. Noaptea doarme maxim 8h, asta cu tot cu eventualele treziri pt tzitzi, de pe la 22:30-23 pana la 07.. apoi in cursul zilei..uneori 2-3 reprize de somn de cate 30 min...fff rar 1 h..putin doarme de cand s-a nascut, niciodata nu s-a incadrat in nr de ore despre care se vb in carti, nu cred ca a dormit nici nou-nascut vreodata 17 h...[8D] Monica, uff ce bine ca se simte mai bine Mariuca[pup][flo], cel mai rau e sa iti fie puiul bolnavior[alcool]. AI apucat sa-ti mai tragi si tu nitelus sufletul dupa toata agitatia asta? Floricik, oau ce de dinti[olala][8D]...concurenta acerba cu Maya si Matei a lu' Coque[:D]. Imi pare rau pt faza cu alaptatul, dar cum zicea si Diana, stresul ne omoara nenica, iar tu ai facut tot ce e mai bine pt printesa[flo] Dana.n, am vazut tarcul Davidutului, e super[olala][olala]...insa in apartamentele astea comuniste din Romanica..nu mai e loc si de asa ceva[alcool]. Vreau si eu o baia spumicioasaaaaa[8D] Lyly, hai ca ies in curand dintocii si se mai linisteste si febra [flo]. Spor la tzatzait si tin pumnii ca Alexutu sa se odihneasca mai bine si voi pe langa el[pup][pup] Alexa, pup burtica miscacioasaaa[olala][pup] mi-e dor si mie de ea[:I] Lidiutz, nu te-am mai citit de o gramada de timp, toate bune?[pup] Ionela, [pup] mamica trista si va doresc zile mai senine in suflet! AM citit mesajul cu rezultatul analizelor si mi se par mai mult decat ok, parere neavizata ce-i drept[flo] Padi, pupilici[pup] pt Laurica, sa se dea pr brazda cu mancatul, poate ia exemplu de la Geo a lui Tina, am facut ochii maaaari, cand am citit ce cantitati industriale haleste[8D] Stephy, draga de tine, miss uuuu[pup][pup]. Ce fac copilasii? Dienutze, frumos ai povestit tu despre Natalia[olala], face o gramada de chestii[pk]...Matei nu a dat inca semne de asa ceva, dar nu e tarziu deloc, e minunea ta precoce[:I] Mami.ilinca, deci dintolog esti/ai fost, aham?![8D] mercic pt toate informatiile, folositoare nenica[pup] Gabitza, imi place tgare ca spre deosebire de mine, nu te plangi mai deloc de cat de greu e sa te descurci cu 2 puiuti, ba scrii asa frumos ca te vei adapta la noua ora de trezire..cand eu cred ca as fi fost cu nervii intinsi pe sarma..ca bine zicea Monis, e greu cu copchil.[:D] Lili, [pup], ne incadram si noi cu succes la capitolul, tot ce misuna pe langa noi e mia interesant, gen: telecomenzi (ii place f mult sa le scape pe jos), telefoane (evit sa i le las pe mana), PET-uri, capace, lingurita de silicon, servetele, tot ce fosnaie, mouse-ul si lista poate continua[:D] Ancutz, frumoasa iesire la mare!![pup], tare folositorse dovedeste a fi beibicucul[:)]. Cat despre nunta de aur a bunicilor....mi se pare minunat[olala][olala]...o viata de om in 2[olala] Biara, felicitari pt zimtisor!!!![olala] Lalu, te [pup]! mi-e dor sa te citesc! Coque, te-am sunat ieri, n-am dat de tine si n-am mai insistat cu telefoanele[:I]. AM zis sa nu deranjez[flo]. Imi place f tare sa te citesc, tu si Mami de Albastrel, aveti un stil tare frumos de a scrie[olala][olala]. Scriu de 1h la mesaj..nu mai pot, mai incerc cateva randuri si despre noi: Matei e un mare strengar[8D], are cu cine semana[:D] A spus ma-ma pe 12 iulie, bineinteles de nervi[8D][olala]..dar nu cred ca f constient, busileste de ne-a innebunit[:D], azi l-am prins cand tocmai prinsese o sanda sa o roada[bang]. Taica-su se amuza f tare pe aceasta tema, de cum se aude harst-harst pe parchet cand o ia la goana. Vrea sa plece, sa exploreze, se ridica in picioare, merge in patut tinandu-se de margini[olala], mai cade, se mai ridica. Am descoperit ca e f ambitios, nu se lasa pana nu reuseste ce si-a propus, se incordeaza de nervi dc il impiedicam..