Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

prietene la bine si la greu 36 -rares sanatate


Recommended Posts

E aproape 1 noaptea, copilul doarme dus si eu , cu ochii in gura , intru sa va multumesc pentru gandurile bune. V-as nominaliza pe fiecare, dar mi-e ca pana termin imi mestec ochii (aflati in gura) sau ii inghit... si nu mai gasesc butonul de trimitere.... dar maine e o noua zi VREAU si eu la intalnire.... Unde si cand??... ca nu stiu daca am citit atenta... Scrieti si voi babei, sa vada si ea Am facut pentru miercurea viitoare programare la dr aia cu renume ( pomul laudat) ca e in concediu acum, dar nu e graba... suntem bine[:D]. Ma intreba tipa de la programari ce problema avem... si i-am raspuns sincer: de sanatate acum nu avem probleme... ( ce-o fi gandit saaca:" alta mama nebuna care spera sa-i dea medicul probleme la care sa se gandeasca[:D] Nu mai stiu ce voiam sa spun... Am vazut fetele dragi care intra rarut acum... Bun revenit... mai mult curaj, Doamnelor!!!! Lumi, astept sa ne vedem... bem noi o apa plata Diana, daca si tu spui ca-s beton analizele... chiar ca nu-mi mai incap in piele. Ce eram eu capoasa... stai sa ma vezi de acum!!! Shtephy pupam noi manuta sa se faca repede ca si noua... si sa nu mai fii tu mami pesimista. Puiutilor atomici le trimit un cantec de leagan ceva sa te lase si pe la noi... Gata, ca am inceput sa mestec in gol... oi fi inghitit ochii intre timp Edit, am scris eu ca dau suc de fructe ca atare lui Mihnea? sau asa am lasat sa se inteleaga? Nop... il diluez... dar nu 1/1 ca e apa chioara si nu e bun... el bea acum apa apa... si suc dulcel... Cam 2/3 suc si 1/3 apa

