Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA-Copilasi de Iulie-August 2004 * 53


Recommended Posts

Buna dimineata !

Si azi dau eu cafeluta de dimineata, daca tot snt home [pk]

Cristal, pumnii stransi pt vizita la doc, sper ca stii [pup][pup]

Andries, vrem poze [bis]

 

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

Avem foto in concurs si acum ne laudamid="purple">[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cristalina
Am reusit sa-mi fac programare la doctorita dermatoloaga (Negrescu) care lucreaza la CMU kids dar imi facui la alta clinica de a lor, ca mi-a zis ca in sistem nu apare la CMU kids..?!?
Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

align="right" id="quote2">

Noi am fost la ea in CMU din Ch de Gaulle - oricum e singura care are si specializare pediatrica; din pacate nu are timp sa se duca in Opera center unde e CMU Kids - acum nu stiu daca nu a mutat-o in CMU Kids din Dorobanti?



Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.
id="size1">
id="Book Antiqua">
id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost cu Patrick la plaja..nu au iesit din apa! Roxa este in concediu..nu o asteptati pe aici[:D]

Azi am luat acordul de la Congaz..a durat 48 de ore ..in loc de luni de zile nu neaparat datorita directorului ci mai ales faptului ca-i strada privata! Asa ca Congaz mi-a incasat 12 mil..si de aici este treaba mea sa fac lucrarea..pe banii mei si care trebuie sa prevada posibila racordarea a altor 6 familii..care nu exista pe moment. Ma osta doar 80 de mil...nu i-am spus inca lui Sorin [q]..ca cica o sa imi recuperez investitia cind vor mai aparea case,pt ca vor trebui sa ma despagubeasca...si daca voi avea vecini peste 100 ani..am pus-o![:D]..rad eu dar nu-i rasul meu..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kim - sa stii ca asa se procedeaza peste tot. Si la noi pe strada un proprietar a facut investitia pe banii lui, acum nu stiu citi ani. Noi, ca sa obtinem avizul de racordare de la gdf a trebuit sa venim cu declaratie scrisa de la el ca e de acord sa ne racordam. Si aceasta declaratie ne-a costat 1000 eur in cap (platiti la investitorul initial)! La apartament am patit la fel cind ne-am pus centrala - acolo chiar a fost mai rau in sensul ca era doar un investitor initial, iar eu al doilea locatar din bloc care a vrut centrala (nimeni altcineva din bloc nu a mai vrut centrala proprie) - acolo am platit 1400 ron semnind o declaratie ca noi nu avem pretentia la despagubiri ulterioare in cazul cind mai vrea cineva sa se racordeze (cealalta posibilitate ar fi fost sa impartim cu el costurile initiale, dar erau mult prea mari). Eu zic ca oricum o sa va recuperati banii in timp, sigur la un moment dat vor vrea si vecinii sa se racordeze si nu o sa poata fara acordul tau! Bine ca ati trecut si hopul asta! [pup]

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Multumim mult pentru urarile cu ocazia zilei lui Danut, va dorim si noi voua numai bine si multi ani sanatosi copilasilor, insanatosire celor ce au nevoie, nu mai nominalizez pe nimeni data fiind perioada mare in care am absentat aici, de citit v-am mai citit insa de o luna am pierdut sirul evenimentelor fiind plecati de acasa si neavand net, incerc acum sa recuperez cat pot.

 

Am fost deja in concediu la mare la noi, in Eforie, a fost ok, copiilor le-a fost bine, s-au distrat, au stat numai in apa, drumul de aici catre Eforie l-am parcurs bine, din doua bucati ca sa nu ne mai rupem de oboseala ca anul trecut.

 

Copilasii au crescut, se vede clar dupa hainute si dupa metrul de pe usa care arata ca Danut a ajuns la 124 cm iar Dea la 109 cm. Sunt desteptuti, cumintei si frumusei ca doar sunt ai mei, nu pot sa zic altfel, asa-i vad eu cu ochi de mama.

