Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (145)


Recommended Posts

nelia, sunt to-pi-ta!!! Am vazut poza aia cu cele 3 minuni, fetele cu patine si Lisandru la picioarele lor... si sunt fermecata!!! Da, sunt din Brasov si eu. Cand eram in Romania imi spuneam ca n-o sa pot trai niciodata in alt oras, dar uite ca pot... si inca fara probleme [:D] Si de unde am fost oameni de munte, ne-am facut oameni de ... apa? [:D] Ca suntem pe malul Lacului Ontario, la o aruncatura de bat de Erie, tot cu ochii dupa vapoare, faruri, parca vad ca la pensie ne dam cu barca pe Marile Lacuri! Ana, fain subiect! [flo] Ktrinel, inseamna ca se potrivesc la caposenie [:D] Ce fata faina e Julia, tare-mi place de ea, am mai zis eu, inca de cand am vazut-o mergand frumos la gradi cu rucsacelul in spate...[il] DanaMario, ce mi-a placut de Joshua pe blog... asta-i mortala: "Mami: Joshua spune-i lui mami o poveste inventata de tine Joshua: Dar cite pagini sa aiba povestea ? " Si aia cu cadoul de la scoala... [:-)))] Uf Laura, ce rau imi pare, habar n-am ce se poate face! Ooof, tin pumnii sa rezolvati cumva! Daisy, nu mai spune, nu mai spune de unde sunt pozele, s-o chinuim si pe Simonna cu ghicitul! [:D] Gata, ti-am vazut clasa! Olga Ganea e inrudita cu un profesor de romana... Calin, oare? Calin Ganea, da, o stiu pe sotia lui, am lucrat impreuna o perioada. Si stiu ca la un moment dat si ei locuiau in Casa profesorilor. Ma tot delectez cu pozele de pe site-ul sotului tau, ce dulce e papusica voastra [olala] Foarte frumoase pozele! Iar fug si n-am terminat! [bang]
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura si eu am aplicat pt prelungire de viza pt mama, si nu a venit pana la plecare, nu a avut probleme la aeroport, le-a arata ca am facut cerere, aveam copii de la acte, si le-a spus ca nu au raspuns. stiu ca au tzinut-o un pic sa verifice, si asta afost tot nici pana in ziua de azi nu a venit raspunsul Nelia ce a crescut Lisandru, e un dulce[pup] Ange felicitari patrupedului....s-a mai cumintit? Ana foarte fain subiectul tau, am vazut reportajul despre desenator chiar inainte sa venim in canada si ne-a impresionat enorm Maru sanatate calaretului, sper sa-i gasesti ceva, noi cumparam pt sot de la tristan si mai nou la gap au 36 in lungime, dar pantalobi de iesit de la tristan...el are 1.97 asa ca.... Steph are in 24 prima competitie, abea asteptam, avem emotii, si in 26 concertul de final de la pian Unde s-a intamplat accidentul exact? Am si eu seminte la rusul de langa mine, itzi trimit si eu o tura[pofta][pofta][pofta], la schimb de carnati Romania....mey eu am plecat tinerica de-a casa si cum al meu lucra in Germania si Franta, ultimii 2 ani de scoala stateam mai mult acolo, asa ca teoretic la 20 de ani mi-am luat zborul....eu faceam ciclism, montain bike, am si o medalie prin sufertas, asa ca mie mi-e dor sa strabat libera valea Oltului, ruta Sibiu-Brasov, sibiul cu bita, brasovul, clujul..., mi-e dor de delta cu barca la pescuit, de Vama veche si Costinesti cu piza de la terasa si hamzii prajite si de lacul Balea, retezat cu Taul negru, cloaca de la Herculane, Piatra craiului...dar sunt niste amintiri idilice de adolescenta libera la fel mi-e dor si de China town din Toronto, de blocul cu piscina de pe Dundas, de zona din jurul spitalului Mont Sinai unde mergeam fiind cu Steph in burtica, de de High Park, de Tommy Thompson park unde am facut benevolat la inelat pasarele, de polonezul de pe bloor, de chinezu cu legume de langa bloc, de parcul din spatele casei plin de chipmunki rapizi veniti la cersit alune cand ma vedeau cu caruciorul, de brutaria nemteasca cu bretelul lor si pogacile unguresti, de de.... mi-e dor de padurea din spatele casei din Franta, de gratarul din curte de mersul