Mami fericita de [copil]Mihnea [url="http://lb1f.lilypie.com/OPjGp2.png"]Mihnea creste mare[/url] (14.11.2009 ) [url="http://dn.daisypath.com/FTuGp3.png"]aniversarea nuntii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/ionela.costel.luciu/Iunie#"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Niassa! o [cafea] pentru toate fetele mele iubite!
[teal][s][s][s] [s][s] [s] LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR ZILEI: Dan de Dymomo Maya Teodora de Biara(pupici pentru nora mea frumoasa) Chiara Ada de Andre Ariana de Lalu [s] [s][s] [s][s][s] Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari! [/teal]
Shtephy, imi pare rau ca esti ingandurata in privinta mainii dar bine ca nu a fost mai complicat, se putea si mai rau. Ralu ce placintica mare ai facut tu! Nu, inca nu ne-am gasit nasi. Nasii copilului nu ne pot cununa ca in aceeasi zi sunt nasi in alta parte...au obligatie mai veche, de vreo doi ani....asa ca...pas...dar inca mai cautam...Pana una alta,maine mergem sa gasim sala...ca husbandul are program aici in oras, si mai poate fugi cate o ora... Raluci fain cadou ai primit...puneti-va la treaba si faceti pasaport lui Bubulica repejor! Monis, tu ce faci? cum e la malul marii? Ce face micutul Santi? Lumi, Simina cad ca printesele voastre va tin in priza mereu...lasa ca e bine sa fie asa vioaie si sa nu aiba astampar...sunt la faza in care fac descoperiri, si pentru ele, orice lucru nou care il descopera e echivalentul bucuriei cuceririi unei redute...cred ca m-am incurcat in cuvinte...dar e prea dimineata... Shtrumphy pupam Andra zvapaiata? Floricik cum a fost la dentist!?? Si mie imi e frica! Mai fac o strigare si merg sa bucataresc ceva Miany,Dymomo,RamoC,Ramonik,LiliA,mama tizului,Crissa,Crlp,Cristina_boc,NA_bo mai dati cate o semnatura la condicuta...sper sa fiti bine Pupix all!
Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] [url="http://picasaweb.google.com/laviniablaga"]Rares Cristian[/url], un [*] grabit!
[url="http://lb1f.lilypie.com/Y6Kop2.png"]Asa creste puiul meu[/url]
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat! (Lev Nicolaevici Tolstoi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, ofer tot ce va pofteste inima, sa ne traiasca toti fulgusorii in multa sanatate. Am ajuns la mesajul dragei mele Ancutzica si in sfarsit pot sa-mi laud pitica. Chiara un sfert din zi se uita la usa si zice "tata", desi ar trebui sa spuna "papi" sau "papino". [pup] Chiara asa, Diana Ce m-ai sarit! Multumesc de pupici. Citesc mai incolo, azi sunt libera de la serviciu sa pot presta un tort, dar "de serviciu" la copila, ca miercuri e ziua de gateala a lui buni. (Ii trebuie neaparat pantofi albastri, ma termina de la 5 dimineata cu pantofii ei albastri, so nu ma pot plange ca ma plictisesc). Va pup pe toate din inima [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niassaaa! cam somnoroasa, dar ma adun[8D] [s][s] La Multi Ani Dan de Dymomo, Maya Teodora de Biara, Chiara Ada de Andre si Ariana de Lalu [s][s] Miany, Dymo, [pup][grup] asteptam un semn de la voi! [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ralu_seby#5443701719035548482"]pozici botez 07.02.2010[/url] [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ralu_seby#5433992365726122498"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niata! Arunca cineva niste [cafea] si la mine in butoi? Ma bucur tare ca Rares e ok si ca Simina nu si-a facut ficatul prastie cu ciupercile alea. Lyly sper sa iasa dintii aia mai repede, Tina [pup] sa treaca febra lui Geo, Ionela of, ce trist e ce povestesti tu, trimit un pupic si la tine si ma bucur ca au iesit analizele bine,Dankutza ii doresc multa sanatate mamei tale, Dozz saraca Ana, cit mai trebuie sa poarte hamul ala? Ma gindesc, nu i-ar prinde bine s-o duci la inot?shtephy bine-mi pare sa te recitesc, [pup] pe minuta buclucasa Dupa cum vedeti m-am focalizat pe fetele cu vesti mai putin bune, ma duc sa ma ascund la loc sub o piatra nu inainte sa va imbratisez pe toate fara exceptiune si sa [pup] toti fulgusorii mai energetici si mai lenesi, vorbareti sau contemplativi [pup][pup][pup] PS Pe gagica lui Santiago mi-a soptit o vrabiuta ca o cheama cu N dar mai mult nu zic [:D] [barfa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
acu ma tot hlizesc cu gandu la cum o arata buni de Chiara cu conduri albastri[:D][:D]
Intre timp am convins-o ca e o prostie si mai bine i-ar veni un bronz. A zis "bine, da' azi". I-am zis ca azi nepoata ei are 8 luni, mai bine am distra-o. A zis ca nu a dormit toata noaptea de pofta de pantofi albastri. In fine, pana dupa masa mai duc munca de lamurire cu ea. [pup] (problema e ca la fel n-am dormit toata noaptea de pofta de un jumperoo si dupa masa vreau sa licitez, ca altfel as scoate-o la cumparaturi, da' sa nu-i spuneti, ca ma omoara) [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi! Danut, Chiara, Maya si Ari, sa cresteti mari si sanatosi! Shtephy, mult curaj si multa rabdare! Ma bucur ca mai intri din cand in cand pe aici, te cred ca iti e greu, sper sa se mai lase mana, sa recapeti cat mai mult din mobilitate! Uite asta e un alt merit al forumului, pe langa puzderia de info utile, mai si afli despre alte mame, alti bb-i care se confrunta cu probleme care te macina si pe tine, asa ca gasesti putere sa alungi piticii. Cel putin la mine functioneaza asa deocamdata. Am vazut ca si Ralu, si Diana (la Vlad) zic de copii nedormiciosi, deja vad ca suntem multe in gasca asta, asa ca sunt din ce in ce mai convinsa ca e ok si asa, pesemne asta e stilul fulgusorilor nostri. Dar tot o sa mentionez la doctor [:D] Lili, hamul il mai poarta inca min 1 luna, iar la inot e mai greu, ca eu o sa merg la serviciu si nu cred ca voi convinge soacra sa intre in apa cu ea, nici nu stiu daca vreau, de fapt, sa o conving [:D]. Dumneata cat mai planuiesti sa stai in butoi? nu e bine acolo, vezi ca nici cafeaua nu ajunge, mai bine top afara. Uau, cata vointa pe Diana, abdomene la 1 noaptea! Bravo! Bravo si pt concurs, eu zic ca il castigi. Ce placinta cu de toate ne-a pregatit ralu, cred ca o iertati de bataita acum. Matei merita pupici pt cate face si cat de bine papa, tot asa sa o tina, iaurtul la ce ora l-ai introdus? Mi-e dor si mie de Lidia si RamoX, oare ce mai fac? Dar Geo o fi bine? Si Mateiutz d Coque, parca era ingrijorata la ultimele mesaje. Ionela, tu nu stiu pe unde ascunzi atatea resurse, te admir, desi ti-e asa greu, mereu sunt optimiste mesajele tale. O zi cat mai frumoasa, cu reprize de somn mai consistente pt fulgusorii-se-stiu-ei-care, cu sanatate tuturor si cu putere multa mamicilor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...