Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fibrom uterin (28)


Recommended Posts

Ninia, iti luam din floricele si noi pt. ca si Bubu e si Mihail, multumim! [pup] Noi avem vesti proaste, sambata abia ne-am externat din spital cu perfuzii, etc, se pare ca a facut o enteroviroza, dar mai ciudata, practic a debutat cu voma la miezul noptii (de 10 ori in 2 ore [bang]), fara scaune moi, dar cu dureri de burta, apoi a avut si putina febra, il doare in continuare burtica noaptea, o zi e mai bine, o zi nu....vineri mergem din nou la control, sa vedem toate analizele..offf, nu va mai spun ca eu sunt varza, n-am dormit de o saptamana; din pacate, asta e, a avea copii, nu inseamna ca viata e numai roz, iar proaspetele mamici cred ca au vazut deja ca un dus e ca cel mai tare SPA [:D]; oricum, daca aveti ajutoare, nu le refuzati, eu n-am avut si se vede... Cristela si Maimu, inca o data, SA VA TRAIASCA minunile si sa va aduca doar bucurii! Va pupam![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele[pup][flo] Nu ama mai intrat de mult,de citit v-am tot citit ,dar parca s-au imputinat nr aspirantelor cu probleme cu fibroame. Cristela,Maimu feliciari, sa va traiasca puiutii si sa va bucurati de ei![pup] Despre mine,asa pe scurt: am inceput un FIv in octombrie cu dr albu ,am avut doar 2 ovocite, 2 embrioni,unul amurit si unul a fost de proasta calitate,asa ca nu am transferat nimic.Dr a zis sa mai fac un fiv in ianuarie si dc nu merge nici atunci sa fac fiv cu donatoare[bang]. Eu mai vreau sa fac inca un fiv, dar clar ca nu cu albu,ma gandesc la unguri ,dar tb sa il conving pe al meu..ca ecam departe ,ca nu stiim engleza bine...oricum vreau in martie sa fac pt ca in ianuarie e prea repede ,sa se refaca rezerva ovariana.Sunt un pic dezamagita de dr, pt ca mi-a zis ca analizele mele nu sunt asa proaste,am AMH=1,2,si raspunsul lui a fost ca am nimerit un ciclu prost ...pai la varsta mea cam toate sunt proaste[bang],nu mi-a dat nimic pt maturarea ovocitelor...si e f ocupat in ultima perioada.Acum la ML avenit si dr codreanu care e si la giulesti si la gynera, ma gandesc sa ii cer o parere,o avea experienta mai multa,zic eu.Si stiiti ca eu aveam si un chist endometriozic de 3,5 cm,care a aaprut dupa opearatia de fibrom,si din cauza stimularilor a crescut, o sa vad cat mai este cd merg la control in dec,i-am zis dr sa il operam,dar mi-a zis ca nu,ca umblam pe ovare si scade rezerva ovariana si mai mult.Cam asta e. [pup]la toate fetele si sa de DD sa veniti numai cu vesti super bune!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Buna fetelor, Vroiam sa va urez un Craciun minunat si un An Nou plin de impliniri ! Kiki,Bluel, Ninia, [flo][flo][flo] m-am bucurat mult sa vad ca nu m-ati uitat nici acum...cred ca nu am mai intrat de mai bine de un an...ce de amintiri,cativa ani am fost prezenta zilnic pe aici... Felicitari noilor mamici si mult succes celorlate fete ! Am uitat parola de aici si cu greu am reusit sa o nimeresc dupa multe incercari. Sunt foarte prinsa in continuare cu scoala, am invatat nesperat de multe lucruri. La bb nu mai sper, m-am resemnat oarecum.Inca nu ne-am revenit dupa supararile din 2009 - 2 extrauterine pentreu fetele care nu stiu- parca s-a intamplat de curand, ne intristam de cate ori ne reamintim.Trebuie oricum sa termin scoala care imi aduce multe satisfactii si sa ne continuam viata asa cum este. Va pup si astept numai vesti bune de la voi. [pup][flo] "To be uncertain is uncomfortable; but to be certain is ridiculous." Goethe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noul An sa-va aduca multe bucurii,sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor si multa liniste sufleteasca si impacare cu sine!

