Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu 37


Recommended Posts

'Neata! Dau si eu o [cafea] fierbinte! Poate se mai trezeste lumea... Lavi, ai grija cu sanul. Pune-l pe Rares la treaba, iar daca nu, foloseste pompa. Sa stii ca si eu am zile in care productia de lapte este foarte mare (chiar daca Laura suge la fel). Eu cred ca este influentata si de alimentatia nostra. Monis, imi pare rau de patania voastra. Oare nu o fi de la apa marii? Sper ca sunteti mai bine. [pup] Diana, ce bine ca a venit soacra. Poate o sa ai mai mult timp acum, sa te mai relaxezi si tu. Cred ca este tare greu cu 3 copii mici, dar tare frumos...[pup] Andre, felicitari pentru Chiara. Vezi ca buni si-a facut probleme degeaba. Ce mai, fetita are personalitate puternica si face doar ce vrea si cand vrea.[flo] cristina_boc, imi pare rau ca nu ati prins vreme frumoasa. Poate mai veniti odata. Azi a iesit putin soarele, dar tot este frig. Eu am pregatit o prajitura. Va servesc si pe voi (virtual). Azi vin in vizita colegii mei de servici. Va pup.[pup] Adriana [mamica] de [bb] Laura (08.12.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata[:D]

Fimea este tareeeee nervoasaaaaaa[alcool][alcool][bang]...cred ca o culc iar poate ai trec nervisorii(daca o vrea si ea[:D])

 

Ahhhh, asa mi-e drag sa va citesc, da greu imi este sa scriu[bang].

Stefy, ca deobicei m-ai dat gata cu placinta ta!!!!!!!![pup][pup][pup]

 

 

[mamica] fericita de [copil]ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009[olala]

 

 

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s]Vladut!!!id="blue">

 

buna dimineata [flo]

 

scriu prelinsa in tastatura, nu am patit in viata mea asa ceva, timp de 5 ore am crezut ca mor. Si eu si tati de Santiago. Noroc ca au stat gazdele si ceilalti prieteni ai nostri si cu copilul nostru ca nu stiu ce faceam daca eram singuri. Eu nici azi nu-l pot ridica in brate.

 

Din 12 oameni (4 copii si 8 adulti) au scapat momentan 2 adulti. Mai e o trupa de 9 oameni (7 adulti si 2 copii) din care deja au luat-o de dimineata 1 adult si 1 copil [alcool][alcool]

 

Cica e un virus in aer si aia e. Probabil cei cu imunitatea mai buna au reusit sa nu reactioneze. Cert e ca eu nu am patit la mare niciodata ceva asemanator. Si papa ne-au facut gazdele, super meserias, ne-am facut planul asta ca sa nu asteptam pe la terase si sa mancam mizerii... Insa, iata ca socoteala de acasa e diferita de aia din targ.

 

nu stiu ce am citit... am citit aseara dar am cam uitat [alcool]

 

oricum va pup pe toate [pup][pup][pup] si va multumesc pentru gandurile bune [flo]

 

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, of of...greu cu voi!

 

Simina, deci bb2 mai asteapta!

 

 

Cristina [pup]!

 

Padi multzam fain de prajitura! Cu privire la san/...se poate sa fie si din cauza alimentatiei...dar pe bune ca am mancat la fel ca si in zilele obisnuite si ieri! Oricum sanul drept e tare ca piatra! Dar macar nu ma mai doare...L-am masat sub jet de apa fierbinte!

 

Rares nu vrea sa doarma...are nervi de la un dintzoc ce nu vrea sa iasa...si isi arunca jucariile ca apoi sa i le dau!L-am pus in premergator si imi trage toate din casa...asa ca am renuntat la idee!Premergator...no good!

 

Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">

Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!

(Lev Nicolaevici Tolstoi)

id="Stencil">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Din nou, sanatate celor bolnaviori...sa va insanatositi grabnic![pup]

Saru'mana frumos pt aprecieri...[:I]

 

Ia cititi ce am primit pe mail, ceva dragut [:I]

 

Sase semne ca bebe te iubeste:

1. Nou-nascutul se uita in ochii tai

El de fapt lucreaza din greu sa memoreze fata ta. Bebe nu intelege nimic altceva despre lume acum, dar el simte cat esti de importanta tu pentru el.

 

2. Iti zambeste

Bebelusii in varsta de 6 saptamani incep sa zambeasca la cei pe care ii simte cel mai des aproape de el. Asadar, draga proaspata mamica, tu stii ca tie iti zambeste. Dupa 4 luni acesta incepe sa rada atunci cand te joci cu el chiar daca nu folosesti nicio jucarie colorata sau cu sunete dragute.

 

3. Ii e dor de tine

Intre 8 si 12 luni bebelusul a crescut rapid sub ochii dragi ai parintilor si in tot acest timp el a fost ingrijit si rasfatat cu multa iubire. Acum este si el capabil, la randul sau sa-ti arate ca ii este dor de tine atunci cand lipsesti. Cum iti dai seama de acest lucru? Atunci cand pleci din camera intoarce caputul dupa tine, apoi cand te intorci te intampina cu fetisoara luminata de cel mai scump zambet.