[alcool]..o sa am de tras cu el.. Se ridica din orice pozitie, noaptea cand se trezeste sa pape il gasesc in picioruse miorlaind. De pe 15 iulie am inceput si cu carnita (de pui, de la prietena mea de la tara) si o data vitelus, ii plac. Dimineata fructe de sezon, si bastonase si date prin razatoarea din sticla, la pranz supa/piure de legume cu carnita (o zi da, una nu). Ca si Monis si eu fac un fel de terci de legume[:D], adica pun de toate, nu doar 1-2 legume. De cateva zile ii dau si iaurtel, am observat ca suge f des, parca nu se satura[alcool], Muller sau Gusturi Romanesti. Ii place la nebunie, papa tot, cam 150-175gr. I-am dat: piersici, caise, cateva cirese, nectarine, pepene galben, mar, putina banana. Morcov, pastarn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No seara buna. Inaite sa bag niste abdomene (asta daca nu adorm in timp de le fac [:D]) spun si eu trei vorbe. Broscutza, bataita, cum sa ne suparam ca ne citesti? Am vrea sa reusesti sa scrii mai des, si nut-i fa griji, nu ai cum sa intri ca musca in lapte, abia asteptam sa mai auzim de voi! Stephy! [pup] pupam manuta, isi mai da ea drumul incet incet, si Iustinutul cel energic si Stefi mica si neastamparata! Dozz la mice Vlad ii asa nedormicios, m-o chinuit si bebe fiind cu somnul...[bang] Pastrav inca n-am dat, eu mai astept pana la 10 luni. Simina, naspa. Pana la urma n-am priceput erai hipoglicemica de nemancata sau de la ciuperci? Or fost sau nu otravitoare? Ma intreba careva ce mai mesteresc. Pai o salteluta ptr carucior sa nu transpire pe materialul ala naspa de chicco enjoy si o huso-salteluta ptr scoica. Salteluta ptr carut aveam una, asta e rezerva. Soacramea vine maine seara, nu stiu cat sta, sper macar 2 zile o sa bag tare cu curatenia ca nu-mi mai suport casa. Raluci sa va fie de bine in excursia cadou, fain! Ralu baga repede aici cateva vorbe, ne tot ameninti si nimic? Teo n-a spus inca mama, nici tata, nimic.[:I] Dankutza, distractie placuta in concediu. Nasol cu mama... Ionela bine ca au iesit beton analizele! Lyly, asa deci dintisorii? Bine ca nu v-a trantit vreun antibiotic...[bang] No asta imi aduc aminte, le salut si pe Many, lili, Strumphy, Lumi, Monis, Dienutze, Ancutza, Mami_Ilinca, Padi, Alexa (faina chestia aia dar scumpa frate...), Dana, lavinia, Licurici, Mitzi, Biara, Floricik, Monica etc etc ca stiu ca au zis si ele cate ceva dar zau ca la ora asta nu mai stiu care ce darmite sa si spun ceva inteligent ca raspuns.[alcool] Pupilici cu lipici! [floare3] Concursul "I love DC": [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2"]dr-1 si dr-2[/url] [floare3]
[9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)&[8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralu, noroc cu labarteala ta ca vazui ca taman de Andre scumpa am uitat sa zic in mesajul de mai sus... Nu-i dau flori ca stranuta, dar un pupic tot primeste de la mine! Pupici si Tinei si Gabitzei si D-nei Capisonescu[pup] Poza cu zana slabanoaga nu pun ca inca nu-s multumita. M-am blocat la 57, greu frate ultimele 3 kile stau pe mine ca scaiul! Gaaata fug la abdomene! Observati ce chef am, nu?[:D] [floare3] Concursul "I love DC": [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2"]dr-1 si dr-2[/url] [floare3]
[9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)&[8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...