Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (145)


Recommended Posts

Maru si Khristin, va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns: mai mult ma intereseaza sa vizitez decat shopping. Casa Loma? Ce e? Un muzeu? Royal Ontario Museum si Galeria de arta suna super! Spune-ti numai cum ajung acolo. Sunt prin centru sau trebuie sa iau vreun autobuz, ceva? Maru, nu o sa ratez St. Jakobs! sambata dimineata o sa fiu prin zona, imi facusem plan sa merg la Niagara prima data, dar acum ma gandesc sa trag o fuga la piata si apoi la Niagara. Niagara on the Lake e in drumul meu (dinspre Waterloo spre Niagara Falls)?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nasuc, daca vii in Niagara poate ne intalnim! Vii singura? cu familia? Cand vii? Poate mergem la plimbare impreuna daca nu incep serviciul pana atunci [:)] Sunt multe de facut si de vazut, depinde cat timp ai. Niagara-on-the-Lake nu e tocmai in drumul tau, e la vreo 15-20 de minute de Niagara Falls, oraselul in care e cascada. Pe drumul dintre cele doua orasele poti sa vezi Gradina Botanica si Butterfly Conservatory, insa drumul in sine mi se pare o frumusete, e totul verde si relaxant, pe malul raului Niagara. In Niagara Falls cred ca o sa vrei sa vezi cascada, apoi poti sa strabati si Clifton Hill, sunt o multime de lucruri de facut acolo, pune Clifton Hill pe google sa-ti faci o parere. Tot pe acolo e si Bird Kingdom, in plus poti sa faci o plimbare cu vaporasul Maid of the Mist pana la baza cascadei, sa te urci in Skylon Tower de unde e o vedere panoramica superba a zonei... timp sa ai!
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biscu, am avut o tresarire cind am citit: Nela! Asa imi spuneau in copilarie, la bunici, asa imi spun acasa... Nu-mi place, dar e incarcat de nostalgia si duiosia amintorilor de atunci![:)] Tocmai traiesc un sentiment iesit din comun! Nu stiam nici articolul, mi-a scapat, ca de obicei citesc cam tot... nici blogul. Multumesc![pup] Domnule, da' femeia asta spune in articolul asta exact ceea ce simt eu de ani si de ani de zile... spune mai mult decit as putea sa exprim eu vreodata! De la inceputul articolului am simtit-o pe autoarea articolului extrem de familiara, nu stiu cum sa-ti spun... parca o cunosc si inca foarte bine. Apoi am vazut ca e si ea mama de trei copii, doua fete si un baiat, ca se simtea in oras si beton la fel cum ma simt eu, ca e cu fundul in doua luntre cind e vorba de oras, ca vede avantajele lui si tara, stie foarte bine si dezavantajele ei... Apoi, am citit ca e... redactor![:D] Si de atunci ma intreb: si daca o cunosc?[:D] Atit de puternica este senzatia ca o cunosc si ca tot ce am citit acolo am trait odata, intr-o conversatie, la o petrecere... am purtat un dialog sau mai multe pe aceasta tema, despre aceste lucruri... inclusiv lucrul cu scolile si gradinitele, si activitatile... nu simt activ dialogul, abia acum il inteleg, probabil ca nu aveam copii pe atunci... Nu stiu, e vag in mintea mea, dar traiesc o reala si palpabila simtire de déjà-vu! Asa ca, dupa ce citeste si Octav articolul, vreau sa-i scriu pe blog (dar inainte de asta trebuie sa-mi fac timp si sa mai citesc din el) si sa-i cer o adresa de email, sa o intreb daca ne cunoaste... ea vrea sa-si pastreze anonimatul, asa ca ii voi spune de unde sa ne ia si daca ne stie. Am lucrat in Bucuresti si cu o gramada de redactori, amindoi, nu e deloc imposibil sa fie real sentimentul meu! Cel putin pasajul de mai jos... asta voiam sa-i raspund Monicutzei cind spunea de ca s-a simtit libera si in Bucuresti si am crezut-o pentru ca stiu ce voia sa spuna, eu nu la o libertate de genul asta ma refer, ca libertatea la modul acesta nu tine de un loc, ci e o stare... dar nu mi-am gasit cuvintele si am lasat-o balta. Dar uite ca ii spun acum, cu cuvintele aceste autoare: Libertatea nu poate sa tina de un loc. E hilar. Imagineaza-ti libertatea prinsa in lesa, aici sau in Bucuresti. Libertatea nu o castigi daca stai la tara, nici daca stai in buricul targului. Poate fi o greseala sa crezi ca, daca te-ai mutat, gata, esti liber. Esti exact aceeasi persoana, poate mai putin stresata, e drept. Dar libertatea nu poate sa tina de nimic fizic. Nici de loc, nici de bani, nici macar de sanatate. Libertatea, si vorbesc in numele meu, nu poate exista decat in relatia cu Dumnezeu. Pentru ca numai Dumnezeu nu-ti cere nimic, dar iti ofera totul.
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu miel, da' o bere primesc![:D] Nu m-a darimat neaparat, ci doar a pus frumos in fapte si in cuvinte lucruri pe care le simt si eu. Dar mor - da' stii cum??? - mor de curiozitate sa stiu cine e, cum o cheama si daca o stim noi...
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia asta este cartea http://www.poezie.ro/index.php/press/1838210/Control_%EEn_Control gasesti acolo si multe poezii ale lui Ai vazut invitatia la teatru? ce ziceti de o iesire cu mic cu mare? http://www.damedecoeur.com/fr/index.php?option=com_content&view=article&id=39&Itemid=39 Puiul meu a venit plina de energie din camp, a fost super incantata, mai vrea eu tocmai ce am venit de la dietetista, si te sa-mi schimb regimul, si anume sa mananc multe fibre solumile: avoine si orge (oat si barley) si sa raresc graul si fibrele intregrale pt moment Aveti retete cu orz si ovaz? a si quinoa Ma duc sa mananc zeama de o ciorba de perisoare Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pucku, vazut invitatia, dar nu stiu ce sa spun... deocamdata. Astept sa vad ce spun si alte fete, pe mine ma incinta orice iesire, dar pina pe 8 iulie am tot teste si examene. Fratele tau scrie despre angoase si cautarea indentitatii, are in vedere experienta emigrarii sau e generala identitatea cautata, cea spre care tinde... Am citit citeva poezii, mai citesc... Noi tocmai ce am venit de la concertul in care a vorbit Tudor Gheorghe.[:D] Ca nu pot spune ca a cintat, desi a si cintat... un pic. A vorbit frumos, ce-i drept, si ne-a facut sa ridem mult - nu ma asteptam, ca eu il tineam de oltean serios si tifnos... Da' eu voiam sa cinte.[q] Oricum, seara romaneasca veritabila[:D]... de la faptul ca a inceput tirziu spectacolul si organizatorul a vorbit englezeste (in Quebec si intr-o sala plina ochi de romani sadea) si pina la memoria scurta a unora din sala, care au uitat sa-si inchida telefoanele mobile si chiar si dupa ce acestea le-au improspatat memoria, tot au mai existat uituci in sala pina pe la jumatatea concertului. Imi place acest Tudor Gheorghe! Are 63 de ani, a imbatrinit, s-a mai ingrasat... dar voceaaaa... Vocea este neschimbata!
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va arat un baietel ... nou [:D]. http://family.webshots.com/photo/2739461740080764911vlNiDi .. nu mai am bebelush [q] ... e baietel in toata regula. [url="http://community.webshots.com/user/carmen77108"] [aerob] Strumfii mei [aerob][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel + Marc David [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...