Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 38


Recommended Posts

Buna ziua fetele Lavi condoleante Lyly[pup][pup] sa scapi repede Si special pt Ramonixxx[:D][:D](ti-am indeplinit dorinta[:D]) [tube]http://www.youtube.com/watch?v=6JGZOBZUQyY[/tube] [mamica] fericita de [url="http://picasaweb.google.com/home"][copil]ranjita delicioasa [/url] Maya Andreea , din data de 6-oct-2009[olala] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145097"]Povestea nasterii printesei cu ochi albastri[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q"]Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua,dragelor. Azi sunt un pic mai calma.Geo doarme.Au aparut pe el niste eruptii.Dupa ce mi-a zis mama ca nu stie daca sunt alergica la penicilina ca nu am luat niciodata am inceput sa gugales.Intrebarea era daca Geo a facurt alergie la Ospamox sau are altceva?Ce am gasit?Am dat copilului antibiotic degeaba.[bang][bang][bang]Toate simtomele pe care le-a avut sunt de la roseola infantum care de obicei e diagnosticata ca o boala a cailor respiratorii.Geo e irascibil de 2 zile,febra a trecut.Astept sa scapam de petele care il mananca si sa revenim acelasi copil scump neplangacios(de 2 nopti plange non stop.Il mai linistim in leagan).Sper ca in noaptea asta sa fie mai bine.Iar suntem singuri.[pup] Citesc din capitolele trecute,imi fac temele si va scriu. [mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragutelor, RamoX, un pupic si o imbratisare ca sa fii tare pentru soricelul scump. Cand mai intri in pasa proasta treci pe aici si poate face bine o imbratisare. Dupa mine, viata asta e ca o roata, vin cu intermitenta bune si rele, deci acum va veni un val bun, da? Ai sa intri in curand sa imi dai dreptate![pup][grup] Lyly, of, sanatate lui Alex si putere tie![pup][grup] Cate zile tine uratenia asta? Lavi, condoleante si drum bun![flo] Coq, si eu ma intreb des de ce nu mistuie stomacelul lor, si gasesc bucatele in scutec. Iar cu incaltarile, urmeaza alta nebunie ... Am citit pe repede inainte si mi-a ramas putin putin.... Raluci e o gazeluta cu Bubu cu figuri, nu cred ca e alergie, Licurici e designer de baie si in curand locatara de locuinta proprietate personala,[pk] Many si Raluci sunt in munci grele [:D] pt bb2, Bafta multa, dragelor!, Ionela ...iesi din butoi ca nu am loc suficient [:D], Monis cu familiuta lupta cu virusoiul, insanatosire grabnica! si concediu placut in continuare!, Cosmynic si Andre vorbesc despre imunizare, f bun subiectul, eu habar nu am ...profit de voi [flo], Lalu, concediu placut, Diana, spor la treaba! Tina, sanatate lui Geo! Pup toate fetele si fulgusorii!