 

4. Intinde manutele spre tine

Copilul tau stie ca tu esti mereu acolo si se poate baza pe tine. Chiar daca e asa micut raspunde la incurajarile tale mai mult decat iti poti sa tu seama. Atunci cand simte ca nu este in siguranta intinde manutele spre tine sau atunci cand rade incearca sa te atinga? Tot ce vrea sa-ti demonstreze e ca are nevoie de tine si ca te iubeste.

 

5. Se linisteste cand iti aude glasul

Nu este nevoie sa iti ridici bebelusul in brate ori de cate ori acesta plange pentru a-l linisti. El are nevoie doar sa-ti auda vocea atunci cand simte ca ii este teama sau sa-ti simta mana ta facatoare de minuni pentru el pe spatele sau burtica sa.

 

6. Are incredere in tine

Unele mamici simt o usoara dezamagire si pot fi geloase daca atunci cand au lipsit din preajma bebelusului, la intoarecere acesta nu sare in sus de bucurie sau sare in bratele tatalui. Nu e cazul sa-ti faci griji ca bebe nu te iubeste. El nu are nici un control asupra acestui du-te-vino pe care adultii il practica cu cei mici, dar el are control asupra modului de a reactiona atunci cand isi intalneste parintii.

 

Incearca sa nu ii arati ca te-ai suparat si sa actionezi in mod normal deoarece nu a facut-o cu rea intentie. Tot ce poti face e sa te joci langa el pana cand el va fi pregatit sa se alature tie.

 

Si pt ca acu' se tot aude "mamamamamamama" si "dadadadadadada" din camera alaturata [:I]....merg sa vad..oare ce-o fi? [;)]

 

(ca mi-adusai aminte..[:D]....Rares a zis de cateva ori si "tatatata"...si le mai scapa cateodata...dar apoi o da iar cu dada lui [:I])

 

[pup]id="Comic Sans MS">id="purple">

 

_______________________________

[il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [il]

 

"Children make you want to start life over."

Muhammad Ali

id="right">id="Comic Sans MS">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

La cat mai multe lunite bebe Vlad!

 

Krelia, ai baiat mare. Super ca merge in picioare. E o dulceata de baiat.

 

Simina, am vazut-o si pe ranjita ta. E adorabila.

 

Raluci, va tin pumnii sa iasa asa cum va doriti voi. tu ai sindromul ovarelor polichistice sau doar ovare polichistice? Este o diferenta.

 

Monis, offf... [flo]

 

Cristina_boc, pacat ca nu ati avut vreme buna.

 

Ralu_seby, sa va traiasca mama (soacra)!

 

------------------------

Dana, mami fericita de [copil] David ( 2 noiembrie 2009)id="Comic Sans MS">id="blue">

 

 

Albume fotoid="size1">id="Times New Roman">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata spre pranz!

 

suntem mai bine, fara febra pe ziua de azi!

 

[bis][s] Vladutz dragutz [s][bis]

 

abia asteptam sa ne revedem [pup]

 

nu-s in stare sa scriu nimic, imbratisez fetele bolnave, Monis , Lavi (sper ca nu mai nimeni) si fulgusorii bolnaviori si asteptam vestile bune

 

shtephy, am citit cu mare drag postul tau de care mi-era atat de dor [grup]

 

Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009)

pozicile noastre

 

varsta noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion
neata spre pranz!suntem mai bine, fara febra pe ziua de azi!Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009)pozicile noastrevarsta noastra
align="right" id="quote2">mA BUCUR CA ATI FUGARIT FEBRA CEA REA![pup]
Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!(Lev Nicolaevici Tolstoi)id="Stencil">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor multumim de urari [flo][flo][flo]

 

Monis imi pare rau de ce s-a intamplat, sper ca sunteti pe drumul ce bun[pup]

Raluci[pup], ce planuri mari ai, inca un baiat si apoi fetita, cum o fi eu ma bucur ptr. voi. [pup]Bubu dintzos

Lavi si vestile cu piciorul tau si cucuiul micutului Raresh sunt bune[pup]

Lyly ma bucur ca sunteti si voi mai bine, de cine are 4 dintzi?[pup]

Shtephyyyyyyy, ma auzi? mai vreau mesaje asa cum ne-ai obisnuit.[pup]

Am vazut si eu filmulete cu fulgusori tare frumosi si grabiti sa o ia la pas. II pup pe toti

Lili tu esti tot in lanul de porumb de nu mai dai nici un semn, hai mai zi ceva. Sunt asa de nerabdatoare sa va vad, de Vlad nu mai zic[pup]

Pup pe toata lumea, chiar daca nu am enumerat.

Eu am o stare asa naspa, nu sti ce este cu mine, dar parca si fizic sunt fara vlaga, psihic la pamant

[pup][pup]

 

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...