LA MULTI ANI![pup][flo]

 

arrina,ma bucur ca ai intrat si ca esti bine si ca totul este ok cu scoala..[pup]

kyky,bluel,gina,cristela[pup][flo]

sa va traisca puiutii si sa fie sanatosi!

ninia[pup][flo]

 

eu sunt in pauza...incerc sa ma resemnez..am fost si la dr codreanu care mi-a zis ca ar fi bine sa scot chistul endometriozic si pe urma sa incerc fiv...dar nu mai chef iar de operatie ,iar spital si nu imi garanteaza nimeni nimic....si ea mi-a zis sa incerc sa fac cu donatoare.....am inceput sa zic ce-o vrea DD!... oi vedea la anu ce fac...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, in prag de an nou, va urez LA MULTI ANI! 2011 sa fie primul an bun din restul anilor cei mai buni ai vietii voastre! Si sa nu va pierdeti speranta niciodata, viata e un dar!

 

Arinnaid="red">, ma bucur nespus ca ai reusit sa dai de noi, de cate ori intram aici simteam ca lipsesti si ma intrebam ce mai faci. E bine ca viata ta a intrat in normal si acum cand nu te mai astepti ,e posibil sa ti se intample ce ai incercat ani de zile, au fost atatea cazuri de ce nu si tu? Sa dea D-zeu! Te mai steptam aici[pup]

 

Lylyid="red">, stiu ca n-ai chef iar de spitale, proceduri, etc, stiu ca e greu, poate iei o mica pauza ca Arinna si o sa vezi viata altfel. Stiu ca pare aiurea sa dau sfaturi eu care m-am ales cu un copil din toata povestea asta (si ii multumesc lui D-zeu pt. asta), dar sa stii ca si eu m-am gandit ca e posibil sa nu am nicidata copii si am incercat sa ma resemnez si sa caut sa imi traiesc viata frumos si fara...bine, eu intotdeauna am pus raul in fata, ca sa nu am deziluzii prea mari [:D] Totul e sa fii sanatoasa si poate iese si restul [pup]

 

Va pup pe toate (Galliciana/red],Kikiid="red">, Niniaid="red">, Cristelaid="red">, Nicoletaid="red">, Ginaid="red">, [red]Maimuid="red"> & company [:D] si sa ne vedem cu bine in 2011!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna fetelor!

Am prins un moment liber sa intru sa va urez La Multi Ani! de ziua Martisorului si primavara sa va aduca implinire si fericire. De ziua martisorului puiutul meu implineste 9 luni. Ce cadou frumos mi-a oferit Dumnezeu.

Noroc in continuare aspirantelor! Nu va pierdeti increderea caci minuni exista!!

Gina mamica fericita de Razvanel.

Iata mai jos link-ul ce va arata minunea mea!

http://www.facebook.com/album.php?aid=7232&id=100001710930631&l=ed3213eadb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

 

Eu mi-am facut un rmn pt coloana si acolo mi-a iesit un posibil fibrom uterin de 23 mm.Am fost azi la control si doctorul mi-a confirmat ca exista dar este mic.Mi-a dat sa fac tratament 2 luni cu Utrogestan.

Eu as vrea sa incerc intai cu ceva naturist,acum 2 ani cand am avut un chist de 7 cm pe ovarul drept nu am luat tratamentul dat de doctor,am luat extract din mladite de zmeur 2 luni de zile si am scapat de chist.

Credeti ca ar da rezultate si in cazul fibromului?

 

Adriana si Julia(06.11.2003)

http://community.webshots.com/user/julia062003

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...