Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (145)


Recommended Posts

DanaP si eu cand l-am descoperit tineam camera numai pe Piata Universitatii. Intre timp mi-a mai trecut!

 

mQQm, mai e putin pana la marea intalnire, nu-i asa? pe la inceputul lui iulie?

 

Simo si Cristina cge multumesc de incurajari. Si eu sper sa treaca repede. Uite ca deja 2 saptamani s-au dus! Mai sunt 5 si vin si ei pe aici!

 

Hai ca m-am uitat si eu pe meteomedia daca am vazut ca va tot plangeti de vreme si am vazut ca se mai schimba si vine soarele si caldura si prin Canada!

 

Ktrinel imi pare rau de colega ta... Mi-e dor s-omai vad pe Julie, mai pune-ne poze cand ai timp.

 

Ange cred ca de abia astepti sa vina mami a ta. Hai ca mai ai un picut!

 

Denisa cum stai cu bagajele? Gata, pregatite? Copiii ce zic? Sunt bucurosi sa mearga la bunici? Iti tin pumnii sa treaca vara repede pentru tine ca stiu ca nu-i usor deloc fara puii mici.

 

O zi frumoasa va doresc!

 

 

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mQQm, dupa ce ca sunt gogoasa infuriata/ pufarina expandata, mai sunt si batrana rau! Eu inca ma recuperez dupa botezul ca din povesti al Cristinei de Crinia, cu nasa Laurajr. Mai, a fost ceva ce nu o sa uitam curand, am cunoscut niste oameni de nota 10, de viata, cu un bagaj de cultura cum rar mai intalnesti zilele astea, ce sa mai zic, mai mult: Laura et co m-a impresionat f mult!

 

asa ca bantui pe aici din umbra, incerc sa nu mananc, colegii se inghesuie sa imi creeze diete care mai de care slabitoare, da n-au cu cine...eu sunt mancau din poveste ori ei supravietuisc numai cu aer?

 

de intalnire, ziceti ce si cum si cand ca eu fac tot posibilu sa viu.

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga, ai un disc cu aerobicul ala? Caruia poti sa-i faci o copie si sa-l trimiti la Quebec? Ca o sa te iubesc toata viata mea!

 

Am avut o revelatie ieri, ca m-am dus voluntar sa insotesc copiii la "marshoton" si am schimbat citeva cuvinte cu invatatoarea: cica testele guvernului sint "8 petits cahiers" si fac unul pe zi, eventual unul la 2 zile. Toata saptamina asta si saptamina viitoare un pic. (Stiu doar la redaction, le-a dat o poza cu ceva banca pe care era un cadou pierdut si aveau de imaginat o poveste cu cine cind cum si de ce a pierdut cadoul).

 

Si am mai avut una (revelatie, adica), de mi-a stat ceasul. Treceam in revista ieri un test de-a lui Radu (nu ala de guvern) si l-am intrebat daca ar avea timp sa verifice tot ce-a facut in test cind termina lucrarea. Si mi-a raspuns: "Mami, mai sint macar 2 copii care n-au terminat testul asta!" Eu n-am inteles nimic, toate examenele din viata mea au fost contra timp, dar m-a lamurit copilul. Cica incep testul luni si pina vineri tre sa-l termine. El il incepe luni si il termina luni, asa ca de marti pina vineri se joaca pina fac ceilalti teste [bang]

 

Ah, si nici adidasi nu i-am gasit, na, la Globo niema marimea lui (adica era ceva cu mult argintiu, jur ca erau de baieti!) , la Yellow la fel... trimis copil cu sandale la scoala, ce atita adidasi! (Sper sa n-aiba sport! :))

 

Cum ziceam, fost-am ieri la "marshoton" (umblat dupa harta prin cartier, cu clasa, pe urma strins bani de la preteni si neamuri pe principiul "x dolari pe kilometru") si i-am vazut in actiune. Clasa a patra, tata, n-ai mai vazt!!!!!

Invatatoarea e mai scunda decit majoritatea elevilor, asa ca nu se vede - nu se-aude, fetele sint fitzoase si cu nasul pe sus, vorbesc de partiuri, vacante si rochite, baietii vorbesc de jocuri pe computer, se imbrincesc, se injura si se scobesc in nas...

 

La un moment dat am trecut printr-un parc si, pe leagan, se pupau ceva ados de la liceul din apropiere. WooooW! Si iar WooW! Ce-a fost la gura mosmondacilor de clasa a patra, ce le-au zis si ce le-au cintat!!!! "Pup-o, ba!" in versiunea franceza!!! Nu mi-a venit sa cred ce-au scos din ei! Si cu cit tupeu! "Hei, les amoureux! Aimez-vous baiser?" (Pe mine ma confuzeaza teribil verbul baiser, niciodata nu sint sigura daca vorbim de pupat sau f...t!!! Nici n-am curaj sa-l folosesc!)

