Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fibrom uterin (28)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...

La multi ani pe anul 2012 fetelor! si multa sanatate!

Am mai intrat pe forum pentru ca vreau sa va intreb si eu ceva: stiti daca in Timisoara se face embolizarea uterului? La Spitalul Universitar Timisoara? sau imi puteti recomanda un dr bun pentru miomectomie laparoscopica in Craiova sau Timisoara? Dupa cum v-am mai scris am in plan anul acesta o embolizare/miomectomie laparoscopica, nu stiu cat mi-au mai crescut sau nu fibroamele (in mai 2011 aveam: f1 3cm si f2 2cm sunt pe bordul stang uterin- diagnosticul dr uter fibromatos necomplicat). in luna februarie am programata o noua consultatie si o ecografie transvaginala. pana atunci vreau sa fiu informata sa stiu ce vorbesc cu dr pentru a lua o decizie. fetelor care v-ati facut miomectomie laparascopica la care spital si la ce dr v-ati operat? va multumesc, astept pareri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu revin, vad ca nu mi-a raspuns nimeni. azi am fost la consultatie+ecograf desi ziceam ca ma voi duce in luna februarie. mi-au crescut un pic fibroamele din luna mai 2011 pana acum astfel: f1 de la 30mm la 35mm si f2 de la 20mm la 33mm( a crescut cam mult f2 aproape ajunge f1). am vorbit si cu doamna doctor care interventie mi-ar fi mai buna si..miomectomia laparoscopica. In Bucuresti, Timisoara, Cluj la cele mai bune spitale de ginecologie si tratament al fertilitatii din aceste orase. mai aproape de mine ar fi Bucurestiul. fetelor care ati facut operatie laparoscopica recomandati-mi si mie un spital, un doctor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspund eu, cu toate ca nu am facut miomectomie. Si eu am cautat medic. Am observat ca daca cauti pe internet vei gasi atat opinii pozitive cat si negative despre acelasi medic. Pana te hotarasti asupra unui medic, fibroamele cresc. Poti sa te uiti la inceputul capitolului sa vezi cine si unde au facut fetele miomectomie. Poate medicul iti va recomanda tratament hormonal inainte de operatie si va incerca laparoscopic.

Eu am facut embolizare in decembrie. Pe 25 ma duc la control.

Sanatate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reptila, eu am facut miomectomie, insa a mea a fost clasica, nu laparo. Operatia am facut-o la Medlife, cu dr. Dragos Albu. Din cate stiu el are si competenta pe laparo. Poti sa faci o programare la dansul si sa vezi ce zice. Intri pe site si suni la ei pt programare.

La mine a fost super! Tu esti sigura ca la tine se poate laparo?

Multa bafta, indiferent de decizia pe care o vei lua![flo]

 

Visul nostru [ruga]

Nu te-am tinut în brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspunsuri. Ninia81, da la mine se poate face interventie laparoscopica. Am ales Spitalul Giulesti. e ok si clinica Medlife, dar nu imi permite situatia financiara o clinica particulara. si da, trebuie sa ma misc lunile astea pentru ca fibroamele cresc, sper in luna martie, aprilie sa fac interventia. M-am consumat mult sa aleg intre embolizare si miomectomie laparoscopica, am citit mult, doctora de ma vede mi-a recomandat sa aleg totusi laparoscopia pentru ca are rata de succes mai mare fata de embolizarea uterului. Chiar ma gandeam sa incerc si un tratament naturist, am citit mult si despre ele si.. nu sunt toate bune, iar cele care totusi merg, merg atunci cand faci tratamentul, iar cand il intrerupi fibroamele cresc la loc, uneori chiar exagerat de mult fata de inainte de a incepe tratamentul naturist. asa ca..tot la interventie se ajunge..fiecare femeie(+ doctorul) isi alege: embolizarea uterului, miomectomie, in funcie de fiecare caz in parte, varsta, etc. va mai tin la curent cu ce am facut..sa imi tineti pumnii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninia81 ce mai faci? citii in paginile din urma ca ai un control ginecologic in luna ianuarie. cum a fost? ai ok de la dr pentru bb? daca da, spor la treba si mult noroc. am gura "aurita" sunt cu noroc, la toate amicele de le-am urat bafta la bb au ramas insarcinate. sa auzim de bb, sa ne mai dai de veste!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...