Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu 37


Recommended Posts

Sa va zic patatie patitoare cu Bubu:

Azi in lipsa pauza gaura de curent, imbrac plodu imbram io imbrac mama si hai la sot la birou unde este si nasa, sa mai plimbam copilul. Am mai fost acolo de mai multe ori deci nu era ceva nou. Intram si Bubu da-i un plans ca niciodata in vietisoara lui de 8 luni si un pic, mai frate nici la colici nici la dinti nu facea asa, cu incecat cu lipsa de aer, dai la nasa da-i la tac-so nimik, hai afara, brusc liniste, doar suspinat, da-i inapoi ca de afara era clad, iar acelasi scenariu de groaza......TRING.....mi-a picat fisa....nasa a gasit 3 matze pe care l-ea adapostit in firma, evident par peste tot si matzele la fel.........so cred ca de la miros/par=matze bubu al meu a tras o mama de plans.....voi ce ziceti? eu cred ca alergie [:-@]

 

pup u all

 

by Raluca, full time mother for Remus Andrei[buburuza](8 nov '09)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

rugaminte:

aparatoare de prize, incuietori de dulapuri, protectii de usi, de unde ati cumparat mai ieftine? Imi sunt imperios necesare, dar la ce am vazut la o prima cautare pe gugal,is exagerat de scumpe.

 

monis e bun si stohul ala,ca inlocuitor de prolyte [:D], as da o sticla acuma pe gat...

 

Ramona [hippi],

dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:id="size2">

[copil]

Did="blue">Oid="red">Mid="purple">Iid="teal">Nid="green">Iid="navy">Cid="limegreen"> Aid="green">Nid="red">Did="teal">Rid="maroon">Eid="orange">Iid="purple">(26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ma Ramo, ce dezamagita sunt [q]...in primul rand pt ca nu a iesit asa cum trebuia cu tati de Dominic si in al doilea rand pt ca am vorbit cu Licuriciu' de tine in saptamana aia...de fapt ea mi-a zis ca s-ar putea sa fii si tu pe la mare si pe bune daca nu ma uitam si eu dupa un soricel pe plaja (acum am aflat ca de fapt l-ai lasat cu mama ta)...eu m-am gandit sa te sun dar mi s-a parut inoportun stiind ca abia a ajuns tati acasa si aveti multe de discutat...vai, daca ai sti ce ciuda imi e...as vrea sa dau timpul inapoi...tare as fi vrut sa ne vedem pt ca te indragesc mult ...ufff...soarta asta potrivnica [:I]

 

te pup...las' ca poate vreodata om reusi noi sa ne vedem...se intalneste deal cu deal, dar om cu om... [pup][pup][pup]

 

_________________________________________________

Ancaid="red"> mamica fericita deid="purple"> [copil] Sabina Ioana id="red">(03.11.2009)id="purple">

Comoara meaid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RamoXXX, sa stii ca ma gandeam eu saptamana trecuta ca voi ar trebui sa fiti la mare, daca as fi stiut...[bang]Chiar mi-e ciuda rau, ca fix miercuri am tras intalneala si cu Ancuta, deci eram 3 daca veneai si tu[q]

Uoff..chiar nu e nici o cale de impacare cu musiu??si el a zis la fel ca tine?nici Dominicu nu l-a induplecat?

Ca daca ii asa cum zici tu mai ca imi vine sa ma duc dupa el sa [box]

 

Noi azi am umblat de nebuni pe la Constanta, ne-am mai imprumutat o tura, (suntem in datorii pana peste cap[bang])id="size1">, si ne apucam de renovat baia. Daca o renovam, mai dam si cu o mana de var in bucatarie si ne mutam cu tot calabalacu. Chit ca nu e gata decat asa varza apartamentul, dar ne mutam. Doamne ajuta!

Nu mai spun ca niste scoruri...pfoai[alcool]..doar materiale/gresie/faianta/sanitare and alte alea minimu minimorum 40 bulioane ne costa[q][q]

Asa ca ma stiti de ce nu apar pe acilea zilele astea..umblam haihui..[alcool]

 

[barfa]Monis, cu matale sper sa ma vaz totusi pan plecati iar la capitala..Nu de alta da nu vreu sa bocesc ca dupa RamoXX[q]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai am timp? ... mai am!

 

[s]La multi ani Vladut!!! sa cresti mare si frumos sa fii puternic, sa o iubesti pe mami(si pe Lila)id="purple">id="size3">

[pup][pup][pup]

 

_________________________________________________

Ancaid="red"> mamica fericita deid="purple"> [copil] Sabina Ioana id="red">(03.11.2009)id="purple">

Comoara meaid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

na iote ca si Ancutzica scrisese mai devreme de tine mai RamoXX, asa ca sa nu te gandesti sa dispari de pe acilea, ca vezi cate feti is cu gandu la tine, inteles????[:D]

Hai [pup][pup][pup][pup][pup]fara numar la mami de soricel de strehaia[:D]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro
mai am timp? ... mai am![s]La multi ani Vladut!!! sa cresti mare si frumos sa fii puternic, sa o iubesti pe mami(si pe Lila)id="purple">id="size3">[pup][pup][pup]
_________________________________________________Ancaid="red"> mamica fericita deid="purple"> [copil] Sabina Ioana id="red">(03.11.2009)id="purple">Comoara meaid="red">
align="right" id="quote2">Multumim [pup]mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va mai aduceti aminte ca la inceputuri la odisee scria o mamica DANANGIE care are acum doi baieteii, locuiesc in Milano. Ea nu a mai scris la noi ci la dovlecei, ei bine este iar [gravi]. S-a spart gheata [pk]. Vreau si euuuuuu, poate ma aude DD si cum sunt cuminte [:D] ma ajuta, chiar daca nu a trecut un an de la ceza. ma risc.

