Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

LMA-Copilasi de Iulie-August 2004 * 53


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cristal, sanatate, da cu ceai, vit.C si frectii, poate trece repede!

 

Andreea (P), voi cum sunteti? Nu ne-ai mai scris...

Banuiesc ca d-na Carmen e prin tari straine de nu ne scrie si nu da nik de baut...

 

Andries, tare faza cu rucsacul, bietul copil [:D] Matei l-ar fi abandonat in secunda 2, el nu-si cara nici sticla cu apa...

 

Gabitza, felicitari pentru "upgrade" la Stefan si sanatate multa lui Tudor!

[:)] azi mi-am creat profilul pe un site si te-am gasit printre connections... Eu cautam o anume persoana, vizata de englezii mei...

 

 

 

 

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roberta04
Cristal, sanatate, da cu ceai, vit.C si frectii, poate trece repede! Gabitza, felicitari pentru "upgrade" la Stefan si sanatate multa lui Tudor![:)] azi mi-am creat profilul pe un site si te-am gasit printre connections... Eu cautam o anume persoana, vizata de englezii mei...pozePovestea nasterii
align="right" id="quote2">Posibil, mai am profile create pe diferite site-uri - si de business si de socializare...[pup]Da, Carmen cred ca e in concediu!Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)PozePovestea nasterii lui TudorelGiving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understandingJohn D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Ilinca! Carmen sa-ti traiasca copiii si toata familia ta!id="red">

 

Cristal, sanatate! Sa treaca repede!

 

Gabi, cum mai e Tudor? sanatate si lui!

 

Pupam restul trupei [pup]

 

Azi dau eu cafeaua ca sunt prima pe aici cred [cit]. Haideti, pentru toata lumea!

 

Am ajuns la concluzia ca nu fac fata si nu apuc sa lucrez daca nu ma scol de dimineata (acu in vacanta ma sculam si eu pe la noua, ca omu). Mi-am propus sa incerc cateva zile sa ma trezesc pe la 7 [alcool] (tare greu, ca ma simt tot obosita) si sa lucrez o tura pana se scoala copiii.

Azi e prima zi in care fac experimentu asta (pe principiul ”azi e prima zi din restu vietii mele” [:D]). Sa vedem cate zile ma tine entuziasmul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza! Si eu la cafea...

 

Azi merg sa-mi iau copilul de la bunici, nu se mai inteleg deloc [q], e un mediu total contrar principiilor in care mi-am crescut eu copilul si e cam dat peste cap...

 

Mitzu, suna tare fain cu "prima zi..."...Spor la munci!

Si eu ma simt extrem de obosita, concediu nu, munca da, stres en gross...

 

Va pup!

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata Mitzu! Pai tu vroiai sa lucrezi cu copiii primprejur? Nu cred ca reusesti... Tudor e tot mucios, macar nu a mai facut temperatura, acum ii dau doar nurofen ca antitermic, la 8 ore. Totusi ma gindesc de azi sa-i dau zinnat ca ma tem ca nu se face bine pina marti cind plecam in concediu si nu vreau sa plec cu el asa pe drum...

 

Restul fetelor nu veniti la [cit]?

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu la cafea [cafea]

 

Copilul meu e tenace, daca vrea el ceva pai pune osu' la treaba, bine ca mereu i-am repetat "no pain, no gain" varianta romaneasca "nici munca fara paine, nici paine fara munca".

 

Cat despre oboseala si stres si la noi sunt la ordinea zilei, numai ca am constatat cu mare placere ca aici ma pot trezi la 6 am perfect odihnita si fara migrene!!! In timp ce in apt abia ma trezeam la 7:30 si cu dureri de cap si ameteli groaznice. Bine ca eu acum (mai ales in urma cunostintelor dobandite la job) dau vina pe fractiile de gaze arse din carburantii consumati in Bucuresti, carburanti care nu sunt controlati ca in UE (avem cateva surse de carburant local si cateva de import), masinile sunt niste rable fara catalizatoare si ...n-o sa credeti dar exista masini (si nu putine) care au in rezervoare ceea ce se numeste "crude oil" amestecat cam 50/50 cu motorina de la pompa/motorina agricola.

 

Andries

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata , vin si eu, dar mai greu [8D]

Dupa ce ca ieri am umblat si mesterit toata ziua, n-am dormit aproape deloc si fara o cauza anume [bang] Azi mucesc, traiasca alergia de august [alcool]

Roberta, [pup][pup] imi pare tare rau ca nu este ok la bunici :(

Mitzu, mult spor la treburi [bis]

Leeloo, sanatate multa juniorului [flo]

Eu sper ca maine sa fiu libera, mai vreau sa pun vinete la congelator [pofta]

Ieri am fost cu mandra la inot, a facut 8 bazine pe lungime [olala] in ritmul ei printesesc; antrenorul este foarte incantat de ea, ca persoana, a spus ca este extrem de cooperanta si cuminte [:)]

Eu asa adauga ca e bleaga ... si daca nu sunt langa ea nu se mai stie apara ... ma opresc aici pt ca sunt inca extrem de mahnita.

 

Daria & felina fioroasaid="Trebuchet MS">id="red">[zana]GIULIAid="Trebuchet MS">(2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red"> cuid="Trebuchet MS">id="red"> [buburuza] Selaid="Trebuchet MS">id="red">

_____________________id="red">"Meglio sole, che mall`accompagnate !"id="red">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am lucrat cam doua ore, acum, obligat-fortat trebuie sa merg in parc...

 

Daria, felicitari pentru cele 8 bazine. Tudor nu reuseste nici macar unul ca lumea, si asta dupa doua serii de inot. Dar s-a intamplat ceva de zici ca esti mahnita? Si eu sunt foarte in alerta legat de relationarea cu alti copii, pentru ca au fost de mai multe ori situatii in care copii mai mari au incercat sa-l necajeasca/bruscheze, si am observat ca si el e foarte ”moale” cand e abordat asa.

 

Gabi, cu copiii in preajma n-am nici o sansa sa lucrez. De aia si stagnez. Si tot de aia am decis sa ma scol dimineata. Visul meu ar fi sa ma scol pe la 5 dimineata sa am timp vreo patru ore sa lucrez, dar nu sunt in stare...

 

Robi, dar parca ii placea acolo (erau tovarasi de joaca, animale...)

 

Andries, tu in ce domeniu lucrezi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...