Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (145)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'neata,

 

Ma bucur ptr comentariile la adresa lui Victor[pup][pup]

Aveti dreptate, trebuie sa il inregistram. I-am pus bine scrisoarea.[:D]

 

Daiopri, ma bucur ca a fost decat o sperietura cu pisoiul, iti tin pumnii sa suporti usor tratamentul si sa te refaci repede.

 

Ktrinel, ce bine ca aveti gradi aproape.

Pupici Juliei.

 

Cat despre parinti/bunici, sejururi placute in Ca ptr toti si fara frecusuri.[flo]

 

O zi buna,

 

 

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre burtici pe ultima suta de metri, nu-i usor deloc, dar profitati de timpul asta sa va pregatiti de marea intalnire.

 

Mi-aduc aminte cum te intreaba toata lumea cand nasti, pe mine ma innebuneau de cap, si eu am nascut la 38 sapt pe amandoi.

 

Am trimis pe mailul comun o lista cu Ventes d'entrepots din Mtl care sunt in perioada asta.

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata la toata lumea, intru repede cu o intrebare si revin mai pe seara cu un post adevarat pt ca am apucat sa si citesc si sa vad poze.

 

intrebarea: stie cineva un hotel la Niagara Falls, cit mai aproape de cascada, cu view daca se poate, curat etc. si care sa aiba parcare? am gasit zeci de hoteluri pe web dar vreau cu parcare si nu scrie care are si care nu are. please help, care ati fost de curind si ati fost satisfacute de hotel? citesc de zor reviews dar nu stiu ce sa aleg.

 

si inca ceva, in afara de Marineland unde mai pot duce copiii (2 bucati de 4 ani)?

 

merci muuult de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daiopri ma gandesc tot timpul la tine[flo]

lorelai sunt o multime de 'atractii', donia cred ca ti le poate spune mai bine, dar neaparat sa mergeti sa vedeti fluturii

ktrinel iti doresc mai mult ajutor decat 'frecus' de la tatal tau [pup]

mai sunt 3 saptamani si vine sora mea yupiiii

codritu ti-au zis fetele, raspunsul e nu, dar poti vorbi la hr sau cu seful tau si se poate aranja sa pleci cu EI

imi fac gradina de legume!! defrisam zilele astea, sper ca in weekend sa reusim sa plantam ce ne da 'vecinu'

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelai, despre hoteluri nu stiu ce sa zic, dar eu cred ca mai toate au parcari, pentru ca si in zonele cele mai aglomerate vad hoteluri cu parcari unde scrie ca doar clientii hotelului au acces. Sau cel mai sigur ar fi ca dupa ce te hotarasti la un hotel, sa dai rapid un telefon si sa intrebi.

Despre distractii pentru copii, mai exista si Bird Kingdom, destul de aproape de cascada, se poate ajunge pe jos, Butterfly Conservatory care se afla in Gradina Botanica, pe drumul spre Niagara-on-the-Lake, un orasel micut si dragut unde merita sa faceti o plimbare, iar pe Clifton Hill, o strada aglomerata de langa cascada pe care e greu s-o ratati, se afla multe distractii pentru mici si mari, noi am mai fost cu copiii la Fun House, Ripley Believe It Or Not (pe care totusi nu-l recomand [:D]), la Arcade (jocuri mecanice), sunt multe, utita-te putin aici.

Noua ne-a mai placut sa mergem cu vaporasul pana langa cascada, de obicei e o coada considerabila, insa dupa mine merita. Vaporasul se numeste Maid of the Mist. Se mai poate urca in Skylon Tower de unde se vad frumos cascadele, raul Niagara si de fapt intreaga zona.

Seara sunt si artificii, in fiecare vineri si duminica, plus la sarbatori, incep la ora 10.

Cam atat, daca mai ai intrebari sunt pe aici.

 

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la toata lumea!

N-am mai intrat demult din lipsa de timp, abia acum am reusit sa mai citesc din urma, sa fiu totusi la zi cu ce se intimpla!

 

Mamaana, ce bucuroasa trebuie sa fi ca-ti vine surioara! E prima oara cind vine la voi?

Mi-am facut si eu anul asta o "gradina de legume", am pus ghilimele pentru ca-i micuta, micuta, dar am in ea rosii, patrunjel, marar, basilic, rosmarin, ciboulette (nu stiu cum ii zice pe romaneste, (e un fel de ceapa dar care face o floare mov superba), hrean, menta. Mama, sa vezi ce de-a ciorbe o sa fac! [:D]

 

Intre timp m-a lasat masina, era veche, vai de ea, asa ca zilnic sint pe net, imi caut masina! Ce-mi place perioada asta, ma tot uit, nu ma pot hotari nici chip. Vreau o Versa sau o Mazda3. Sau tot o Sentra, ca de-asta am avut, sa pastram tredul. Sotul zice Toyota , asa ca vom vedea! Dar imi place sa ma uit, sa magazinez, nu-mi place mai tirziu, dupa ce o am ca trebuie sa incep s-o platesc![:D]

 

Alice a facut febra 39 in seara asta, era obosita, a adormit in cinci minute. Sper sa fie bine miine!

 

Daiopri, esti in gindurile mele![flo]

 

Ktrinel, imi e tare drag de tine! Si de Julia![pup]

 

Va imbratisez pe toate si chiar daca nu scriu foarte des, eu va citesc , numai ca uneori pur si simplu nu am nimic interesant de spus. Ca acum tare a fost interesant ce-am scris! [:D]

 

Smile,tomorrow could be worse!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maruleid="red">, you made my evening cu blogul tau si povestea cu gogoasa infuriata si rochia de botez; [:-)))] pe aici de una singura, mai scrie ca-mi place [pup]

 

Simiid="red">, fi serioasa, pai restul ce scriem pe aici, teze si seminarii [:D]?

 

Mihaelaid="red"> mersi de intrebare, jobul meu e in zilele lui de glorie [:D], adicatelea in formatiune, unde ma ocup cu...degustari culinare in pauze prin subsolul complexului Desjardins; pacat ca trece repede;

hapropo, Ktrinelid="red">, voi ati facut azi inviorarea de dimineata, adica evacuarea celor 20+ de etaje si plimbarea pina-n edificiul vecin si inapoi? proful/formatorul nostru a fost cel mai bucuros, ne-a anuntat ca nu-l intereseaza, el nu recupereaza oricum materia pierduta [bang]

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...