Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cat de sigure sunt Albania si Bosnia?


Recommended Posts

Va rog, am nevoie de un sfat urgent. Vineri plec din tara in vacanta cu sotul si as dori ca din Macedonia-Ohrid (e in sudul tarii) sa merg in croatia pe ruta Albania-Muntenegru-Bosnia-Herzegovina-Croatia, pe malul Adriaticii. Imi spune cineva daca e SAFE aceasta calatorie, ce acte imi trenuie (de ex e necesara viza?), imi trebuie obligatoriu si viza sau nu? Va rog, astept un raspuns de la cei care au fost in aceste tari. Intre timp incerc sa intreb si la ambasadele lor in Ro, desi nu stiu cat de sigure vor fi raspunsurile. Multumesc.[flo] Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In Bosnia si-a facut sora mea un mini-concediu. Tare e frumoasa, drumuri bune, preturi destul de mici, lumea civilizata si amabila. Despre Albania am scris la celalalt post. Acum recitesc si nu inteleg: ca sa ajungi la Dubrovnik dinspre Muntenegru pe malul marii nu treci prin Bosnia!!! Fasia de Bosnia care desparte Dubrovnik de restul Croatiei - am trecut anul trecut pe acolo, daca nu ar fi punctele de vama nu ai observa ca esti in alta tara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, intr-adevar e o dist mica de parcurs in Bosnia, dar ma gandesc ca tot exista un punct vamal si din cate stiu Bosnia a avut un trecut furtunos... Acum sunt mai linistita, se pare ca e safe si pe aici. Prin nord nu are sens sa ma duc, e f frumos de vazut Riviera din Muntenegru, poate facem o zi pauza la Budva. Multumesc mult, Lavi. [flo] Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Am incheiat circuitul, f frumos dar cam marton. Am avut de parcurs 2500km in 9 zile. Voi deschide poate un topic separat ca sa povestesc amanuntele in caz ca intereseaza pe cineva. Albania e sigura, am fost doar in tranzit, fara opriri, insa la cap indicatoare rutiere stau f prost! Prin Bosnia nu am mai trecut caci am schimbat un pic traseul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...