 

Ramo in cautarile mele, cele mai ieftine protectii le-am vazut la Ikea, stiu ai sa zici ca pana in Buc. este cale lunga etc., dar cand il conduci pe tati de Domi la aeroport poti cumpara, este pe DN1.

Acum, lasand gluma, eu una iti respect deciziile, tu stii cel mai bine, numai ca imi pare tare rau ca nu ati gasit un numitor comun.

Te pup si te mai asteptam aici. [pup]

 

mami de [copil] Vlad (29.10.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurici, da chiar ca m-ai simtit tu, ca doar nu aveam in gand sa plecam la mare, intr-o ora dupa ce ne-am exprimat gandul eram deja in masina.

Am zacut ca placinta pe plaja, doar intr-un tanga, ca mulgile pe afara, si m-am bronzat cum de mult nu am mai facut. Din cand in cand dadeam cate o tura de plaja pe la bebei, de dor de soricel parca nici soarele ala nu mi-a priit.

 

Tati de soricel o tine pe a lui. Eu o tin pe a mea. Asta e, unu vrea bani, altu vrea familie unita si ui asa ne dezbinam de tot familia. Eu nu accept o "caznicie" la distanta, dar mai stii, poate o sa ii iasa lui candva sa aiba multi bani si sa fie satisfacut macar material. sa il vad atunci cat de fericit o sa fie, pentru ca o sa disparem de tot din viata lui. Ma gandesc sa ma mut chiar in alt oras. sper doar sa rezist, ca prin cate am trecut cu soricelul, numai de asta nu aveam nevoie. si mai sper sa pot ajunge si la un psiholog/psihiatru ca mai am un pic si ma duc langa Madalina.

 

 

 

Ramona [hippi],

dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:id="size2">

[copil]

Did="blue">Oid="red">Mid="purple">Iid="teal">Nid="green">Iid="navy">Cid="limegreen"> Aid="green">Nid="red">Did="teal">Rid="maroon">Eid="orange">Iid="purple">(26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
ola, eu tot in urma ix cu cititul, dar am vazut in marea fuga cateva poze xi filmulete dragute, cu bebei ce au inceput xa buxileze, bravo Chiara [flo], albaxtrei ce xe pregatexc de maraton [flo], ranjita care ma da pe xpate de fiecare data [flo]. Apropox Simina, vreau xa ma mai delectez si eu cu un filmulet cu ranjita cand papa, is tare curioasa cum mai baloteaza ea [:D] si mai ales ce.
align="right" id="quote2">AAAA....pai 'e grele" ca suntem cam figurante la masa, musai cu laptopul langa noi cu "Americano, Alejandro, rude boy,plec pe marte,locul potrivit,in love,etc"De mancat mananca aproape cam tot ce mancam si noi, numai ca mai 'light"[:D].....supe (cu taitei sau galuste-facute doar cu galbenus), tocanita (gen ghiveci de legume sau de catrtofi), ardei-dovlecei umpluti, ciorbite* de pui, degume, vita, de perisoare, a;la grec), piureut de cartofi cu galbenus sau ficatel, peste *pana acum cu legume), am incercat si MBS da nu i-a placutBranzica i-o dau inca cu biscuiti si iaurt , sau cu fructe (da nu prea agreaza)Dimineata papam fructe blenduite (ce avem [:D])Mi-a zis pedi ca-i pot da ciulama de pui, da sincer, nu cred ca o sa-i dau prea curand pt ca nu agreez faina din ea[alcool]Vreau sa incerc sa-i fac sosuri si paste, da trebuie sa ma documentez pe culinar, ca nu prea ma pricep[:D]Si din zona 'cra-cra" spune tata toata ziulica[:D], ta-ta, da-da, ba-ba.........mama a cam uitat, spune doar cand este suparata, sau cand o i-a cineva in brate si nu-i place[:D], atunci intinde bratele spre mine , pune botik , isi umezeste ochii si zice mamamamama, iar mie imi fac ochii asa[olala][olala][olala]Legat de premergator- desi eram ferm convinsa ca nu o sa-i cumpar , i-am luat pt ca nu am avut alta solutie, eu stau mai toata ziua jos la bucatarie, patutul ei este sus la etaj, practic nu aveam cum sa o mai tin ocupata sa pot face si eu cate ceva. Sa busileze neobservata nu o pot lasa ca se ridica in picioare si pe langa pereti , nu mai zic ca se dute tinta la incaltaminte[bang][bang], sau al alearga pe bietul Pufy , iar asta ca sa scape de ea se suie pe trepte si fimea dupa el[bang][:D][bang][mamica] fericita de [copil]ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009[olala]Povestea nasterii printesei cu ochi albastri
id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...