Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA-Copilasi de Iulie-August 2004 * 53


Recommended Posts

Eu nu-s la serviciu, sunt acasa, dar tot vin la cafeaua ta, Daria![flo]

 

Tudor de vineri seara s-a apucat de mucit serios...iar azi-noapte a facut si febra, asa cum ii sta bine dupa weekend...asa ca azi am ramas cu el acasa ca nu avea cine sa vina...El e ok acum, am vb cu doctorul - il tin pe nurofen la 8 ore, Eurespal de 3 ori pe zi, curatat nasul cu regularitate si pus picaturi...o placere! Dar macar e vioi si pare ok, nu e molesit, a mincat bine la prinz - acum doarme (de 2 ore...).

 

LA MULTI ANIid="red"> Ricardoid="blue">!!! [s][s] Dana-Ema - sa-ti traiasca feciorii - tu ce mai faci?? Ne-ai parasit de tot...[q]

 

Cristalina - de data asta plecam in Suedia, la Stockholm! [pk]

Kim - pai de ce trebuie sa astepti canalizarea lor? Eu aveam impresia ca va puneti si voi statie de epurare si faceti put pt apa...

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello si de la Iasi! Ce liniste e pe aici...

 

Gabitza, sanatate lui Tudor! [pup] Cred ca bantuie o viroza, si nepotul meu e racit zdravan...

 

Eu sunt la fel de zombie, ma resimt tare dupa o saptamana cu 3 job-uri pline...

Mai rau e ca am intrat intr-un impas financiar, am cheltuit o parte din bani fara cap, asta e, din dorinta de a face totul repede nu am stabilit corect prioritatile si acum suntem stransi cu usa [bang]

Si asta duce inevitabil si la discutii acasa...

 

V-am pupat!

 

 

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io am inceput serviciul..dupa ceva distractie..am sa pun si ceva poze (acum scriu de pe laptop si nu am pozele)..sa vedeti ce-am facut in ultimele zile..

Gabi sanatate si sa fuga mucii! Nu facem put , ar trebui sa foram la aprox 100 m.Iar sa tragem apa acum nu stim exact pe unde trece strada..abia prin octombie poate este gata PUZ-ul[q]. Au venit deja 3 firme pentru gaze..o singura oferta deocamdata..1700 euro cu tot cu instalatia in casa..speram la 1000 euro :(

Robi de aceea eu nu cumpar nimic decat in ultimul moment..pt a a le face in ordinea prioritatilor..

 

In alta ordine de idei se tine o familie sa le dau apartamentul cu 40 900 euro..cred c-o fac ca sa scap...dar am si aici o paguba..speram la 50 000:(

 

haide pa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonsoar.

La multi ani, Ricardo! Ma'am Speel, sa-ti traiasca baietii!

 

Mey, io's triiistaaaa raaaau! Is singurica'n toata casa [q] Toti baietii's la Tg Jiu... Taaare mi-e urat... Cand am plecat de la socri Victor m-a strans in brate asa de tare... Iar de Paul am plecat pe furis...[q]

 

Lia, bine ai revenit, sanatate Deei!

 

Gabitza, sanatate lui Tudor! oooo, la racoare, ce bine! [8D]

 

Daria, zici ca Giulik are ritm printesesc? [olala] PAi Victor nici acu' nu inoata fara ceva ajutator, dupa 1 an jumate. Cica nu-l lasa instructorul, iar cand a incercat i-a fost frica sa nu se innece. La mare a uitat intr-o zi colacul si nu voia sa intre delok in apa [bang] Concediu placut!

 

Olivia [pup] Nu am comentarii...id="size1">

 

Sper sa reusesc saptamana asta sa descarc pozele [:I] In w/e plec din nou la Tg Jiu, s-ar putea ca sapt viitoare sa zbor la Cluj... Tre' sa-mi caut rochie de nunta selecta la Murfatlar pe 21 august - poate ramanem pe 22 la mare... nici rochia de nasa n-am cautat-o ma'c miercuri la shopping... Parca's nauca.[alcool]

 

Ma'c la butonat tv'u. Somn usor!

 

Dana cu Victor Mihai (10.07.2004)1, 2, 3, 4 [copil] si Paul Bogdan (04.10.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Monica! Sanatate si bucurii langa cei dragi! [pup]

 

Olivia, si noi am ajuns la 2000 EURO cu gazul [bang]

Cu prioritatile... am lasat eu garda jos, de obicei analizez foarte atent investitiile si m-a luat valul langa Petro - semineu, mobilier de dormitor din lemn masiv... Asta e, cand va fi gata, va fi gata...

Seful meu si-a vandut apartamentul cu 42 mii, anul trecut in toamna nu a vrut sa il dea cu 50...

 

Ieri m-a sunat soacra mea sa imi spuna ca Matei refuza sa manance... A mancat dimineata branza cu banana, pe la 2 ceva pepene si aseara doua lingurite de iaurt. Nu stiu ce se intampla, in week-end a mancat foarte bine cat a stat acasa. Tot incerc sa descopar ce se intampla acolo, cred ca faptul ca ii da ceva de mancare din ora in ora il face sa nu-i fie foame niciodata [bang] Iar cu ea se alinta la extrem...

 

V-am pupat!

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristalina, la multi aniid="red">!!!!!!!![s][s][s] Tot ce iti doresti sa se implineasca!!!!!

 

Tudor tot nu e bine, dar macar de azi-noapte de la 12 nu a mai facut febra - continuam cu antitermice din 4 in 4 ore si eurespal de 3 ori/zi si aspirari de muci, curatare...nu va zic ce placere e pe mine cind il vad cum face la operatiunile astea...[bang]

 

Kim - dar la asa adincime este pinza freatica??? Ati facut un studiu geodezic la teren?

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!!

 

[s]La Multi Ani!! Ricardo!![s][s]

[s]La Multi Ani !! Cristal!!! [s][s]

id="size3">
id="purple">

 

Mai sa fie ...citesc ce mai e pe la voi si incep sa inteleg ca la mine e mai ok situatia decat mi se pare mie! Noi avem putul la a doua panza la 48m si e o apa buna bacteriologic, duritate mica, potabila, doar ca are o concentratie de Fe cam ridicata. Totusi nu o folosesc la gatit inca, pt ca vreau sa ii mai fac o tura de analize. Cu fosa/centrala de epurare singura belea este ca ma costa detergentii dublu, pentru ca trebuie sa iau bio degradabili si sunt mai scumpi, dar asta este. Noi pentru gaz si lumina am despagubit investitorul cu 1300 euro, bransamentul electric m-a costat 5000 ron, gazele 3800 ron cu doua focuri. Putul a fost mai scump, cateva mii de euro nu mai tin minte exact, parca 3500.

 

Ca ma intrebai Gabi, am buderus si inca nu am invatat sa o programez pe deplin. Dar si la viesman e acelasi principiu, trebuie sa ai acea unitate de automatizare (arata ca o telecomanda mai mare si se fixeaza pe perete intr-o camera, cu unul sau 2 senzori externi).

 

Mai am de rezolvat problema cainilor...[bang] ... dar o rezolv eu.

 

Am facut rost de aparat foto [:D] acu' mai trebuie sa-mi caut si cablul de descarcat [:-)))] nu stiti ce haos de saci-cutii-cutiute e la mine acasa!!

 

 

 

Andries

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=42311&page=326 Andries, fa-ti cont si ntreaba aici cu toata increderea [asia]

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...