Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (145)


Recommended Posts

cge, eu o s-o fac cu visine, am ochit azi un compot in dulap Yummmy!

Va doresc o noapte usoara, sper sa nu aveti probleme! Nu tu scriai ca si noaptea trecuta a fost cu febra?

 

Hai ca m-am dus in urma si era simi cu Alice. simi, sunteti bine?

 

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simona, si mie [:D] da' +sticle+examen (ca la mine creste tot timpul [bang]) *2 ... nici nu ma pot gandi. Am fost la Optique Laurier aseara si am gasit ceva 350*2 ... ai sotului sunt chiar ok ... au rame gratuite insa gama mai mare ca la New Look

 

Chiar, e normal sa creasca dioptria anual? id="red"> Mie med in Rom mi-a spus ca dupa 25 de ani ar trebui sa se stab, aseara mi-a spus ca dupa 30 .... oricum eu am depasit cifrele astea si tot cresc [bang]

 

Cge, sanatate Ancutei

 

Donia, merci de reteta, eu am mancat parjitura pe la altii, poate fac si eu de acum incolo.

 

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simi,Cge,sanatate puicutelor mici.Cum se simt?

 

Pt Mtl.,compot,dulceata de visine si rahat[:D]gasiti la Adonis.

 

Dana P.,sa stii ca Simona chiar este o graviduta frumoasa.E asa,rotunjoara [:I]si radiaza de fericire.

 

Donia,bafta multa.si de ce iti este frica?

 

mimitete,daca botezi pe cine cred eu,felicitari![flo]cunosc toata procedura,toate magazinele(din Laval si chiar Mtl) tot,tot ce trebuie pt un botez.Pot sa-ti dau "indicati" pe p.m. sau la tf.

Eu foarte mult mi-as dori sa botez un copil.Si cu cat imi doaresc mai mult,cu atat nu am parte.In anturajul nostru nu se naste nici un copil.Suntem numai bosorogi[q]

 

maru,ce chestie!12 perechi de nasi!Nu am auzit niciodata de treaba asta.Daca auzi pe undeva de un alt botez basarabean,ma inscriu si eu pe lista celor 12 nasi[:D]

 

simona,daca nu ai rezolvat nimic cu nenea de la asigurari,iti dau eu un prieten bun(directoras la Industiealiance).Poate nu-i rau sa ai 2 oferte.

 

Noi am inceput activitatile de vara.Martea si joia facem soccer.Nu stiu cum naiba s-a nimerit dar au amandoi in aceleasi zile in 2 parcuri diferite.Eu nu fac altceva decat taxi intre 2 parcuri[bang]

 

Miercuri seara vine mama[pk] apoi sambata avem party-ul lui Robert de 6 ani,apoi relax frate,relax o luna jumate cat sta doamna mama la noi.

 

A! mimitete,de saptamana viitoare colegul are liber sambata,Yes!Am ramas datoare cu un bbq si sa stiti ca nu am uitat si nu m-am dat la fund.Vorbim.

 

nelia,sapt trecuta am fost suparata tare.M-au refuzat la bac-ul par cumul de certificate asa cum imi doream eu.Asa ca "arunc" un certificat la gunoi,nu am ce sa fac.Voi fi obligata(daca vreau sa-mi obtin bac-ul) sa fac alte 2 certificate...Cum,necum,la toamna incep cu un singur curs la Mtl.O iau incet in prima sesiune sa nu ma sperii[:D]

 

Dana,si copii mei stau toata ziua cu degetele in piscina.Saracutii sunt disperati!Din ce in ce ne gandim sa punem o termopompa.Mai dar sunt ale naibii de scumpe!

 

Va spuneam sapt. trecuta(parca) ca-mi schimb contoarele la bucatarie.Ei bine,am facut-o! sunt dementiale! daca va ganditi sa le schimbati candva,va dau omul.Sunt la jumatate de pret.Adica,eu mi-am facut o estimare cu cei de la Costco si mi-au cerut 6 000$ fara taxe,fara instalare.Doar piatra(granit).Cu jumate din 6 000 [:D] am rezolvat-o cu totul[:D]

 

gata.mi-am terminat cafeaua.o zi excelenta va doresc.[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inacanada, noi luam compot de visine ori de la Food Basic, ori de la un magazin polonez din zona.

 

ange, mi-e frica pentru ca e prima oara cand lucrez intr-un spital aici, sunt multe responsabilitati, plus ca am luat o pauza de vreo 3 ani... ma simt nu ca o absolventa, dar ca un elev aflat in prima zi de scoala, care trebuie sa dea si examenul de absolvire in aceeasi zi [:D] Si 12 ore dintr-un sut! Oh... asta e, ma duc sa-mi iau uniforma noua si apoi nu ma mai gandesc la asta pana luni [:D]

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

La Multi Ani Ines, poate intra mamica ta sa ne mai spuna cum se simte [flo]

 

Laura, chiar mi-e ciuda ca ati gasit o biserica unde sa fie de acord preotul sa boteze mai multi preoti; acum doi ani prietenii nostri ne-au invitat sa le botezam fetita, noi insa ne pregateam atunci de mutare in Calgary, le-am sugerat sa mai aiba o familie de nasi (sa aiba fata pe cineva aproape la aniversari), preotul de la biserica din Siant-Laurent n-a vrut sa accepte, asa n-am mai botezat, nici n-am plecat, si acum imi pare rau, mai ales ca vad copilul des, e o scumpa de fata;

 

Ica, daca tot pleci in Romania de ce nu astepti pentru ochelari sa-ti rezolvi acolo? eu mi-am facut in iarna ochelari, cu totul am ajuns la 150$ (e drept ca sunt doar pentru citit la batrinete [:D], dar oricum iesi mai ieftin); plus ca am mers la dr.sora-mii, o dr.foarte buna si meticuloasa; mai aveam probleme cu o geana ce-mi creste in ochi, mi-a dat unguent si a rezolvat; din pacate aici in Canada gasesc ca medicina e cel mai slab capitol; prea slab pentru o tara cu pretentii [bang]

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valen, La multi ani ptr Ines!

 

Ana, dinpacate am acceptat sa-i fac aici, oricum in Rom tre sa alerg cu copilul la med + ca-i vreau si cu tranzitie, subtiere de lentila si alte nazbatii ....

 

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...