 

Parti mai putin bune: am inceput sa devin ingrijorata cu doua aspecte in ce o priveste pe Dea: constipatia destul de rebela si varsaturile ce incep sa ma dispere. In ultimele 2 luni a varsat cam o data- de doua ori pe saptamana, intotdeauna la putin timp dupa ce adoarme seara. Se trezeste, si dupa ce da sa planga putin, vomita, apoi se culca linistita la loc. Nu stiu ce sa zic, uneori am impresia ca se si forteaza, adica nu vomita foarte usor de fiecare data dar se straduieste totusi, icneste pana reuseste. Asta imi aduce aminte de Cristalina si problema ei cu fetele. Am ajuns sa dorm cu lighenasul langa pat si nu mi se pare normal. Alte simptome nu am remarcat, ziua e in regula, are pofta de mancare chiar daca nu mananca decat ca o vrabiuta, asa e felul ei, e totusi in grafic cu greutatea, are aproape 20 de kg, pediatra deocamdata i-a dat doar niste lactuloza ca tratament pt constipatie. Nu-mi place ideea de a dormi insa cu ligheanul langa pat si sa astept cu sufletul la gura sa se ridice in fund si sa spuna ca-i e rau:(

Acum de duminica suntem virusati, copiii si eu, ne doare putin gatul iar ei si mucaresc. Ne tratam regulamentar cu cele stiute pt raceli. Evident Dea are inca un motiv in plus sa vomite, ceea a si facut la un sfert de ora dupa ce a atipit. Nu v-am zis, dar la ea nu a trecut raceala fara sa vomite noaptea zilnic muci, daca 5 zile o tineau mucii, in 5 nopti vomita la sigur, dar au fost destule situatii cand a varsat noaptea si fara sa fie racita...nu e disperant?!

 

In rest, lucrurile merg cum merg, ne descurcam cumva, ar fi suficient sa fim sanatosi ca sa avem putere pentru restul.

 

noapte buna tuturor !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia - bine ai revenit, mi-a fost dor de tine!!!! [pup][pup][pup] V-ati mutat in alta parte de zici ca nu ai avut net?

Si uau, au crescut mult copiii, Danutz chiar mi se pare inaltuz (Stefan abia a facut 114 cm...[:D])! Cit despre problema Deei cu voma nu stiu ce sa zic - doar imi vine in cap perioada mea de sarcina cind am vomat in fiecare dimineata pina am nascut - era deja reflex... Doctorul mi-a spus ca mi-am format ca un reflex (ceva psihic cumva) si ca, desi nu mai aveam motiv, mie tot mi se intimpla, nu stiu cum sa explic mai bine...

 

Eua stept again concediul - mai avem mai putind e 2 saptamini! [pk] In weekendul asta ar trebui sa duc copii la tuns - la amindoi le-au crescut pletele si pe caldurile astea numai bine nu se simt...

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, probabil i-a ramas reflexul pe creier, cum ne-a zis si noua pediatra, Giulik avea faza cu "vomit un pic" si a uitat dupa o perioada de timp.

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

Avem foto in concurs si acum ne laudamid="purple">[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!

 

toti medicii cautati au concedii pana-n 1 septembrie, deci nu prea am ce sa fac in privinta asta, astept sa revina si sper la cat mai putine spre deloc nopti cu vomitat

 

multumesc Gabi de primire, si mie mi-a fost dor de voi, am avut o perioada mai blue si nu e trecuta, dar...m-am mai deblocat putin. Nu ne-am mutat dar am avut renovari la apartament si am plecat la bunici, curatenii, apoi am fost 2 saptamani la mare, tot asa.

Copiii au si perioade de crestere accelerata, se ajung si se intrec in mod diferit in greutate si inaltime. De exemplu diferenta de inaltime dintre Dani si Dea a devenit suficient de mica incat oamenii considera ca e doar un an diferenta intre ei. Ea fata de el a castigat mult mai multi cm in aceeasi perioada de timp, el a luat mai mult in greutate....nu conteaza decat sa fie sanatosi.

 

 

weekend linistit tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, vrem poze de la mare cu copiii frumosi [bis]

 

Io`s pe aici, sunt curioasa ce fac fetele la inot, complicat tare traseul si transportul in comun, sper sa fie ok, imi rod unghiile.

Vreau concediu, tare bine e acasa [pk][:D]

 

Edit pt ca vreau sa-mi laud Giulik[olala]: au raportat fetele, o lungime bazin cu pluta, o lungime fara pluta [bis][olala]

Vi-am zis nu, ca are un ritm tare printesesc si precaut fata de restul trupei [:I]

 

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana] GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

Avem foto in concurs si acum ne laudamid="purple">[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...