Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu 37


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga
Ei sunt foarte fericiti ca reusesc sa ne muste...dar zimtisorii lor zgaraie atat de rau...ma doare cand ma musca Rares...Acum ma amuza rau de tot...munceste cu un pet de 2l pe jumatate plin...a reusit sa il ridice cu amandoua manutele si e incantat...aaa...si am mai omorat un demon...a vrut sa se apropie de patut!
Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!(Lev Nicolaevici Tolstoi)id="Stencil">
id="right">id="green">
align="right" id="quote2">Lavi, eu nu am inteles cum a reusit Rares sa cada din patut. Ai patut din ala cu gratii? Nu era lasat jos?Imi cer scuze daca ai mai spus si nu am fost atenta...Eu il mai las pe David in patut si plec din camera dar acum sunt cam pe ganduri.------------------------Dana, mami fericita de [copil] David ( 2 noiembrie 2009)id="Comic Sans MS">id="blue"> Albume fotoid="size1">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Raluciid="blue">, tan-taaaaaniiiii...this calls for a beer [:D]....da' io n-o vaz...si sa stii ca am okelarii pe nas....asa ca...[:-w] (emoticonu' din iahu....waiting [:D])

 

Laviid="blue">, bine ca te-a mai lasat picioru' [pup]

 

Stephyid="blue">, tu esti ok cu manutza?[:I] (ma bucur ca-ti place ce-am scris acolo, si mie mi s-a parut dragut)

 

Danaid="blue">, mersic [pup] pt tine si Davidutz micutz [;)]

 

Piua....daca tot am adormit un Albastrel...ma duc sa ma apuc de-o ceva ce sa semene cu o lista pentru bagaje.....(a se citi "minimize DC si maximize Excel [:D][:-)))])

 

aahh...ca mi-adusai aminte....ce m-am mai imbatat aseara de la beilisu ala...combinat cu limoncelu'....pfoaaleeeooo.....[:D][:p]

id="size1">id="Comic Sans MS">id="purple">

 

_______________________________

[il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [il]

 

"Children make you want to start life over."

Muhammad Ali

id="right">id="Comic Sans MS">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui shtephy

Sambata trebuie sa ii taiem motul finutului nostru ,lui Denis. Ma enerveaza rau obiceiul asta (ca multe altele) asa ca nu prea am retinut ce se pune pe tava.Stiu ca e un topic cu obiceiuri ,traditii dar nu stiu daca reusesc sa ma uit.Asa ca daca stie cineva ce-i "servesc" lui Denis pe tava ,ii sunt recunoscatoare.
Cred ca tre sa-mi cumpar si o forfecuta ceva ca eu am in casa ditamai forfecoiul[:D].

align="right" id="quote2">

Off ca bine te inteleg. Nici eu nu le am cu obiceiurile astea. La nunta noastra si botezul Emei nu am tinut cont de nimic si tare bine a fost.[:D]
Cat despre taiatul motului am vazut pe la altii ca pun pe tava bani, termometru, pix, calculator din ala mic, o carte...chestii de genu...sa vada daca copilul ajunge dr, contabil etc[alcool]

Ia uite ce am gasit:

"In unele locuri se mai practica taiatul motului acasa la nas, caruia i se aduce asa-numitul „plocon”, un dar constand dintr-un vitel, o oaie sau pasari.

Nasul trebuie sa dea copilului cadou ori un animal ori bani sau ambele.[:D]

Ca sa nu se imbolnaveasca se zice ca cel mic trebuie legat la ochi ca sa nu vada cand i se taie motul.

Cu o foarfeca sau un briceag nasul taie motul si intreaba: „De ce ti-e motul, finule?” la care cei de fata raspund: „De noroc si sanatate si de o oaie cu lapte”." [alcool]id="size2">

Floricik mami de [bebic] Maria Emaid="red">-12.12.2009

noi 3
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui krelia

Stephyid="blue">, tu esti ok cu manutza?[:I] (ma bucur ca-ti place ce-am scris acolo, si mie mi s-a parut dragut)


align="right" id="quote2">
[pup] sunt bine cat de cat.
Mai am mult de lucrat cu ea ,dar sunt multumita ca pot face aproape orice.Pe extensie imi lipsesc vreo 10 grade ,iar pe flexie cred ca tot cam asa.Pot duce mana pe fata ,la ceafa dar nu si pe umar.