Mica mea minune: [zana]Natalia Oana (16.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor sunt intr-o goana ca tre' sa plecam la parintii mei. Fug o saptamana la relaxare.[:D] Fac bagaje la greu si il astept pe sot de la munci. Ema e constipata de vreo 2-3 zile[bang]. Face kk cat o maslina si atat. I-am scos din alimentatie banana, cerealele de orez(alea de la Milupa), morcovul din piureul de legume si ii dau para, iaurtelul pe care oricum il manca seara (si il adora). Sper sa se regleze...ca pana de curand ne luptam cu diareea.[bang] Ramo m-a intristat mult vestea de la tine. oricum nici nu trebuie sa te gandesti la depresie. Ai un copil superb , esti o mamica extraordinara. [pup] Ionela a scris un mesaj f frumos. Are mare dreptate. Te [pup] si sunt alaturi de tine. Licurici spor la shopping. Abia astept poze cu baia faina.[pup] mami.ilinca si eu ma tot gandesc ce fel de incaltaminte sa iau. Are o pereche de incaltari de la Chicco cu talpa moale moale...parca-i desculta.[alcool] Dar oare is buni de mers pe jos? sa-mi fac un pic de timp sa citesc articolele postate de Coquelicot[flo] Cosmynik eu am luat Broncho-Vaxom cand aveam vreo 15 ani pt ca raceam in fiecare iarna ff nasol. Se lasa cu injectii etc Mie mi-a facut un maaare bine ca de atunci nu am mai terfelit plamanii. [alcool] Nu stiu cum e pt bb... Many iti tin pumnii pt bb 2.[pup] Si lui Raluci pt un baiatel, luna aprilie. E bine asa mami de Bubu mic ??[pup] Mai fetelor eu am observat ca fata mea merge de-a buselea nu gluma...Ajunge unde vrea muschiuletu' ei de fata zburlita[:D][olala] Floricik mami de [bebic] Maria Ema-12.12.2009 [url="http://www.webshots.com/user/floricik0805"]noi 3[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui floricik
fetelor sunt intr-o goana ca tre' sa plecam la parintii mei. Fug o saptamana la relaxare.[:D] Fac bagaje la greu si il astept pe sot de la munci. Ema e constipata de vreo 2-3 zile[bang]. Face kk cat o maslina si atat. I-am scos din alimentatie banana, cerealele de orez(alea de la Milupa), morcovul din piureul de legume si ii dau para, iaurtelul pe care oricum il manca seara (si il adora). Sper sa se regleze...ca pana de curand ne luptam cu diareea.[bang] Ramo m-a intristat mult vestea de la tine. oricum nici nu trebuie sa te gandesti la depresie. Ai un copil superb , esti o mamica extraordinara. [pup] Ionela a scris un mesaj f frumos. Are mare dreptate. Te [pup] si sunt alaturi de tine. Licurici spor la shopping. Abia astept poze cu baia faina.[pup] mami.ilinca si eu ma tot gandesc ce fel de incaltaminte sa iau. Are o pereche de incaltari de la Chicco cu talpa moale moale...parca-i desculta.[alcool] Dar oare is buni de mers pe jos? sa-mi fac un pic de timp sa citesc articolele postate de Coquelicot[flo] Cosmynik eu am luat Broncho-Vaxom cand aveam vreo 15 ani pt ca raceam in fiecare iarna ff nasol. Se lasa cu injectii etc Mie mi-a facut un maaare bine ca de atunci nu am mai terfelit plamanii. [alcool] Nu stiu cum e pt bb... Many iti tin pumnii pt bb 2.[pup] Si lui Raluci pt un baiatel, luna aprilie. E bine asa mami de Bubu mic ??[pup] Mai fetelor eu am observat ca fata mea merge de-a buselea nu gluma...Ajunge unde vrea muschiuletu' ei de fata zburlita[:D][olala] Floricik mami de [bebic] Maria Ema-12.12.2009 [url="http://www.webshots.com/user/floricik0805"]noi 3[/url]