cu bicicleta pana treceam in germania, de stradutele pline de flori din sat si linistea de la pranz cand se inchidea tot acum am ajuns la quebec, nu stim daca e ultima destinatie, daca ne-ar mai tzine puterile am pleca si noi mai la tara, in New Brunswick sau vancouver, dar nu ne tzin...nu pt moment asa ca ne-am stabilit aici si ma simt ca acasa, am o padurice langa casa, avem un lac nu departe pt pedalo si cayac, gradi aproape, servici, spital....ma consider norocoasa si chiar daca ne lipsesc multe, am TIMP, care il consider super important, cea mai mare avere, am timp sa-mi petrec cu copilul dimineata si seara, sa mergem la biblioteca, la activitati, sa facem iesiri, sa citim, sa ne jucam, sa iesim in natura e tare responsabila legat de catel, ii da mancare si biscuiti, stie ce are voie, se intereseaza daca isi i-a medicamentele si si-a facut nevoiele, sau mai trebuie dus afara ma consider mult mai bogata aici in coltul meu de quebec, pt ca am TImp, si nu mai trebuie sa bat 3 ore pe zi pana la servici si sa stau in trafic, sa respir aerul ala super poluat, si sa-mi petrec timpul facand curse cu masina si comisioane si oricat mi-ar place sa stau la tara sunt o fire comoda de felul meu, in orasul meu natal il strabateam la picior in 15 min, si nu as putea, dat natura jobului, sa lucrez la mai mult de 25 min de casa, scoala, magazine si activitati....ma multumesc cu un apartament la parter langa padure sau parc, dar sa am TIMP Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Khristin da eu am subscriptie la Readinga_z site-ul este foarte bun site-ul. Acuma i-am cumparat subscriptie si la raz-kids.com unde poate asculta carticelele si sint tare incintata ca poate asculta carticele fara accentul meu :) Parca Readinga_z costa 80 CDN si raz-kids.com 50 CDN dar site-urile sint foarte bune merita toti bani. Mie mi se termina luna viitoare subscriptia dar o sa mi-o reinoesc ca-s tare multumita. Si la noi la scoala temele pentru acasa sint numai carticele de pe site-ul readinga-z Eu am ceva carticele salvate daca vrei ti le trimit sint pdf-uri Kristin eu n-am gasit in Toronto un Summer Camp similar cu ce mi-ai zis tu sa-i duca in atitea excursii l-am inscris la tenis si acuma stau streasata "Sa nu-l capieze prea rau" soarele ca-l las de la 8-6 acolo. Donia merci - eu ma distrez rau cu piticu meu http://joshua-replici.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, vin eu acolo la 12![pup] Donia, inseamna ca nu ai vazut pozele de pe contul comun, adica pe linkul trimis pe contul comun. Ti-l trimit pe privat, ca parca ai spus tu ca nu ai timp sa intri si acolo si aici... am mai multe acolo. Cineva cerea aici contul comun si parola, dar dupa atitea ore singura cu plozii nu mai stiu nici cum ma cheama... a primit!?! Laura, nu stiu ce sa-ti raspund, ca nu stiu, sper doar sa se rezolve! Sunatul unui avocat mi se pare cea mai buna solutie, macar sa stii.
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru si eu sa va salut. Carmen ma bucur pentru voi ca ati ajuns acasa si sunteti multumiti. Pucku si eu vreau timp si nu stiu cum sa ma invart sa am ca nu imi ajunge nici cum. As vrea sa-mi gasesc un part time, dar nu cu jumate salariul de acum ca nu ne descurcam. Nelia am crezut ca numai eu visez la asa ceva, dar la mine sunt doar vise nici macar nu ma gandesc ca ar putea sa se materializeze ceva. Eu vrea sa ajung la Mont Megantic. Daca va invartiti prin zona Magog neaparat sa mergeti la campul de lavanda, dar mai prin iulie cand e in floare. Daca aveti drum prin vest mergeti la Upper Canada Village eu sunt indragostita si de zona aia.(nu stiu care sa o pun pe primul loc). [pup] [url="http://picasaweb.google.com/smt934"][bonjovi]si[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...