Uite ca nu stiu cintecul, mi l-a cintat Radu aseara dar l-am uitat, aproximez: "Les amoureux, les amoureux se collent, Les amoureux se collent infiniment" si de-aici nu mai stiu.... Dar imaginati-va o sleahta de puradei de 10 ani marsaluind la fo 10 metri de leaganele alea, invatatoare in fata si doua mame in spatele sirului imprastiat de plozi, cintind din rarunchi: "Les amoureux samd", cintec punctat cu cite-un strigat de lupta genul:"Hei, collez-vous plus que ca!" si "Aimez-vous ca, les amoureux?"

 

Ce sa mai, a fost o experienta de toata reusita, am aflat lucriri pe care nu mi le imaginam.... Haiul lumii! (Mai merg, ca face!)

 

Ok, ma mut acum pe canapea la stat degeaba!

 

Pupici,

Simonna

 

Pupici,

Simonna

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inacanada2005, Sinzi e o frumusete si seamana foarte bine cu tine, parca sinteti surori. Rocha de milioane si pune-i ca i-a stat bretonul f bine, este o frumoasa[flo].

 

Olga, multa sanatate la puiul mic.

 

Daiopri, tu cum mai esti?[pup]

 

Lauraj, felicitari pt botez. Am nevoie de instructiuni...

 

pitilache, f frumoase pozele din Bruxelles, vad ca pe "pisacios" (statuia mai) l-ai prins dezbracat de data asta, spune sincer ce fel de gauffres ai mincat de Liege sau Bruxelles ca sint pasiuni mari acolo care e mai buna. Eu cred ca finii vostri satu in acelasi bloc sau pe linga ca si prietenii nostri, prea seamana pozele. Au cumva in fata imobilului un parc foarte mare si frumos cu lebede si rate? Si este linie de tramvai intre bloc si parc?

 

AnaStroe, asa e, m-am ramolit, deschid mai multe ferestre deodata si consecintele nu se lasa asteptate. Cum e la job?

 

mQQm, incepem numaratoarea inversa sau stau eu prost cu aritmetica?

 

O zi cu soare va doresc,

 

Mihaela

 

"Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu dupa o lunga perioada de timp in care n-am mai scris nimic... Tot ce pot spune e ca sunt in aceeasi barca cu mQQm - citesc(mai rarut, ce-i drept), dar n-am putere sa mai si scriu... M-am saturat pana peste cap de mers la job, numar zilele pana termin si deja nici nu mai pot rezista atatea ore pe scaun. Burta a crescut mare, nici sa dorm bine nu pot, dar asta e... Mai e atat de putin.

 

Inacanada - te inteleg perfect cu starea pe care o ai de la vreme. Simt exact acelasi lucru... Imi vine sa plang cand vad cum e afara. Dar vor veni si vremuri mai bune. Petrecere frumoasa si vreme buna in Caraibe! Frumoase pozele de la prom, ai o fiica foarte frumoasa si care iti seamana f bine.

 

Eu am avut parte de o surpriza de mari proportii weekendul trecut, cand toti prietenii s-au vorbit si mi-au organizat un baby shower excelent. Am fost asa emotionata! Am fost placut impresionata.[olala]

 

Olga - multa sanatate bbului.

 

Daiopri - [grup] Multa putere si sanatate. O sa fie bine!!!Ma rog pentru asta.

 

Try - ma bucur sa aud ca totul e bine cu voi, doar ca sunteti ocupati. Asta e bine. Poate ne si revedem cum scriai si tu...

 

mQQm - sunt total epuizata, cred ca bbita imi ia toata energia din corp. Dar promit ca dau un semn zilele astea si poate ne si plimbam pe undeva cu burticile.[pup]

 

Va pup pe toate [pup]

 

[gravi]32+ [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ina, m-am uitat si eu azi la poze, Sinzi e superba, manechin, mi-au ramas ochii lipiti de ecran!

Am sa printez o poza (cea in care e din profil), mi-o pun pe frigider, si sa mor daca nu o sa am ambitie sa mai slabesc nitel! I know she is only 18, dar totusi, nu cred ca am aratat asa la varsta aia!

Iar ei doi arata de basm[flo]

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonna, Ana, mai scrieti !!

 

Aseara cand ne-am intors din Wallmart, ghiciti ce m-a anuntat Victor: ca i s-au rupt adidasii[:D]

 

De dimineata, a luat unii care cik ii erau mici si m-a anuntat ca nu stie ptr ce perioada.[:D]

 

Si el e in teste, da' mi-a zis ca e usor, cik a avut sa coloreze niste 'fractions'. Cosmarul lui e 7*8 sau 7*9 [:D]

 

A, cantarea asta cu 'les amoureux' o cunoaste si Victor.