_____________________________________________id="purple">
Ramona , mamica id="purple">Stefanieiid="red"> si a luiid="purple"> Iustinid="blue"> id="Script MT Bold">
Poze cu Strumficiid="purple">id="Script MT Bold">
_____________________________________________id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cre'k m-am imbatat....[alcool]....de la atatea cereri de alcool [:-)))]...io de fapt vroiam sa ma dau super-inteligenta in fata lu' Stephyid="blue"> si sa-i spun meniul pt motz [:-)))]

 

Asadar, Stephy....iti scriu din amintirile neuronului:

- ceva de aur (lant, inele, bratara..etc)

- chei de la masina/motor [:D]

- bani/cardul bancar

- pix

- carte

- foarfeca (si sau centimetru ... NB.- je pusai mana pe centemetru si-s tufa de Venetia la capitolu' cu pricina [:-)))]id="size1">)

- ruj (da' la baieti nu cred ca e cazul [:D])

- pieptene

- stick USB (ca doar suntem in era tehnologiilor IT [:D])

- mobil

- telecomanda

 

Cam asta reusii sa storc din memoar....daca mai iese ceva....revin [:)]

 

(eu as renunta la ultimile 2...caci, e clar ca pe alea l-ar alege din start...)id="size1">

 

[pup]id="Comic Sans MS">id="purple">

 

_______________________________

[il] Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai [il]

 

"Children make you want to start life over."

Muhammad Ali

id="right">id="Comic Sans MS">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flo' super tare ce ai scris tu acolo despre taiatul motului [:-)))][:-)))][:-)))].

 

_____________________________________________id="purple">

Ramona , mamica id="purple">Stefanieiid="red"> si a luiid="purple"> Iustinid="blue"> id="Script MT Bold">

Poze cu Strumficiid="purple">id="Script MT Bold">

_____________________________________________id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stephy, eu din cate stiu se pun pe tava lucrusoare care sa ilustreze cumva viitorul copilului, si functie de primele 3 lucruri pe care le ia de pe tava se spune ca va deveni nu stiu ce, va avea bani, frumusete etc. Cam ce-mi trece prin cap: bani, bijuterii, oglinda, forfecuta, creion, ceva tehnic gen surubelnita, un calculator dinala mic clasic ptr calcule matematice simple, o seringa (sau altceva ce sa sugereze meseria de medic gen parafa, stetoscop), o carte, un celular (asta sa ma bata cucu daca stiu ce ar putea reprezenta...[alcool]), o floare si va mai ganditi voi ce-ar mai merge.

La finutul nostru i-am legat un smoc de par din crestet cu panglicuta albastra si am taiat si suvita i-am dat-o mamicii s-o pastreze.

 

[floare3] Concursul "I love DC": dr-1 si dr-2 [floare3]id="size1">


[9cer]Dianaid="red"> cu [bonjovi]Vladid="blue">(16.05.04)&[8**]Timeea id="red">(18.05.06) & [copil]Teodora id="red">(11.11.09)id="green">

id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Flo' super tare ce ai scris tu acolo despre taiatul motului [:-)))][:-)))][:-)))]._____________________________________________id="purple">Ramona , mamica id="purple">Stefanieiid="red"> si a luiid="purple"> Iustinid="blue"> id="Script MT Bold">Poze cu Strumficiid="purple">id="Script MT Bold">_____________________________________________id="purple">
align="right" id="quote2">Mda[:D] Am gasit p'aci pe net[alcool]Floricik mami de [bebic] Maria Emaid="red">-12.12.2009noi 3
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dana n.
Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga
Ei sunt foarte fericiti ca reusesc sa ne muste...dar zimtisorii lor zgaraie atat de rau...ma doare cand ma musca Rares...Acum ma amuza rau de tot...munceste cu un pet de 2l pe jumatate plin...a reusit sa il ridice cu amandoua manutele si e incantat...aaa...si am mai omorat un demon...a vrut sa se apropie de patut!
Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!(Lev Nicolaevici Tolstoi)id="Stencil">
id="right">id="green">
align="right" id="quote2">Lavi, eu nu am inteles cum a reusit Rares sa cada din patut. Ai patut din ala cu gratii? Nu era lasat jos?Imi cer scuze daca ai mai spus si nu am fost atenta...Eu il mai las pe David in patut si plec din camera dar acum sunt cam pe ganduri.------------------------Dana, mami fericita de [copil] David ( 2 noiembrie 2009)id="Comic Sans MS">id="blue"> Albume fotoid="size1">id="Times New Roman">
align="right" id="quote2">Am patut din lemn, cu gratii...si era lasat pe treapta intermediara...cam la nielul pieptului pentru Rares, daca statea in picioare. Dar, am facut greseala sa las un plus mare langa el, pe care s-a catarat cu piciorusele...apoi s-a intins dupa o jucarie agatata la carusel si a alunecat peste si a cazut[q]. Daca e pe treapta de jos patutul lasat, si nu are nimic pe ce sa se catere poti sa il lasi pe micut linistita....oricum si noi am lasat patutul pe treapta cea mai de jos, si acum, Rares trebuie sa se ridice pe varfuri sa vada peste!
Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!(Lev Nicolaevici Tolstoi)id="Stencil">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shtephy noi nu ne suparam ca ne scrii mai des. si eu stiam ca la taiatul motzului, asa cum au scris fetele pe tava se pun diverse obiecte, gen pix, bani, chei de masina, bijuterie...etc..si in functie de ce alege copilul i se fac predictii...oricum, tu pregateste-te cu o oaie cu lapte ca sa respecti datina, cum a zis Floricik [:-)))][:-)))]

 

Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">

Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!

(Lev Nicolaevici Tolstoi)

id="Stencil">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...