Plecati, plecati si rezultatul de la copro? Stau aici cu sufletul la gura si te citesc, stii ca suntem cam in aceeasi situatie. Vad ca micuta Ema acum a trecut in extrema cealalta.[pup] Drum bun mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana [flo][flo][flo] te rog tare de tot, spune-mi si mie cum scap copilul de diaree [q]. Marti a avut primul scaun diareic si dupa ce au iesit mizeriile in 2 zile, a ramas tot cu scaun f apos, cu mirosul mult mai putin modificat si in cantitate mai mica, dar tot diaree se cheama [q]. I-am dat doar san, cereale de orez, morcov + orez fiert si 1 mar copt (ieri). Ce sa mai fac? Sa reincep sa-i dau debridat? (i-am dat doar 2 zile...). Pls help me [asia][pup] Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, dureaza un pic pana ii trece diareea, s-ar putea sa fi facut un pic de intoleranta la lactoza (ceva obisnuit in diareea sugarului) si lactoza din laptele tau sa-i prelungeasca inca diareea. Oricum in maxim o saptamana trece pentru ca lapticul tau are totusi alte substante care ii ajuta intestinul sa se refaca si sa lupte cu virusul. Ce-ai putea incerca e Debridatul, Hidrasec sau Smecta. Smecta mie imi pare cam apa de ploaie, daca il convingi sa bea Hidrasecul ar fi mai bine. Si eu zic ca treaba cu ghetele care tin glezna si talpa tare cu talonet e inventie romaneasca. Mult mai bine isi dezvolta mersul si o bolta sanatoasa a plantei mergand desculti sau in incaltari cu talpa moale, fara tinut de glezne si smecherii. Iarna, cam asta e nu prea ai ce face, eventual sa-l scoti in cizme de cauciuc. [:D] Dar daca afara sta 2 ore incaltat din care umbla eu stiu o ora practic si restul in carucior sau brate si in casa umbla doar descult nu cred sa-i faca atat rau, mai ales ca nu prea ai alte solutii. Cosminik, poti incerca Bronhovaxom, mai sunt si alte chestii asemanatoare, dar eu una nu mi-as pune prea mari sperante in el. In primul an in colectivitate va lua tot ce misca apoi se va imbolnavii din ce in ce mai rar. Lyly, rubeola, sau roseola? Multa sanatate! Tina, nu esti nici prima nici ultima care da antibiotic la bebe cand de fapt nu era neaparat necesar, nu-i un capat de tara. Poate mai tarziu vei avea curajul sa stai sa treaca 3 zile de febra si abia apoi sa apelezi la antibiotic. Multa sanatate si voua![flo] [floare3] Concursul "I love DC": [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=i love dc&page=2"]dr-1 si dr-2[/url] [floare3]
[9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)&[8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dia, dr zice ca este rubeola, eu m-am gandit la roseola, din ce am citit pe net si dupa cum au evoluat lucrurile...dar in fine, ea o sti mai bine [:-@] asa ca suntem izolati 7 zile acasa (acum suntem la socrii), nu facem baie pe cap (asta nu promit sa o respect [:D], o fi asa grav daca-l spal??), dieta la varsta noastra inseamna fara carne si ou cica scapam intr-o saptamana [bang] nu stau daca rezist atat in casa cu el [alcool][alcool][alcool] faza e ca n-am avut niciunu boala asta, si ma intreba dr daca in sarcina n-am facut testul de rubeola si n-am stiut ce sa raspund [bang] (desteapta de je) cum se face ala? din sange? cum il cheama? sa vad daca-mi amintesc [alcool] Monis, hai ca scapa el santi si de diaree [pup] Tina, sanatate lui Geo! [flo] Many, si voi sunteti cu kk problematic? [pup] Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]pozicile noastre[/url] [url="http://lb1f.lilypie.com/FuIEp2.png"]varsta noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela foarte frumos ce ai scris. Eu te pup! Lyly...deci esti consemnata la domiciliul socrilor? Tina, ioi ce ma bucur ca i-ati dat de cap bolii pana la urma...Lasa, ca o sa se refaca Geo cel mic si va fi bine![pup][flo] Am o dispozitie nasoala rau.Maine dimineata ma deplasez catre Bacau...Ma intorc duminica seara...ca luni musai sotul tre` sa mearga la lucru...ca au analiza si instructaj...si n`o vrut nicicum sefu` sa`i dea o zi de concediu...nu stiu cum va rezista Rareshelu` mititelu` pe drum.Sper sa fie bine![pup][flo]
Lavinia, cea mai fericita [mamica] de [copil] [url="http://picasaweb.google.com/laviniablaga"]Rares Cristian[/url], un [*] grabit!
[url="http://lb1f.lilypie.com/Y6Kop2.png"]Asa creste puiul meu[/url]
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat! (Lev Nicolaevici Tolstoi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...