 

Ne-a intrebat intr-o seara cum sa faca sa aiba copii fara sa faca 'chestia aia' urata.[:D]

A zis ca el s-a gandit ca mai degraba decat copii, o sa creasca un caine si 2 pesti.

Asa ca il banuim ca a studiat pe undeva 'chestia aia'.

 

Si aseara mi-a scris o scrisoare in care mi-a zis ca el nu o sa se mute niciodata din casa noastra, ca el e fericit lg. noi, dar ca daca o sa fie cazul, sa schimbam si noi casa.[:D]

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cge...e de coma Victor al tau...Auzi...ar trebui sa-l inregistrezi zicand despre "chestia aia urata" si sa-i pui inregistrarea cand o avea vreo 20 de ani ...[:D]

 

Maru...m-a bufnit rasul, asa, de dimineata...daca ai stii tu ce necajita e Sinzi ca nu e mai...grasa...[:D]. Ma invidiaza pe mine, zilnic, ca eu m-am ingrasat intr-un an...vreo 10 kg. Oricum, cand o venii de la scoala ii arat mesajul tau...

 

Inca o data, va multumesc la toate, fetelor ca m-ati facut sa ma simt tare bine cu complimentele la adresa lui Sinzi (na, si eu...ca cioara [:D]). Iar faptul ca ziceti ca seamana cu mine...ma face sa-mi mai "creasca putin ficatii" [:D]

 

Romanitza, merci, sper sa fie timp ok in Dominicana (Punta Cana). De data asta astept ca nici o data sa plecam...cred ca din cauza timpului de aici...organismul meu cere efectiv soare si caldura...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui romanitza
Revin si eu dupa o lunga perioada de timp in care n-am mai scris nimic... Tot ce pot spune e ca sunt in aceeasi barca cu mQQm - citesc(mai rarut, ce-i drept), dar n-am putere sa mai si scriu... M-am saturat pana peste cap de mers la job, numar zilele pana termin si deja nici nu mai pot rezista atatea ore pe scaun. Burta a crescut mare, nici sa dorm bine nu pot, dar asta e... Mai e atat de putin.mQQm - sunt total epuizata, cred ca bbita imi ia toata energia din corp. Dar promit ca dau un semn zilele astea si poate ne si plimbam pe undeva cu burticile.[pup]Va pup pe toate [pup][gravi]32+ [fetita]
align="right" id="quote2">Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +24s cu [am] Stai sa vezi ce urmeaza !!!! Acum, dupa primul "experiment" nu ma mai gandesc la perioada dinainte de venirea lui bebe, sufar in tacere cat pot de mult. Ca asa am facut la prima sarcina, principala mea problema era cum ma simt si cum o sa nasc. Si m-a lovit realitatea cand am ajuns acasa cu un bebe fara instructiuni de folosire care nu stia sa suga, nu dormea, facea kk mai mult sau mai putin bine iar eu eram plina de scurgeri, nervi si hormoni razvratiti. Asa ca enjoy momentele astea !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suntem bine[:D]

Runda 2 ieri si inca in picioare[:D][:D]

Am fost si cu pisoiul la dr ca am dat de o galma si la subratul lui, da cica e de la vacc de TBC pe care il facusem cu gandul la plecarea in tara[bang] Oh well.

Romanitza[pup]Sarcina usoara in continuare.

Mqqm, Simmona, la fel[pup][pup]

Unde cand eram la sv nu mai stiam ce suboect sa citesc acu nu mai reusesc sa fiu la curent.

Da ma gandesc la voi si sa ziceti care e urmatoarea la majorete sa sar si eu cu ele.

Ca eu cu atatea [alcool]nu mai stiu prea bine.

Magdone, mai ai canapele?[:D]Pupici la nazdravanii mici.

Chiar asa cand pleaca Denisa?

Altceva nimic nou, vine sora duminica si vorba voastra sa o vaz cu bine pe aeroport[bang] Mama ei de treaba.

Da cu ce sa ne fataim si noi la asa distante?

Maru, asa zici cu gogoasa?[:D]Lasa mama ca cine te iubeste o face si asa[pup]

Sunteti durere cu discutiile cu copilasii vostri mai mari. Sa vedem si noi ce ne asteapta.

Si bagat vuitonul mana pana la cot in gura[:D] V-am zis ca doare sotul cu el de cand cu stomach flu?[pk][pk]

E si o parte buna cu bolile astea[:D]

Hai numai bine tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...